Přejít na obsah


Fotka

Jediný způsob jak zabránit CWG huntingu?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
219 odpovědí na toto téma

#21 zLOST

zLOST

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 778 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2010 - 20:01

kometa sama ma minimalne ctyri verze svyho CWG, takze muzes najit krabku plnou ruznych cwg a pritom jen kometiny :)
  • 0

#22 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2010 - 20:57

Lukáš: no to už taky fungovala ta směnárna... ale fakt jsem loni cca půl roku v keších u nás nepotkla jiné cwg jak kometu... ale podobně jsem u Prahy zas potkával opakovaně jiná... někdy je to o náhodě...
  • 0

#23 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2010 - 21:40

Prave proto mi prijde zcela zbytecne delat vlny a vymyslet nejaka specielni opatreni.
  • 0

#24 Dave.g

Dave.g

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2010 - 21:55

Zas bejkárna todlecto ... mě to přijde, jako kdyby někdo brečel že nemůže dát žádné FTF, protože to nikdy nestihne a nachází jen popsané logbooky ... bože lidi, vypadněte radši kešovat :D
  • 0

#25 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2010 - 21:59

D@ve_cz: tak pro nektere je jednodusi o tom psat, nez to delat :D:D
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#26 Dave.g

Dave.g

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2010 - 22:08

@S474N: Okay, omlouvam se, ja vam to teda nebudu brat :D:D:D, radsi vypadnu sam
  • 0

#27 fly2free

fly2free

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2010 - 22:53

Jak se tady v tomto threadu rika, CWG Huntingu podle mne nelze zabranit zadnym zpusobem. Do nasich kesi jsme prestali nase CWG doplnovat , zpravidla tam vydrzeli v rozmezi 1 - 5 dnu. Pak mizi bez nahrady cimkoliv jinym, natoz CWG. Nepomaha nic ani kacerokarta v kesi ohledne smeny CWG. Rovnez nepomuze ani nepsani CWG do logu. Kdyz se divam do logu na GS u nasich kesi a porovnam se stavem kese pri udrzbe - on malokdo pise trade do logu ....... O mudloidnich kacerech, kteri brakuji kesky a na vymenu davaji desetniky, kaminky z okoli kesky, sisku apod nemluve , ze sami vedi ze delaji neco spatne svedci to, ze do logu tento vypeceny "Trade" nenapisi :-)
  • 0

#28 vetrnik_cr

vetrnik_cr

    vetrnik_cr

  • Members
  • PipPipPip
  • 279 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2010 - 23:14

Někde jsem četl, že CWG je běžný předmět výměny, nikde není psáno, že se mění CWG za CWG, nebo jsem něco zanedbal? čili když někdo vezme CWG a dá za něj něco v hodnotě pětikoruny, tak je to ekvivalentní trade. Sám CWG nemám a ani je neberu a nesbírám (s výjimkou eventových) EDIT: 2012 tak už je vše jinak, CWG vlastním....
  • 0

#29 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2010 - 23:24

vetrnik_cr napsal/a:
Někde jsem četl, že CWG je běžný předmět výměny, nikde není psáno, že se mění CWG za CWG, nebo jsem něco zanedbal?
čili když někdo vezme CWG a dá za něj něco v hodnotě pětikoruny, tak je to ekvivalentní trade.
Sám CWG nemám a ani je neberu a nesbírám (s výjimkou eventových)

Samozřejmě je to předmět na výměnu za cokoliv podobné hodnoty, ne však 5 Kč, ale asi tak 10 Kč.

Statistika je smutná, mám CWG pro sérii keší, obvykle zmizí bez jakékoliv výměny, tj. ani za šišku, kamínek, či chcíplého šneka. Úspěšnost tak 20%, takže ani tuto spec. sérii do příslušných keší nedávám jen tak, pouze měním kus za kus, čili skoro vůbec... Ale věšet se z toho nebudu :-)
  • 0

#30 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 996 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2010 - 9:46

Jediný způsob jak zabránit CWG huntingu?

Další způsob je, že všichni všechna CWG upálíme a novými nebudem zaplevelovat keše. Aby se to posichrovalo, tak zakládat keše (a stávající převést) do max. velikosti filmovky.
Řekl by, že tímto hunting definitivně skončí. (Vlastně, Qnik má ještě mikroCWG B))

PS: je tady ještě podobný flame thread?
  • 0

#31 Mirdule22

Mirdule22

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2010 - 10:11

Myslim si že v Čechách něčemu podobnýmu zabránit nejde. Jestli jsem dobře pochopil význam Hunting, tak jde o to , že sběrači navštěvují i již odlovené keše za účelem výměny CWG. Mě (nám) vadí především ,,brakování" CWG. Jedinci typu >hojta< se již v roce 2008 se ,,svým houfcem CWG" fotografují a přitom do dnešního dne vlastní CWG nemají. Na naši nelibost v logu u jedné z našich keší ještě reagují mailem a hrají si na hloupé a jak jsem si všiml dělá to i jinde, např : zrušený rybník. Tito jedinci se pak odvolávají na pravidla. Já bych se na ně odvolal taky: Měň za předmět stejně nebo vyšší hodnoty. U CWG je to pouze za CWG. My si vytváříme sbírku a jen těžko do ní zařadíme jako CWG >hojta< propisku, nebo 10Kč. Propisky jsou většinou reklamní a 10Kč je vydána v takové sérii, že to není ten origo suk co by se nám do sbírky hodil. Pak to dopadne tak, že když vyrazíte na celodenní výlet s návštěvou 20ti keší, že jste rádi když směníte 1ks. Jistí lidé tuto hru prostě znehodnocují a jako by vám přímo svým chováním vzkazovali: Probuď se - si v Čechách.
  • 0

#32 fly2free

fly2free

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2010 - 10:12

vetrnik_cr napsal/a:
Někde jsem četl, že CWG je běžný předmět výměny, nikde není psáno, že se mění CWG za CWG, nebo jsem něco zanedbal?
čili když někdo vezme CWG a dá za něj něco v hodnotě pětikoruny, tak je to ekvivalentní trade.


Muj nazor a verim ze mnozi s nim mohou nesouhlasit. Podle me logiky CWG by nemel byt chapan jako bezny predmet výmeny. Kdyz chci mit CWG, musim nekde vyplaznout minimalne 1000 Kc.... Coz neni tak malo penez . Kdyz to spocitam za kratkou dobu co kesujeme jsme do CWG nacpali cca 4000 Kc. Vcelku neocekavam ze se mi podari je smenit 1:1 a do nasich kesi jsme je doplnovali pri kazde udrzbe. Ale tento (viz vetrnik) zrejme hodne rozsireny nazor , kdyz pominu zcela zcestnou predstavu o cene CWG, je mozna jeste akceptovatelny na urovni debaty , ale v realu jsem nikdy v nasi kesi zadny ekvivalent v hodnote 10 Kc nenasel . Bud probehl trade CWG za CWG nebo ho si ho nekdo proste vzal .V 80 % trade v nasi kesi s CWG ( 20 % bylo CWG za CWG ) bylo trade CWG za sunt,co kdo mel zdrovna po kapse nebo cestou nasel . Take jsem tady zahledl, pro mne nazor z marsu, ze kinder srot je ekvivalent CWG, protoze preci Kinder vajicko je drazsi nezli CWG :-(... hmm nikdy jsem nevidel vsak v kesi kinder vajicko , ale pouhe zbytky z jeho vnitrniho obsahu ...
Ja bych se primlouval za obecne pravidlo ze CWG neni bežný běžný předmět výměny
Neocekavam, ze by se neco zmenilo, alespon by mohlo byt po "akademicke" urovni jasno.
Take si myslim, ze kazdy vlastnik kese by mel mit pravo na pravidla trade ve sve kesi. Poku prijdu ke kesi, kde se meni pouze spunty do usi, gumy apod nebudu sem cpat nic jineho! Tak se pouze zaloguji a obsah necham tak jak je, delame to snad kvuli hledani - trade je neco jako bonus .
P.S. proti kinder trade nic nemam - pokud je kompletni , tj idealni v puvodni obalu nebo pytlicku a je menen skutecne ekvivalentne .Z vlastni zkusenosti vim, ze deti pri kesovani takove veci nachazeji nejradeji , urcite radeji nezli CWG ....
  • 0

#33 fly2free

fly2free

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2010 - 10:13

Mirdule22 napsal/a:
Myslim si že v Čechách něčemu podobnýmu zabránit nejde. Jestli jsem dobře pochopil význam Hunting, tak jde o to , že sběrači navštěvují i již odlovené keše za účelem výměny CWG.
Mě (nám) vadí především ,,brakování" CWG.
Jedinci typu >hojta< se již v roce 2008 se ,,svým houfcem CWG" fotografují a přitom do dnešního dne vlastní CWG nemají.
Na naši nelibost v logu u jedné z našich keší ještě reagují mailem a hrají si na hloupé a jak jsem si všiml dělá to i jinde, např : zrušený rybník.
Tito jedinci se pak odvolávají na pravidla.
Já bych se na ně odvolal taky: Měň za předmět stejně nebo vyšší hodnoty. U CWG je to pouze za CWG. My si vytváříme sbírku a jen těžko do ní zařadíme jako CWG >hojta< propisku, nebo 10Kč. Propisky jsou většinou reklamní a 10Kč je vydána v takové sérii, že to není ten origo suk co by se nám do sbírky hodil.
Pak to dopadne tak, že když vyrazíte na celodenní výlet s návštěvou 20ti keší, že jste rádi když směníte 1ks.
Jistí lidé tuto hru prostě znehodnocují a jako by vám přímo svým chováním vzkazovali: Probuď se - si v Čechách.


Naprosty souhlas :P
  • 0

#34 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2010 - 10:20

Muzes se treba i postavit na hlavu, ale CWG byl, je a bude naprosto normalni predmet na vymenu, jako jakykoliv jiny. Pokud jej nekdo vymeni za vec s hodnotou desetikacky, je to naprosto v poradku.
  • 0

#35 MarHan

MarHan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 371 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2010 - 10:45

Presne jak pise HaLuMa... Sam autor tothoto projektu to tak zamyslel. Vymen za cokoli v podobne cene.
  • 0
Garmin Oregon 650, Samsung Galaxy S + Locus + GSAK

#36 Mirdule22

Mirdule22

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2010 - 10:53

sběratelská cena je ale jiná . U 10 Kč je to pořád 10Kč. Na výměnu zbydou jen eventy a náhodná setkání. Taky si z brakovačů žíly neřežem.
  • 0

#37 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2010 - 11:38

HaLuMa napsal/a:
Muzes se treba i postavit na hlavu, ale CWG byl, je a bude naprosto normalni predmet na vymenu, jako jakykoliv jiny. Pokud jej nekdo vymeni za vec s hodnotou desetikacky, je to naprosto v poradku.

Ja bych rekl, ze je to predevsim o lidske slusnosti. Pokud je u CWG i karticka, kde je vyslovne napsano, ze by se mel menit pouze za jine CWG a nekdo to nerespektuje, tak je to proste buran, hulvat a hlupak.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#38 peterconnery

peterconnery

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 106 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2010 - 11:41

Člověka nález CWG/SWG určitě potěší, je to vlastně unikát v Čechách a na Slovensku oproti jiným zemím. Už jsem tady taky někde zmiňoval, že je škoda, že na CWGčkách nejsou vypálená i katalogová čísla, ale to je jiné téma. Každopádně k té výměně - měním většinou 1:1, málokdy za stejněhodnotný předmět ( to dělám většinou, když je najdu v keškách v Německém příhraničí ), ale když se mi nějaká keška opravdu líbí - ať už z důvodu místa umístění, jejího provedení nebo vtipnosti, tak rád bez výměny vložím své CWG s poznámkou, že si to prostě keška (a tím i Owner) zaslouží. Když pak ty CWG nějaký hajzl vybere, tak se holt možná bude smažit v nějakém GC-pekle, ale nic s tím nikdo neudělá. Úroveň směnáren je různá, časem se tam - v lepším případě - točí stále stejná CWG, v horším případě ubývají. Drtivá většina kačerů ví, "co a jak" kolem CWG, - je to "o lidech" a žádný nový předpis, opatření nebo zákon nezabrání tomu, aby mezi nima byly i svině. Možná by pomohlo věšet na CWGčka TB? :-D
  • 0

#39 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2010 - 11:47

peterconnery napsal/a: Možná by pomohlo věšet na CWGčka TB? :-D

S tim uz jsem se jednou setkal, ale nebyl to TB v pravem slova smyslu, ale byla to nejaka "free" nahrazka - uz si ani nevzpominam na nazev toho webu, kde se to dalo "trasovat".
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#40 peterconnery

peterconnery

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 106 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2010 - 12:28

Myslel jsem použít normální TB, provrtat CWG nebo uložit do nějakého pouzdra, zavěsit na TB a každý nálezce by prostě vyměnil to CWG za svoje, normálně zalogoval na GC.com a poslal zase dál. :-) Já vím, je to ptákovina, ničemu by to zase nezabránilo, jen by mě zajímalo, jestli - a hlavně jak dlouho - by to fungovalo. Asi to zkusím poslat po ČR. Hlavní problém je ale asi v tom, že jsou různé "druhy CWGčkařů", - někdo je vyloženě sběratel, jiný je používá na výměnu do kešek.... Jsou i tací, co si vlastní CWG neudělají, ale cizích mají sbírku. Ale znám i takové ( hlavně rodiny s dětma ) kteří ty svoje CWG "přidají" do všech kešulí které najdou. Bez ohledu na Trade. Je to pro ně radost tu kešku označit tím svým CWG. A tady platí zákon - čím obtížnější keška, tím jistější a zajímavější je obsah. I já do těchhle dávám raději GC, TB a CWG, najdou je totiž většinou kačeři, kteří si s tím nálezem dají trochu víc práce. :-)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama