Přejít na obsah


Fotka

Hodnocení keší na gc.com


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
122 odpovědí na toto téma

#1 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7934 příspěvků(y)

Publikováno 21 December 2010 - 23:21

Druhá nová fíčurka je hodnocení keší na gc.com. Hodnotit keše mohou jen PM (zatím). Za každých 10 nalezených keší dostane PM jeden bod, který pak může přiřadit keši které se mu prostě líbila. Je jedno z jakého důvodu, prostě líbila. Hodnocení keší pak vidí jak PM, tak i BM. Hodnocení keší je vidět jako Favorites... ... není nutné debatovat o tom, zda je lepší ten či onen systém hodnocení. Žádný není 100%, nejlepší a hlavně mu kačeři nevěnují pozornost. Hodnotil jsem všechny keše na gcvote, na gc.cz a teď rád budu na gc.com. Mám dojem, že stejně podle toho (stejně jako v jiných systémech) nebude nikdo hledat best of keše v Horní Dolní a okolí (stejně sem napíše dotaz do Poradny, jaké jsou nejlepší keše v Horní Dolní), ale majitel bude mít jistě radost z přiděleného bodu, že se líbila.
  • 0

#2 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2623 příspěvků(y)

Publikováno 21 December 2010 - 23:39

sobikovi napsal/a:
Mám dojem, že stejně podle toho (stejně jako v jiných systémech) nebude nikdo hledat best of keše v Horní Dolní

Nevim jak u gcvote, ale u hodnocení na gc.com jsem ani nenašel rozumný způsob, jak ho pro hledání nějakých bestof použít. Ani u hledání, ani v PQ žádná podmínka na hodnocení není. A proklikávat se výsledkem a ručně si vyfiltrovávat podle hodnocení nebo poměru hodnocení/počet nálezů rozumný způsob pro nalezení bestof není.
  • 0

#3 Netorack

Netorack

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 335 příspěvků(y)

Publikováno 21 December 2010 - 23:42

IMHO postup následující: udělám si PQ pro Horní Dolní s okolím, dám si její preview a seřadím si ho podle sloupce "Favorites".
  • 0

#4 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1874 příspěvků(y)

Publikováno 21 December 2010 - 23:47

pepa.z.pocernic napsal/a:

sobikovi napsal/a:
Mám dojem, že stejně podle toho (stejně jako v jiných systémech) nebude nikdo hledat best of keše v Horní Dolní

Nevim jak u gcvote, ale u hodnocení na gc.com jsem ani nenašel rozumný způsob, jak ho pro hledání nějakých bestof použít. Ani u hledání, ani v PQ žádná podmínka na hodnocení není. A proklikávat se výsledkem a ručně si vyfiltrovávat podle hodnocení nebo poměru hodnocení/počet nálezů rozumný způsob pro nalezení bestof není.


To maji v planu. Nesmime byt netrpelivi. ;);)
  • 0

#5 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1262 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2010 - 7:23

Tyhle planovany veci jsou stejne k prdu. To jsou tak desne nedockavi, ze to nedokazou pustit rovnou funkcni? Jinak Sobiku ja jsem zajmavy kese v okoli Horni Dolni hledal v pohode pomoci GG..filtr okoli a pak seradit podle bookmarku a podle hodnoceni :-)
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#6 Jani007

Jani007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 62 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2010 - 8:30

Qnik napsal/a:
Tyhle planovany veci jsou stejne k prdu. To jsou tak desne nedockavi, ze to nedokazou pustit rovnou funkcni?


Taky to nechapu(a souhlasim) .. Kdyz uz to maj v hlave sesumirovany jak to chtej mit tak to maj hodit vse najednou.
  • 0

#7 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11450 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2010 - 8:34

Jenze jedna vec je vedet, jak to chci mit udelane, a druha vec je to, co se stihne za par dnu udelat? Uplne tomu couha z usi, jak se probudili po spusteni oc.com, a honem zacali neco delat, aby lide neohli rikat, ze nejsou inovativni a nejdou prani uzivatelu vstric.
  • 0

#8 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1483 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2010 - 8:38

Takovej drobnej postreh - favorita muzete dat jen kesi, kterou mate zalogovanou jako found (ne, write note se nepocita :D), takze za me dobry - aspon GS udelal motivaci proc dologovat... B) Jo, Qniku - z toho se po**res, upgradovat a vylepsovat mapy hodlaj postupne po krocich az do brezna. To radsi gc.com ani neotvirej. ;)
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#9 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1146 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2010 - 9:12

Tak si říkám že bude chvíli trvat než se na nějaké me keši objeví hodnocení, a velmi mě potěšilo že již na 4 keších jsem získal body, děkuji :-) GC1NG77 GC2CGFM GC1WDHX GC1RQZN
  • 0

#10 Dardalion

Dardalion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 118 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2010 - 9:19

Maxinoha napsal/a:
Tak si říkám že bude chvíli trvat než se na nějaké me keši objeví hodnocení, a velmi mě potěšilo že již na 4 keších jsem získal body, děkuji :-)
GC1NG77
GC2CGFM
GC1WDHX
GC1RQZN


Urcite na vice. Ja sam jsem ti daval hodnoceni na C2CMMM.
  • 0

#11 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1075 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2010 - 9:20

Je dobre, ze ze u hodnotitelu je odkaz na jejich log, tak si clovek hned muze precist, proc se jim ta cache tak libila. To neni k zahozeni. Alespon ted budu vedet, kdo hodnoti opravnene, protoze kdyz si prectu log "nasel jsem" a u toho bude favorit, tak mne to minimalne prekvapi a zas budu premyslet proc toho favorita clovicek zmackl.
  • 0

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#12 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2650 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2010 - 9:20

No uvidíme ... zatím sem zkoušel tři systémy :-) český GCVote a teď sem otipal gc.com Nejlepší samozřejmě bude ten podporovaný protože to prolezou všichni a nejen hračičkové kteří si jsou schopni přidat GCVote nebo klikat na český způsob hodnocení... Vždycky bude zabudovaný nejlepší :-) nicméně je to fičurovinka pro potěchu ducha a mysli a jako k takové se k ní stavím čelem protože mám fičurovinky rád... co z toho všechno vyleze dál se uvidí ale jsem rád, že vznikl oficiální systém B)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#13 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2650 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2010 - 9:22

Solim napsal/a:
Je dobre, ze ze u hodnotitelu je odkaz na jejich log, tak si clovek hned muze precist, proc se jim ta cache tak libila. To neni k zahozeni. Alespon ted budu vedet, kdo hodnoti opravnene, protoze kdyz si prectu log "nasel jsem" a u toho bude favorit, tak mne to minimalne prekvapi a zas budu premyslet proc toho favorita clovicek zmackl.


rozhodně je to dost dobré :-) naprostý souhlas
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#14 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2079 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2010 - 9:38

HaLuMa napsal/a:Uplne tomu couha z usi, jak se probudili po spusteni oc.com, a honem zacali neco delat, aby lide neohli rikat, ze nejsou inovativni a nejdou prani uzivatelu vstric.

B)


Líbí se mi to. Ideální doplnění (nikoli ale náhrada) ostatních systémů hodnocení. Víceméně to nahrazuje best of bookmarky... A trochu líp to funguje. Hodnocení gccz se nevzdám, ale tohle používat rozhodně budu.
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#15 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2010 - 10:04

Taky se mi to líbí. Oklikala jsem vše, co mi nějakým pozitivním způsobem utkvělo v paměti a pořád mi ještě zbylo 50 bodů, to je tak, když člověk odloví kde co :) Pokud bude nějaký filtr podle hodnocení zabudovaný později, tak proč ne, alespoň už budou nějaké favourites ohodnocené a může to být rovnou i použitelné. Oproti bookmarkům to má tu výhodu, že si na nějaké ty kladné body přijdou i keše, které jsou prostě jen normálním způsobem pěkné, ne jen vyloženě legendy.
  • 0

#16 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7934 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2010 - 10:17

Zatím mi schází nějaký přehled, kde budu vidět jaká keš kolik má hlasů, snad to dodělají... Hodilo by se v přehledu svých keší vidět počet přidělených hlasů a ne rozklikávat jednotlivé listingy. Jinak jsem rozdal již všechny svoje body a ohodnotil všechny keše z našeho seznamu "doporučujeme" a něco i na víc ;)
  • 0

#17 osvejda

osvejda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2010 - 10:28

Hodnotíte i archivované nebo myslíte, že to jsou vyhozené body?
  • 0

#18 marekd

marekd

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 230 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2010 - 10:33

sobikovi napsal/a:
Hodilo by se v přehledu svých keší vidět počet přidělených hlasů a ne rozklikávat jednotlivé listingy.

To je vidět, když si zobrazíš seznam svých keší ze svého public profile.
  • 0

#19 Netorack

Netorack

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 335 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2010 - 11:05

osvejda napsal/a:
Hodnotíte i archivované nebo myslíte, že to jsou vyhozené body?

Přijde mi to zbytečné - hledající člověk si třeba najde, že v Praze existovala nějaká naprostá pecka jménem Hradnikuv dopravni letterbox, ale k odlovu už se nikdy nedostane, tak nevím, k čemu mu potom ta informace je dobrá.
  • 0

#20 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2010 - 11:10

Nejak se mi ten system nelibi a radeji bych system 1-5 hvezdicek. Logicky mohou hodnotit pouze nalezci a s timto bodovym systemem bude mit vzdy lepsi hodnoceni rychla pet let stara prumerna tradina tradina, nez mesic stara tezka a dokonala multina nebo mysterka. Ale abych jen nekritizoval, ohodnotil jsem vsechny kese ze sveho Best Of listu.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama