Přejít na obsah


Fotka

2.číslo časopisu IN and OUT


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
57 odpovědí na toto téma

#21 Dave.g

Dave.g

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2011 - 15:39

Tak jsem to proběhl ... zatím jedna obrovský výtka ke zpracování - ty artefakty jsou vážně děsný! Když už bože exportuji TEXT a musím to mít za každou cenu v OBRÁZKU (ale fakt netuším proč...) je velký problém použít png/gif ? Vím, že je to pro vás asi další blbá připomínka, protože 19 pro vás asi bude stále málo. K "vhodnosti" JPEG pro zobrazení textu jsem ale byl veden už od základky, evidentně to nepostihlo všechny... Nevím, jak a v čem to tvoříte, pokud používáte DTP editor ala InDesign tak by snad neměl být problém tohle odstranit... jestli to píšete ve Wordu :D tak je spoustu freeware PDF tiskáren, které odvedou stokrát lepší práci než je tahle. btw. Tiskar má v profilu 16 :)
  • 0

#22 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2011 - 15:55

fotrik: no na druhou stranu je trosicku divne, kdyz takova Eskaver pise clanky a potom si jeste vzapeti na ne dela korekturu. Kdyz nejakou chybu udela, tak je tim padem i vyssi sance, ze ji diky tomu prehledne. Ja osobne si myslim, ze Tiskar to napsal konkretne a konstruktivne.
Ted jiz ponekolikate znovu jsem si cetl jeho prispevek a neprijde mi na nem nic konkretne urazliveho, proste napsal svuj nazor - zadne nadavky nebo urazeni tam nevidim. A abych byl konkretni, na nejake z chyb jsem upozornoval jeste pred vydanim, takze si myslim, ze se to urcite dalo upravit a nechat vygenerovat to PDF znova.

polas_CZ napsal/a:
Za mě - 32 stran se mi líbilo, reklam je tam minimum - někam se strčit musely...

Pokud je reklama zdarma, tak proc tam "musi" byt?
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#23 Hobako

Hobako

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2011 - 20:11

Mám, nemám, … Ale jo, mám. Nové číslo časopisu se mi dostalo do rukou s předstihem na geopivě. Nejprve jsem bral tištěný výtisk do rukou s jistou nedůvěrou, ale pak jsem si s chutí početl. Překvapila mne třeba Eskaver, jaká je šikovná spisovatelka! A dozvěděl jsem se sem tam i něco nového. Připouštím, že čtyřkolky jsem přeskočil, ale možná měli vydavatelé důvod, že článek zařadili. Nové číslo IN and OUT se mi prostě líbilo. O to víc mne překvapují zdejší příkré soudy, ať už k věcné či formální stránce časopisu. Podívejte se někdy jak s chybami, omíláním týchž témat nejen z jiných tiskovin a dokonce vpředu i vzadu v témže výtisku atd. vycházejí třeba zavedené profesionální deníky! A tady to ArranelNicolas a spol. dělají jistě jen pro zábavu a radost sobě a ostatním. Pokud k tomu něco máte věcného, nabídněte jim svou pomoc přes SZ a nevysírejte zde. Jistě to uvítají.
  • 0
Proboha, co tady dělám? Proč sem lezu? Je tady přece keš!

#24 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2011 - 2:02

Mě z toho monitoru za celej tejden tak bolí oči, že bych měl "konstruktivní" nápad: Co kdyby to někdo (v Brně třeba M.Donutil ... nebo klidně někdo jinej ...) načetl a v MP3 bych si to stáhnul do founu a večer bych zavřel ty svoje starý bolavý oči a bez nějakých artefaktů si to pustil před spaním do ouška. To by byla Hawai ;) ale to asi nepůjde, co? Tak nic.
  • 0

#25 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2011 - 6:41

Časopis jsem taky přečetl skoro celý, vynechal jsem čtyřkolky a atributy. Jinak rozhovory a reportáže z lovu byly docela dobré. Ale jak už se tu psalo, pravopisných chyb jako máku.
  • 0

#26 Animuk

Animuk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2011 - 9:25

ArranelNicolas napsal/a:
Tak a je to tu! Dnes o půlnoci vyjde nové číslo časopisu IN and OUT. Redakční rada je nová, stejně jako struktura časopisu. Děkujeme všem co nám napsali k prvnímu číslu připomínky, rady aj. Snad se Vám druhé číslo bude líbit....

Ke stažení na webu www.in-and-out.cz mezi 00:00 a 00:01


Jako amatérský počin, to není po obsahové stránce tak špatné. Věřím, že to dalo jistě hodně práce.

Co se mě nelíbí je grafická úprava. Zlom do bloku, na střed pak zase na pravý praporek. Jednou fotka respektuje sazbu, jednou ne. Komix má jiný formát než layout. Popisky u fotek. Je toho dost. Zkuste si o tom mezi sebou promluvit.

Přesto vám držím palce, ať vydržíte ještě pár čísel.

p.s. V čem vlastně lámete?
  • 0
Nepropadejte panice!

#27 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2011 - 9:32

Me se casopis taky libi, prima napad i pekna realizace a dekuji za nej, jen se priznam, ze tak uplne nechapu, jak souvisi geocaching s bandou "zavodniku" na ctyrkolkach, kteri si z kraje Nikoly Suhaje delaji zavodni drahu. Clanek by mohl zajimat i mistni policii, protoze fotografie v clanku mohou poslouzit jako dukaz neopravneneho vjezdu do narodnich parku.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#28 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 146 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2011 - 10:19

Za sebe jen, že ty čtyřkolky nemají z geocachinkem nic společného.
  • 0

#29 Mimi a Filibert

Mimi a Filibert

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2011 - 12:31

Jen bych se rád zeptal, co přesně má časopis z reklamy. Tj. peníze či co?
  • 0

#30 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2011 - 12:56

ArranelNicolas napsal/a:

Tiskar94 napsal/a:
..............V nějakém slově jsem zaregistroval chybějící diakritiku, už nevím kde.
Článek do stránky 25 - příjde mi zbytečný, když už jsou na geowiki
Tak hodně štěstí pro příště, a zkuste to aj nejdřív někomu poslat, aby to prošel a zhodnotil z oka běžného čtenáře.


Děkujeme za připomínky 17-leté geo-mládeže


No, za mě tohle stačí. Cokoli tvořené lidmi s tímto přístupem/názorem číst nepotřebuji.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#31 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2011 - 13:25

Mimi a Filibert napsal/a:
Jen bych se rád zeptal, co přesně má časopis z reklamy. Tj. peníze či co?


U prvního čísla se psalo že nic. Patrně když je reklama v jiných časopisech, tak to ke správnému časopisu patří, i kdyby tam byla úplně zadarmo. Navíc oslovené subjekty s tím přece souhlasily, že tam bude na ně reklama..

Nejsi patrně sám, co to nějak nechápe, ale dobrá rada je, nesnažit se chtít všechno úplně pochopit..

Stejně tak, jako každou keš nemusí (byť si to vlastně ani nepřipouštíš) založit tak úplně normální člověk, tak nějak je to i s tím časopisem.
  • 0

#32 weselka

weselka

    weselka

  • Members
  • PipPipPip
  • 615 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2011 - 14:39

Mno, tak já přeji autorům pevné nervy při čtení kritiky a doufám, že si z toho tady vezmou nějaké ponaučení. Každý zelenáč se musí, s něčím co dělá poprvé, porvat, prokousat návodama, poučkama většinou sám. Tady máte aspoň nějakou zpětnou vazbu.
Typograf zatím sice zapláče, běžný konzument si skoro ničeho nevšimne. Vím to z vlastní zkušennosti, také vydávám amatérský časopis.
Tu máte tři odkazy, které si dobře prostudujte, protože prakticky všechny nešvary zde zmíněné se objevují i ve vašem časopise. Třetí číslo bude určitě už dokonalé. ;)
http://www.fg.cz/cs/...clanky/93.shtml
http://typografie.de...ypografie.phtml
http://typografie.wz.cz/chyby.html

Jo a ty 4kolky... to bylo podle mě velké šlápnutí vedle.
  • 0
www.povetrnik.cz

#33 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2011 - 14:41

Maxinoha napsal/a:
Za sebe jen, že ty čtyřkolky nemají z geocachinkem nic společného.


jestli me ma derava pamet moc neklame, tak v prvnim cisle pro zmenu bylo hodne reklam na 4kolky. :) zatim tedy nevim, cemu je casopis primarne venovan, je to tak na vazkach ;) autor na nich asi jezdi, nebo je prodava, nebo jeho dobry kamarad, nebo nekdo z rodiny .....
z meho pohledu to neni nejstastnejsi napad na zarazeni, protoze ( ... tedy v pripade, ze by platila varianta, ze by to byl geocachingovy casopis :)) podle diskuzi tady na foru vetsina keseru motonavstevniky prirody moc nemusi.
  • 0

#34 Mimi a Filibert

Mimi a Filibert

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2011 - 15:39

weselka napsal/a:
Mno, tak já přeji autorům pevné nervy při čtení kritiky a doufám, že si z toho tady vezmou nějaké ponaučení. Každý zelenáč se musí, s něčím co dělá poprvé, porvat, prokousat návodama, poučkama většinou sám. Tady máte aspoň nějakou zpětnou vazbu.
Typograf zatím sice zapláče, běžný konzument si skoro ničeho nevšimne. Vím to z vlastní zkušennosti, také vydávám amatérský časopis.
Tu máte tři odkazy, které si dobře prostudujte, protože prakticky všechny nešvary zde zmíněné se objevují i ve vašem časopise. Třetí číslo bude určitě už dokonalé. ;)
http://www.fg.cz/cs/...clanky/93.shtml
http://typografie.de...ypografie.phtml
http://typografie.wz.cz/chyby.html

Jo a ty 4kolky... to bylo podle mě velké šlápnutí vedle.


Já bych ty čtyřkolky pochopil, kdyby to bylo něco ve smyslu: Jezdili jsme tam a tam a přitom jsme odlovili tyhle a tyhle super kešky a zažili jsme tohle a tohle. Jinak ale taktéž nechápu smysl článku.

Jo a ten první odkaz je super, hnedle jsem si ho uložil...
  • 0

#35 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2011 - 15:58

Dle meho nazoru proste clanek o ctyrkolkach "zaplacnul" volne misto. Takze jednoduse: decka, posilejte svoje clanky a nemusite cist o ctyrkolkach. :D:D
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#36 Mimi a Filibert

Mimi a Filibert

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2011 - 16:04

No tak ale pokud reklamy a obdobné články slouží k záplácnutí místa, proč se prostě jednoduše nesníží počet stran?
  • 0

#37 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2011 - 16:23

Mimi a Filibert napsal/a:
No tak ale pokud reklamy a obdobné články slouží k záplácnutí místa, proč se prostě jednoduše nesníží počet stran?


ze by pak hrozilo, ze by se tomu nerikalo casopis ale letak? ;)

neee, sorry, ale mne to nedalo. :) preju vam, at sezenete dostatecne mnozstvi nadsenych pisicich lidi. a po mne to na oplatku nechtejte, ja uz natolik nadseny nejsem :)
  • 0

#38 Mimi a Filibert

Mimi a Filibert

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2011 - 11:56

časopis může být klidně i desetistránkový a pořád může být fajn.
  • 0

#39 ja05

ja05

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 564 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2011 - 13:23

ahoj, poradíte mi pls kde stáhnout první číslo?? dvojku jsem nasel, ale jednotku bohuzel ne :-( diky
  • 0

#40 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2011 - 13:54

Rozhodně o stupeň lepší než první číslo. Ale pořád je ještě co zlepšovat. Třeba korektura, chlupaté písmo...to už tady psali jiní P.S. a nemusíte tam cpát zbytečně tu reklamu, pokud z ní opravdu nic nemáte :)
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama