Přejít na obsah


Fotka

Jediný způsob jak zabránit CWG huntingu?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
219 odpovědí na toto téma

#61 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2010 - 21:12

Proč se pořád někdo snaží vymyslet nějaká vyšší pravidla? Copak geocaching není hra na hledání pokladů? Najdete poklad, vezmete si z něj něco, co vám udělá radost (kolečko, plyšák, keramická figurka atd.). Protože hru nehrajete sami, dáte do pokladu něco, co podle vás udělá radost někomu dalšímu. A tak pořád dál. Je mi jedno, když si někdo vezme moje CWG a dá do kešky místo něj třeba angličáka. Já tam kolečko dal jinému pro radost a účel tedy splnilo. I angličák někomu udělá radost. A když už se tu vedou akademické disputace o přidané hodnotě CWG - má stejnou hodnotu CWGčko, které bylo vyrobeno v sérii 25 kusů pro zvláštní příležitost, jako CWG, kterého vznikly stovky kusů? A může mít CWG s vysmaženým obrázkem upytlačeným z internetu (pochybuji, že se autorů populárních postaviček z večerníčků někdo ptal na souhlas s užitím) srovnatelnou hodnotu s kolečkem, které si někdo sám navrhl? Není lepší se v tom nerýpat a nechat férovost trade na svědomí každého kačera?
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#62 misacz

misacz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2010 - 21:13

nechtěl jsem svým příspěvkem vyvolat negativní reakce a ejhle - povedlo se :) teď vážně, nemám problém smířit se s tím, že někdo čistí již nalezené kešky od vložených CWG. Naznačil jsem, že kdyby se CWG nelogovaly, tak budou takoví típci namydlení. To je celé, šťasný lov :)
  • 0

#63 Dave.g

Dave.g

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2010 - 21:20

Když to tu tak čtu, jaká je vlastně orientačně cena spužvova puku, i když je to CWG které se dá v keši ukrást bez výměny, ukázalo se tu jako ucházející platidlo (hlavně když je ohořelé :D) No, tak kolik ? (a nepište že nevyčíslitelná :@)
  • 0

#64 Mirdule22

Mirdule22

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2010 - 21:31

alkes napsal/a:

Mirdule22

A nechceš se třeba trochu mírnit?

edit:
Nejsem si ani moc jistý, jestli mluvíš za většinu CWGčkařů, donedávna se tu totiž prosazovalo, že CWG je zkrátka normální sigitem, který se nemusí měnit jen za jiné CWG, ale stačí za něco přiměřené hodnoty (nemyslím finanční a už vůbec ne 10Kč). Tak teď nevím, jak to teda vlastně je. Jestli došlo k nějakému posunu způsobenému velkosběratelstvím, tak se holt asi začnu CWG vyhýbat ještě větším obloukem než do teď.(Nemyšleno nijak ve zlém.)

Možná by stálo za to udělat nějakou anketu (mezi majiteli CWG), aby bylo jasno.

Anketa by byla k ničemu. Jsou kačeři kteří si dávaj do pytlíčku s CWG štítek (v čestině) že souhlasí pouze s výměnou a stejně o ně přijdou za podpory kaktusáře dr.voty
Je to jen v lidech. Ale co můžem chtít v čechách. My už taky brakovače podporovat nebudem a nebudem bezedně doplňovat vlastní keše.
  • 0

#65 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2010 - 21:32

D@ve_cz napsal/a:
No, tak kolik ? (a nepište že nevyčíslitelná :@)


3 kg pytel grilovacích briket stojí 65 Kč. Kolik váží jeden grilovací puk netuším, ale víc než jedno deka to nebude. Vychází to tedy na cca 20 haléřů za kousek.
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#66 Mirdule22

Mirdule22

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2010 - 21:48

PaWcz napsal/a:

D@ve_cz napsal/a:
No, tak kolik ? (a nepište že nevyčíslitelná :@)


3 kg pytel grilovacích briket stojí 65 Kč. Kolik váží jeden grilovací puk netuším, ale víc než jedno deka to nebude. Vychází to tedy na cca 20 haléřů za kousek.

klidně ještě uber - aby ses moc nevydal;)
  • 0

#67 cherubin

cherubin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2010 - 21:58

Z CWG se zbytecne dela neco vic. Procetla jsem to tu a nazory jsou ruzne, Ale to jsou a vzdycky budou u vseho. CWG je proste neco, co je hezke a neni to kindersrot, tak proc si to nevzit. Snazim se menit 1:1 se svym CWG ale nekdy neni po ruce, no a? A je spousta kesi ktere proste stoji za to a ja tam sve CWG vlozim jen tak protoze tim ocenuji tu kes. A ze to napisu do logu a nekdo pak prijde a vymeni ho za sve, no a? Udelal trade 1:1 jak se tu vetsina snazi propagovat a je vse OK. V Brne sveho casu vsude byl xeri, kazde mesto ma sveho CWG maniaka. A k te cene: ano, CWG neco stoji, ale kindersrot (a nejen veci z Kinder vajicka, btw to stoji 18 kc a jeste mate cokoladu, CWG stoji prumerne 10-12 a co z nej mate:)), ale i ruzni dinosauri a sklenene kulicky a barevne kosticky) neco stoji taky. Moc to resite, bezte radsi lovit:)).
  • 0

#68 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2010 - 22:03

Mirdule22 napsal/a:
...
Anketa by byla k ničemu. Jsou kačeři kteří si dávaj do pytlíčku s CWG štítek (v čestině) že souhlasí pouze s výměnou a stejně o ně přijdou za podpory kaktusáře dr.voty
Je to jen v lidech. Ale co můžem chtít v čechách. My už taky brakovače podporovat nebudem a nebudem bezedně doplňovat vlastní keše.

Tak hele, mirdule. Přestaň se do mě a do ostatních navážet.
Aby bylo jasno:
1) CWG vlastní nemám.
2) Cizí nesbírám, ani nebrakuju. Vlastně vůbec netrejduju, až na nějaké 3 (slovy tři) výměny kdysi dávno.
3) Mám jen pár kousků CWG (ani ne deset), které jsem poctivě dostal na nějakých eventech jako příležitostné.
4) A nejsem kaktusář. To se mě opravdu dotklo (na pardubicku vědí...).
  • 0

#69 Mirdule22

Mirdule22

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2010 - 22:06

dr.vota napsal/a:

Mirdule22 napsal/a:
...
Anketa by byla k ničemu. Jsou kačeři kteří si dávaj do pytlíčku s CWG štítek (v čestině) že souhlasí pouze s výměnou a stejně o ně přijdou za podpory kaktusáře dr.voty
Je to jen v lidech. Ale co můžem chtít v čechách. My už taky brakovače podporovat nebudem a nebudem bezedně doplňovat vlastní keše.

Tak hele, mirdule. Přestaň se do mě a do ostatních navážet.
Aby bylo jasno:
1) CWG vlastní nemám.
2) Cizí nesbírám, ani nebrakuju. Vlastně vůbec netrejduju, až na nějaké 3 (slovy tři) výměny kdysi dávno.
3) Mám jen pár kousků CWG (ani ne deset), které jsem poctivě dostal na nějakých eventech jako příležitostné.
4) A nejsem kaktusář. To se mě opravdu dotklo (na pardubicku vědí...).


A co s tím máme dělat pane provokatér?:@
  • 0

#70 cherubin

cherubin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2010 - 22:08

Mirdule22 napsal/a:

A co s tím máme dělat pane provokatér?:@


dr.vota neni provokater
  • 0

#71 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2010 - 22:09

Nevím, kdo z vás dvou je provokatér, Mirdule.
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#72 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2010 - 22:09

no meli byste hlavne prestat delat z cwg fetis :D
  • 0

#73 Dave.g

Dave.g

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2010 - 22:10

Tak koukám, na pardubicku jsou všichni kaktusáři ... Mirdule možná neví proč, ale mě to pobavilo (ale bejt v kůži dr.voty, za kaktusáře vraždim :)) Ten Modrej Mauricius, to by byl super avatar na CWG .. pak bych se teprv hádal kolik stojí :P
  • 0

#74 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2010 - 8:59

Když už jsme se dostali k tomu poměřování předmětů na výměnu podle kupní ceny, tak to my vlastně provozujeme permanentní downtrade. Do keší totiž vkládáme vlastnoručně vypálené dřevěné coiny. V lese najdeme nějakou uříznutou větev, vlastnoručně si nařežeme kolečka, nakreslíme vzor a vypálíme. Nestojí nás to ani kačku, jen trochu času a invence. Po přečtení některých příspěvků ale uvažuju, jestli bychom s tím vlastně neměli skončit, ať kešky netunelujeme? :(;)
  • 0

#75 Sodobar

Sodobar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2010 - 9:23

Hele, jen pro úplnost, "Kaktusář" znamená něco víc než že dotyčný pěstuje kaktusy?
  • 0

#76 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2010 - 9:45

Sodobar napsal/a:
Hele, jen pro úplnost, "Kaktusář" znamená něco víc než že dotyčný pěstuje kaktusy?

Viz GC2G045, srov. GC2GBXW
  • 0

#77 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2010 - 9:54

hrabosata napsal/a:
Když už jsme se dostali k tomu poměřování předmětů na výměnu podle kupní ceny, tak to my vlastně provozujeme permanentní downtrade. Do keší totiž vkládáme vlastnoručně vypálené dřevěné coiny. V lese najdeme nějakou uříznutou větev, vlastnoručně si nařežeme kolečka, nakreslíme vzor a vypálíme. Nestojí nás to ani kačku, jen trochu času a invence. Po přečtení některých příspěvků ale uvažuju, jestli bychom s tím vlastně neměli skončit, ať kešky netunelujeme? :(;)


prave naopak,rucni prace se ceni a protoze timto zpusobem zpracovani je kazdy kus original tak je "sberatelska" hodnota nevycislitelna,takze vy muzete nechat svoje cwg pohozeny na zemi a vzit si klidne celou pixlu :D

no a ted vazne,uz bezte do prcic s temi vasimi cwg,nevim proc je povysujete na neco extra,pro sberatele kinder hracek ma postavicka, kterou nema, mnohonasobne vyssi cenu nez nejaky usmudlany dreveny kolecko a takhle to bude vzdy se vsim
my vkladame cwg do kesi ktere nas nejak zaujali,pokud nekoho potkame tak mu cwg klidne darujeme, a ta vase "sberatelska" hodnota je proste jen subjektivni pocit ktery by jste nikomu nemeli vnucovat
  • 0
Xperia TIPO,oregon 450

#78 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2010 - 10:06

Ještě mě v té souvislosti napadá jedna věc. Přiznejme si, že nechat si udělat na výměnu CWG a pak už do keší dávat jen je, zbavuje kačery jednoho drobného problému - kde pořád brát nějaké drobnosti na výměnu ;). Takže úspěch CWG je možná trošku i výsledek kačerské pohodlnosti. A to říkám i přesto, nebo právě proto, že kromě našich ručně dělaných coinů máme koupená a vyměňujeme i klasická CWG a taky je sbíráme.
  • 0

#79 spuzva

spuzva

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 623 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2010 - 10:13

Dain a Olik napsal/a:
no meli byste hlavne prestat delat z cwg fetis :D



to je svatá pravda - ale líbí se mi to zaheslování keší ve smyslu, že tam vložím puk a pak tajně o tom napíšu, aby to všichni pochopili a tvářilo se to tak, jako že tam žádnej nejni... To je moc povedený :-)
  • 0
PUNK 4 EVER!

#80 lubbez

lubbez

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 527 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2010 - 10:15

Tak teď jsem se pobavil. Tohle vlákno již chvíli sleduju a vidím, že kačeři mají "CWG", horolezci "magnézium" a bůh ví, koho mají ti kaktusáři. Fakt je, že CWG měním kus za kus a do pěkné kešky ho dávám jen tak. Co se týká ceny ta je taky jasná, platba výrobci dělená počtem kusů. A nějakej návrh obrázku??? To jsou kecy. Pokud umím dělat v Corelu, nebo v podobném programu je to otázka půl hodiny a pokud ne, firma mi to udělá podle obrázku zdarma. Všechny sběrače CWG zdraví Luboš. p.s. taky sbírám a už mám 82 kusů.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama