Přejít na obsah


Fotka

geoquack - offline klient pro android s využitím databáze GeoGetu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
281 odpovědí na toto téma

#41 kaprici

kaprici

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2011 - 13:00

naceste: ok, jdu na to:-) Zajimalo by me, co musim vse nahrat do telefonu, aby mi aplikace behala tak jak ma. Tzn. mapy? mam Google...databazi? Kesek? Z GC.com? Co dal? Asi pred dvema lety jsem se prokousal pro me trnitou cestou k ziskani trocha statistik do profilu na GC a tudiz tu nekde mam i GG, ale priznam se, ze i po tech 2 letech si pamatuju, ze pro me nebyla veskera prace s tim spojena zrovna uzivatelsky prijemna:-) Vzhledem k vyse zminenemu se povazuju za lamku a tudiz by se mi hodil takovej navod pro lamky :-)
  • 0

#42 naceste

naceste

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2011 - 13:41

kaprici napsal/a:
naceste: ok, jdu na to:-)

Zajimalo by me, co musim vse nahrat do telefonu, aby mi aplikace behala tak jak ma. Tzn. mapy? mam Google...databazi? Kesek? Z GC.com? Co dal?
Asi pred dvema lety jsem se prokousal pro me trnitou cestou k ziskani trocha statistik do profilu na GC a tudiz tu nekde mam i GG, ale priznam se, ze i po tech 2 letech si pamatuju, ze pro me nebyla veskera prace s tim spojena zrovna uzivatelsky prijemna:-)
Vzhledem k vyse zminenemu se povazuju za lamku a tudiz by se mi hodil takovej navod pro lamky :-)


Potřebuješ jen databázi geogetu, kterou si zkopíruješ do zařízení a v nastavení aplikace k ní nastavíš cestu (default je "/sdcard/_data/db.db3"). Za ty dva roky se GeoGet docela vyvinul, takže teď je tam hodně kdysi složitejch věcí na jedno tlačítko.

Mapy se zatím používají online od Googlu, takže v terénu je třeba připojení k netu, i když nějaké ty kachle si Google ukládá lokálně, ale nezjistil jsem, kdy a proč je zase odstraňuje.
Žádný import GPX zatím není, ale už na něm začínám pracovat. S nějakým načítáním keší online možná počkám na webovou službu groundspeaku.
  • 0

#43 kaprici

kaprici

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2011 - 13:44

Takze moje cesta je ted nejdriv navrat ke geogetu, tam databazi a tu pak teprv do geokváku :-) Jdu na to, dokud mladej spi a ja mam chvilku casu :-)
  • 0

#44 bluetracer

bluetracer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2011 - 17:10

Vypadá to výborně, má to jenom tu drobnou mouchu, že mi to vůbec nefunguje. :) Používám Vodafone 845 s Androidem 2.1. Stáhnul jsem to dneska a nainstaloval. Vytvořil jsem si na kartě adresář _data a do něj zkopíroval databázi z Geogetu. Tu jsem přejmenoval na db.db3 (bylo by fajn, kdyby aplikace rovnou nabídla všechny soubory *.db3, které v tom adresáři _data našla a uživatel by si z nich jením tapnutím vybral). Když zvolím "Nejbližší kešky" nebo "Mapa", dostanu hlášku "Aplikace Geoquack (proces cz.horas.geoquack) byla neočekávaně zastavena." Myslel jsem, že by to mohlo být způsobeno příliš velkou databází, tak jsem si v Geogetu vytvořil jinou databázi o velikosti jenom 260 KB, ale s tou to padá taky.
  • 0
Vložený obrázek

#45 naceste

naceste

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2011 - 17:33

bluetracer: imho nějaký problém s databází, můžeš vyexportovat pár keší do nové db a nahrát ji třeba na uloz.to?
  • 0

#46 bluetracer

bluetracer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2011 - 19:58

Je to tam
http://www.uloz.to/9002646/db-db3
BTW jde o databázi logovatelných archivovaných keší.
  • 0
Vložený obrázek

#47 naceste

naceste

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2011 - 20:43

Nová verze 0.23
http://horas.savana....id/geoquack.apk

Změny:
- načtené kešky se ukládají do paměti a při dalším zobrazení detailu kešky se už nenačítají z databáze a zobrazují se rychle
- Poslední načtená keška je na mapě červeně zvýrazněná, to je připravený pro nastavení zobrazování pouze waypointů k vybrané kešce a zobrazování vzdálenosti a směru ke kešce na mapě
- Načítání kešek na mapě jsem předělal a teď je mnohem rychlejší.
Pokud je na mapě zobrazená velká oblast a počet bodů přesáhne maximum z nastavení, tak se zobrazí hláška, že nejsou zobrazeny všechny kešky (zobrazí se prvních x načtených bodů, kvůli rychlosti je netřídím, takže jsou tam náhodně, pravděpodobně v pořadí, jak byly vloženy do databáze)

bluetracer: Tak bohužel to databází nebude, u mě funguje. Stáhni si tuhle novou verzi, přidělal jsem tam chybový hlášky při těch dvou akcích. Postni, prosím, jakou hlášku to zobrazí, snad mi to pomůže ten bug najít. Díky.
  • 0

#48 bluetracer

bluetracer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2011 - 23:47

Chybová hláška je do písmene stejná jako předtím.
  • 0
Vložený obrázek

#49 naceste

naceste

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2011 - 8:44

Tak už jsem tomu na stopě, důvod bude asi neexistence elektronickýho kompasu v tom vodafone 845, opravím to.
  • 0

#50 Bubisovi

Bubisovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 180 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2011 - 9:31

naceste napsal/a:
Tak už jsem tomu na stopě, důvod bude asi neexistence elektronickýho kompasu v tom vodafone 845, opravím to.


Myslím si že VF845 Elektronický kompas má (čip AK8937).
  • 0
HW: Nokia E52, Vodafone 845, Eten M700, Garmin Béda Trávníček Převod z gg2 na .lmx - dacia.ic.cz/gg2

#51 kaprici

kaprici

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2011 - 18:51

Tak uz mi to beha:-) A mozna si po 2 letech obnovim i statistiky u profilu na GS :-) Ted tedy zvladnu v pohode kesovat v miste, ktery si predem osefuju stahnutim kesek v okruhu 20km...dalsi krok je neco na online zjisteni nejblizsich kesek, kdyz budu nekde necekane nebo bez predchozi pripravy:-) Nasel jsem c:geo a ted to zkousim...
  • 0

#52 naceste

naceste

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 7:46

Na serveru je nová verze 0.24
http://horas.savana....id/geoquack.apk

Ve spolupráci s bluetracerem jsem opravili tu jeho chybu - na androidu 2.1 se špatně otevírala databáze, za dokopání k chybě blutracerovi díky před nastoupenou jednotkou :).

Navíc tam teď přibyla obrazovka s Open Street Mapou (používá cyklomapy). Zatím nefunguje klik na jednotlivé kešky, což je velká chyba, ale nějak teď nemám čas, v práci mám takový problém, že mě nutěj pracovat a po večerech už nemám tolik síly :). Takže OSM je zatím jen na ukázku (navíc má nějakou neopravenou chybu, že se při zoomování přesouvá někam do Alžíru :) )
offline soubory si OSM ukládá do /sdcard/osmdroid/
Takže nefunguje, má chyby, kešky zobrazuje podivně zvětšený, ale zato je offline :D
  • 0

#53 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 865 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 8:13

naceste napsal/a:
za dokopání k chybě blutracerovi díky před nastoupenou jednotkou :).


Teda ja mu vyslovuju dutku jeste nam nutit programatory do tvorby chyb:D
  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#54 naceste

naceste

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 9:41

Dobesch napsal/a:

naceste napsal/a:
za dokopání k chybě blutracerovi díky před nastoupenou jednotkou :).


Teda ja mu vyslovuju dutku jeste nam nutit programatory do tvorby chyb:D


My programátoři vyrábíme chyby rádi a dobrovolně. Nikdo nás k tomu nemusí nutit :)
  • 0

#55 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 19:13

Vyzkousel jsem to na HTC Touch Diamond 2 s Froyem a funguje to dobre. Je fajn, ze to muze vyuzivat stejnou databazi jako PocketDrake. Akorat me zarazilo, ze nevidim nijak rozlisene typy logu (Found, DNF, write note)
  • 0

#56 naceste

naceste

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2011 - 13:45

maaaca napsal/a:
Vyzkousel jsem to na HTC Touch Diamond 2 s Froyem a funguje to dobre. Je fajn, ze to muze vyuzivat stejnou databazi jako PocketDrake.
Akorat me zarazilo, ze nevidim nijak rozlisene typy logu (Found, DNF, write note)


Jsem rád, že to funguje. Co se týče funkcí, tak se snažím dodělávat to, co zrovna považuju za důležité, u logů budou ikonky, mám to v plánu co nejdříve.

Pokud vám teď obecně nějaká funkce chybí, tak tady o ni požádejte, já můžu předřadit priority, teď mám plán takovej, že chci rozchodit offline OSM mapu, zjistit, jak zobrazovat offline satelitní mapu, dodělat detail kešky i s těmy logy, tlačítko na zobrazení na WWW, a tlačítko na rychlý zobrazení nálezu a vylepšením kompasu, udělat seznam naposledy navštívených kešek, importy a exporty GPX a provázat jednotlivý obrazovky, aby se nemuselo mezi nimi nemuselo přecházet přes hlavní obrazovku. Je toho celkem dost, co ještě není hotový a venku je tak pěkně :)
  • 0

#57 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2011 - 19:42

Vypadá to pěkně, ale mě to stejně asi nefunguje jak by mělo.

1. Vytvořil jsem databázi 147 keší, v poslední verzi geogetu se zobrazí všech 147, ale v aplikaci v mobilu (nejbližží kešky)se zobrazí jen 49 keší, to co je vzdálené více jak 22 km je pryč. V nastavení filtru je vše zaškrtáno. Nebo je to vlastnost programu zobrazit skutečně jen nejbližší?
2. u některých keší se při volbě detail zobrazí "webová stránka není dostupná...., a je to vždy i když je telefon na wifi/mobilní data/nebo je offline. Není to třeba nějakými nestandartními znaky v listingu?

Vložený obrázek

3. Mohl by někdo vyzkoušet přiloženou zkušební databázi, případně si ji vytvořit, jedná se o 2 keše, GC1NHTB a GC20RYZ . V mobilu vidím jen jednu keš a ještě bez detailů. ( druhá je vzdálená 24 km, ta se nezobrazí) díky
  • 0

#58 naceste

naceste

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2011 - 20:06

miki6: 1. Aplikace zobrazí nejbližších 49 (teď už 50, souvisí to s bodem 3) keší, plánuju dát na konec seznamu tlačítko pro načtení dalších padesáti (a pak zase dalších padesáti...) 2. O téhle chybě už vím delší dobu, ale zatím jsem se jí nezabýval, podívám se na to a možná to dneska opravím 3. To je moje chyba, zastavoval jsem cyklus moc brzo a nezobrazoval jsem poslední kešku. Opravil jsem to. Ještě na tom dělám, chci dneska rozchodit alespoň klikání na kešky na té offline cyklomapě a možná zjistit, proč je tak pomalá a proč se jí tak líbí Alžír a pak to zveřejním na netu.
  • 0

#59 lentom

lentom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2011 - 20:54

Pokud si mohu vymýšlet, tak bych se rád opět připomenul s mapami pro locus v sqlite databázi (tím by se vyřešily i satelitní offline mapy) :)
  • 0

#60 naceste

naceste

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2011 - 21:49

Na serveru je nová verze 0.25
http://horas.savana....id/geoquack.apk

- Opraveno načítání nejbližších keší, teď načítá 50 keší nebo všechny, které odpovídají filtru, když je jich míň než 50.
- Opravena chyba v prohlížeči HTML, takže teď by se měl detail zobrazovat víceméně korektně u všech kešek.
- Rozchozeno klikání na ukazatele v OSM mapách
- Na OSM se zobrazuje minimapa
- V nastavení se dá vypnout načítání OSM mapy z Internetu (pak používá jenom cache z sdcard)

U OSM mapy vím ještě o dvou chybách - pokud dobíhá animace, tak se při zoomu nastavuje severní šířka někam k rovníku a při zoomu dvouma prstama se někdy pustí klik na kešce. Dneska to už neopravím, jdu spát :)

lentom - Snad by to neměl bejt velkej problém, popřemýšlím o tom, nejlepší by bylo, kdybych tu databázi s Locusem sdílel pro všechny typy map.
Přemýšlím i o funkci automatického stahování kachlí, že bych si nastavil rozsah mapy, zadal maximální zoom a program by mi celou oblast nakešoval.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama