Přejít na obsah


Fotka

Podmiňování fotky v logu archivací


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
145 odpovědí na toto téma

#121 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2010 - 12:37

MedoMys napsal/a:Ovšem pod nátlakem, ať už je jakýkoli, ze zásady ne ! Rád se podívám na krabku, ale být nucen k něčemu dalšímu ... to nemusím.

O jakem natlaku to stale mluvis ?? Nutil te nekdo, aby jsi chodil na kesky, ktere se ti nelibi ??

Me treba nejdou tezke matematicke sifry a taky myslim, ze s hledanim krabicek nemaji naprosto nic spolecneho. Presto tu nekvicim, ze me nekdo do neceho nuti a byl bych rozhodne proti tomu, aby se tento typ mysterek rusil ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#122 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2010 - 12:45

MedoMyš nekvičí, ale i bručí :D

Nutil mě splnit podmínku, pokud bych si chtěl keš zalogovat jako nalezenou. Vidíš ten paradox ? Keš jsem měl nalezenou, podíval se na zajímavé místo, ale nesměl si zalogovat. Chápeš ?

Ještě podrobněji : Found it = Nalezeno. A ne "condition is fulfilled".

Edit:

kapsa napsal/a:
Me treba nejdou tezke matematicke sifry a taky myslim, ze s hledanim krabicek nemaji naprosto nic spolecneho. Presto tu nekvicim, ze me nekdo do neceho nuti a byl bych rozhodne proti tomu, aby se tento typ mysterek rusil ....

Nikdo tě nenutí řešit mysterky, můžeš požádat kamaráda, aby ti to vypočítal nebo řekl souřadnice. Máš svobodnou volbu, jak se dostat ke krabce a jaký způsob tě nejvíc baví a vyhovuje. Nikdo ti nic nenutí jako podmínku k tomu, aby ses mohl zalogovat.
  • 0

#123 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 645 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2010 - 12:48

kapsa napsal/a:

MedoMys napsal/a:Ovšem pod nátlakem, ať už je jakýkoli, ze zásady ne ! Rád se podívám na krabku, ale být nucen k něčemu dalšímu ... to nemusím.

O jakem natlaku to stale mluvis ?? Nutil te nekdo, aby jsi chodil na kesky, ktere se ti nelibi ??

Me treba nejdou tezke matematicke sifry a taky myslim, ze s hledanim krabicek nemaji naprosto nic spolecneho. Presto tu nekvicim, ze me nekdo do neceho nuti a byl bych rozhodne proti tomu, aby se tento typ mysterek rusil ....


Protoze hraju geocaching, tak si logicky kesky ulovit chci. Ano, nikdo me k loveni nenuti, ale zde zminovane kese sem mohl ulovit, obvykle snadno jako beznou tradicku a az po odlovu, kdyz jsem si nalez chtel zalogovat (coz logicky chci, kdyz uz jsem ji nasel), tak me NUTI splnit podminku, treba nejake fotky.

To ze te nekdo trapi tezkou matematikou je prave zajimavy zpusob, jak nekoho DONUTIT se na to podivat, zjistit si o tom neco, protoze bez teto VYNUCENE snahy si tu krabicku proste neulovim. Takze s podminkama odlovu tu asi problem nidko nema, jen s tema dodatecnyma. Klidne zkuste udelat kesku, kde to bez vyfoceni nejake fotky proste nepujde ulovit.
  • 0

#124 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2010 - 12:57

MedoMys napsal/a:Nutil mě splnit podmínku, pokud bych si chtěl keš zalogovat jako nalezenou. Vidíš ten paradox ? Keš jsem měl nalezenou, podíval se na zajímavé místo, ale nesměl si zalogovat. Chápeš?

Ne, nechapu - o podmince vis z listingu a pokud se ti nelibila, tak jsi tam proste lezt nemusel. Spis je to o tom, ze proste chces ten bod za kazdou cenu a to je cele.

Jinak jasne ze to neni uplne stejne ale princip je podobny - tobe "brani" (udajne) nesmyslne podminky, me zase "brani" slozite sifry, ktere taky nemaji s hledanim schranek nic spolecneho. Ja jsem ale tolerantni a nevadi mi to, protoze proste nemusim mit uplne kazdou kesku jako nalezenou za kazdou cenu.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#125 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2010 - 12:58

Taky vidím rozdíl, mezi řešením před a řešením po nálezu. Mám spoustu keší s ALR, jmenovanou Mitákovu (nevadilo mi fotit dům), nejmenovanou stavbu křižovatky (vadilo mi fotit kus silnice), Nazcu (líbilo se mi to a dělal bych to dobrovolně)... U těch T5 - potřebuješ vylést kvůli krabičce. Když je T5 jen stage, není problém odlovit to BF. A nikdo nic neřekne. Fixored. ALR bylo znásilnění té hry.
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#126 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2010 - 13:00

honny napsal/a:ALR bylo znásilnění té hry.

Jasne, mene moznosti a variant hry je prece lepsi, jak moznosti vic.
Uz fakt nic nerikam ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#127 weselka

weselka

    weselka

  • Members
  • PipPipPip
  • 615 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2010 - 13:09

Normálně se do neplodných diskuzí moc nemíchám, ale vidím, že je vás tady většina proti ALR a Kapsovi tak se musím přidat na jeho stranu. Zrušení dodatečných podmínek je podle mě chyba. Pod vše co tu Kapsa napsal se podepisuju!!!
  • 0
www.povetrnik.cz

#128 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2010 - 13:10

kapsa napsal/a:

MedoMys napsal/a:Nutil mě splnit podmínku, pokud bych si chtěl keš zalogovat jako nalezenou. Vidíš ten paradox ? Keš jsem měl nalezenou, podíval se na zajímavé místo, ale nesměl si zalogovat. Chápeš?

Ne, nechapu - o podmince vis z listingu a pokud se ti nelibila, tak jsi tam proste lezt nemusel. Spis je to o tom, ze proste chces ten bod za kazdou cenu a to je cele.

To je přece úplně nepodstatný jestli to víš nebo nevíš. Jestli si tu kešku našel, tak si jí našel. Co na tom může změnit nějaká dodatečná podmínka? Stejně jako je nepodstatný, jestli si kešku našel pomocí zadání, náhodou, nebo BF. Nález je prostě nález. A na gc.com se logují nálezy, nikdy jsem tam nic o žádných bodech neviděl. Jestli ty hraješ geocaching na body, tak je to opět tvoje vlastní hra podle vlastních pravidel, která s geocachingem nesouvisí.
  • 0

#129 marekd

marekd

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 230 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2010 - 13:13

Souhlasím s Kapsou, že zrušením dodatečných podmínek se zmenšila pestrost keší. O podmínce jsem z listingu věděl dopředu a když se mi nelíbila, keš jsem keš nelovil, obdobně jako když nevyluštím mysterku, tak si ji také nelovím.
  • 0

#130 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2010 - 13:16

honny: presne jak rikas, treba tebou jmenovana Nazca GC1A202 se mi moc libila a prestoze to bylo v dobe, kdy to jiz nebylo povinne, rad jsem si sebehl dolu napis slozit a zase se nahoru vratit to vyfotit.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#131 marekd

marekd

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 230 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2010 - 13:16

To je přece úplně nepodstatný jestli to víš nebo nevíš. Jestli si tu kešku našel, tak si jí našel. Co na tom může změnit nějaká dodatečná podmínka?

Ano, teď je pro logování potřeba splnit jen jednu podmínku a tou je zápis v logbooku, o tom není žádý spor. Tady se ale řeší to, že je škoda, že se zrušily keše s dodatečnou podmínkou, kde bylo už dopředu řečeno, že pro její logování je potřeba splnit DVĚ podmínky a to zápis do logbooku a dodatečnou podmínku.
  • 0

#132 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2010 - 13:18

marekd: pletes si hodinky a holinky, tady se resi konkretni kes s podminkou. ;)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#133 weselka

weselka

    weselka

  • Members
  • PipPipPip
  • 615 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2010 - 13:18

Úplně stejné je to přece s bonusovkama (chalenge) pro nějaké ty série keší... autor ti „nutí” nejdříve zalogovat všechny keše v sérii a pak teprve si můžeš zalogovat bonus. Proč tohle GS nezrušil?
  • 0
www.povetrnik.cz

#134 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2010 - 13:18

marekd napsal/a:
Souhlasím s Kapsou, že zrušením dodatečných podmínek se zmenšila pestrost keší.


Ne, nezmenšila se pestrost keší. Keše jsou stejné, jen podmínka není už nutná, ale stalo se z ní dobrovolná. Takže si podmínky můžeš plnit a vůbec nic se pro tebe nemění. Jen ostatní mají navíc možnost svobodné volby, toť vše. Nebo tě uspokojuje víc, když podmínku splnit musíš ? Mě tedy ne.

weselka napsal/a:
Úplně stejné je to přece s bonusovkama (chalenge) pro nějaké ty série keší... autor ti „nutí” nejdříve zalogovat všechny keše v sérii a pak teprve si můžeš zalogovat bonus.
Proč tohle GS nezrušil?

Protože challenge keše jsou pečlivě schvalovány reviewery a jejich podmínky opravdu souvisí s geocachingem.
  • 0

#135 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2010 - 13:21

marekd napsal/a:
Souhlasím s Kapsou, že zrušením dodatečných podmínek se zmenšila pestrost keší.

Jak se zmenšila? Podmínka může zůstat jako dobrovolná a pro toho kdo o to stojí to zůstane stejně pestré jako předtím. Nebo snad ta pestrost byla ve vynuceném překračování pravidel?
  • 0

#136 mauricie

mauricie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 315 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2010 - 13:23

kapsa napsal/a:

MedoMys napsal/a:Ovšem pod nátlakem, ať už je jakýkoli, ze zásady ne ! Rád se podívám na krabku, ale být nucen k něčemu dalšímu ... to nemusím.

O jakem natlaku to stale mluvis ?? Nutil te nekdo, aby jsi chodil na kesky, ktere se ti nelibi ??

Me treba nejdou tezke matematicke sifry a taky myslim, ze s hledanim krabicek nemaji naprosto nic spolecneho. Presto tu nekvicim, ze me nekdo do neceho nuti a byl bych rozhodne proti tomu, aby se tento typ mysterek rusil ....


Jenže je tu drobný rozdíl. Nikdo tě nenutí ty šifry luštit a keš si odlovit můžeš třeba s nějakým kamarádem, nebo BF... Stejně tak tě nikdo nenutí chodit těch zmiňovaných 30 km. Pokud jsi schopný to udělat nějak jinak, tak máš na ten bod nárok.

ALR keše jsou postavené obráceně. Owner se rozhodne, že chce mít T5 keš, ale sám není schopný údržby v takovém terénu, tak krabku šupne pod první lavičku a jako podmínku přidá fotku nálezce na bungee-jumpingu.
Pamatuju ALR keše a můžu říct, že ke konci jich vznikalo až příliš mnoho s podmínkami čím dál stupidnějšími. Taky mi nedělá problém rozšířit sbírku nějakých zajímavých fotografií (např. ty zmiňované Mosty), receptů, vtipů. Ale nechápu, proč bych si nemohla odlovit keš, kterou mám při cestě jen kvůli tomu, že jsem si např. uprostřed léta nepřibalila na hory lyže a owner požaduje foto z okolí keše a s lyžemi.
  • 0
Dobrá nálada nevyřeší problémy, ale nasere tolik lidí, že stojí za to si ji udržet.

#137 marekd

marekd

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 230 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2010 - 13:36

Jak se zmenšila?

V tom, že řada takových keší zanikla a v tom, že už takové nebudou vznikat.
  • 0

#138 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2010 - 13:39

marekd napsal/a:

Jak se zmenšila?

V tom, že řada takových keší zanikla a v tom, že už takové nebudou vznikat.

Proč by nevznikaly? Jen ta podmínka musí být dobrovolná. A pak se na jejím dobrovolném plnění pozná, jestli je to opravdu zpestření nebo jen buzerace.
  • 0

#139 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2010 - 14:16

mauricie napsal/a:Jenže je tu drobný rozdíl. Nikdo tě nenutí ty šifry luštit a keš si odlovit můžeš třeba s nějakým kamarádem, nebo BF... Stejně tak tě nikdo nenutí chodit těch zmiňovaných 30 km. Pokud jsi schopný to udělat nějak jinak, tak máš na ten bod nárok.

Jasne, mysterky ochcijeme takhle, mutliny zase jinak, jen ty podminkovy nesly nijak osidit, tak je dobre, ze uz jsou zrusene nebo jen jako dobrovolne .... ;)

Dekuji tem nekolika malo kolegum za podporu a tem ostatnim diky za reakce, zacinam diky nim leccos chapat .... :|
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#140 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2010 - 14:50

Takže se vrátíme k původní otázce, neb existenci keší s podmínkou dobrovolnou už jsme si tu obhájili... navzdory demagogii diskuzních bossů (a tím NEMYSLÍM ani Kapsu ani MedoMys a podobné).

Může owner napsat co napsal a udělat co udělal?

Může. Je to JEHO keš. A křičet na něj něco o sobectví a vydírání je asi stejně košér, jako nadávat mámě, že dneska večer uvařila něco, co chutná i jí.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama