Přejít na obsah


Fotka

Podmiňování fotky v logu archivací


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
145 odpovědí na toto téma

#81 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2010 - 14:13

Jdu u své cache doplnit, že logy neuznám, i zpětně, pokud někdo nepřiloží videozáznam z odříkání "Zdravas Maria" v latině ;)
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#82 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2010 - 14:22

2nosferatu XIII.takže
1) když reaguju na příspěvek před mým, tak ho necituji
2) trošku si pleteš hrušky s jabkama, ke keši která je pod vodou asi normálně nedojdeš, minimálně se budeš muset namočit, možná i potopit, takže prostě budeš potřebovat nějakou tu výbavu, to stejný s lezeckýma kešema prostě bez vybavení se tam nedostaneš a když, tak asi ne úplně bezpečně. Oproti tomu neznám místo (snad kromě klopené zatáčky na velodromu - ale asi i tam), kam by jsi se dostal na kole a ne pěšky.

2alkes Já nad ničím nehřímám, mě to je fuk, když se mě podmínka líbí, tak ji rád splním, pokud ne, normálně prachsprostě se na ni vykašlu. Šlo jen o princip a o to, aby si všichni kteří to obhajujou uvědomili, že to je hloupost. Pokud napíšu do listingu: podmínky logu byly zrušeny a pokud zjistím 3 logy bez fotky na vlastní jachtě, tak keš disabluju, tak mě budete mít za magora, pokud to napíšu s kolem, tak stádo ofcí se bude fotit s kolama i když je to naprostá 3,14čovina která je navíc proti pravidlům...
  • 0

#83 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2010 - 14:31

REVIZ napsal/a:
...která je navíc proti pravidlům...

No vždyť o tom přesně píšu... Kterým?:) Autor si může cache archivovat kdy chce z jakýchkoliv pohnutek. Nesmí jenom mazat logy.
On se kvůli jedné keši svět nezboří... i když podle tohohle vlákna to skoro vypadá na opak.
  • 0

#84 Bobr_

Bobr_

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2010 - 14:36

pane bože!!!!!!!!!!!!!!!!! pí.ovina je ten příspěvek nade mnou ( reviz). Nechtěli byste toho už nechat? kdo chce podmínky ( i už nesmyslné) dodržovat, tak bude a kdo nechce, tak nebude. Je to přece každého věc. Já kupříkladu jsem zmiňovanou keš zavrhl, neb nemám kolo které by mě uvezlo a ani nehodlám jít na tradičku, která tam brzo bude.
  • 0

#85 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2010 - 15:05

A což tak na to jít úplně jinak: - Chci, aby se kačeři dostali na určité místo, udělám tradičku a neřeším jak se tam dostanou (pokud neporušují zákony a nedevastují přírodu samozřejmě). - Chci, aby si kačeři prošli či projeli určitou trasu, udělám multinu. Nebo tam udělám dnes populárnější sérii tradiček a na konci trasu "chalenge" bonusovku. U chalenge keše jako jediné si mohu splnění podmínky vynucovat. - A chci, aby splnili další podmínku, tak to vymyslím tak, aby to jinak nešlo. Tady lze s výhodou použít WHERIGO a požadovat na nějakém úseku časový limit, který se nedá udělat pěšky, ale dá se udělat bezpečně na kole.
  • 0

#86 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2010 - 15:20

rodinka veverek napsal/a:
- Chci, aby si kačeři prošli či projeli určitou trasu, udělám multinu. Nebo tam udělám dnes populárnější sérii tradiček a na konci trasu "chalenge" bonusovku. U chalenge keše jako jediné si mohu splnění podmínky vynucovat.

Ale to není pravda. Nelze vynucovat podmínku u série, jelikož se jedná o porušení pravidla "protěžování autora".
  • 0

#87 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 874 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2010 - 16:30

bodlak napsal/a:

k-lord napsal/a:
Tiskar si mel precist stare forum a hned by si udelal nazor. Ne on si potreboval vlakno zalozit.

Vzhledem ke změnám v pravidlech během historie by nějaké staré vlákno mohlo být na dvě věci. Resp. by se dozvěděl to, co už neplatí.


Toto pravidlo se nezmenilo a uz asi nezmeni (ledaze bychom zase na feedback foru hlasovali pro podminky a dali pres 1500 hlasu). Fakticky se tu v minulem vlakne bavilo o tomtez. Nekomu se podminky libily, jinemu ne. Par kesi bylo zarchivovano a po chvili byl klid. To se musi zakladat vlakna na zjisteni nazoru na kazdou podminkovou kesku? B)B)
  • 0

#88 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2010 - 17:28

Ono je to někdy těžký když někteří chtějí být papežtější než papež a neumí si prostě tuhle hru užívat... a pak ještě vedle toho objevují Ameriku. Tahle hra má nějaká pravidla daná GS a vedle toho si tu hru každý dělá sám jakou ji chce mít... Při zakázání podmínek u keší se každý owner zachoval dle svého. Někdo nasr.. keše archivoval, jiný je předělal na tradičky, jiný udělal podmínku dobrovolnou a někdo prostě tu podmínku udělal dobrovolnou s "připomínkou". A stejně tak jako dřív je na každém z hráčů, zda si keš odloví či ne nebo zda bude akceptovat podmínku či ne. Je bohužel velice snadné ohánět se pravidlem zákazu mazání logů... Ortodoxnost některých kačerů je vidět u "chalenge" keší, kde prostě chtějí mít stále svoji možnost mazat a mazat... ale jak je řešeno v jiném vlákně, tady u nás v podstatě žádná chalenge keš neexistuje.
  • 0

#89 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2010 - 17:35

Ahoj sobíku.

http://www.geocachin...aspx?wp=GC2JD9H
http://www.geocachin...aspx?wp=GC2JV9Q

S Veverkama výrazný souhlas.
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#90 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2010 - 17:40

MedoMys napsal/a:

DUsoft napsal/a:
Dobrovolné podmínky chápu jako součást hry a já si chci hrát. Kdo chodí jenom pro body je ochuzený o "to něco navíc" co dává jenom hra.


Trochu si rýpnu ;)
Já hraju jinou hru, říká se jí geocaching. Jestli chce někdo hrát hru "plním-různá-přání-vlastníků-krabiček", nikdo jim nebrání si takovou hru hrát.

Nápodobně - hraješ mnohonásobně déle než já a mnohonásobně intenzivněji než já, tedy hrál jsi i v době, kdy podmínky uznání logu byly regulérní záležitostí. To tě muselo strašně frustrovat viď? ;)
  • 0

#91 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2010 - 17:58

honny napsal/a:
Ahoj sobíku.

http://www.geocachin...aspx?wp=GC2JD9H
http://www.geocachin...aspx?wp=GC2JV9Q

S Veverkama výrazný souhlas.

Díky, ty jsou hodně zajímavé a jsou v souladu s pravidly... nicméně např. http://www.geocachin...d7-6b199b58a440 odporuje pravidlům a není to challenge cache. Ale na téma ChC je tu samostatné vlákno...
  • 0

#92 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2010 - 19:07

DUsoft napsal/a:
Nápodobně - hraješ mnohonásobně déle než já a mnohonásobně intenzivněji než já, tedy hrál jsi i v době, kdy podmínky uznání logu byly regulérní záležitostí. To tě muselo strašně frustrovat viď? ;)

No, moci nalézt kešku, moci zalogovat nález v kešce do papírového logbooku a následně nemoci zalogovat nález v online evidenci nálezů z důvodů, která pravidla vůbec neošetřovala a která neměla s nalezením keše nic společného muselo frustrovat snad každého se zdravym rozumem ;) A takových nebylo málo, jinak by Groundspeak ta pravidla v této oblasti nedoplnil :)
  • 0

#93 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2010 - 20:44

pepa.z.pocernic napsal/a:

DUsoft napsal/a:
Nápodobně - hraješ mnohonásobně déle než já a mnohonásobně intenzivněji než já, tedy hrál jsi i v době, kdy podmínky uznání logu byly regulérní záležitostí. To tě muselo strašně frustrovat viď? ;)

No, moci nalézt kešku, moci zalogovat nález v kešce do papírového logbooku a následně nemoci zalogovat nález v online evidenci nálezů z důvodů, která pravidla vůbec neošetřovala a která neměla s nalezením keše nic společného muselo frustrovat snad každého se zdravym rozumem ;) A takových nebylo málo, jinak by Groundspeak ta pravidla v této oblasti nedoplnil :)

Asi máte pravdu. Moje pocity jsou nejspíš ovlivněny tím, že nemám 2000 keší v Oregonu a nelovím podle pozice kde zrovna jsem (na to nemám čas), ale že si na kešovací den vyberu a tím pádem znám listing i podmínky a připravím se na ně. Je pravda, že bez podmínek je to jednodušší a pružnější. Ale je také pravda, že opravdu některé keše jsou tím pádem vytržené z kontextu.
Už mlčím.
  • 0

#94 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2010 - 21:09

DUsoft: nikde neni psano, ze to jak to hrajes ty je patentem na hrani. Ty geocaching beres takto, jiny clovek ho zase muze brat jinak - klidne i stylem kombajnu. A v cem je horsi nez ty? Vyhovuje to danemu cloveku? Pokud ano, tak proc to resit? Stejne tak by ti nejaky takovy, co ma vice nez tisic nalezu mohl napsat, ze jsi zelenac a ze nemas co kecat ;)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#95 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2010 - 21:36

S474N napsal/a:
DUsoft: nikde neni psano, ze to jak to hrajes ty je patentem na hrani. Ty geocaching beres takto, jiny clovek ho zase muze brat jinak - klidne i stylem kombajnu. A v cem je horsi nez ty? Vyhovuje to danemu cloveku? Pokud ano, tak proc to resit? Stejne tak by ti nejaky takovy, co ma vice nez tisic nalezu mohl napsat, ze jsi zelenac a ze nemas co kecat ;)

Omývej se studenou vodou. To pomáhá. A pořádně čti:
Je pravda, že bez podmínek je to jednodušší a pružnější.
Zelenáč už fakt mlčí a nekecá mistře.
Omlouvám se.
  • 0

#96 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2010 - 22:03

DUsoft napsal/a:
Je pravda, že bez podmínek je to jednodušší a pružnější.

Pánová, chladnou hlavu...
Keše s podmínkou mi schází. Co bylo na nich špatného? Hraju tuhle hru svobodně, takže si keše vybírám. Nemusím mít čistou mapu kolem HC. Je ta keš blbá, podmínka stupidní, nemám odvahu vyběhnout v županu na Nuselský most? Tak to prostě nelovím, nechám být a žít...
  • 0

#97 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2010 - 22:07

Take jsem mel kes s ALR (Vizitkova) a protoze jsem nechtel, aby na ni chodili lidi bez splneni podminky pro bod, sla s novymi pravidly do archivu rovnou. Cenny logbook ted nosim po eventech jako TB. Nelibi se mi, kdyz lidi nechteji plnit podminky, ale rovnym dilem se mi nelibi natruc vyminovani si dobrovolnych podminek hrozbou archivace.
  • 0

#98 Smogeo

Smogeo

    Pozorr, troll!

  • Members
  • PipPipPip
  • 453 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2010 - 22:21

osobně jsem už ty podmínkový kešky o kterejch se tu dohadujete nezažil, můžu se zeptat k čemu to bylo dobrý?
  • 0

#99 mauricie

mauricie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 315 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2010 - 22:22

sobikovi napsal/a:

DUsoft napsal/a:
Je pravda, že bez podmínek je to jednodušší a pružnější.

Pánová, chladnou hlavu...
Keše s podmínkou mi schází. Co bylo na nich špatného? Hraju tuhle hru svobodně, takže si keše vybírám. Nemusím mít čistou mapu kolem HC. Je ta keš blbá, podmínka stupidní, nemám odvahu vyběhnout v županu na Nuselský most? Tak to prostě nelovím, nechám být a žít...


Myslím, že to není až tak moc o odvaze. Před zrušením podmínek se mi zdálo, že začalo vznikat příliš mnoho keší stylem: "Nemám nápad ani zajímavé místo, tak si aspoň vymyslím nějakou stupidní podmínku."
  • 0
Dobrá nálada nevyřeší problémy, ale nasere tolik lidí, že stojí za to si ji udržet.

#100 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2010 - 22:38

Smogeo napsal/a:
osobně jsem už ty podmínkový kešky o kterejch se tu dohadujete nezažil, můžu se zeptat k čemu to bylo dobrý?


GC12CR5 GC1G23X GC1AHNK
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama