Přejít na obsah


Fotka

Jediný způsob jak zabránit CWG huntingu?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
219 odpovědí na toto téma

#101 Chasseur23

Chasseur23

    Chasseur.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2010 - 16:16

No, zdá se, že někdo u nás v Olomouci CWG hunting už řeší. Totálně nám vykradli dvě CWG směnárny, pravděpodobně v neděli. GC1P4E1, GC211WV.
  • 0

#102 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2010 - 16:48

Jezci-sokolov napsal/a:

hrabosata napsal/a:
Problém je, že časem, zejména za nepříznivých podmínek, se i z původně hodnotných věciček v keších stává ten bordel. Co bylo složeno, se rozpadne, něco navlhne, něco zreziví, něco se poláme nešikovnou manipulací s keškou.


Podle mé zkušenosti to zrezivět nestačí. Založil jsem kešku cca. 50 km od Prahy, naplnil jí hodnotným obsahem (žádné kinder hračky-samé nově zakoupené věci). Za měsíc jsem šel kolem, tak se kouknu a byly tam: dva kamínky z okolního pole, peří z bažanta, kus rozbité kinder hračky a cedulka z nějakého textilu (ten kartónek). Trade psal pouze jeden, nebo dva kačeři. Takže to od té doby nechávám být.


My jsme tuhle zkušenost měli u dvou našich keší. Pravda je, že si prožily povodňové období na Moravě, a i když přímo přes ně žádná řeka netekla, pořádně mokro bylo všude. A navíc se asi měsíc v podstatě nedalo v těch místech lovit. Ale ten měsíc stačil k tomu, aby se celý obsah krabiček, byť byly dobře zavřené, znehodnotil. Našli jsme i dost cizích krabiček podobně postižených. Připouštíme, že tehdy ty podmínky byly opravdu extrémní.
  • 0

#103 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2010 - 17:41

Chasseur23 napsal/a:
No, zdá se, že někdo u nás v Olomouci CWG hunting už řeší. Totálně nám vykradli dvě CWG směnárny, pravděpodobně v neděli. GC1P4E1, GC211WV.


Na to se dá bohužel poradit jen jedno - CWG směnárny nezakládat. Osud všech nám známých CWG směnáren je stejný - rychleji či pomaleji, postupně se z nich CWG vytrácejí, až nakonec ownerovi nezbyde, než zásobu doplnit, a koloběh začíná znovu. Owner CWG směnárny je v podstatě odsouzený k neustálému doplňování CWG, aby nemusel svou keš přejmenovat. Určitá část kačerů nikdy nebude respektovat zaměření CWG směnáren, a to přes veškeré apely či žádosti ownera nebo jiných lovců. S tím se nedá nic dělat, leda se s tím smířit.
  • 0

#104 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2010 - 17:47

PaWcz napsal/a:

petrjelinek napsal/a:

Jestli na CWG budeš mít jelena ze svého avataru, tak už se těším, až jej někde v krabičce najdu. Je nádherný.

Začínáme žárlit :D:D Určitě ho taky chceme B)
  • 0

#105 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2010 - 18:00

Žádné pravidlo, psané nebo nepsané to nevyřeší, pohybujem se v reálném světě mezi reálnýma lidma. Na to žádný opatření neexistuje, kromě toho že CWG do kešek dávat nebudeš...jak to řikal Cimrman ? "...postavil si hospodu, ale chodili mu tam lidi"...
  • 0

#106 Chasseur23

Chasseur23

    Chasseur.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2010 - 18:26

hrabosata napsal/a:

Na to se dá bohužel poradit jen jedno - CWG směnárny nezakládat. Osud všech nám známých CWG směnáren je stejný - rychleji či pomaleji, postupně se z nich CWG vytrácejí, až nakonec ownerovi nezbyde, než zásobu doplnit, a koloběh začíná znovu. Owner CWG směnárny je v podstatě odsouzený k neustálému doplňování CWG, aby nemusel svou keš přejmenovat. Určitá část kačerů nikdy nebude respektovat zaměření CWG směnáren, a to přes veškeré apely či žádosti ownera nebo jiných lovců. S tím se nedá nic dělat, leda se s tím smířit.


To že se vytrácejí je sice smutný, ale běžný jev. Spíš mě zarazilo, že ne jen některé, ale všechny CWG zmizely a to ze dvou směnáren. A pravděpodobně v jeden den. Navíc násilným způsobem - devastací jedné směnárny. Je víc než jisté, že pokud se to bude opakovat, žádná z nich se už neobnoví.
  • 0

#107 silvermann

silvermann

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2010 - 21:17

ahoj,zajímal by mě váš názor s výměnou a brakováním CWG,kdy pro někoho jsou to jen obyčejné puky pro podpal a pro někoho cenná(finančně-nevyčíslitelná) sbírka, když chystám CWG směnárnu z mých nasbíraných koleček cca. 80ks (počet mých nasbíraných je daleko větší,ale nechci je pouštět všechny najednou-po částech) a každé jiné s přesnými pravidly,jak a za co ... má tato budoucí CWG-směnárna vůbec nějákou budoucnost??? Chtěl bych to udělat pro lidi co jim CWG dělá radost ale ta je vykoupena jen výměnou za jiná CWG, a to za každé jiné ... truhlička bude umístěna pod dozorem ale na veřejném místě a bude jen na vyžádání, aby se zabránilo úplné devastaci a její vyplenění ... po přečtení diskuze je mi z toho tak trochu smutno ... můj názor je ten, že výměna CWG je možná jen za jiné CWG, kdo nemá vlastní ať si je udělá a nesbírá a nechá pro radost ostatním, komu udělají určitě větší radost ze zařazení jich do své sbírky ...
  • 0

#108 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 751 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2010 - 21:29

Chtěl bych to udělat pro lidi co jim CWG dělá radost ale ta je vykoupena jen výměnou za jiná CWG, a to za každé jiné ... truhlička bude umístěna pod dozorem ale na veřejném místě a bude jen na vyžádání, aby se zabránilo úplné devastaci a její vyplenění...

Klidne, ale neregistruj ji jako cache, podpultovky jsou vopruz. Kdyz chces mit kontrolu nad distribuci sbirky CWG, tak je muzes rozdavat po eventech.
Jeste si na tohle tema vybavuju jakysi zde diskutovany TB hotel, kam chodil jeden mistni vyrostek vybirat vsechno co tam prislo a premistovat to do sve cache, a kdyz uz mu pani v infocentru nechtely vydavat dalsi, tak si na ne privedl tatinka.
  • 0

#109 brundi

brundi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 484 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2010 - 21:35

Kdyz pominu diskutovany fakt, ze proste porad je to jen puk s cenou cca 10 korun a vymena za radu jinych veci, byt to nemusi byt cwg, je uptrade, souhlasil bych, ze podpultovky jsou opruz, nedoporucoval bych... neznam horsi zazitek z kesovani, kdyz jdu do cukrarny s heslem pro kes a radoby vtipnej moula reaguje stylem a co jako
  • 0

brundi
 


#110 silvermann

silvermann

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2010 - 22:10

... OK, podpultová tradička, by to tedy nebyla ale v regále s označením GC a polepeném samolepkou GC ... a byla by v umístěná v IC s dozorem (to kvůli rozkrádání CWG) ... a zámečkem tedy jako MYSTERY??? anebo tradička s kódem zámečku napsaným v listingu??? ...
  • 0

#111 silvermann

silvermann

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2010 - 22:14

... ještě jsem zapomněl dodat, že polovina truhličky by byla jako CWG-směnárna a druhá jako TB-hotel ... ale aby se TB-hotel nevyprázdnil během chvilky, tak také jen s výměnou kus za kus ... vím je to trochu mimo pravidla o svobodě těchto tracků ale je to jen můj nápad, který je už tak trochu v reálné podobě :o))) ...
  • 0

#112 brundi

brundi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 484 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2010 - 22:15

ja si jen nedovedu predstavit ten dozor... to jako bude nakukovat pres rameno co traduje nebo jak?
  • 0

brundi
 


#113 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 874 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2010 - 22:16

Mne prijde divne, ze ma nekdo tolik casu sledovat cache, jestli tam nekdo nevlozil CWG nebo ne. O zadnem udelatku, ktere by posilalo emaily, jen je-li v logu slovo CWG fakt nevim. A mit vsechny kese z okoli na watchlistu? No potes koste. :D:D Ale kdyz nekdo jede i x desitek km jen pro CWG, tak asi bude mit cas i sledovat logy. :D
  • 0

#114 silvermann

silvermann

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2010 - 22:23

... ještě dodatek ... CWG-směnárnu by bylo možné poctít návštěvou jednoho nicku jen 1x do měsíce s maximální směnou 5x CWG za CWG ale za ne-stejná ... vím trochu vopruz ale rád bych udělal radost ostaním různorodostí CWG v truhličce ... ať si každý kdo v dobrém příjde vybere ... já sám je už je nesbírám a o vybírání mnou mé truhličky jen proto abych získal to co ještě nemám mi opravdu nejde ... je to opravdu o udělání radosti ostatním podobně postižením :o))) ...
  • 0

#115 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2010 - 22:23

haggaeus napsal/a:

Chtěl bych to udělat pro lidi co jim CWG dělá radost ale ta je vykoupena jen výměnou za jiná CWG, a to za každé jiné ... truhlička bude umístěna pod dozorem ale na veřejném místě a bude jen na vyžádání, aby se zabránilo úplné devastaci a její vyplenění...

Klidne, ale neregistruj ji jako cache, podpultovky jsou vopruz. Kdyz chces mit kontrolu nad distribuci sbirky CWG, tak je muzes rozdavat po eventech.
Jeste si na tohle tema vybavuju jakysi zde diskutovany TB hotel, kam chodil jeden mistni vyrostek vybirat vsechno co tam prislo a premistovat to do sve cache, a kdyz uz mu pani v infocentru nechtely vydavat dalsi, tak si na ne privedl tatinka.

GC1J5KB
  • 0

#116 silvermann

silvermann

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2010 - 22:28

... dozor bylo asi silné slovo ... zkrátka jen v místnosti, kde je "někdo" ... a bez nákuku přes rameno ... příjdeš do, pozdravíš, rozhlédneš se, uvidíš, vezmeš truhličku, podíváš se, vyměníš a jdeš zase dál ... není to složité a sledovat každodenní pohyb v truhličce pravdu nebudu, jen občas kouknu a podle potřeby obměním, pro různorodost obsahu ...
  • 0

#117 brundi

brundi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 484 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2010 - 22:33

no v tu chvili ale muze stejne kazdy menit jak chce... mne to tedy nic nerika, spis je navstevuji ze zatim co jsem byl na smenarnach, byly na hezkych mistech... a co se tyce trackable, to asi omezit nemuzes, to uz je dost proti logice, muzou tam casto lezet 2 a vic, co chtej zrovna tam, kam pojedu...
  • 0

brundi
 


#118 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2010 - 8:37

silvermann: Myslím, že to není dobrý nápad, a to hned z několika důvodů: 1) Keše podpultovky nepatří mezi oblíbené, navíc nezabrání downtrade. 2) Omezení výměny CWG (regulace počtu měněných CWG, návštěv) nemá oporu v pravidlech a spousta lidí je tím spíš bude ignorovat. 3) Ale hlavně: TB hotel má smysl jen na místech jako jsou letiště, a navíc rozhodně bez omezení "výměna kus za kus". Je to proti pravidlům, je to sobecké zneužívání TB/GC, které byly vyslány do světa aby cestovaly a ne aby zatraktivňovaly něčí keš. Už mnokrát jsem měl své cestovatele uvězněné v podobných rádobyhotelech, takže jsem na ně alergický a pokud na nějaký narazím, tak se nerozpakuji vybrat všechny TB/GC, kterým můžu pomoci v cestě.
  • 0

#119 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2010 - 9:16

Taky si myslím, že to není nejlepší nápad. O našich zkušenostech s CWG směnárnami jsem už psal výše. Souhlasím s tím, co napsal Kulhal. Doporučuji raději udělat dobře vybavenou klasickou keš někde v přírodě. Myslím, že v ní i ta CWG vydrží déle, než v CWG směnárně, protože nebude tak poutat pozornost těch, co CWG jen sbírají a nemění. A většině kačerů taková normální keš na pěkném místě překvapivě plná CWG udělá větší radost než CWG směnárna někde pod pultem nebo u cesty.
  • 0

#120 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2010 - 9:18

jak pise hrabosata, u nas jednu takovou mame (mysterka) na hezkem miste v lese a zatim funguje (ale je fakt, ze ma uz jednou zmenou pozici, pac ji nekdo uplne killnul)
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama