Přejít na obsah


Fotka

geoquack - offline klient pro android s využitím databáze GeoGetu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
281 odpovědí na toto téma

#61 lentom

lentom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2011 - 22:10

Díky za novou verzi, zítra se bude v terénu hodit ;)

Také jsem myslel na všechny typy map, ale ty offline satelitní jsem uvedl jako příklad, protože jsi je měl v TODO s vyšší prioritou :-)

Myslím si, že stahování map by mělo stačit prozatím tak jak je, na přípravu map jsou programy na PC a na mobilu Locus, který umí stahovat mapy okolo trasy, okolo poi, obdélník atd... Teoreticky by jsi to mohl pustit z hlavy a zbavil by jsi se problému s licencí při hromadném stahování dat (Ono ani přetěžování OSM serverů by nebylo vhodné, sice by se jednalo určitě o menší zátěž, ale do budoucna kdo ví)...
  • 0

#62 lentom

lentom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2011 - 22:15

Mohl bych ještě narychlo porosit o verzi bez minimapy? A nebo možnost vypnutí minimapy v nastavení? Přecijen je minimapa téměř na 1/4 mého displeje :D
  • 0

#63 naceste

naceste

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2011 - 22:21

lentom napsal/a:
Mohl bych ještě narychlo porosit o verzi bez minimapy? A nebo možnost vypnutí minimapy v nastavení? Přecijen je minimapa téměř na 1/4 mého displeje :D


Máš to tam, jde vypnout v nastavení
  • 0

#64 lentom

lentom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2011 - 22:38

Díky moc!!
  • 0

#65 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 865 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2011 - 12:52

Rekl bych, ze ten problem s tim nezobrazovanem webovych odkazu v listingu (detail) by mohl byt ten silenej format odkazu co v ty databazi je ..pokud by se vyhazely ty %20 a podobne trebaby to slo -- s temahle pochroumanejma odkazama %20 namisto / se obcas setkam a stoji to za starou belu
  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#66 naceste

naceste

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2011 - 18:10

Nová verze 0.26
http://horas.savana....id/geoquack.apk

- OSM mapy se pomocí menu můžou přepínat mezi OSM, cyklomapami, Google maps a satelitními Google maps. Všechny se ukládaj pro offline použití na /sdcard/geoquack (později předělám na sql databázi)
- V detailu kešky se zobrazují ikonky u logů a u waypointů

Stále přetrvává chyba, která při zoomování mapy přesune pozici někam do tropů, takže pozor při zoomování, pomáhá na to pak už jen tlačítko "home".

Dobesch: Byl to nějaký podobný problém, zapouzdřuju to do html atributů a už to snad funguje jak má.
  • 0

#67 naceste

naceste

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2011 - 8:37

Nová verze 0.30
http://horas.savana....id/geoquack.apk

- Předělána hlavní obrazovka
- Odstraněny google mapy, dále zůstávají jen Open street mapy
- Přidán seznam posledních zobrazených kešek
- Předělán kompas, může pracovat ve čtyřech režimech, které se přepínají tlačítkem v pravém dolním rohu
- Na detailu kešky je možno přes menu uložit poznámku s aktuálním časem
- Z detailu kešky je možné zobrazit keš na webu nebo v c:geo (nebo v jiných aplikacích, které odchytávají http://coord.info)
- Plus nějaké menší opravy

Změna designu a kompasu může dělat problémy na menších displejích, v tom případě bych prosil o screenshot, abych to mohl opravit.
Teď se vrhnu na mapy, sice fungujou, ale přetrvávají u nich nějaké chyby, není to jednoduchý je upravovat. :( Možná zvítězí lenost a vrhnu se spíš na importy a exporty B)

Pár screenshotů:
Vložený obrázek Vložený obrázek Vložený obrázek Vložený obrázek Vložený obrázek Vložený obrázek Vložený obrázek Vložený obrázek Vložený obrázek Vložený obrázek Vložený obrázek Vložený obrázek Vložený obrázek Vložený obrázek Vložený obrázek
  • 0

#68 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2011 - 8:40

Ahoj, vypada to na zajimavy update. Uz jsem konecne oandroidovan, takze se ted hodne vrhnu na pouzivani quacka. Zatim mi v minule verzi brutalne chybelo - moznost zobrazit si zda je wpt uzivatelsky nebo nikoliv (nejaka ikonka) - moznost zobrazit si poznamku/komentar u kesky/waypointu - moznost zobrazit si a pripadne upravovat tagy u kese Proste takove ty pokrocile vlastnosti, ktere geogeti databaze poskytuje. Jinak vlastnim HTC Sensation s rozlisenim qHD (960×540), takze muzu v tomto smeru asi poslouzit jako tester. Vlastne ve vsech smerech muzu slouzit jako tester, jsem GeoGet power-user.
  • 0

#69 naceste

naceste

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2011 - 8:48

medwyn_cz: To by byly použitelný funkce, prdnu je tam. Ta poznámka by tam mohla být i editovatelná. Nicméně už by to potřebovalo skript pro zpětný převod dat do GeoGetu jako to má PocketDrake.
  • 0

#70 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2011 - 8:49

Tak ten skript pro PD by se dal ohnout a pouzivat pro oboji, vicemene. Psat to od piky by se mi nechtelo, ale o nejaky jednoduchy (i slozity) se dokazu postarat. Ale tak slozity jako ma PD psat nebudu. Neni cas a ani vyuziti v tom tak vysoke nevidim pro svou osobu, pac kesuju s oregonem.
  • 0

#71 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2011 - 12:25

Doporučuju vám abyste Medwynoj toho Oregona rozbili, pak bude muset víc používat tohle šikovný udělátko a udělá vám i dokonalej plugin :D Jinak já plugin pro tohle dělat nemůžu, bo androida zatím nemám i když si ho už brzy budu muset pořídit. Čili někdo se toho může chopit buď z gruntu nebo "ohnout" PDS což by určitě snadno šlo, pokud se bude synchronizovat přes disk (nevím zda Android má něco jako ActiveSync u WM, zřejmě bude mít něco lepšího). PDS se dá z tohoto pohledu hodně zjednodušit, protože má spoustu funkcí, které již nejsou potřeba. Rozhodně podpora 100% obousměrné synchronizace s GG minimálně zdvojnásobí užitnou hodnotu prográmku (teda alespoň pro mě). V každém případě bych doporučil pokusit se už teď držet co možná největší kompatibilitu v datové a adresářové struktuře s PD a GG aby to pak bylo co nejsnadnější (To platí i pro mapy). Bohužel vás zatím budu se zájmem jenom sledovat :(
  • 0

LG G3 + a:Drake


#72 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 199 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2011 - 12:45

Tak já jsem se právě oandroidoval (ZTE Blade) a jsem z LBC, tak až vyřešim jiné věci co mě trapí z přechodu z Trea650, tak se na tohle určitě podívám - ale jen jako tester.:)
  • 0

#73 lentom

lentom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2011 - 13:06

Subi napsal/a:
Jinak já plugin pro tohle dělat nemůžu, bo androida zatím nemám i když si ho už brzy budu muset pořídit.


S tím Ti klidně pomůžu, mohu testovat obě platformy. Myslím si, že rozdvojovat PDS by byla škoda, ale záleží na Tobě, zda se do toho chceš pustit... Když mi pošleš číslo na mobil přes SZ, tak Ti ohledně toho zavolám, mám tolik volných minut, že nevím co s nimi ;)

Jinak Android má klasické mass storrage, takže by mělo teoreticky jen stačit udělat V PDS konfigurovatelný disk a podsložku či jméno DB... (Či vypisovat aktuální potřebné nastavení do xml či ini souboru na root karty... Sice tam ten soubor bude trochu strašit, ale na druhou stranu to bude uživatelsky více přívětivé co se týče nastavování PDS...
  • 0

#74 bender-king

bender-king

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 233 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2011 - 13:43

lentom napsal/a:
Jinak Android má klasické mass storrage, takže by mělo teoreticky jen stačit udělat V PDS konfigurovatelný disk a podsložku či jméno DB... (Či vypisovat aktuální potřebné nastavení do xml či ini souboru na root karty... Sice tam ten soubor bude trochu strašit, ale na druhou stranu to bude uživatelsky více přívětivé co se týče nastavování PDS...


Tento soubor?: reg_PDA.ini
Ten si PDS vytvori pri propojeni pres active sync (vypise registry PD), pak uz ho (v mass storage rezimu) pouziva offline, neni problem ho vytvorit offline a tedy se active sync vyhnout, coz by zrejme byla i cesta v tomto pripade.
Viz. diskuze zde:
http://www.geocachin...543#post_267543
  • 0

#75 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2011 - 13:45

Mám nápad - kupte Šubimu androidí telefon a on vám to jistě rád ohne :)
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#76 lentom

lentom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2011 - 13:50

bender-king napsal/a:
Tento soubor?: reg_PDA.ini


O tomto souboru samozřejmě vím, ale bude potřeba to prokonzultovat se všemi zainteresovanými programátory, aby se vymyslelo ideální řešení. Každá platforma se vyvíjí jinak, má jiné funkce a tak je potřeba je také rozlišovat a hlavně to udělat pro spoustu lidí co nejjednodušší (takže zcela bezobslužné B))...
  • 0

#77 naceste

naceste

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2011 - 13:59

Databáze je v androidu uložená přímo na kartě, lze se k ní dostat i přes mass storage, takže tady není problém, podle mě by se dal ten plugin pro PD použít i pro Android a nemusel by se skoro upravovat.
Už teď tu databázi GeoGetu měním, přidal jsem tam tabulku naposledy vybraných kešek a přibyde ještě tabulka pro záznam trasy, takže možná brzo nebude použitelná zpětně v GeoGetu a zpátky se data budou moct jen exportovat. Nějaký jednoduchý plugin pro aktualizaci databáze mám v plánu, ale ještě před ním na mě čekají jiné výzvy :)

Doporučuju vám abyste Medwynoj toho Oregona rozbili, pak bude muset víc používat tohle šikovný udělátko a udělá vám i dokonalej plugin

Až bude hotovej export do GPX, tak se bude moct geoquack použít i jako mobilní zdroj dat pro Garmina, takže i lidi postižení Garminem ho budou moct používat :)
  • 0

#78 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2011 - 14:03

naceste napsal/a:
Už teď tu databázi GeoGetu měním, přidal jsem tam tabulku naposledy vybraných kešek a přibyde ještě tabulka pro záznam trasy, takže možná brzo nebude použitelná zpětně v GeoGetu ...


To nedělej. V PD jsem takhle ukládal prošlou stopu, ale byly s tím potíže právě kvůli synchronizaci. Mnohem lépe se osvědčilo otevřít si na přidané tabulky druhou databázi. Teď běžně pracuju se třemi db najednou - keše, stopy, mapa.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#79 naceste

naceste

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2011 - 14:18

LudekV napsal/a:
To nedělej. V PD jsem takhle ukládal prošlou stopu, ale byly s tím potíže právě kvůli synchronizaci. Mnohem lépe se osvědčilo otevřít si na přidané tabulky druhou databázi. Teď běžně pracuju se třemi db najednou - keše, stopy, mapa.


Jo, to je taky možnost. Teď mám pro field notes druhou databázi, takže ty trasy bych přidával do ní. Horší je to u seznamu posledních kešek, který by měly být v hlavní databázi, protože je pak joinuju se zbytkem tabulek. A taky plánuju, že uživatel zadá cestu k adresáři s databázema a pak mezi nima bude moct rychle přepínat.
  • 0

#80 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2011 - 14:21

Seznam kesek v jine databazi neni vubec problem! Vzdyt si k jedne databazi muzes pripojit jinou databazi (SQL prikaz ATTACH), a pak muzes vesele delat selecty pres obe databaze. ;)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama