Přejít na obsah


Fotka

Podmiňování fotky v logu archivací


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
145 odpovědí na toto téma

#101 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2010 - 23:40

A položme se znovu na otázku.... Nutil snad někdy někdo někoho keše s podmínkou, která se mu nelíbila lovit? NE! Někdo nemá na keše s terénem 5, někdo nechce skákat jako vopice kvůli bodu...
  • 0

#102 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2010 - 23:47

Možná bude nejpřínosnější hodit sem odkaz na ono starší velice výživné vlákno o zrušení ALR. Začíná se to tu silně motat v kruzích.
http://www.geocachin...ort=&rowstart=0
  • 0

#103 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2010 - 8:27

sobikovi napsal/a:
A položme se znovu na otázku.... Nutil snad někdy někdo někoho keše s podmínkou, která se mu nelíbila lovit? NE! Někdo nemá na keše s terénem 5, někdo nechce skákat jako vopice kvůli bodu...

To není jedno a to samé. Terén 5 mě brzdí v možnosti nalezení krabičky. Skoky jako opice mě brzdí až dodatečně při zápisu na web.

Ale to jsme už mimo vlákno. Jinak ať si owner archivuje kešku kdy chce, pro mne za mne.
  • 0

#104 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2010 - 8:33

bodlak napsal/a:To není jedno a to samé. Terén 5 mě brzdí v možnosti nalezení krabičky. Skoky jako opice mě brzdí až dodatečně při zápisu na web.

Ale oboji si muzes precist v listingu a nikdo te nenuti tam chodit !
Jsem zvedav, jaky typ kesi bude priste oznacen za "spatny" a jake kesky za cas vubec zbudou. Asi jen ty, na ktere se da dosahnout z okynka auta, protoze cokoli navic prece "brzdi" a "obtezuje" .... :(
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#105 Smogeo

Smogeo

    Pozorr, troll!

  • Members
  • PipPipPip
  • 453 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2010 - 10:08

fotrik napsal/a:

Smogeo napsal/a:
osobně jsem už ty podmínkový kešky o kterejch se tu dohadujete nezažil, můžu se zeptat k čemu to bylo dobrý?

GC12CR5 GC1G23X GC1AHNK

Aha, čili pro potěšení ownera. Není žádná škoda že od toho GNDspeak upustli.
  • 0

#106 syselpolni

syselpolni

    syselpolni

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2010 - 10:13

Smogeo napsal/a:

fotrik napsal/a:

Smogeo napsal/a:
osobně jsem už ty podmínkový kešky o kterejch se tu dohadujete nezažil, můžu se zeptat k čemu to bylo dobrý?

GC12CR5 GC1G23X GC1AHNK

Aha, čili pro potěšení ownera. Není žádná škoda že od toho GNDspeak upustli.


S Tebou asi nebude moc velká sranda, co?
  • 0
__________________________________________
Tulák chodí bezcílně světem,
cestovatel se kochá krásami světa,
poutník hledá pravdu Boží.

#107 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2010 - 10:14

No tak zrovna Ministerstvo svihle chuze urcite nebylo jenom o poteseni ownera.
  • 0

#108 Smogeo

Smogeo

    Pozorr, troll!

  • Members
  • PipPipPip
  • 453 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2010 - 11:05

alkes napsal/a: No tak zrovna Ministerstvo svihle chuze urcite nebylo jenom o poteseni ownera.

očekával jsem že tu bílou vránu někdo vypíchne ;) Ale muset fotit někomu jeho barák, a nebo muset dělat někomu sbírku kartiček, to jako zábavu pro širokou obec kačerskou neobhájíš. Takže vyžadování splnění podmínky na ALR keškách, zhodnotíme-li je jako celek, nebyl dobrý nápad, jelikož sobectví převážilo nad idealismem. Přirozeně.

syselpolni napsal/a: S Tebou asi nebude moc velká sranda, co?

No snad jsem tě nerozplakal :)
  • 0

#109 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2010 - 11:22

Smogeo napsal/a:Ale muset fotit někomu jeho barák, a nebo muset dělat někomu sbírku kartiček, to jako zábavu pro širokou obec kačerskou neobhájíš. Takže vyžadování splnění podmínky na ALR keškách, zhodnotíme-li je jako celek, nebyl dobrý nápad, jelikož sobectví převážilo nad idealismem. Přirozeně.

Nechapu o jakem sobectvi to mluvis, pokud se nekomu podminka nelibi, nikdo ho prece nenuti tu kesku lovit. Zadne sobectvi, vydirani ani braneni ci jine nesmysly, ktere jste tu jmenovali. Prosty prirozeny vyber - libi, jdu na kesku, nelibi - nejdu. Cela tahle sarada je naopak sobectvi od kaceru, kteri chteji mit podminkovou kes odlovenou snadneji, protoze jsou proste lini a vymysli, jak to ochcat.

Neda mi to jeste jednou nezopakovat - jestli to tak pujde dal, za chvili zbudou jen kesky, na ktere lze dosahnout z okenka auta, protoze vyzadovat po kacerech cokoli navic je "obtezovani", "braneni", "vydirani" ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#110 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2010 - 11:28

Už jsem napsal výše, ale pro tebe znovu zopakuji:
Jestli chceš hrát hru "plním-různá-přání-vlastníků-krabiček", klidně si ji hrej, nikdo ti nebrání.
Toto fórum je ale věnováno hře zvané geocaching, a pro tu platí poněkud odlišná pravidla. B)
Viz. http://wiki.geocachi...i/Hlavní_strana
  • 0

#111 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2010 - 11:36

Ale no tak, až na pár mimořádně blbých záležitostí, většina ALR keší, kam se přikládaly fotky, měla za účel potěšit nejen ownera. Já jsem stihla jako ALR odlovit snad už jen http://www.geocachin...aspx?wp=GC1EE4Ma tu galerii u ní jsem si prohlídla fakt ráda. Ale to nemá smysl řešit, je to dávná minulost.
  • 0

#112 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2010 - 11:42

MedoMys napsal/a:
Už jsem napsal výše, ale pro tebe znovu zopakuji:
Jestli chceš někdo hrát hru "plním-různá-přání-vlastníků-krabiček", klidně si ji hrej, nikdo ti nebrání.
Toto fórum je ale věnováno hře zvané geocaching, a pro tu platí poněkud odlišná pravidla. B)
Viz. http://wiki.geocachi...i/Hlavní_strana

Jasne, pravidla nade vse - zvlaste pak kdyz se stale za pochodu upravuji tak, aby to bylo stale jednotvarnejsi, nudnejsi a hlavne snazsi pro slabochy a lenochody. Fakt jsem zvedav, co z "hry zvane geocaching" zbude za par let ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#113 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2010 - 11:45

P.S. - Na takove kesce GCM443 me autor taky vlastne nuti, abych plnil jeho prani a slapal skoro 30 kilaku. Neni to uz nahodou taky proti pravidlum? Nemelo by se to radeji predelat na tradicku, aby se u toho nahodou nekdo zbytecne nenamohl ?? :)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#114 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2010 - 11:56

kapsa napsal/a:

bodlak napsal/a:To není jedno a to samé. Terén 5 mě brzdí v možnosti nalezení krabičky. Skoky jako opice mě brzdí až dodatečně při zápisu na web.

Ale oboji si muzes precist v listingu a nikdo te nenuti tam chodit !
Jsem zvedav, jaky typ kesi bude priste oznacen za "spatny" a jake kesky za cas vubec zbudou. Asi jen ty, na ktere se da dosahnout z okynka auta, protoze cokoli navic prece "brzdi" a "obtezuje" .... :(

Holinky jako hodinky, obojí se natahuje. Terén je objektivní fakt, který leží mezi kačerem a krabičkou a tím že někdo jednoduché krabičce, která je přilepená pod lavičkou na zastávce napíše T5, tak z toho obtížný terén neudělá. A pokud někdo krabku najde a zapíše se do logbooku, tak je to taky objektivní fakt, který nesplnění nějaké následné podmínky změnit nemůže. A na gc.com se u keší s krabičkou logoval vždy nález. Typ keše s dodatečnou podmínkou na gc.com neexistoval, to byl jen výmysl některých ownerů, kteří log "nalezeno" interpretují jako "bod za odměnu za splnění podmínky". A stejně tak se dá říct, že nikdo ownery nenutí zakládat keše, pokud se jim nelíbí, že je geocaching o hledání a logují se nálezy. A pokud chtějí vlastní pravidla, tak si mají založit vlastní hru. Co si o podmínkách, které nesouvisí s hledáním myslí groundspeak, tedy provozovatl hry, je jasné z přesnější úpravy pravidel. A není to o tom, že by mělo být hledání keší jednodušší, protože alr s hledáním krabiček (a tedy podstatou geocachingu) vůbec nesouvisely. Možná ho zpestřovaly, ale geocaching to nebyl.
  • 0

#115 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2010 - 12:08

to Kapsa: a kde jsi přišel k tomu, že geocaching je hra pro dobrodruhy a extrémní turisty. Já mám dojem, že krédo hry je dostat lidi ven od počítačů a ukázat jim něco nového, zajímavá místa atd. A jako každá zábava má svůj extrém v keších 1/1 a 5/5
  • 0

#116 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2010 - 12:09

kapsa napsal/a:
P.S. - Na takove kesce GCM443 me autor taky vlastne nuti, abych plnil jeho prani a slapal skoro 30 kilaku. Neni to uz nahodou taky proti pravidlum? Nemelo by se to radeji predelat na tradicku, aby se u toho nahodou nekdo zbytecne nenamohl ?? :)

Jak nutí? Vidím tam jen informaci o délce cesty. Žádný zákaz ujít míň než 30km s hrozbou mazání logu jsem tam neviděl. Dokonce owner píše, že je dělaná hlavně pro pěší, ne že je to nutné.
  • 0

#117 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2010 - 12:16

Jasan, vsak podminkove kese taky nikoho nenutily, nikdo tam prece nemusel. Rikejte si co chcete ale ja ownera zde probirane kese zcela chapu a zruseni podminkovych kesi povazuji za chybu - vice variant kesi je proste vzdycky lepsi, jak mene variant. Proste se tim ochudila rozmanitost.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#118 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2010 - 12:17

Smogeo napsal/a:

alkes napsal/a: No tak zrovna Ministerstvo svihle chuze urcite nebylo jenom o poteseni ownera.

očekával jsem že tu bílou vránu někdo vypíchne ;) Ale muset fotit někomu jeho barák, a nebo muset dělat někomu sbírku kartiček, to jako zábavu pro širokou obec kačerskou neobhájíš. Takže vyžadování splnění podmínky na ALR keškách, zhodnotíme-li je jako celek, nebyl dobrý nápad, jelikož sobectví převážilo nad idealismem. Přirozeně.


Ta "sbirka karticek" nebyla jen pro me. Precti si logy, kazdy si tam rad sedl a zalistoval. A vsem, kdo tam byli, jsem postupne posilal odkaz do skryte fotogalerie, kde byl cely obsah k dispozici. I kdyz se mi nova pravidla nelibi, respektuji je a zachoval se podle nich.
Ted to nosim jako TB po eventech a pujcim z ruky pouze tomu, kdo uz tam karticku ma nebo ji tam da. Nejcennejsi jsou ty smyslene, delane na kolene. To bys videl, jak to jde na dracku, kdyz ten logbook nekde vytahnu.
  • 0

#119 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2010 - 12:22

sobikovi napsal/a:
to Kapsa: a kde jsi přišel k tomu, že geocaching je hra pro dobrodruhy a extrémní turisty. Já mám dojem, že krédo hry je dostat lidi ven od počítačů a ukázat jim něco nového, zajímavá místa atd. A jako každá zábava má svůj extrém v keších 1/1 a 5/5

Nic takoveho jsem nikdy nerekl, je jasny, ze kazdy ma jine preference a jine cile, je ale neoddiskutovatelne, ze zrusenim podminkovych kesi se zuzily moznosti realizace.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#120 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2010 - 12:29

kapsa napsal/a:
Jasne, pravidla nade vse - zvlaste pak kdyz se stale za pochodu upravuji tak, aby to bylo stale jednotvarnejsi, nudnejsi a hlavne snazsi pro slabochy a lenochody. Fakt jsem zvedav, co z "hry zvane geocaching" zbude za par let ....


Mýliš se, pravidla jsou pořád stejná. Pouze se rozmohl nešvar, který neměl ani v původních pravidlech opodstatnění, a to byly dodatečné povinné podmínky. Groundspeak udělal jen logický krok, tj. explicitně v pravidlech uvedl, že takto opravdu ne. Takže žádné upravování za pochodu, jak píšeš.

Chryseis napsal/a:
Ale no tak, až na pár mimořádně blbých záležitostí, většina ALR keší, kam se přikládaly fotky, měla za účel potěšit nejen ownera. Já jsem stihla jako ALR odlovit snad už jen http://www.geocachin...aspx?wp=GC1EE4Ma tu galerii u ní jsem si prohlídla fakt ráda. Ale to nemá smysl řešit, je to dávná minulost.


Přesně tak. Ano, jsou jistě keše, u kterých přání autorů rád splním, když mi připadají fajn. Namátkou zmiňované Mosty, Auťáčkův Brün, zajímavá byla Vizitková nebo Nazca. Ale většina keší, i když třeba měla pěknou úlohu nebo krabku, mě nenadchla díky podmínce, např. poslat autorovi řešení, vyfotit se u staveniště, nakreslit obrázek, napsat básničku nebo vtip. A protože je pro mě geocaching hra a hlavně zábava, musím říct, že jsem rád, že už není možné klást dodatečné povinné podmínky po zalogování. Fakt už toho bylo příliš.
Ale naopak - pokud je součástí listingu nějaké přání autora, které mě osloví, rád ho dobrovolně splním. Ovšem pod nátlakem, ať už je jakýkoli, ze zásady ne ! Rád se podívám na krabku, ale být nucen k něčemu dalšímu ... to nemusím.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama