Přejít na obsah


Fotka

Jediný způsob jak zabránit CWG huntingu?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
219 odpovědí na toto téma

#81 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2010 - 10:22

hrabosata napsal/a:
Ještě mě v té souvislosti napadá jedna věc. Přiznejme si, že nechat si udělat na výměnu CWG a pak už do keší dávat jen je, zbavuje kačery jednoho drobného problému - kde pořád brát nějaké drobnosti na výměnu ;).


Jo. To je přesně to, co mě na CWG štve. Proč vymýšlet, co dát na výměnu, nedejbože kdepak dávat něco užitečného, co by se mi ještě mohlo hodit, když jsou tu CWG, který se teda sice nehodí nikomu, ale považují se za vhodné dát kamkoliv. Pak člověk najde třeba i výměnu typu OUT: nějaká cennější věc, které se v keších často nevidí, IN: X krát CWG. A cenný obsah je v háji, protože CWG se jednotlivě postupně a nenápadně povyměňují za blbosti. Já při lovu trade neprovozuju, takže mi to může být poměrně jedno, ale při zakládání keše se snažím, aby měla do začátku nějaký obsah, který z části potěší, z části pobaví a z části je i užitečný. A ne, fakt mi neudělá radost najít krabku plnou dřevěných koleček, stejně jako to neudělá radost rodině s dětmi, které se těší na výměnu hraček.

"Sběratelská cena", to je moc hezký pojem. Skočte se podívat na Aukro, co všechno lidi sbírají a jakou cenu za to platí. (mimo jiné se tam dozvíte, že stará procvaklá jízdenka má vlastně podobnou cenu, jako 1 ks CWG s extra poštovným ;) Prakticky jakýkoliv předmět má kromě své běžné ceny cenu sběratelskou, ale ta sem fakt nepatří.
  • 0

#82 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2010 - 10:38

To Chryseis: Přesně tak, nedávno jsme založili docela velkou krabici a do ní nacpali 3 knížky a asi 12 DVD a CD s filmy a hudbou (pravda, pořízených za levno v jakémsi balíčku v internetovém obchodě - ale byly tam filmy jako Good bye, Lenin, Musíme si pomáhat, Medvídek a tak). Chystáme se v dohledné době na kontrolu a jsme zvědaví, co tam místo toho najdeme. Podle logů to zatím vypadá, že náš obsah se mění na CWG, ale už se začala i CWG měnit na kinderšrot. Nicméně geocaching není žádný výdělečný podnik, s tím se holt musí počítat.
  • 0

#83 fly2free

fly2free

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2010 - 10:39

No kdyz ctu kam se debata az dostala resp do jakych poloh, tak jestli by se nemelo zalozit nove vlakno Jak zabranit vzajemnemu osocovani a napadani. Naivne predpokladam ze diskusni forum je o tom aby kazdy mohl vyjadrit nazor a ne se navzajem osocovat a delat ze sebe blbce. Bohuzel tento zpusob diskuse je na vsech forech i z jinych oboru napr RC mania apod
Kazdy ma svuj nazor a ma na nej pravo a vyhodou fora by melo byt , ze je videt vzorek a struktura nazoru . To ze ma nekdo nazor jiny, neznamena nutne ze je blbejsi nezli ja a ja ho musim nutne rovnat .
Vypovidajici hodnota tohoto vlakna je diky vyvoji a tunam balastu nula
  • 0

#84 Fast Hippo

Fast Hippo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2010 - 10:54

To Chryseis: Přesně tak, nedávno jsme založili docela velkou krabici a do ní nacpali 3 knížky a asi 12 DVD a CD s filmy a hudbou (pravda, pořízených za levno v jakémsi balíčku v internetovém obchodě - ale byly tam filmy jako Good bye, Lenin, Musíme si pomáhat, Medvídek a tak).


To je zase druhy extrem.
Knihovnu ani svou fonoteku nebo videoteku na keskovani neberu a brat nebudu.
Navic po pul roce ve kesce je pomerne slusna pravdepodobnost, ze aspon knizka ve forme moc nebude.

Marna slava, pripada mi, ze do kesek je optimalni onen vysmivany kindersrot a predmety obdobne.
  • 0

#85 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2010 - 10:59

Když jsem začínal, tak jsem (asi mylně ...) pochopil, že CWG je jakýsi "fyzicky uchopitelný podpis" v keši, která mě zaujala nebo jinak nadchla.
Později je Vojta z keší začal sbírat, takže pak je měníme 1:1 když najdeme některé, které nemáme.
Byly keše, kam jsme dali i 2 kousky, protože byly tak dobré (ty keše), že se od nich nechtělo domů.
CWG chápu jako osobní investici do provozování svého koníčka a nakládám s nimi dle svého uvážení.
Vyčíslovat jejich hodnotu je blbost. Cenu okolo 11,-Kč mají totiž jenom pro mě, protože jsem jí platil.
Jak říkám - je to podpis.
  • 0

#86 Gleep

Gleep

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2010 - 11:01

K čemu vlastně jsou ty kolečka? Výhřevnost žádná, na podložení skříně jsou moc tlustý a ani děti si s tím nechtějí hrát :-) Ale vážně, pár jich mám doma, ale to je třeba z eventů, nebo od někoho koho znám. Ty pak mají pro mě nějakou hodnotu (je to spíš vzpomínka). Ostatní obrázky na klacku mi nic neříkají. Nesbírám, neměním a vlastní nemám (doufám že i bez toho se dá kačeřit :-) ) Kdo to má jako "platidlo" ať to nikam necpe a mnění si z tuky do ruky. Kdo to má jako svojí navštívenku a podpis, ať to rozdává po keších. Na co budou nějaký pravidla upečený na tomhle fóru, když spousta začátečníků sem nepřijde? A co cizinci? Pro ně může bejt CWG zajímavý, ale vědí prd kolik to stojí a že by místo toho měli vložit něco za 0,5EUR... Pravidla GS jsou jasný, dáš kus za kus stejný nebo větší hodnoty... Co má jakou hodnotu je zase neřešitelný. Můj georobotek by vám klidně nasypal pytel CWG za jednoho panďuláka z lega, kterej se mu zrovna líbí. Takže zase diskuse o ničem, páč pro každýho má jedna a ta samá věc jinou hodnotu, každej má jinej názor na výměny a skoro každej si myslí že jeho názor je ten nejlepší a bude ostatní přesvědčovat :-)
  • 0

#87 Gleep

Gleep

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2010 - 11:05

hrabosata napsal/a:
...Nicméně geocaching není žádný výdělečný podnik, s tím se holt musí počítat.

Naopak, myslím že je to slušnej "rejžák". Musíš ale bejt na druhý straně... Tím myslím výrobce navigací, doplňků a třeba i CWG :-D
  • 0

#88 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2010 - 11:29

Fast Hippo napsal/a:
To je zase druhy extrem.
Knihovnu ani svou fonoteku nebo videoteku na keskovani neberu a brat nebudu.


U large cache je to trochu jiný případ - řada lidí jejich návštěvu plánuje předem jako hlavní cíl své cesty, takže si pro tento případ mohou nachystat nějaký hezký trade (kniha, velký plyšák atd.).
Kdo tam dorazí náhodou a nic nemá, ten holt trade dělat nemusí.
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#89 Sodobar

Sodobar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2010 - 11:55

dr.vota: Díky za vysvětlení :-)
  • 0

#90 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2010 - 11:56

spuzva napsal/a:

Dain a Olik napsal/a:
no meli byste hlavne prestat delat z cwg fetis :D



to je svatá pravda - ale líbí se mi to zaheslování keší ve smyslu, že tam vložím puk a pak tajně o tom napíšu, aby to všichni pochopili a tvářilo se to tak, jako že tam žádnej nejni... To je moc povedený :-)


ano, ano, to je velmi povedena myslenka dne :)
  • 0

#91 spuzva

spuzva

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 623 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2010 - 17:57

Dain a Olik napsal/a:

spuzva napsal/a:

Dain a Olik napsal/a:
no meli byste hlavne prestat delat z cwg fetis :D



to je svatá pravda - ale líbí se mi to zaheslování keší ve smyslu, že tam vložím puk a pak tajně o tom napíšu, aby to všichni pochopili a tvářilo se to tak, jako že tam žádnej nejni... To je moc povedený :-)


ano, ano, to je velmi povedena myslenka dne :)


Navrhuju následující heslo: " A puk? Tak ten jsem tam rozhodně nedal.." :-)
... a podle toho se pozná, že je tam vloženej novej puk..
Souhlasíte?
  • 0
PUNK 4 EVER!

#92 wmh

wmh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2010 - 18:56

spuzva napsal/a:

Dain a Olik napsal/a:

spuzva napsal/a:

Dain a Olik napsal/a:
no meli byste hlavne prestat delat z cwg fetis :D



to je svatá pravda - ale líbí se mi to zaheslování keší ve smyslu, že tam vložím puk a pak tajně o tom napíšu, aby to všichni pochopili a tvářilo se to tak, jako že tam žádnej nejni... To je moc povedený :-)


ano, ano, to je velmi povedena myslenka dne :)


Navrhuju následující heslo: " A puk? Tak ten jsem tam rozhodně nedal.." :-)
... a podle toho se pozná, že je tam vloženej novej puk..
Souhlasíte?


Případně (když puk ještě nikdo nevyfouk), heslo : Puk's not dead! :D
  • 0
Retired slowcacher

#93 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2010 - 20:09

Myslím, že jediný způsob, jak se vyhnout CWG huntingu (je krásný jak to někdo pojmenoval :D ) je rozdat do světa všechny svoje CWG, nesbírat cizí a zapomenout na to, že nějaká bláznivá dřevěná kolečka jsou.. B) Já svoje kolečka dávám do všech keší kam se vejdou i nevejdou. Jestli si někdo vezme kolečko jen tak nebo ho vymění za svoje, je mi jedno. Když narazím na cizí kolečko nebo na eventu atp. rád svoje vyměním za jiné, ale trágu z toho nedělám... však ony v pondělí rohlíky levnější nebudou :(
  • 0

#94 Jelca

Jelca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 442 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2010 - 11:43

Tak jsem si právě objednal CWG.... Upřímně, dlouho jsem váhal zda to vůbec mám udělat, ale nakonec jsem to udělal. Jak se na celou věc koukám? Pohled první pravidla - jsou jasná, proto nikoho kdo vymění CWG za nějaký předmět alespoň stejné hodnoty) nenávidět nebudu. Je pravda, že když někdo vymění CWG za použitou, ušmudlanou a rozpadlou postavičku tak je to DOWNTRADE, i to je v pravidlech jasné. Nemá smysl ale takové jedince perzekuovat, stejně jediné co je může dohnat je jejich svědomí. Pohled druhý respekt -pokud si někdo vyžádá že chce výměnu jen CWG za CWG, budu to respektovat. Nechápu to, nesouhlasím s tím, aleje to něčí přání a není problém ho splnit a pokud žádné CWG nemám, neměním. Nenabádám nikoho aby se tím řídil, řídit je se třeba jen pravidly, tohle je můj osobní soukromý názor. Pohled třetí proč vlastně CWG - prošel jsme zatím jen pár keší a čekám že se mě u pokusíte ukamenovat, ale osobně jsem zatím provedl vždy jen UPTRADE. Z Keše jsem si (krom GC) nic nevzal. Proč? Všechny keše co jsme našel obsahovaly hrozné sračky ... Osobně nepoužitelné věci vyhazuji do popelnice a ne do keší. Kinder vajíčka jím minimálně, takže hraček moc nemám. Ale snažím se sebou nosit pár hodnotných předmětů, kdybych narazil na něco co bych chtěl(moc tomu ale nevěřím). Pak jsou keše kde nechci nechat věc za x set a ani si nechci nic brát, ale chci tam něco nechat jelikož se mi tak moc líbí. A na to je CWG ideální. Rozhodně nehodlám CWG sbírat, při GC sbírám zážitky a to mi stačí. Takže závěr? Pravidla jsou jasná (kus za kus). Pokud někdo něco chce (měnit CWG za CWG) je lidská slušnost pokud je to v mých silách respektovat. Při nerespektování se ovšem"provinilec" ničeho nedopouští. Osobně mi je úplně fuk za co kdo můj CWG nebo cokoliv jiného vymění, ale štve mě že ve všech keších které jsem zatím našel byl spíš bordel než cokoliv jiného!
  • 0
Lepší být první v pekle než druhý v nebi ...

#95 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2010 - 12:00

petrjelinek napsal/a:

Jestli na CWG budeš mít jelena ze svého avataru, tak už se těším, až jej někde v krabičce najdu. Je nádherný.
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#96 Jelca

Jelca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 442 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2010 - 12:08

Jasně že tam je :-)
  • 0
Lepší být první v pekle než druhý v nebi ...

#97 Stormerians

Stormerians

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2010 - 12:12

petrjelinek napsal/a:
... Osobně mi je úplně fuk za co kdo můj CWG nebo cokoliv jiného vymění, ale štve mě že ve všech keších které jsem zatím našel byl spíš bordel než cokoliv jiného!


Tak pod tohle bych se taky podepsal.
  • 0

#98 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2010 - 13:24

Stormerians napsal/a:

petrjelinek napsal/a:
... Osobně mi je úplně fuk za co kdo můj CWG nebo cokoliv jiného vymění, ale štve mě že ve všech keších které jsem zatím našel byl spíš bordel než cokoliv jiného!


Tak pod tohle bych se taky podepsal.

Ano je tomu tak. Já osobně z keší odnáším neúplný kinderšrot - Vojta bezpečně pozná zda to jde složit (nechápu to) a vyhazuji kamení. Už se stalo, že po mé návštěvě zbyl v keši jenom logbook a tužka a moje CWG. Je-li to opravdu hrozné, loguji o tom do knihy, fotím pro ownera stav před a po.
  • 0

#99 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2010 - 14:41

Problém je, že časem, zejména za nepříznivých podmínek, se i z původně hodnotných věciček v keších stává ten bordel. Co bylo složeno, se rozpadne, něco navlhne, něco zreziví, něco se poláme nešikovnou manipulací s keškou. Už nějakou dobu proto dáváme nejen CWG, ale i jiné věci na výměnu do uzavíratelných sáčků. Jinak plně souhlasíme s petrjelinek a taky chceme jeho CWG :).
  • 0

#100 Jezci-sokolov

Jezci-sokolov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 399 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2010 - 16:11

hrabosata napsal/a:
Problém je, že časem, zejména za nepříznivých podmínek, se i z původně hodnotných věciček v keších stává ten bordel. Co bylo složeno, se rozpadne, něco navlhne, něco zreziví, něco se poláme nešikovnou manipulací s keškou.


Podle mé zkušenosti to zrezivět nestačí. Založil jsem kešku cca. 50 km od Prahy, naplnil jí hodnotným obsahem (žádné kinder hračky-samé nově zakoupené věci). Za měsíc jsem šel kolem, tak se kouknu a byly tam: dva kamínky z okolního pole, peří z bažanta, kus rozbité kinder hračky a cedulka z nějakého textilu (ten kartónek). Trade psal pouze jeden, nebo dva kačeři. Takže to od té doby nechávám být.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama