Přejít na obsah


Fotka

geoquack - offline klient pro android s využitím databáze GeoGetu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
281 odpovědí na toto téma

#81 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2011 - 14:25

To abychom se snad zastavili a dali dohromady nejakou koncepci, kterou se bude mily quack ubirat. At nepadnou nejaka nemila rozhodnuti, ktera pak budou v budoucnu vadit. Je nekde nejaka roadmapa, do ktere mohou uzivatele krafat? ;-) Hlasim se jako hlavni krafac!
  • 0

#82 naceste

naceste

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2011 - 14:27

HaLuMa napsal/a:
Seznam kesek v jine databazi neni vubec problem! Vzdyt si k jedne databazi muzes pripojit jinou databazi (SQL prikaz ATTACH), a pak muzes vesele delat selecty pres obe databaze. ;)


Tak to jsem nevěděl, že to SQLite zvládá. Vyzkouším to, nicméně implementace databázového engine není v Androidu nijak dokonalá, třeba nepodporuje stromové indexy nebo goniometrický funkce, takže nejbližší kešky stále hledám pomocí pythagora :(
  • 0

#83 naceste

naceste

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2011 - 14:48

medwyn_cz napsal/a:
To abychom se snad zastavili a dali dohromady nejakou koncepci, kterou se bude mily quack ubirat. At nepadnou nejaka nemila rozhodnuti, ktera pak budou v budoucnu vadit.

Je nekde nejaka roadmapa, do ktere mohou uzivatele krafat? ;-) Hlasim se jako hlavni krafac!


Roadmapu mám načmáranou na jednom A3 papíru. Abych moh brát program za hotovej je třeba dodělat už jen pár věcí jako opravit chyby mapy a zobrazovat na ní detaily a vzdálenost k vybranýmu waypointu, přidat importy a exporty dat a přeložit do angličtiny. Ta verze půjde na market, aby ji mohlo používat víc lidí a udělám k tomu nějakou wiki stránku pro řízení projektu a pak teprve začnu přidávat další funkce jako ukládání trasy, vytváření a kopírování databáze, import z webové služby (snad ji někdy GS dodělá), průměrování pozice a vůbec všechno, co bude potřeba a nebude to moc práce :).

Třeba detail kešky už beru za hotovej, už jen přidám do menu export do gpx a udělám to zvýraznění vlastních waypointů a možnost zrušení horních oušek - mezi stránkama se pak bude moct přesouvat pomocí gest.

Až budu mít náladu, tak to všechno nějak sepíšu, abyste mohli krafat, teď jedu nahoru na sérii jizerskohorských pomníčků :)
  • 0

#84 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2011 - 14:50

Aby to nezapadlo, tak WEB, WEB, WEB a Anglicka verze, anglicka verze, anglicka verze! At tim muzeme masirovat Amiky! :D
  • 0

#85 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2011 - 14:55

naceste napsal/a:
Tak to jsem nevěděl, že to SQLite zvládá. Vyzkouším to, nicméně implementace databázového engine není v Androidu nijak dokonalá, třeba nepodporuje stromové indexy nebo goniometrický funkce, takže nejbližší kešky stále hledám pomocí pythagora :(


Goniometricke funkce nejsou v Sqlite nikde. Nicmene muzes si napsat svoji funkci, a tu si necha zaregistrovat do beziciho Sqlite engine jako svoji UDF funkci, a pak ji pouzit v selectech.

Fakt je tam Sqlite bez RTREE extenze? A vubec, nemuzes si tam podstrcit svoji vlastni knihovnu se Sqlite ve verzi, jakou chces?

Jako Androidu rozumim velmi malo, ale Sqlite pouzivam a propaguji uz hodne let. Tak se neboj obratit pro radu. ;)
  • 0

#86 lentom

lentom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2011 - 15:11

http://stackoverflow...-install-module

Vypadá to, že nic nebude nemožné B)
  • 0

#87 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2011 - 21:17

Tak jsme ten plugin pro synchronizaci s Lentomem krátce probrali a ve slabý chvilce jsem přislíbil, že nějakou malou, úvodní, minimální podporu udělám, když bude čas a nikdo mě nepředeběhne :-) Pak jsem nad tím dlouze přemýšlel a zdá se mi, že určitě bude lepší udělat samostatný plugin. A to hlavně z těchto důvodů: - název - jednoduchost pro použití - může ho snadněji udržovat někdo jiný Nám se sice může jevit využití stávajícího pluginu jako bezproblémové, ale noví, neznalí uživatelé, kteří PD třeba nebudou znát, z toho budou akorát zmatení. Už teď je to přeplácaný a bylo by to horší, leda by se to celý převoralo a na to asi nemám sílu. Čili bych navrhoval pluginy oddělit. První pracovní verzi bych zkusil připravit a pak by se vidělo co a kdo dál.. Tak případně napiště vaše názory, esli ty moje třeba nejsou zcestný. Jinak všechna rozšíření databáze je opravdu z pohledu sync.pluginu lepší strkat do databáze vlastní, protože jinak ja musí při synchronizaci plugin všechna vycucnout a pak zase do nové databáze vložit, jinak se o ně přijde. To samozřejmě lze, ale jakmile uděláš nějakou změnu, musí se to hned dodělat i do pluginu a tím se to komplikuje.
  • 0

LG G3 + a:Drake


#88 fatbozz

fatbozz

    fatbozz

  • Members
  • PipPipPip
  • 109 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2011 - 20:55

Pokud chci uložit field notes a v názvu cache je " tak skončí výpisem o syntaktické chybě.
  • 0

#89 Sodobar

Sodobar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2011 - 22:10

Přečetl jsem celé téma, protože jsem doufal, že narazím na jednu otázku, resp. odpověď a nic :-) Tak se tedy zeptám sám. Byl by velký problém zařídit aby to baštilo mapy z Oziho?
  • 0

#90 lentom

lentom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2011 - 23:17

Mapy z oziho geoquack umí už teď, jen je potřeba je překonvertovat... Pokud těch map nemáš moc, tak se to dá.

Postup ke zhruba zde v sekci Správce map > MAPC2MAPC, jediné co je třeba, tak vybrat jako výstupní formát mobilního atlasu ANDNAV... (Jinak verze zdarma je na stránce ke stažení zcela dole)
  • 0

#91 naceste

naceste

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2011 - 12:38

fatbozz napsal/a:
Pokud chci uložit field notes a v názvu cache je " tak skončí výpisem o syntaktické chybě.



Už to opravuju, je štěstí, že se žádná keška nejmenuje "); DROP TABLE geocache; :)
  • 0

#92 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2011 - 19:30

Tak jsem připravil úvodní plugin pro synchronizaci:
http://geoget.ararat...pt:geoquacksync
Diskuze k němu je tady:
http://www.geocachin...thread_id=19133
  • 0

LG G3 + a:Drake


#93 naceste

naceste

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2011 - 22:46

Nová verze 0.31
http://horas.savana....id/geoquack.apk

V podstatě jen opravy a kosmetický změny, leze na mě léto

- V detailu kešky se zobrazuje poznámka a je možno ji přes menu směnit
- Opraveny chyby ukládání do databáze když je v jakýchkoliv textech přítomný znak "
- Vlastní (uživatelsky vytvořené) waypointy mají ikonku podkreslenou decentní :) šedivou barvou
- Menší změna úvodní obrazovky, aby se líp zobrazovala na malých obrazovkách
- To je asi všechno, možná jsem opravil ještě něco, na co se už nepamatuju :)
  • 0

#94 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 753 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2011 - 21:16

Ahoj, na mem LG Optimus One (rozliseni 320x480) na obrazovce s radarem stale zasahuje text do radaru .. je to takove neprehledne trochu (viz screen). Slo by s tim neco? ;)
  • 0

Zítra je taky den!!! :)

Garmin Oregon 550 + OSM mapy // iPhone 4 + Geocaching / Alcatel OneTouch 997D Ultra + Geocaching + Locus Pro // ThinkPad R61i + GeoGet // nohy / MHD / Ford C-Max / Trek Fuel EX / koloběžka Bizon


#95 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2011 - 22:13

Mám takový blbý dotaz. Aniž bych to nějak zkoušel (nemám Android HW) tak se mi zdá, že to menu nahoře by bylo lepší kdyby bylo dole. Nevím proč je nahoře a nevím ani jestli je možné ho snadno dát dolů, jenom si představuju jak to ovládám jednou rukou a pak by menu dole bylo lepší.
  • 0

LG G3 + a:Drake


#96 Modry.medved

Modry.medved

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2011 - 10:20

Ahoj. Jsem nadseny tester tveho software, tak snad nebude vadit nekolik napadu. 1) hluboce smekam nad umenim programovani 2) hodne dlouhy listing v geogetu ano, v c:geo ano, v geoquack pulka (napr GC18V5Z) 3) neslo by pridat v definovane delce refresh nejblizssi? treba kdyz jedes autem a vyskakujes a vracis se, tak to neni uplne komfortni. me by stacilo za 5 vterin (protoze to bude pridavat procesorovy cas a zrat baterku), ale spousta lidi by urcite chtela 1s 4) pridat do filtru oznacit vse, odznacit vse (pokd chci jen traditional, tak je to docela prace a pak to zase vracet) 5) neslo by hint schovat? nemusi to byt primo kodovani, ale treba vyrolovani nebo do menu, ale takhle, kdyz si ho rovnou prectu, tak mi to trochu kazi radost z hledani 6) hledani v databazi, pripadne otevreni cele databaze. Ted mam nahranych 3000 kesi, ale pokud chci kes, ktera je 51 v seznamu, tak jsem nahranej. Neslo by polozka otevrit celou databazi, pripadne jeste lepe vyhledavani v databazi (podle jmena, kodu, typu, velikosti, obtiznosti....) 7) tlacitko otevrit vsechny logy v databazi (casto se hodi, kdyz se nekde zaseknem. Stadartne nacist 5, moznost otevrit vsechny) 8) pokud to po mem prispevku nezabalis, nechces to dat na market? myslim si, ze by tatovouto aplikaci ocenilo hodne kaceru, kteri treba na geocaching.cz moc nebo vubec nechodi, ci deni zde nesleduji. I ja jsem narazil na geoquack nahodou. Vim, ze se na tom porad pracuje, ale oznac to beta a pust to do sveta i v tomto stadiu. 9) pokud nemas cas ci vedomosti na preklad do AJ, klidne ti pomuzu, at nejsem jen kriticky. Seznam napadu je dlouhy, ale i ted je software vyborna pomucka, tak doufam, ze ti nadseni vydrzi a aplikaci dotahnes do dokonalosti.
  • 0

#97 naceste

naceste

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2011 - 14:43

brazajar napsal/a:
Ahoj,
na mem LG Optimus One (rozliseni 320x480) na obrazovce s radarem stale zasahuje text do radaru .. je to takove neprehledne trochu (viz screen).
Slo by s tim neco? ;)


Ta spodní textová infa nějak umravním
  • 0

#98 naceste

naceste

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2011 - 14:45

Subi napsal/a:
Mám takový blbý dotaz. Aniž bych to nějak zkoušel (nemám Android HW) tak se mi zdá, že to menu nahoře by bylo lepší kdyby bylo dole. Nevím proč je nahoře a nevím ani jestli je možné ho snadno dát dolů, jenom si představuju jak to ovládám jednou rukou a pak by menu dole bylo lepší.


Jo, dole jsou použitelnější, nahoře jsou ale nativně a jakmile je dám dolů, tak vypadají divně, nějak se s tím poperu. Ještě bude možnost změnit jejich velikost a nebo je zrušit úplně - to by se pak přepínalo mezi záložkamam posunem prstu
  • 0

#99 naceste

naceste

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2011 - 14:48

Modry.medved napsal/a:


Díky za připomínky, proberu je a některý přímo implementuju.
Na market to nechci dávat dokud to má v sobě bugy, o kterých vím. A taky tomu musím vytvořit wiki stránku, protože až to začne najednou používat sto a víc uživatelů, tak bude těch připomínek tolik, že se do tohodle fóra nevejdou.
  • 0

#100 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2011 - 15:00

Bugy to bude mit vzdycky, s tim se dopredu smir.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama