Přejít na obsah


Fotka

Hodnocení keší na gc.com


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
122 odpovědí na toto téma

#41 brtnicek

brtnicek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2010 - 13:25

danhill81 napsal/a:
Já jen nějak nechápu to hodnocení ... jak je jako hodnotíte?Tím,že si je vložíte do těch nových oblíbených se dává najevo líbivost keše?Nebo jsem jsem ještě nějaké hodnocení přehlédl ... ?


pokud máš PM, tak máš vpravo "favorites" = počet bodů na rozdělení :)
  • 0

Jsou dny, kdy se mé sny lámou, koně pouštím z otěží-kam se dát a s kým se vznést snad jen cíl můj prověří....


#42 rytir_fik

rytir_fik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2010 - 13:28

Ja mam 50 bodiku - cca 30 jsem jich udal a u toho co mi zustalo na udani jeste budu hodne premyslet. Spis myslim, ze mi nejaky zustanou. Co se hodnoceni tyce, ja jsem spokojen uz jen z toho duvodu, ze se konecne nejak standardizoval zpusob hodnoceni ... treba se to jeste v budoucnu nejak upravi a budou spokojeni vsichni. :-) Ja kdybych moh, tak si tu nestezuju a jdu radsi s GPS ven na krabicky.
  • 0

#43 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2948 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2010 - 13:33

brtnicek napsal/a:

kapsa napsal/a:
Bod fakt potesi ownera, to urcite jo ale vypovidaci hodnotu to fakt ma jen minimalni, protoze ....

tady bych asi polemizovala ....

Ja polemizovat vlastne radeji nebudu, me se to stejne netyka - moje posledni dve kesky jeste nikdo ani po nekolika mesicich nenasel, natoz aby mely nejaky ten bod .... :D
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#44 danhill81

danhill81

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2010 - 13:39

brtnicek napsal/a:
pokud máš PM, tak máš vpravo "favorites" = počet bodů na rozdělení :)


Jo,to chápu ... PM mám a favorites vidím ... I si keš do favorites přidám,ale chápu to dobře,že si prostě keš tímto jen přidám do jakésiho seznamu oblíbených keší ... Ale hodnocení to vlastně není ... nemůžu dát jedné keši více bodů a jiné měně,že? Zatím tedy.

Takže keš je vlastně "hodnocena" podle toho,kolik lidí si ji dá do těchto nových favorites ...

Jak tady píšou,že by byly lepší hvězdičky,protože jsou dikriminovány odlehlejší místa ... vždyt to by bylo i u hvězdiček .Ty městské vždy budou hodnoceny více uživateli ... Podle mě ,když k tomu získá člověk cit a nadhled,může být tenhle systém docela příjemným měřítkem popularity keše + samozřejmě kouknout na logy a taky trocha praxe.

Málo kdy se stane,že sebehezčí městská keš je lepší,hezčí a příjemnější,než obyčejná podpařezovka na horách,kde je prostě člověk sám v přírodě a musel pro odlov udělat více,než jen vystoupit z auta ... Na to aby jsme tohle věděli,není potřeba žádné objektivní hodnocení ...

Objektivní by bylo,pouze v případě,kdy by GSP vysla kešovací komisaře,kterí by procházeli jednotlivé keše a hodnotili je individuálně ...
Nereálné - ale klidně bych takovou práci bral :D
  • 0

GPSMAP 64s + HTC One X


#45 danhill81

danhill81

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2010 - 13:42

Mimochodem,prosím,kde jako vidíte číslo u keší kolik lidí jim dalo bod?
  • 0

GPSMAP 64s + HTC One X


#46 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2010 - 13:42

Mimochodem...je nějaká statistika jaký je poměr PM/BM ?
  • 0

#47 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1771 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2010 - 13:46

danhill81 napsal/a:
Mimochodem,prosím,kde jako vidíte číslo u keší kolik lidí jim dalo bod?

Tady
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#48 brtnicek

brtnicek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2010 - 13:49

tak jsem to konečně pochopila :) kliknu si vpravo na kešky podle vzdálenosti :) :) bud všechny nebo nenalezené :) a pak dám sloupeček seřadit podle favorites :) a natošup vidím že ta Drahma, na kterou bych se ráda vydala, je hooooooooodně vpředu :) :) a třeba i Stránská skála :) a z první strany v počtu favorites mám zatím odlovenou jen Tesla a K poctě zbraň :) :) takže zábavy příští rok budu mít dost :) :) jj je to vylepšení - hračičkové pro tohle hnusné polozimní počasí :)
  • 0

Jsou dny, kdy se mé sny lámou, koně pouštím z otěží-kam se dát a s kým se vznést snad jen cíl můj prověří....


#49 Guitarister

Guitarister

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2010 - 14:21

pěkná nová věcička na GC, musím vyzkoušet :D
  • 0

#50 MarHan

MarHan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 371 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2010 - 15:08

Tech bodu je zbytecne moc. Byt jich tak 1:25 nebo 1:50 bylo by to lepsi. A pridelovani treba 1-3 body za kes by bylo fajn.
  • 0
Garmin Oregon 650, Samsung Galaxy S + Locus + GSAK

#51 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4091 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2010 - 15:31

Guitarister napsal/a:
pěkná nová věcička na GC, musím vyzkoušet :D

:D no jako BM toho moc nevyzkoušíš
  • 0

#52 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1350 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2010 - 17:18

MarHan napsal/a:
Tech bodu je zbytecne moc. Byt jich tak 1:25 nebo 1:50 bylo by to lepsi.
A pridelovani treba 1-3 body za kes by bylo fajn.

Je, rozdelil jsem jich 50 a se zbylýma 150 uz nevím co delat :D
  • 0
Užívej života...

#53 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2010 - 17:27

Vzhledem k tomu, že udělení bodu není nevratné, tak jsem bez obav rozdala už skoro všechny. Jedině tak se dostane i na ty zastrčené pěkné krabky v lesích, ne? ;)
  • 0

#54 MarHan

MarHan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 371 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2010 - 17:41

puczmeloun napsal/a:

MarHan napsal/a:
Tech bodu je zbytecne moc. Byt jich tak 1:25 nebo 1:50 bylo by to lepsi.
A pridelovani treba 1-3 body za kes by bylo fajn.

Je, rozdelil jsem jich 50 a se zbylýma 150 uz nevím co delat :D


No ja mam 456 kousku volnych a to jsem poctive projel vsechny kese od prvni odlovene:-)
Asi budu muset udelat jeste jednu vlnu, treba mi neco uniklo...
  • 0
Garmin Oregon 650, Samsung Galaxy S + Locus + GSAK

#55 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2010 - 17:41

danhill81 napsal/a:
Jak tady píšou,že by byly lepší hvězdičky,protože jsou dikriminovány odlehlejší místa ... vždyt to by bylo i u hvězdiček .Ty městské vždy budou hodnoceny více uživateli ... Podle mě ,když k tomu získá člověk cit a nadhled,může být tenhle systém docela příjemným měřítkem popularity keše + samozřejmě kouknout na logy a taky trocha praxe.

Mýlíš se - z hvězdiček se udělá průměr a je celkem jedno, jestli hodnotí 1000 brňáků či 2 kešeři v Dolní Lhotě. Naopak u tohoto sčítacího systému bude mít keš v Brně 100 bodů, protože velká část kačerů z Brna nevyběhne moc daleko, kdežto super keš v Dolní Lhotě hvězdičky 3 - od 2 rodáků a jednoho náhodného návštěvníka.
  • 0

#56 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2010 - 18:08

Nejsem programátor, tak sorry jestli plácnu úplnou blbost...nešlo by to řešit nějakým skriptem kterej by ten poměr body/found_it spočítal ?
  • 0

#57 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1874 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2010 - 18:09

MedoMys napsal/a:
Mýlíš se - z hvězdiček se udělá průměr a je celkem jedno, jestli hodnotí 1000 brňáků či 2 kešeři v Dolní Lhotě. Naopak u tohoto sčítacího systému bude mít keš v Brně 100 bodů, protože velká část kačerů z Brna nevyběhne moc daleko, kdežto super keš v Dolní Lhotě hvězdičky 3 - od 2 rodáků a jednoho náhodného návštěvníka.


Az na to ze se ti hvezdicky zprumeruji a nebude to taktez vypovidat o nicem. Bude-li hodne hodnotitelu tak se to logicky zprumeruje nekde mezi 2-4, bude-li malo, tak pak to nema zadnou vypovidaci hodnotu. Tu odlehlou ohodnoti 2 peti hvezdickami, ale o kvalite to nerekne nic, prave proto, ze to hodnotili jen dva. Zadny system neni dokonaly.
  • 0

#58 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2079 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2010 - 18:10

Dtto věci od například tpk. Spousta lidí píše "nejlepší v republice" a nahoru se to nedostane, protože to nemá tolik lidí. Ale co už s tím. :)
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#59 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1874 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2010 - 18:11

Jinak kdyz jsem tak koukal, tak vedou celosvetove kese Triady (prvni je logicky Project APE kes), u nas zatim Laurenziberg-Petrin 1891.
  • 0

#60 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1874 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2010 - 18:13

honny napsal/a:
Dtto věci od například tpk. Spousta lidí píše "nejlepší v republice" a nahoru se to nedostane, protože to nemá tolik lidí. Ale co už s tím. :)


no to je logicke, pac hodnotit muzou jen ti co kes nasli. Tudiz nejaka odlehla superkeska bude hluboko pod prumerem.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama