Přejít na obsah


Fotka

Hodnocení keší na gc.com


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
122 odpovědí na toto téma

#21 Colonel74

Colonel74

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 636 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2010 - 11:14

Me se to taky moc nelibi, je to v podstate jen jina verze bookmarku. Mnohem lepsi by bylo hodnoceni hvezdickama, IMHO. No co uz, pouzivat to asi budu, zaroven s GCVote...
  • 0
Proud member of Quick Georesponse Team

#22 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2010 - 11:23

sobikovi napsal/a:
... nebude nikdo hledat best of keše v Horní Dolní a okolí (stejně sem napíše dotaz do Poradny, jaké jsou nejlepší keše v Horní Dolní), ...


Nejlepší keše v Horní Dolní a okolí jsou samozřejmě ty moje. O tom nemůže být pochyb! :D

Sorry za OT, ale prostě mi to nedalo. Kdo neví, kde leží Horní Dolní, může to pojmout jako mysterku. Žádná obec se tak sice nejmenuje, ale jedna si o to svojí polohou doslova říká. :)
  • 0

#23 Pupkovi

Pupkovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 119 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2010 - 11:28

Mně se to líbí. Myslím, že to usnadni v budoucnu výběr pěkných keší k odlovu a velmi oceňuju možnost kliknout na logy hodnotitelů. Co se mně nelíbí je ta přehnaná kritičnost vylepšení GC u většiny přispěvatelů fóra.
  • 0

#24 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3704 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2010 - 11:41

Netorack napsal/a:

osvejda napsal/a:
Hodnotíte i archivované nebo myslíte, že to jsou vyhozené body?

Přijde mi to zbytečné - hledající člověk si třeba najde, že v Praze existovala nějaká naprostá pecka jménem Hradnikuv dopravni letterbox, ale k odlovu už se nikdy nedostane, tak nevím, k čemu mu potom ta informace je dobrá.


k potese ownera :). a vzhledem k tomu, ze mi zbyva 240 bodu, tak to na jiz archivovane z bookmarku naperu
  • 0

#25 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2010 - 11:42

Mně se to taky líbí. Taky jsem dal bod všem ze svého "best of" seznamu (100 % na GC.cz) plus některým ze seznamu svých oblíbených (75 % a více). Pro rychlé zhodnocení, jestli má cenu pro kešku jít, je to určitě dobré. Myslím si, že díky omezenému počtu hlasů, které má člověk k dispozici, většina z nás bude s nimi šetřit a ponechá si je pro opravdu výjimečné kešky. Větší vypovídací hodnotu než počet hodnocení by možná měl poměr k celkovému počtu nálezů této keše. Ale i tak si myslím, že už jenom prostý fakt, že někdo toto hodnocení dal, něco o kvalitě kešky vypovídá. Líbilo by se mi, kdyby zároveň člověk mohl dávat i "palce dolů". I když já bych jich asi moc nerozdal. Zároveň však budu i nadále hodnotit i zde, protože zdejší systém díky devítibodové škále umožňuje poměrně jemné zhodnocení kvality.
  • 0

#26 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1867 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2010 - 11:58

Líbí se mi, že hned vím, kolik ještě musím najít kešek, abych získal další bodík určený k hodnocení: Jsi blízko! Najdi dalších 2 keší pro získání Bodu oblíbenosti. Bez toho bych v tom měl jistě zmatek :D
  • 0
Samsung Galaxy mini II ( Nokia microSDHC 8GB ) + Nokia LD-3W, Pou / Sygic / aDrake / Locus / WhereYouGo
a na hraní k tomu ještě PDA Pocket LOOX N560 + OziExplorerCE 2.31, Wherigo player, vše zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.

#27 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1075 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2010 - 11:59

osvejda napsal/a:
Hodnotíte i archivované nebo myslíte, že to jsou vyhozené body?


Ano hodnotim, presto mi stale jeste zbyva 450 bodu a nevim co s nimi.
Vyhozene body to nejsou, jelikoz je nekdy dobre zapatrat v archivu po zajimavych napadech.
  • 0

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#28 mr.mates

mr.mates

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 550 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2010 - 12:10

Tak jsem taky dohodnotil až jsem zadřel Firefoxe :o:@:D. Zbytek si nechávám pro ty, co se mi budou líbit. A stejně jako mnozí další, budu i nadále hodnotit v GCVote B).
  • 0

#29 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2010 - 12:18

Pajast napsal/a:
Větší vypovídací hodnotu než počet hodnocení by možná měl poměr k celkovému počtu nálezů této keše.

To by byl dobrý ukazatel, ovšem za předpokladu že by mohli hodnoti i BM a každý by měl v zásobě dostatek bodů...
  • 0

#30 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4091 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2010 - 12:25

ssva napsal/a:

Pajast napsal/a:
Větší vypovídací hodnotu než počet hodnocení by možná měl poměr k celkovému počtu nálezů této keše.

To by byl dobrý ukazatel, ovšem za předpokladu že by mohli hodnoti i BM a každý by měl v zásobě dostatek bodů...

tak tak. Tímhle způsobem je to spíš hausnumero :|
  • 0

#31 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 645 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2010 - 12:30

ssva napsal/a:
... a každý by měl v zásobě dostatek bodů...


No ja myslim, ze 1/10 je bodu az az, uvital bych i min. Radsi bych vedel, ze ta ktera keska byla nejlepsi z 20ti ulovenych nekterym kacerem nez ze ted je jenom z deseti, proste kazda desata "nejlepsi" neni. :)
  • 0

#32 brtnicek

brtnicek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2010 - 12:57

tak jsem taky oklikala - ty co mi něčím utkvěly v paměti :) a když si dám moje nenalezené podle vzdálenosti... tak vidím už teď po pár hodnotitelích že jich tam mám dost, které někoho něčím zaujaly......takže už aby bylo jaro a hurá do terénu :)
  • 0

Jsou dny, kdy se mé sny lámou, koně pouštím z otěží-kam se dát a s kým se vznést snad jen cíl můj prověří....


#33 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1075 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2010 - 13:01

Na hodnoceni je velmi cene, ze je videt od kdy dany hodnotici kacer kesuje, kolik jich ulovil a kolik jich zalozil, tak je i videt, zda ma zkusenosti s udrzbou vlastni cache, nebo to je jen teoretik. To zadna jina statistika nema. Jinak myslim, ze tech pridelenych bodu by mohlo byt podstatne min, takhle to muze vest k velkemu plytvani. Kdyby v te tabulce byl jeste udaj, kolik bodu z celkove sumy, dany hodnotitel pridelil, tak by byl dalsi pomerovaci nastroj. Pripadne, kdyby se mohlo pridelit dane cache vice bodu, to by si pak kazdy dobre rozmyslel, kam dat body. I pro ovnera by to bylo prinosnejsi, kdyby videl, kdo mu dal vic bodu.
  • 0

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#34 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2948 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2010 - 13:04

Bod fakt potesi ownera, to urcite jo ale vypovidaci hodnotu to fakt ma jen minimalni, protoze mnohem vic bodu ziskaji mestske kesky, uz jen proto, ze jsou (vetsinou) mnohem snazsi a maji tim padem nekolikanasobne vyssi navstevnost. No a kesky na odlehlych mistech, ty se bodu hned tak nedockaji vubec, bez ohledu na to, zda jsou dobre nebo spatne.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#35 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2010 - 13:04

marram napsal/a:

ssva napsal/a:
... a každý by měl v zásobě dostatek bodů...


No ja myslim, ze 1/10 je bodu az az, uvital bych i min. Radsi bych vedel, ze ta ktera keska byla nejlepsi z 20ti ulovenych nekterym kacerem nez ze ted je jenom z deseti, proste kazda desata "nejlepsi" neni. :)

To je samozřejmě silně subjektivní, já osobně bych kešky v nejhrubším hodnocení rozházel do 5 škatulí.
1. o ničem
2.pěkně zpracovaná, místo nic moc
3. pěkné místo, zpracování nic moc
4.pěkné místo, solidně zpracovaná
5. extra
Keškuju hlavně kvůli těm 4 a 5 ... pravda, těch bude kolem těch 10%, ale pokud nehlasujou všichni kteří logujou (tj.poměr k celkovým nálezům) je to o ničem...
  • 0
Věřme v to lepší, počítejme s tím horším...
Nic není nikdy tak, jak se to zdá.

#36 Smogeo

Smogeo

    Pozorr, troll!

  • Members
  • PipPipPip
  • 453 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2010 - 13:09

fotrik napsal/a:... s timto bodovym systemem bude mit vzdy lepsi hodnoceni rychla pet let stara prumerna tradina tradina, nez mesic stara tezka a dokonala multina nebo mysterka.

Njn, počet medajlí bude silně závislý na návštěvnosti, známým keškám na frekventovaných místech bude s rychlým nárůstem počtu medajlí narůstat návštěvnost a tím i další medajle, podle pravidla sr@ní na větší hromadu, zatímco zastrčený perly po kterejch se pídíme zůstanou pořád zastrčený.
Vyjadřovat rejting kešky poměrem počet medajlí / počet nálezců by se mi líbilo víc.
  • 0

#37 brtnicek

brtnicek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2010 - 13:12

kapsa napsal/a:
Bod fakt potesi ownera, to urcite jo ale vypovidaci hodnotu to fakt ma jen minimalni, protoze mnohem vic bodu ziskaji mestske kesky, uz jen proto, ze jsou (vetsinou) mnohem snazsi a maji tim padem nekolikanasobne vyssi navstevnost.
No a kesky na odlehlych mistech, ty se bodu hned tak nedockaji vubec, bez ohledu na to, zda jsou dobre nebo spatne.



tady bych asi polemizovala - asi nedám bodík jen tak nějaké kešce pod parapetem uprostřed města - ale dám ho tomu krpálu v krásném lese, kam jsem šlapala tři hodiny ........ a určitě bude mít hodně bodů protože ten krpál rád každý ocení :) :)
  • 0

Jsou dny, kdy se mé sny lámou, koně pouštím z otěží-kam se dát a s kým se vznést snad jen cíl můj prověří....


#38 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2948 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2010 - 13:16

Smogeo napsal/a:Vyjadřovat rejting kešky poměrem počet medajlí / počet nálezců by se mi líbilo víc.

Tak, tak - zobrazeni napriklad typu 0,24 medaile na 1 nalezce by melo mnohem lepsi vypovidaci hodnotu.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#39 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2010 - 13:16

Ano, už teď je vidět, že nádherné keše 20 km od Brna mají max. 1 hlas, kdežto celkem obyčejné keše v centru Brna i 10. Je to škoda, že tento systém bude fungovat jen lokálně pro velmi malé území a nebude možné rozumně vyhledat pěkné keše třeba v okruhu 50 km, protože hustota obydlení to naprosto rozhodí. Systém hodnocení každé keše počtem hvězdiček by byl mnohem použitelnější. Až bude hodnocení implementováno i do vyhledávání, asi bude mít smysl pouze dotaz "hodnocení>0" ... Ale co naděláme, buďme rádi aspoň za toto ;)
  • 0

#40 danhill81

danhill81

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2010 - 13:24

Mě osobně se to líbí.A líbí se mi i,že konečně začal GC.com pracovat na oficiálních statistikách.Bude ještě asi chvilku trvat než budou konkurenceschopné,ale co kačeruju,tak za ten necelý rok došlo na serveru k tolika změnám,že klobouk dolů.Fakt spousta práce,ikdyž to mnozí nevnímají,nevidí,nebo vidět nechtějí. Opravdu není jednoduché pracovat na takovém serveru a ještě aby se pokud možno nic nepos... Proto,je to po malých krůčcích a na první pohled se může zdát,že se nic neděje,ale opak je pravdou,pořád se tam něco děje a ladí. Já jen nějak nechápu to hodnocení ... jak je jako hodnotíte?Tím,že si je vložíte do těch nových oblíbených se dává najevo líbivost keše?Nebo jsem jsem ještě nějaké hodnocení přehlédl ... ?
  • 0

GPSMAP 64s + HTC One X





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama