Přejít na obsah


Fotka

2.číslo časopisu IN and OUT


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
57 odpovědí na toto téma

#1 ArranelNicolas

ArranelNicolas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 15 January 2011 - 20:41

Tak a je to tu! Dnes o půlnoci vyjde nové číslo časopisu IN and OUT. Redakční rada je nová, stejně jako struktura časopisu. Děkujeme všem co nám napsali k prvnímu číslu připomínky, rady aj. Snad se Vám druhé číslo bude líbit.... Ke stažení na webu www.in-and-out.cz mezi 00:00 a 00:01
  • 0

#2 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1996 příspěvků(y)

Publikováno 15 January 2011 - 21:10

Miluju když něco vychází o půlnoci! (ironie)
  • 0

#3 vlkys

vlkys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 160 příspěvků(y)

Publikováno 15 January 2011 - 21:16

Jakože se to dá stahnout minutu nebo že od půlnoci to bude k disposici?
  • 0

#4 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7934 příspěvků(y)

Publikováno 15 January 2011 - 21:16

No nevím, první číslo, ehmm, nějak, no, co... A že bych měl kvůli druhým číslu pošlapávat u klávesnice a čekat netrpělivě až začne kukat kukačka? Schází tu ještě odpočítadlo... Ještě 2967s do zveřejnění... B) Nějak nechápu co vás hoši vede k tomu takto dramaticky vypouštět do oběhu další pokus.
  • 0

#5 vlkys

vlkys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 160 příspěvků(y)

Publikováno 15 January 2011 - 22:14

A kde se vůbec dá sehnat první číslo?
  • 0

#6 tajfun

tajfun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 15 January 2011 - 22:22

vlkys napsal/a:
Jakože se to dá stahnout minutu nebo že od půlnoci to bude k disposici?

od pulnoci to bude k dispozici

cislo 1 se stahnout neda...
  • 0

#7 Unkas

Unkas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 114 příspěvků(y)

Publikováno 15 January 2011 - 23:02

Jeste, ze mam 1 od leta na HDD. :)
  • 0

#8 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1996 příspěvků(y)

Publikováno 16 January 2011 - 0:30

Každá keška by měla projít betatestem, aby se v ní nevyskytovaly chyby. Zda není víčko kešky menší než keška, zda v listingu nechybí zdroje a tak dále. Totéž by se dalo říci i o tomto časopisu. Strana 2 - reklama - proč tam je logo nějaké firmy, když stejně nikdo neví o co se jedná ani žádný odkaz atp? To musí být tej firmě ta reklama fakt k něčemu :D Strana 3 - vidím začátek závorky, nevidím konec Strana 4 - zbytek věty S474na překlopený do druhého sloupce není kurzívou Strana 4 - zákony jste moc hezky vymysleli - nebo tupě zkopírovali z wiki? Strana 7 - dole opět část textu který by měl být kurzívou není kurzívou Strana 9 - první sloupec dole - "aby" v této větě má být pouze jednou Strana 11 - co pro tebe geocaching znamená - zas vypadla kurzíva Článek končící na straně 17 přeskakuju. Souvislost s geocachingem mi příjde stejná, jako psát tam, jakou používat voňavku. V nějakém slově jsem zaregistroval chybějící diakritiku, už nevím kde. Článek do stránky 25 - příjde mi zbytečný, když už jsou na geowiki Tak hodně štěstí pro příště, a zkuste to aj nejdřív někomu poslat, aby to prošel a zhodnotil z oka běžného čtenáře.
  • 0

#9 ArranelNicolas

ArranelNicolas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 16 January 2011 - 0:52

Tiskar94 napsal/a:
..............V nějakém slově jsem zaregistroval chybějící diakritiku, už nevím kde.
Článek do stránky 25 - příjde mi zbytečný, když už jsou na geowiki
Tak hodně štěstí pro příště, a zkuste to aj nejdřív někomu poslat, aby to prošel a zhodnotil z oka běžného čtenáře.


Děkujeme za připomínky 17-leté geo-mládeže
  • 0

#10 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 736 příspěvků(y)

Publikováno 16 January 2011 - 1:32

Docela by mě zajímalo, v jakém programu časopis tvoříte. Když jsem za dob své školní docházky vytvářel pdf dokumenty, tak jsem míval text krásně ostrý a dal se i vybrat a kopírovat (používal jsem „tisk” přes PDFCreator). Časopis na mě ale působí dojmem silně komprimovaného obrázku ve formátu jpg (což bych chápal u uložených obrázků, ale u testu je dost zarážející)...
  • 0

#11 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 823 příspěvků(y)

Publikováno 16 January 2011 - 1:50

...ta komprese u textů uložených jako obrázky je opravdu šílená :(
  • 0

#12 hauskaa

hauskaa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 683 příspěvků(y)

Publikováno 16 January 2011 - 1:50

Mám na to dílo dva pohledy: 1) číst to nebudu, gc je pro mi procházka ven, ne sezení u mudrování o kešingu. Z mého pohledu je to dílo zbytečné, pro mě v tom moc novinek nebude. 2) po zběžném prolítnutí dyzajnu, skladbě článků, obsahu, atd si myslím, že je to dílo podařené, začínající kačeři, nebo hledající se kačeři si v tym svoje určitě nandou. Tak, jak z vostra to Tiskar spral, bych to neviděl, autoři maj zapálení, dělaj to pro svoje potěšení, tak jim tu zábavu nechávám. Já osobně než bych napsal jeden článek, radši půjdu odlovit jednu keš. Ale to je o chuti každého. Tedy tak: nehaňme. EDIT: přecijen jedna výtka: do čsps by neměla proniknout fotka s červenýma očima.
  • 0
Livet är en fråga om kvalitet, inte lengt.

#13 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 16 January 2011 - 9:05

Jelikož jsem tu patrně přehlédl adresu odkazu, odkud stáhnout, tak pro ty, které nebaví hledat v historii přídávám odkaz:

http://files.in-a-ou.../INandOUT2s.pdf

Z nové verze jsem byl na začátku příjemně překvapen, hodně udělal první článek, tedy rozhovor s S474N, který měl hned v úvodu hlavu a patu.

Pak už to bylo trochu horší, u prolézání kanálů by byl mnohem výstižnější název namísto - příprava terénu pro keš - TAKTO TO NIKDY NEZKOUŠEJTE !, trochu se mi otevírala kudla v kapse, když jsem to četl... stejně tak, jako mi nepřišel vtipný připitomělý humor stylu "ztratili jsme se".

Po zjištění, že aktéři jsou patrně strůjci tohoto plátku jsem si udělal hned jasněji a zbytek čtení vzal již letem světem...

Článek o čtyřkolkách jsem přeskočil, nevím jak moc to mělo společného z GC, nicméně pod dojmem, že přávě tito lidé dělají v přírodě ty největší škody (hluk, smrad, poškozený terén - kořeny, rostliny, apod.) mne to ani nemrzí.

Popisy odlovu Dharmy by se asi daly najít lepší, nicméně, toto je zcela subjektivní, těžko soudit, i pro nunost zachování skrytých detailů.

Mé dodnocení ke konci, o dost lepší než první číslo.., pokročilé kačery to sice asi nějak víc nenadchne, ale snad ani příliš neurazí, a to je myslím fajn, nechám se překvapit trokou ;-)
  • 0

#14 m.e.d.v.e.d.i.

m.e.d.v.e.d.i.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 218 příspěvků(y)

Publikováno 16 January 2011 - 9:53

jednicku jsem necetl, tudiz dvojku budu povazovat za prvotinu. To, ze se objevili chyby v textech a jejich upravě, jak píše výše Tiskar94 bych nevidel jako tak strašný problém, protože otevřeteli dneska jakýkoli časopis nebo noviny, najdete tam chyby jak v upravě, tak mnohem horší gramatické obcas se opakujici temer cele vety apod. Na amatersky casopis bych rekl, ze je to ok. Horsi je to s tou kompresi toho PDF. Zkousel jsem to cist v PDA, krom toho, ze jsem musel hodne zazoomovat abych mel predstavuju aspon o tom co by to mohlo byt za pismenko, tak to strasne dlouho nacitalo jednotlive pasaze pri posunovani. Urcite by to chtelo zvolit nejaky lepsi nastroj pro priste. To by bylo k technicke strance. K obsahove. Muzu rict, ze me to prijemne prekvapilo a nejak takhle bych si casopis nejen o geocachingu predstavoval. Par zajimavosti z toho co se stalo (Eventy) par ucebnicovych znalosti (zde to byli atributy, priste zajimavou formou spracovat nektera casto opomijena pravidla - nevadi, ze by vychazite z wiki, onou spoustu lidi tu wiki taky necte tohle by si mozna precist mohli. Neco z misty mimo gc (zde bych priste zkusil zvolit mene flame tema pro tuto komunitu, ale jinak se mi clanek libil, mozna proto, ze mam pratele enduraky :) ) Rozhovory nejsou jiste take spatny napad, "osobnisti" ceskeho gc je hodne. Prostor pro zlepseni je vsude, ale nemyslim, ze by tohle nemelo jistou uroven, ktera by si nezaslouzila pochvalu. Jedine co me trochu mrzi, tak byla mala geograficka rozloha clanku, kdyz nepocitam clanek o 4kolkach vse okoli Brna :( Budu se tesit na pristi cislo, ktere urcite zas bude lepsi nez toto :) Dik
  • 0

#15 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 16 January 2011 - 10:10

m.e.d.v.e.d.i. napsal/a:Jedine co me trochu mrzi, tak byla mala geograficka rozloha clanku, kdyz nepocitam clanek o 4kolkach vse okoli Brna :( Budu se tesit na pristi cislo, ktere urcite zas bude lepsi nez toto :) Dik


To bude nejspis tim, ze vsichni autori jsou z Brna. Mas namet na clanek odjinud? Prosim napis ho a posli a hned bude obsah pestrejsi. ;)
  • 0

#16 m.e.d.v.e.d.i.

m.e.d.v.e.d.i.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 218 příspěvků(y)

Publikováno 16 January 2011 - 11:24

Me je jasne, cim je to zpusobeno, urcite se pokusim nejaky clanek napsat, planuju se zucastnin nekterych eventu tak aspon podat report. Myslim, ze by se vyplatilo treba oslovit nektere poradatele velkych zajimavych eventu o kratky clanek z prubehu. Nase rodina se prateli s velkou partou (nase rodice se potkali pred mnoha lety a dodnes se vice ci mene stykaji a prateli) a vychazi v teto parte take takovy obcasnik, redaktori, se snazi oslovit pokazde nekoho z te minikomunity, aby napsal nejaky clanek na nejake konkretni tema nebo report z poradanych akci. Neni sranda dat cislo dohromady, ale obsah je o to pestrejsi. Slibuji ze se pokusim neco dovalit :)
  • 0

#17 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1867 příspěvků(y)

Publikováno 16 January 2011 - 12:26

Na mém monitoru (fakt starý crt) se mi tedy pdf zobrazilo naprosto korektně a čitelně. V porovnání s prvním číslem je vidět rapidní zlepšení, nicméně číst to nebudu, stačilo mi letmé prolétnutí a nic mě nezaujalo. Ale to neznamená, že se nenajde někdo jiný, kdo si to přečte.
  • 0
Samsung Galaxy mini II ( Nokia microSDHC 8GB ) + Nokia LD-3W, Pou / Sygic / aDrake / Locus / WhereYouGo
a na hraní k tomu ještě PDA Pocket LOOX N560 + OziExplorerCE 2.31, Wherigo player, vše zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.

#18 polas_CZ

polas_CZ

    polas_CZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 589 příspěvků(y)

Publikováno 16 January 2011 - 12:53

četl jsem VIP verzi (před zveřejněním) na N97 a líbilo se mi to - včetně fotek.. Ano, jsme z Brna - ale mám v plánu články i o nějakých odlovech v čechách - konkrétně třeba Tiskařův Liberec/Jablonec.. Jinak ohledně překlepů - kouká to snad všude, ale je tu vidět pokrok.. Taky čas od času něco přehlédnu i na mém domovském serveru, nedělám ani aféru z toho, když kluci něco přehlédnou. Za mě - 32 stran se mi líbilo, reklam je tam minimum - někam se strčit musely, odbočení k čtyřkolkám zajímavé, ale dlouhé.. Rozhovory pěkné, zábavné vložky ok - napůl okopčené, sami o sobě ty Murphyho zákony jsou dokonalé, celkově dojem - dobrý, amatérský časopis na naší scéně chybí. Nehledě na to, že poklady.com bohužel už pomalu zapadají.. Což je škoda
  • 0
Cogito ergo sun ...

#19 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 16 January 2011 - 13:39

noe1 napsal/a:

ArranelNicolas napsal/a:

Tiskar94 napsal/a:
..............V nějakém slově jsem zaregistroval chybějící diakritiku, už nevím kde.
Článek do stránky 25 - příjde mi zbytečný, když už jsou na geowiki
Tak hodně štěstí pro příště, a zkuste to aj nejdřív někomu poslat, aby to prošel a zhodnotil z oka běžného čtenáře.


Děkujeme za připomínky 17-leté geo-mládeže


Ach jo, páni vydavatelé na konstruktivní a konkrétní připomínky (btw zdá se že tiskař - přes svůj věk - rozumí věci lépe než oni) reagují osobním útokem. Tož od 50-letého geo-starce pro ně jistě připomínky nebudou mít rovněž žádnou cenu.


Pardon, prosim precti si, ktere pripominky Arranel ocitoval, sam jsi je zopakoval. To je tak na nastvani a ne na pouceni. Na druhou stranu souhlasim, ze osobni utok si mohl odpustit.
  • 0

#20 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 16 January 2011 - 14:15

noe1 napsal/a:
OK poslechl jsem tě a znovu jsem si přečetl jak celé, nejen vytržené z kontextu, tak i ten uvedený útržek a stále si myslím, že tiskař - na rozdíl od autorů - reagoval konstruktivně a nabízel i řešení. Co je podle tebe na naštvání? Doporučení, aby to dali někomu zkouknout? S tím plně souhlasím. Duplikace s wiky - to přece taky sedí, a osobně to taky považuji za mlácení prázdné slámy. Chybějící dikritika? To snad není zločin je upozornit, aby si vychytali tyhle drobnosti, které jasně kazí celkový dojem. Tak co je podle tebe k naštvání?

Treba ta skvela rada, aby to dali nekomu precist, pritom na ni ma odpoved v kolonce Korektor.
Duplikace s Wiki? Schvaluji! Diky za kazdou osvetu. Na tom mi jedine vadi, ze nebyl uveden zdroj, na coz se dost casto bohuzel zapomina i v listinzich kesi.
Reklama - jakou zadavatel chce, takovou ma.
Cele napsano tak, ze mi to spis prijde jako takova ta hul na psa, zvlaste v souvislosti s prvnim Tiskarovym prispevkem, kde bych bez vyslovneho upozorneni na ironii na ni snad ani neprisel.
To prispevky hausky, Autacka a medvedu jsou jine kafe. Kriticke, nekde i odmitave, ale podane slusne. A to beru.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama