Přejít na obsah


Fotka

Premiové členství


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
100 odpovědí na toto téma

#81 Zoffka

Zoffka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 123 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2011 - 19:10

S474N napsal/a:
polerok: staci se o tu "banku" vice zajimat. Blbe prevodni kurzy, vsechno tam spis nefunguje, nez funguje, mSliby, postupne zdrazovani/zavadeni podminek atd.


@polerok
Prostě já bych to řekla takhle - mbank je banka jako každá jiná, a nevím jak Satan, ale já se pro banku rozhoduju podle toho, jestli tu službu, kterou chci, už nabízí, a ne podle toho, jestli ji možná někde někomu slíbila.
Takže jestli chceš zahraniční platby, na mbak zapomeň, to ona nemá. Jestli chceš půjčit, pořádně to zvaž - mbank půjčuje moc nerada, takže i když půjčky nabízí, v reálu je moc neschvaluje. Jestli chceš platit kartou v jiných měnách než CZK a EUR, tak to taky zvaž, i když podobně blbý kurzy mají i jinde (netvrdím, že všude), tak jak se ti bude chtít po tom pátrat.
Všechno ostatní, co nabízejí, funguje naprosto standardně. Pokud ti nabízené služby vyhovují, jdi do toho, není čeho se bát, je to opravdu banka jako každá jiná.
  • 0
Gde Proboha Sem ???
Jdeme tudy. Je to sice dál, ale zato horší cesta...

#82 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2011 - 19:17

Zoffka napsal/a:

Všechno ostatní, co nabízejí, funguje naprosto standardně. Pokud ti nabízené služby vyhovují, jdi do toho, není čeho se bát, je to opravdu banka jako každá jiná.


... ano, je to banka jako každá jiná, pokud tedy po instituci jménem banka nepožadujete například hotovostní transakce :)
  • 0

#83 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 848 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2011 - 19:52

Nebo si můžeš pořídit InternetCard a "normální" kartu proti internetovým platbám zablokovat.
Zamykání karty je sice hezké, ale nezablokuje off-line platby.
  • 0

#84 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2011 - 20:18

HaLuMa: koukam, ze mas problemy i s chycenim se casove osy a co kdy bylo driv, ze? Zoffka: ja posuzuji banku dle osobnich zkusenosti a ne podle slibu. To je asi to nejzasadnejsi, co asi netusis. Pockej, az neco budes zrovna u mBank reklamovat, potom se jasne dockas "nahod" typu, kdy jim vypadava telefon zrovna v dobe, kdy dokoncis to, co po nich chces apod. Proste ze vsech bank je toto bankovni zumpa. Pokud se nekdo diva na penize, tak mu muzu s klidnym srdcem doporucit FIO, ktere je dle meho nazoru bezkonkurencni. Chryseis: a to mozna ani nevis, ze nemaji ani jednoho zamestnance. Ty joudove, co sedi v ruznych hypermarketech jsou na zivnostak. ProKesTom: dle meho nazoru zbytecne.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#85 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2011 - 20:23

Hele, nechcete tohle vlákno přesunout tam kam patří, přejmenovat, promazat a zamkonut? Už je je to spíš bankovní poradenství než jak zaplatit PM... Abych jen nemoralizoval, tak nějak pořád nechápu tu schýzu všech. Miliony mám na účtě zcela jinak zabezpečené a těch pár korun na běžný provoz a internet není zase taková darda, že kdyby náhodou někdo něco proplatil, tak se z toho svět nepose.. Ono stačí mít na tom "provozním" účtě ho.no a nemám se čeho moc bát. To je nejlepší zabezpečení. Svoji kartu používám v obchodech, na netu atd. stále stejně spousty let a nikdy jsem neměl sebemenší problém (tedy kromě nedostatečného zůstatku :().
  • 0

#86 mpistora

mpistora

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 231 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2011 - 21:27

sobikovi napsal/a:Ono stačí mít na tom "provozním" účtě ho.no a nemám se čeho moc bát.

V diskusi k článku na, který jsem odkazoval výše, je zmíněna možnost jak se dostat do mínusu. A pokud člověk má smůlu (ne jako S474N, kterému vše banka ihned napraví), tak může být i donucen to zaplatit.
  • 0

#87 mpistora

mpistora

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 231 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2011 - 21:33

marekd napsal/a:
Na platbu v obchodech, na benzinkách a jinde mám jinou kartu, která vyžaduje pin

Takovou kartu se mi na českém trhu nepodařilo sehnat. O všech se ukázalo, že je to spíš věcí platebních terminálů, než karty, zda PIN bude požadován. Tedy, že existují místa, kde PIN nebude požadován.
  • 0

#88 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2011 - 9:48

mpistora napsal/a:
(ne jako S474N, kterému vše banka ihned napraví)

Co kdybys radeji misto trapnych a zbytecnych invektiv odpovedel na otazku, kterou jsem ti polozil? Dal jsem ti moznost vymyslet si nejakou transakci a tu si rozebereme.

A ukol pro ostatni, jestlipak tu nekdo vysvetli, co znamena autorizovana platebni transakce pri platbe kartou na internetu?
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#89 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 867 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2011 - 9:56

S474N napsal/a:
A ukol pro ostatni, jestlipak tu nekdo vysvetli, co znamena autorizovana platebni transakce pri platbe kartou na internetu?

Vysvětli to sám, stejně to víš nejlíp.
  • 0
Samsung Galaxy mini II ( Nokia microSDHC 8GB ) + Nokia LD-3W, Pou / Sygic / aDrake / Locus / WhereYouGo
a na hraní k tomu ještě PDA Pocket LOOX N560 + OziExplorerCE 2.31, Wherigo player, vše zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.

#90 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2011 - 10:04

Hehe, S747N tak dlouho dělá chytrýho na fóru, že když má jednou pravdu, tak mu nikdo neuvěří. Ale on ji tentokrát fakt má :) Ale asi je o tom zbytečné někoho přesvědčovat, kdo nevěří v bezpečnost karet, ať je nepoužívá. Taky jsou lidi, kteří by si v životě neobjednali nic z e-shopu, protože by jim beztak poslali zabalenou cihlu. Jejich problém a jejich organizace života. P.S.: Autorizovaná platební transakce je transakce, ke které plátce dal souhlas. Nic víc, nic míň.
  • 0

#91 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2011 - 10:23

Chryseis: tak a jak tu platebni transakci v pripade platby kartou pres internet autorizujes? :)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#92 dostik7

dostik7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 320 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2011 - 17:09

S474N napsal/a:
Chryseis: tak a jak tu platebni transakci v pripade platby kartou pres internet autorizujes? :)


S474N: treba takhle:
http://www.mesec.cz/...-jen-dve-banky/

... teda to koukam, takovych mouder na vsechny strany, ale autorizace virtualni karty smskou vam tady nic nerika? Kolega v praci ji ma a diky autorizaci sms-kou je ochotem platit i ostatnim na libovolnem webu. .. ale nema ji od Cetelem, rekl bych, ze ji ma od te vami potirane mbanky.

... a od zacatku tohodle vlakna jsem zacal pouzivat termin debetni karta s povolenym debetem misto kontokorentem, abych taky vypadal, jako ze tomu hodne rozumim, snad ale nevypadam spis jako natvrdlej, ze ne kluci ??...

Uz je fakt na case tohle blative vlakno bud zamknout a nebo presunout do patricne kategorie - haloooo autore vlakna, to je na Tebe!
  • 0

#93 rigor

rigor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2011 - 20:54

mpistora napsal/a:

marekd napsal/a:
Na platbu v obchodech, na benzinkách a jinde mám jinou kartu, která vyžaduje pin

Takovou kartu se mi na českém trhu nepodařilo sehnat. O všech se ukázalo, že je to spíš věcí platebních terminálů, než karty, zda PIN bude požadován. Tedy, že existují místa, kde PIN nebude požadován.


S tím pinem je to vůbec sranda, stalo se nám že když jsme byli u jednoho obchodníka v německu poprvé, tak chtěl pin a občanku a když jsme k němu přijeli za dva měsíce tak nechtěl ani jedno. A ne, nepamatoval si nás, byla tam jiná baba :)

Co jsem taky nepochopil bylo, že jsme projeli všechny výpalnice u žabožroutů na jednu kreditku - krom jednoho místa kde jsme tam i z5 museli použít jinou bo tu první to odmítlo..
  • 0

#94 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2011 - 11:44

Chryseis napsal/a:
Hehe, S747N tak dlouho dělá chytrýho na fóru, že když má jednou pravdu, tak mu nikdo neuvěří. Ale on ji tentokrát fakt má :)

Jenom pro poradek, takze co jsem zde ostatniho kdy psal jsou lzi? :o :o

dostik7: dobre, to jsou dve vlastovky, ale me zajimalo, jak se tomu DEJE U VSECH OSTATNI KARET, tzn. te vetsiny, co ma vetsina z nas a pouziva :-)

Jinak ten clanek, zvlast prvni veta me opravdu rozesmala:

Pokud chcete platit na internetu kartou a nemít strach z neautorizovaných transakcí, pouze dva vydavatelé karet umožňují detailně nastavit nebo zajistit své platební karty pro rizikovější platby.

Strach z "neautorizovanych transakci" by mel mit spis vydavatel/banka, nez majitel uctu :D:D:D:D
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#95 Dave.g

Dave.g

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2011 - 13:34

Video do pranice ... http://www.digit.cz/...ebnich-kartach/

A o kartách trochu více by Synopsi - .. trochu delší.. kdysi jsem na to koukal, teď jsem to jen vyhrabal.
  • 0

#96 cacher123

cacher123

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 90 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2011 - 10:59

S474N napsal/a:
Strach z "neautorizovanych transakci" by mel mit spis vydavatel/banka, nez majitel uctu :D:D:D:D


A z toho že nabourám bych neměl mít strach já, ale pojišťovna u který mám havarijko, že jo? Já jsem vlastně úplně v pohodě, že budu týden bez auta mi nevadí, hlavní je, že opravu zacvaká pojišťovna. Tak proč bych se snažil nenabourat, když mi to dá víc "práce" a stojí to čas o který dojedu do cíle později...
  • 0

#97 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2011 - 11:10

cacher123: mozna by ses mel zamyslet nad tim, co tu celou dobu pisu. Podstatne je prave to, ze je ona "autorizovana platebni transakce" a co se deje pri te dane spoluucasti. Vyse se tu argumentovalo spoluucasti, ale ta se tyka neautorizovane platebni transakce. Tudiz z toho je treba vseho vyjit a spojit si to dohromady ;) BTW tebou dany priklad je nesmysl, protoze bourackou si znehodnotis svoje vozidlo. Jak si muzes znehodnotit bezny ucet? :D:D
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#98 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2011 - 11:31

Takže to tak nakonec není ? :o Tj. nakonec připouštíš, že diskutovaný případ, kdy zloděj získá čísla z karty a něco si koupí (samozřejmě neautorizovaně) způsobí tvoji spoluúčast na škodě a komplikace s reklamací. Ale toto tvrzení tu ještě nepadlo :D
  • 0

#99 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2011 - 12:47

MedoMys: ta spoluucast se tyka POUZE 2 konkretnich pripadu (ztracena/zcizena karta, pri nezajisteni bezpecnosti). Zatimco prvni pripad jde lehce vyvratit predlozenim karty - tezko mi nekdo muze neco ukrast a ja to potom predlozit, ze. A v druhem pripade je to ze strany banky naprosto neprokazatelne - pokud clovek neni hlupak a nerekne neco ve smyslu "cislo karty jsem vyplnil na webu ceskasporitelna.xyz.com". Dale se zamer na paragraf 76. Pokud cloveku nekdo zkopiruje data z karty, at uz "pohledem" nebo nejakym zarizenim, tak se to netyka vyse psaneho. Navic pokud se jakakoliv platba stane po tom, co clovek nahlasi ztratu/kradez, tak se to toho take netyka. Jinak bych to celkove prirovnal k penezence nebo klicum od domu/auta. Pokud je nekdo ztrati ci si je necha ukrast, tak je take vysoce pravdepodobne, ze penezenka bude po pripadnem nalezu prazdna. Tudiz se budu opakovat - s kartou jednat rozvazne, platit VYHRADNE pres systemy typu Paypal, 3D Secure,... a clovek se nemusi bat, ze bude resit nejake reklamace.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#100 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2011 - 15:02

Nezlob se, ale svoje příspěvky formuluješ takovým stylem, že opravdu nedokážu porozumět. Fakt se snažím, ale nejde to. Chvíli tvrdíš, že ti banka s úsměvem vše vrátí, chvíli to přirovnáváš ke ztracené peněžence. Nerozumím, proč se pořád ve svých odpovědích oháníš PayPal apod. Nerozumím, jak se mého dotazu týká paragraf 76. Mluvím POUZE o zneužití karty přečtením si čísel (očima či kamerou) cizím člověkem a jejich užitím při platbě přes internet. Ale asi jsem natvrdlý ...
Zkus mi, prosím, pro méně chápavého, jasně odpovědět, bez odkazů a odboček : zloděj si přečte čísla z debetní karty a něco si koupí (samozřejmě neautorizovaně) a já to zjistím až pár dní/týdnů později - jsem tedy bez peněz a přichází na řadu komplikace s reklamací u banky. Je to tak ? Banka mi bez řečí vrátí všechny peníze na účet. A nebo vůbec nedostanu peníze zpět ?
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama