Přejít na obsah


Fotka

Krádeže CWG


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
210 odpovědí na toto téma

#61 fireman.cz

fireman.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2011 - 13:52

Krádežím CWG a čehokoliv se v žádném případě zabránit nedá. Ať je tam nějaká kartička nebo ne. Před pár dny jsem byl na kontrole své první keše. Základní obsah keše byli převážně hračky pro děti a CWG ve zvláštní krabičce. V krabičce bylo 10 mých CWG a na krabičce napsána poučka. První kontrola: Po šesti nálezech, abych zkontroloval uložení keše a jestli funguje tak jak má. V ten den bylo vše v pořádku. Druhá kontrola. O 5 nálezů později, tedy jedenácti. V keši chyběli 3 hračky. Z těch tří jen jedna byla vyměněna. Zkontroloval jsem obsah CWG krabičky. Ze základních 10 kusů jich bylo už jen 8. Na krabičku jsem napsal, že bych byl rád, kdyby se CWG MĚNILI. Žádal jsem o výměnu CWG za CWG, i když bych pochopil směnu CWG za věc podobné hodnoty. Ale tak se nestalo. Velikost keše je regular a po 10 dnech a 11 nálezech byl obsah poloviční. Samozřejmě v lozích nebyla jediná zmínka o výměně. Ještě bych dokázal zkousnout, že chybí ty CWG. Je to přece jenom věc za 8 korun. Mrzí to, ale vzal to snad už dospělý člověk. Nechápu, ale kačery, kteří přijdou ke keši s dětma nechají je si hračky vzít, baz výměny. Takový rodičovský vzor a bych opravdu chtěl mít.
  • 0

#62 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2011 - 14:01

2 fireman.cz: proto je lepší zakládat mikrovky s "motákem", pak se žádný trade řešit nemusí :D PS: moták jako logbook, ne jako moták v kontextu mudl, atp ;)
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#63 fireman.cz

fireman.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2011 - 14:02

fremen.cz napsal/a:
2 fireman.cz: proto je lepší zakládat mikrovky s "motákem", pak se žádný trade řešit nemusí :D

PS: moták jako logbook, ne jako moták v kontextu mudl, atp ;)

To si zase nemyslim. Nejlepší je zakládat small. Krásně na logbook a malou tužku, aby se dalo pořádně zapisovat...
  • 0

#64 zir37

zir37

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2011 - 15:04

Nevím čím to je, ale já teda tydle problémy na svých keškách nezaznamenávám. U mikrošky je to jasný, ale na dalších 9ti keškách velikosti small prostě ta CWG spíš přibývají. Je pravda, že jsou v pěkně přírodě a jen tak každý na ně nejde. Toť k této problematice. A že si CWG někdo splete se GC mi nepřijde vůbec divný. Takovej začátečník prostě uvidí na tom kolcu napsáno GEOCOIN a je to. To je totiž ten nejblbější problém. Mezinárodní pravidla Geocachingu o tom nic neříkají a on chudák jen ví, že geocoiny se mají přenášet z keše do keše bez výměny. Prostě nepochopím, proč je věc na TRADE označena slovem GEOCOIN!
  • 0
Zkuste si dobrovolný anonymní test pro začátečníky, nové zakladatele keší, nebo pro pokročilé kačery.

#65 Fanda a jeho banda

Fanda a jeho banda

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2011 - 18:04

mysakmorce napsal/a:
jakékoli protiopatření nebude fungovat, pokud bude aplikováno na lidstvo:) i když věřím, že "vykrádačů" je drtivá menšina, tak to i tak bez problémů stačí ke znehodnocení obsahu keše v celkem krátkém časovém horizontu... u naší keše byly zprvu (a po každé větší údržbě) logy typu: "super obsah" nebo "bohatá keš"... za pár dní už jenom "díky za keš" a po několika týdnech už jen "cesta byla bahnitá"... pak jen znovu doplnit obsah a cyklus začal znovu... je to jen otázka trpělivosti ownera a velikosti zásob pro nový obsah kešky ;)


Já to začínám vidět opačně, dal jsem do své keše pro začátek 5 kousků CWG a pár drobností. Přibylo 10 logů (všichni PM) v keši zůstal jen logbook a tužka a ve mně pocit hořkosti a zmaru.
  • 0

#66 edheldil

edheldil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2011 - 18:12

Jo, rikal jsem si, ze by na takove poberty bylo zajimave podivat se do kese po kazdem nalezci. Nerealizovatelne, ale zajimave.
  • 0

#67 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2011 - 18:18

edheldil napsal/a:
Jo, rikal jsem si, ze by na takove poberty bylo zajimave podivat se do kese po kazdem nalezci. Nerealizovatelne, ale zajimave.


Nerealizovatelné to není, třeba na krabku, kterou mám poblíž domova, mi přijde tak jeden člověk týdně. Ale nemyslím si, že zloději logujou návštěvu / že kačeři kradou při zalogované návštěvě ;)
  • 0
You can't get lost if you don't know where you're going.

#68 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2011 - 20:41

Já CWG do svojí keše jen dosypávám, mám ji od léta a zatím jsem tam žádné jiné CWG nenašel, ale několik desítek jsem jich tam rozdal.
  • 0

#69 stevolc

stevolc

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2011 - 20:51

chystám sa založiť svoju prvú keš, určite bude nedostupná autom, aby po ňu nešiel hocikto a vážne uvažujem, že to bude len small alebo micro. Idem si do kešky po SWG a niekto ju predo mnou vyberie a nechá tam nejakú blbosť čo už doma pomaly vyhodili do smetí!? ...za SWG? To kde žijeme. Som sklamaný obsahom tých pár kešiek čo som doteraz našiel, cest výnimkám, ktorých moc nebolo. Takže asi SMALL ev. MICRO :(
  • 0

#70 Guest_Ištván_*

Guest_Ištván_*
  • Guests

Publikováno 07 duben 2011 - 20:53

stevolc napsal/a:
chystám sa založiť svoju prvú keš, určite bude nedostupná autom, aby po ňu nešiel hocikto a vážne uvažujem, že to bude len small alebo micro. Idem si do kešky po SWG a niekto ju predo mnou vyberie a nechá tam nejakú blbosť čo už doma pomaly vyhodili do smetí!? ...za SWG? To kde žijeme. Som sklamaný obsahom tých pár kešiek čo som doteraz našiel, cest výnimkám, ktorých moc nebolo. Takže asi SMALL ev. MICRO :(

Přesně tak, není důvod nechávat v keši víc než slušný blok, kus papíru... zbytečné je rozčilování nad poloprázdnou krabicí.
  • 0

#71 fireman.cz

fireman.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2011 - 20:59

ivanbok napsal/a:
Přesně tak, není důvod nechávat v keši víc než slušný blok, kus papíru... zbytečné je rozčilování nad poloprázdnou krabicí.

Ale small keš a klasický notýsek je tak akorát. Vytahovat někdy moták z mikra je hnus.
  • 0

#72 javla

javla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2011 - 9:37

ivanbok napsal/a:

stevolc napsal/a:
chystám sa založiť svoju prvú keš, určite bude nedostupná autom, aby po ňu nešiel hocikto a vážne uvažujem, že to bude len small alebo micro. Idem si do kešky po SWG a niekto ju predo mnou vyberie a nechá tam nejakú blbosť čo už doma pomaly vyhodili do smetí!? ...za SWG? To kde žijeme. Som sklamaný obsahom tých pár kešiek čo som doteraz našiel, cest výnimkám, ktorých moc nebolo. Takže asi SMALL ev. MICRO :(

Přesně tak, není důvod nechávat v keši víc než slušný blok, kus papíru... zbytečné je rozčilování nad poloprázdnou krabicí.



Ono je to i o tom, co je tam na výměnu a odnesení. Na jedné naší kešce ( GC18HT9 jsme vložili na počátku knihy, které jsme doma posbírali a shledali přebytečnými a kupodivu nejen že se do dnes (více než 3 roky od založení) neztratila keška samotná, nevymudlil obsah, nemusel doplnit obsah, neznehodnotil obsah - dokonce je tam obsah hodnotnější a je ho tam víc, než při založení a dokonce jsem musel udělat jednou i sám downgrade, protože už začala být tak narvaná, že se nedala slušně zavřít (někdo asi vyměnil slabší knihy za silnější). Jediný servisní zásah který jsem musel dělat je přelepení a později výměna naprasklého víka.
  • 0
Jana a Vlasta (JaVla) (PDA FS Loox N560)

#73 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2011 - 19:07

Přepis mailové komunikace: Ahoj, mám jen takový malý dotaz. U keše Sítenské údolí píšeš, že jsi tam vzal CWG, ale už nepíšeš, že bys tam dal něco za něj.... +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ Ahoj, do logu píšu pravdu Bohužel jsem u sebe neměl svoje CWG, ale nechal jsem tam GEOCOIN (sice putovní a ne můj, ale pěkný) a svoje CWG přidám nejspíše do příští kešky. Proč se ptáš? ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ Protože to není fair trade. Jestli jsi do té keše nedal buď svoje CWG nebo něco jiného, jen coin, tak to není povolená výměna. +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ No ale proč tě to zajímá? Chápal bych (aspoň trochu), pokud by se mi ozval majitel kešky, ten kdo tam dal CWG přede mnou nebo ten kdo našel kešku po mě. Ale já osobně nevidím problém v tom, že dám svoje CWG do vedlejší kešky. +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ Marek Švidrnoch nějak nechce respektovat pravidla hry. A takových je hodně.
  • 0

#74 Tiffany

Tiffany

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2011 - 22:05

Jsou různí lidé a ať už je nazýváte lotry nebo zloději, stejně s tím nic neuděláte. Já lovím jen pro radost a proto, abych si trošku zdvihla adrenalin a upřímně řečeno, mám radši micro krabky, kde se jen zaloguju a neřeším, jestli je něco na výměnu nebo je tam TB, GC apod. A když jdu náhodou s dětma a narazíme na větší krabičku, tak v podstatě jen dodáváme, aniž by jsme si něco brali. Je to sice jen kinderbordel a podobné maličkosti, ale my to prostě neřešíme.;)
  • 0

#75 zir37

zir37

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2011 - 22:12

Smrk napsal/a:
Přepis mailové komunikace:


No tak fair-trade to rozhodně není, ale alespoň reaguje (i když argumenty nic moc) a myslím si, že tím že vložil zase něco navíc do vedlejší ownerovy keše to celkem slušně napravil (pokud by se tak tedy stalo).
A pokud bych nebyl owner keše, tak bych nikoho takto nezpovídal (ne že by se to nesmělo, ale ostatně co ti je do toho, v tom má pravdu).
Tedy nic proti pravidlům, já taky nic neberu, když nemám co vhodného vložit, ale tento případ mi přijde jako jeden z nejmírnějších a jako ownerovi by mi to ani tolik nevadilo, pokud by to vynahradil na vedlejší kešce.
  • 0
Zkuste si dobrovolný anonymní test pro začátečníky, nové zakladatele keší, nebo pro pokročilé kačery.

#76 washa4

washa4

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2011 - 22:45

Ahoj, to se mi stalo taky. Vkladam do vyrocnich kesi (stovkove a pripadne padesatkove) svoje CWG a dalsi kacer mi napise do logu ke kesi, kdyz sleduji, kdo je vzal, OUT: CWG, IN GC! I kdyz mu napisu, ze to neni fair-trade, vetsinou se odpovedi nedomuzu. Je to skoda! Kaceri si neuvedomuji, ze CWG, pokud neni oznaceno jako TB, neni putovni predmet a je urcen primarne na vymenu za jine!
  • 0

#77 3 plus 1

3 plus 1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2011 - 23:06

Jo taky mě to štve, já poctivě měním a do hezkých keší dávám CWG i bez výměny, ale pak po mě přijde kačer vymění to za GC nebo za kinderbordel to tedy v lepším případě a v keši tak není stále nic. Je zajímavý, že někteří CWG sbírají, ale nejsou schopni si svoje udělat, tomu trochu nerozumím;)
  • 0

#78 Fukar

Fukar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 308 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2011 - 23:25

No přiznám se,že v začátku své kačeří kariéry,jsem o CWG neměl tušení,a tak jsem se dopustil asi dvou "krádeží".Suky se mi zalíbily a tak jsem se o ně začal zajímat víc a všechno se dá sehnat buď tady,nebo na stránkách věnovaným přímo CWG.Mě dorazil log kačera,který přišel po mě ke krabce,kde jsem provedl výměnu 2x CWG za origo švýcarák v hodnotě tak 500.Prej "dík za nůž.Zrovna nemám s sebou nic na výměnu,ale určitě to napravím" Jasně že se neukázal.Jo myslíte si to správně.Jsem magor,že jsem ho tam dal,ale zrovna jsem neměl nic jiného na výměnu a navíc to bylo moje první TFT.Díky němu jsem ale u téhle keše zažil všechny emoce,včetně smutku a totální nasranosti.
  • 0

#79 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2011 - 0:00

Přiznávám a sypu si popel na hlavu, že dodnes jsem si myslel, že CWG jsou na sbírání a výměna není potřeba. A je tedy fair-trade výměna za cokoli v ceně cca 7 Kč nebo jen CWG za CWG?
  • 0

#80 Guest_Ištván_*

Guest_Ištván_*
  • Guests

Publikováno 05 květen 2011 - 5:34

poohDA napsal/a:
Přiznávám a sypu si popel na hlavu, že dodnes jsem si myslel, že CWG jsou na sbírání a výměna není potřeba. A je tedy fair-trade výměna za cokoli v ceně cca 7 Kč nebo jen CWG za CWG?

Přibližně 7 korun, ano.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama