Přejít na obsah


Fotka

Velkokříž Řádu Bílého lva GC


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
290 odpovědí na toto téma

#41 kelisovka

kelisovka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 281 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2010 - 17:54

carramba66 napsal/a:
Děkuju všem za nápady, ta přilepovací část je zajímavá. Ptal jsem se na to, ale minci by to cca o 30% prodražilo, to nechci, zkusíme příště. Umístění nápisů jsem nechal na výrobci, ať zkusí navrhnout něco sám a minimálně s návrhem na trackovací číslo už přišli. Mám na Vás několik dotazů:

1) Co říkáte na umístění trackovacího čísla?
2) Co říkáte na font nápisu "Pravda vítězí", zdá se mi že z historicky vypadajícího patkového písma (viz. fotky na 1. stránce threadu) udělali klasické kancelářské bezpatkové.
3) Co říkáte na evlikost kuliček na koncích ramen, jsou o 1mm větší, než u první coiny.


Díky.
Jo a mimochodem - k ceně. Já počítám, že bude někde na ceně té první série, maximálně kousek výš, kvůli vyšší náročnosti výroby, jak už jsem tu psal. Rozhodně se to ani z dálky nepřiblíží cenám za některé zahraniční coiny.


Jo, to je moc dobrý, ale to patkový by bylo lepší. TN je takhle lepší než platit 30% navrch a ty kuličky sou dobrý, takhle to chci, kde se to bude objednávat?
  • 0
Jo, a jsem chlap, ne žena, zdání klame.

#42 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2010 - 18:19

1) Co říkáte na umístění trackovacího čísla? - dobrý, ale nedalo by se to dát někam na zlatý lem ramene kříže? 2) Co říkáte na font nápisu "Pravda vítězí", zdá se mi že z historicky vypadajícího patkového písma (viz. fotky na 1. stránce threadu) udělali klasické kancelářské bezpatkové. - asi to písmo neuměj, ale bylo by fajn, kdyby se jim to povedlo. Nedá se jim poslat nějaký windows font, který je blízký? 3) Co říkáte na evlikost kuliček na koncích ramen, jsou o 1mm větší, než u první coiny. - kuličky v pohodě
  • 0

#43 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2010 - 18:31

1) dá se to skousnout 2) zkus jim vnutit patkové, je to mnohem lepší 3) vpohodě
  • 0

#44 Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 194 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2010 - 19:10

[quote]carramba66 napsal/a:
Děkuju všem za nápady, ta přilepovací část je zajímavá. Ptal jsem se na to, ale minci by to cca o 30% prodražilo, to nechci, zkusíme příště. Umístění nápisů jsem nechal na výrobci, ať zkusí navrhnout něco sám a minimálně s návrhem na trackovací číslo už přišli. Mám na Vás několik dotazů:

1) Co říkáte na umístění trackovacího čísla?
2) Co říkáte na font nápisu "Pravda vítězí", zdá se mi že z historicky vypadajícího patkového písma (viz. fotky na 1. stránce threadu) udělali klasické kancelářské bezpatkové.
3) Co říkáte na evlikost kuliček na koncích ramen, jsou o 1mm větší, než u první coiny.


Díky.

Je to nádhernej kousek vypadá moc dobře na obrázku ....
Bude více barevných variant, tak jak tomu je u předchůdce .... ? Etue bude také v plánu ... ? Těším se na něj nebo na ně :P
  • 0
<a href="http://www.svetgc.cz...ction/all">Moje sbírka CWG</a>

#45 hoblik

hoblik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2010 - 20:08

carramba66 napsal/a:
...

1) Co říkáte na umístění trackovacího čísla?
2) Co říkáte na font nápisu "Pravda vítězí", zdá se mi že z historicky vypadajícího patkového písma (viz. fotky na 1. stránce threadu) udělali klasické kancelářské bezpatkové.
3) Co říkáte na evlikost kuliček na koncích ramen, jsou o 1mm větší, než u první coiny.
...


Je to celé moc pěkné. Tak si říkám, že s tím písmem je to možná jen chyba. Stává se, že se písma v různých softech podivně nahradí.
  • 0

#46 Geo Reo

Geo Reo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2010 - 20:41

1) Co říkáte na umístění trackovacího čísla?
- Netušil jsem o kolik by to zvedlo cenu, ale bylo by to také o počtu vyrobených kusů. Na návrhu je umístění v pohodě, ale možná přeci jen na boku by bylo lepší.

2) Co říkáte na font nápisu "Pravda vítězí", zdá se mi že z historicky vypadajícího patkového písma (viz. fotky na 1. stránce threadu) udělali klasické kancelářské bezpatkové.
- Dle mně by mělo být jednoznačně patkové, má to být replika a tudíž by měla být věrná

3) Co říkáte na evlikost kuliček na koncích ramen, jsou o 1mm větší, než u první coiny.
- Opět, jestliže kuličky korespondují s velikostí kuliček na originále, není problém.

Důležité dle mě je aby odpovídal co nejvíc originálu,
a to určitě chce i autor.
Mě osobně se návrh moc líbí.
Budou ke schlédnutí i náhledy SAMPLE???
  • 0

#47 hoblik

hoblik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2010 - 21:19

Jen takový rychlý pokus...

Vložený obrázek

Ale proč mi to sem nejde přiložit jako obrázek?
  • 0

#48 carramba66

carramba66

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 101 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2010 - 12:31

Děkuju všem moc za názory. Před pár dny jsem odpovídal na dotazy jednoho připravovaného časopisu o coinách, hezky jsem Vás tam vychválil za spolupráci. ;)

1) Trackovací číslo
Pokusím se to udělat tak, jak navrhujete, tedy někam na hrany. Stejně, v případě takovéto mince to TN nebude tak často využívané, protože pochybuju, že by to všichni poslali do světa.

2) Písmo
Zřejmě jde opravdu o chybu, protože tu první minci udělali správně, tam ten font je takřka stejný. Hoblik - díky!

3) Kuličky
Ok, díky za názory, nechám je tak, jak jsou na artworku. u první série mi pár lidí psalo, že se jim ty kuličky zdají malé a že se jim kříž tu a tam zasekává, proto to drobné zvětšení. Reálné jsou ještě mnohem větší.

Odpovědi na dotazy:
Barvy: Plánuju zatím 3-4 kovové varianty, narozdíl od první série půjdou všechny do prodeje. Které to budou konkrétně zatím nevím, nějaké nápady mám, ale rozhodne se to až podle 3D artworků. Barvy ponecháme originální, tedy základní rubínová a pak podle barev znaků na zadní straně.

Etue: Etue jak ta základní z gcshop.eu, tak ta skvělá dřevěná, kterou si někdo nechával dělat později, byly obě neoriginální, resp. jsem je nenechával dělat já. Vzhledem k distribuci (viz. níže) to opět nechám na prodejci. Dávám tomu ale tak 75%, že prodejce etui dělat bude, protože ty etue k tomu prostě sedí, jako prdel na hrnec.

Objednávky, termíny : Jsem špatnej kšeftman, uznávám. Mince ze začala připravovat pozdě na to, aby se stihla začít prodávat před vánoci, myslím, že můžu s 99% jistotou potvrdit, že vánoce se nestihnou. Ovšem stejně tak na 99% se stihne začátek sezony, můj skromný odhad, kdy se to objeví v eshopu je leden/únor.

Co bude dál: Je třeba ještě udělat 3D artworky, vybrat sadu metalizací pro výrobu vzorků, vyrobit raznice, udělat vzorky a poslat je do ČR, u nás vybrat pár variant (pokud budou vzorky, OK, jak očekáváme; pokud nebudou, pak znovu celé od začátku), pak se dohodnu s výrobcem na výrobě a s nějakým eshopem na distribuci a mince budou online.

Cena: Někdo se tu (znovu) ptal na cenu, proto (znovu) odpovídám - cena ještě není známá, první odhady budu dělat podle ceny od výrobce. Můj odhad - zhruba na úrovni první série, resp. zřejmě o něco málo výše, protože výroba je o něco složitější. Každopádně všem eshopům, se kterými jednám o distribuci jsem dal tři základní požadavky, přičemž jedním z nich bylo, že chci mít možnost mluvit do konečné ceny. Co je dobré - skoro všechny eshopy, minimálně všechny české, mi zatím ústně deklarovaly, že distribuci téhle mince berou spíš jako dobrou reklamu zadarmo, takže myslím, že cena se uměle natahovat nebude.
;)
  • 0

#49 Emrys1

Emrys1

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2010 - 18:41

K minulému GC "Řád bílého lva za vítězství" jsem přidělal stuhu a vypadá teď (a dá se nosit) jako normální řád. Jen vrtat do mince se mi nechtělo, proto jsem nakonec volil variantu přilepení stuhy na zadní stranu mince.

Nedala by se u této mince udělat varianta s přívěškem - viz obrázek:

Vložený obrázek


  • 0

#50 geoquino

geoquino

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 335 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2010 - 18:48

carramba66 napsal/a:
...Před pár dny jsem odpovídal na dotazy jednoho připravovaného časopisu o coinách...


Nebylo by nějaké podrobnější info?
  • 0

#51 Geo Reo

Geo Reo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2010 - 19:33

geoquino napsal/a:

carramba66 napsal/a:
...Před pár dny jsem odpovídal na dotazy jednoho připravovaného časopisu o coinách...


Nebylo by nějaké podrobnější info?


Také bych se něco rád dověděl.
  • 0

#52 carramba66

carramba66

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 101 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2010 - 20:27

Nedala by se u této mince udělat varianta s přívěškem?

Dala, ale my budem dělat bez. Ber to tak, že děláme geocoinu, neděláme vyloženě repliku řádu, i když to tak často může vypadat. U téhle druhé mince jsem uvažoval o tom vršku víc, než u té první, ale myslím, že přecijen ne. Koneckonců není problém si to tam přidělat, pokud je někdo šikovný, jako ty.

Nebylo by nějaké podrobnější info?

Oslovili mě geo.scorpions, takže to bude spíš na ně, oni za tím stojí. Haló, kde jste? :)

Jinak aktuální informace:
- po dohodě s produkčním týmem bude změněn finální výrobce, zdržení neočekáváme
- zadali jsme výrobu osmi vzorků ve čtyřech metalizacích a dvou barevných variantách
- bylo mi nabídnuto za příplatek, že větu "Trackable at..." nám vyrazí na hřbet toho kříže, tedy na stranu jednoho z ramen, takže paráda
  • 0

#53 Geo Reo

Geo Reo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2010 - 20:40

Za příplatek??? O kolik se tedy zvedne cena, a kdy budou k vidění fotky vzorků??? Herdek jsem jak malý kluk, ale na tento coin se opravdu těším.
  • 0

#54 geo.scorpions

geo.scorpions

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2010 - 21:51

Haló tady jsme ;) Nechali jsme vytisknout 100 výtisků a 99 jich je již rozdáno. Jedno číslo je schováno právě pro Carramba66, se kterým je v časopise velice poutavý článek o výrobě prvního geocoinu "Řád Bílého Lva". Prvních 100 výtisků jsme rozdávali zdarma, pro obrovský zájem jsme dokonce věnovali několik posledních výtisků do tomboly, aby to bylo sparvedlivé, protože ho chtěli všichni ... Pokud bude zájem, necháme ještě přidělat ale budeme ho distribuovat už za mírný poplatek, který nám pokryje alespoň náklady na výrobu. Založím o časopisu vlákno, abych zjistil, jestli je o něj ještě zájem ... Díky R.
  • 0

#55 Geo Reo

Geo Reo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2010 - 6:59

Byla někde zmínka o časáčku ještě před jeho vydáním??? Nikde jsem o něm neslyšel, kromě tohoto vlákna a teď se dovídám že byl celý náklad rozdán no panečku to je rychlost. Zájem rozhodně mám. Bude to pravidelně vydáváný kousek???
  • 0

#56 geo.scorpions

geo.scorpions

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2010 - 8:38

Ahoj nebyla ... Tak trošku jsem šel do neznámé vody a právě z velkých obav, že se to nepovede jsem o tom nikde nemluvil ani nepsal ;) Předchozí PDF časopis dostával od čtenářů takové kapky, že jsem si vypěstoval ke čtenářům patřičný respekt a na všem jsem si dal opravdu záležet ... O časopisu jsem založil vlákno, taky bych raději převedl diskuzi tam, ať tady nezaplevelujeme vlákno, které je úplně o něčem jiném. ;) I když s tím také víceméně souvisí ... že ? Tímto bych chtěl ještě jednou Carramba66 poděkovat za rozhovor do prvního startovního čísla :) Fakt super ... Radek
  • 0

#57 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2010 - 9:17

To je ale krása!!

Ale rád bych se zeptal: Bude k tomu GC se prodávat i nějaké speciální pevné pouzdro, které by vydrželo cestování po cache? A je vůbec tak krásný GC vhodný pro cestování po cache? :)

Nicméně jistě by to chtělo opravdu pouzdro, které něco vydrží. Ty klasické slídové se často roztrhají a už jsem několikrát je opravoval, pokud jsem takové našel.

Jistě by bylo vhodné i takové pouzdro, do kterého by šel inteligentně vložit lístek s nápisem podobný tomuto:

"Prosím, nekraďme, jsem naprosto neprodejný a při krádeži se mnou stejně nebudeš moci chlubit, byl by jsi brzy odhalen. Děkuji!"

což bych ostatně napsal ke každému GC a TB :)
  • 0

#58 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 650 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2010 - 9:21

To vypadá fakt dost dobře.... B)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#59 carramba66

carramba66

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 101 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2010 - 20:51

Za příplatek??? O kolik se tedy zvedne cena?

Příplatek zvedne cenu naprosto minimálně, spíš vůbec, částka příplatku je 50$ na celou objednávku.

Kdy budou k vidění fotky vzorků???

Nevím, věcí, které předchází samotné výrobě vzorků je na straně výrobce dost. Kdyby to bylo do konce roku, můžem si gratulovat, ale to zřejmě nebude. Můj odhad je leden.
Samozřejmě ale platí, že já jak výrobce, tak manažera výroby budu obden kopat do prdele, aby sebou hejbli.

Bude k tomu GC se prodávat i nějaké speciální pevné pouzdro, které by vydrželo cestování po cache?

Už jsme se o tom tady bavili, já žádné dělávat nenechám, ale v první replice Řádu Bílého lva Za vítězství nechal dělat speciální obal jak distributor (gcshop.eu), tak další, myslím, že ve vlákně k té první minci byla fotka dřevěné kazety, která vypadala opravdu luxusně.
Pokud jde o pouzdro spešl do keší, mince se pdorává v takové kapsičce z poměrně silného průhledného měkkého plastu, takže s tím to můžete poslat, myslím, že to minci ochrání velice dobře.

A je vůbec tak krásný GC vhodný pro cestování po cache?

Vždycky jsem předpokládal, že to bude spíš sbírková mince, ale nikomu samozřejmě nebráním, aby ji poslal do světa, je to pořád geocoina. Při první minci byla situace taková, že spousta lidí kritizovala výrobu s tím, že se replika státního vyznamenání bude válat někde v igelitce v blátě. Podle mě je ale na majitelích coiny, aby uvážili, když už ji někam dávají, kam ji dávají a kam se může dostat.

Jistě by bylo vhodné i takové pouzdro, do kterého by šel inteligentně vložit lístek s nápisem podobný tomuto: "Prosím, nekraďme, jsem naprosto neprodejný a při krádeži se mnou stejně nebudeš moci chlubit, byl by jsi brzy odhalen. Děkuji!"

Jak píšu výše, ta první mince se prodává v pozdru z měkkého PVC, nevím to jistě, ale myslím, že se tak bude prodávat i ta druhá. A to pouzdro je podle mě dostatečně kvalitní na to, aby se v něm coina dala jak poslat, tak k ní přidat papírek s upozorněním.
  • 0

#60 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 973 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2010 - 21:16

Vypadá to velmi dobře. Zatím mám předběžný zájem o jeden kousek.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama