Přejít na obsah


Fotka

GCM - budoucnost


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
48 odpovědí na toto téma

#1 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 553 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2011 - 16:59

Jak jste mozna jiz nekteri zaregistrovali, T-Mobile bude k 1.7. rusit sluzbu Mobile Box Easy, tj. bude prakticky znemoznena moznost posilat mail-SMSky pro tohoto operatora. Sice tvrdi, ze maji "nahradu" v podobe sluzby Postm@n, prakticke testovani behem dnesniho dne ale ukazalo, ze spozdeni SMS tvori priblizne pul hodiny - coz je samozrejme zcela neprijatelna situace. Takze, v budoucnu budou dve reseni, jak z gcm spolehlive neco dostavat. Prvnim, uz nyni pouzitelnym, zpusobem je vyuzit technologie Push, kterou ma minimalne Android a iPhone (a Windows Mobile pri pouziti Exchange emailu), a nechat si posilat emaily primo na mobil. Je to dokonce jeste rychlejsi jak SMS, ale zere to baterku (alespon u Windows Mobile, kde s tim mam zkusenosti) a spolehlivost neni uplne 100% (pokud spadne spojeni, chvili trva, nez dojde k jeho obnoveni). Dalsi nevyhodou je, ze "obycejne" telefony tohle neumi. Vyhodou naopak je, ze to je zadarmo, v pripade, ze mate datovy pausal. Existuje vsak jeste jedno reseni (zadne dalsi me uz nenapada), ktere jsem tu uz dokonce jednou probiral. Jde o vyuziti nejake komercni SMS brany, ktera zajistuje diky primemu propojeni s operatorem rychle dorucovani SMSek. Nevyhoda tohoto reseni samozrejme je, ze to bude neco stat. Nabizeji se tu v podstate dve moznosti, jak to cele financovat. Prvni je, ze by se vytvoril nejaky kreditovy system primo na GCM, bylo by mozne jej dobijet, a z tohoto kreditu by se pak odecitala platba za jednotlive SMSky. Nevyhoda tohoto reseni je z vetsi casti administrativni - znamenalo by to pro mne udelat si zivnostnak a cele to nejak ridit, aby se nevyskytly problemy co se dani tyce. A do toho se mi jit nechce. Takze pokud by to melo fungovat takhle, musel by se najit nekdo, kdo by do toho sel se mnou, a vzal si na starost veskere financni zalezitosti, ja bych pak naprogramoval patricnou funkcionalitu. Protoze ale uz vidim ty davy zajemcu, existuje tu jeste druhy zpusob - a to takovy, kdy pres samotne gcm neprotece ani koruna. Byla by tu moznost vytvorit pouze rozhrani k nejake existujici SMS brane, a v gcm by se pouze misto emailu (jako ted) zadaly vlastni uzivatelske pristupove udaje k teto brane. Kazdy uzivatel by si tedy musel zridit svuj vlastni ucet na dane brane, sam by si tam dobijel kredit, a sam by si resil svoje vlastni financovani. Tohle ma vyhodu v tom, ze naprosto odpada jakakoliv administrativa z me strany, nevyhodou muze byt slozitejsi uzivatelska narocnost nastaveni, a pripadna nemoznost vyuzit nejakych mnozstevnich slev nebo lepsich tarifu, pokud by tech SMSek chodilo vice v prvnim pripade. Nicmene je to momentalne preferovana varianta. Prozatim neni naprogramovane ani jedno z toho, pisu to sem proto, abyste se meli moznost vyjadrit :) Jista vec je, ze do budoucna nepujde zajistit funkcnost GCMka v soucasne podobe minimalne pro zakazniky T-Mobile, a osobne si myslim, ze je jen otazkou casu, kdy se ostatni operatori pridaji. Je tedy nutne jednat a byt pripraven, az tahle situace nastane. Nicmene vse co v soucasnosti funguje bude fungovat a bude rozvijeno a udrzovano i nadale, rozhodne se nebojte, ze bych to zabalil :) Jen je treba reagovat na zmeny ktere nemuzeme nikdo z nas nijak ovlivnit.
  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#2 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2011 - 17:07

Jenom takova mensi technicka - nemas nejaka konkretni data z provozu? Mysleno kuprikladu, kolik prumerne "protece" notify mailu na jednu osobu. Jde o to, ze jestli je to treba 200 notifikaci prumerne, tak se urcite uz vyplati si zaplatit datovy pausal a vyuzyvat PUSH.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#3 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2011 - 17:21

satan: jenze u spousty lidi by to znamenalo novej mobil - ne kazdej ma telefon, kterej tohle umi (viz treba ja a to je ten mobil jen asi dva roky starej), coz by bylo pro "postizeny" vetsinou nemyslitelny....
  • 0

#4 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2011 - 17:42

niximor napsal/a:
Sice tvrdi, ze maji "nahradu" v podobe sluzby Postm@n, prakticke testovani behem dnesniho dne ale ukazalo, ze spozdeni SMS tvori priblizne pul hodiny - coz je samozrejme zcela neprijatelna situace.

Přibližně. Někde kolem půl jedenáctý mi pípla nová keška, kamarádovi přišla smska z gcm přesně o půlnoci :D

Musel by existovat asi nějaký konkrétní návod, aby se v tom každý vyznal.
Ale, na internetu existuje spousta sms brán - pokud by se ti podařilo nějakou takovou naprogramovat, bylo by to také super - naše malá firmička má na svém webu v administraci také zabudovanou sms bránu, aby zákazníkovi přišla sms o dokončení zakázky.
Chápu že by to něco stálo, ač mám O2 a vlastně se mě to momentálně netýká, rád bych k tomuto skvělému projektu také přispěl, třeba premium SMSkou ;)

Co se týče O2, operátorka mi zhruba před měsícem a půl říkala, že tuto službu rozhodně neplánují rušit. Pravdou však je, že jsem na internetu narazil na nějakou placenou variantu notifikací e-mailu od O2, kde však příjde úplně celý e-mail, časově nastejno a ne jenom prvních 60 znaků.
  • 0

#5 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 867 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2011 - 17:47

Vlastně jde jen o notifikace, na všechny ostatní SMS asi postačí i postman.
  • 0
Samsung Galaxy mini II ( Nokia microSDHC 8GB ) + Nokia LD-3W, Pou / Sygic / aDrake / Locus / WhereYouGo
a na hraní k tomu ještě PDA Pocket LOOX N560 + OziExplorerCE 2.31, Wherigo player, vše zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.

#6 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2011 - 17:52

Rozhodně ponechat i stávající funkci na email, co si každý s ním potom udělá, je jeho věc. Případné změny přidat k tomu jako volitelné varianty. Třeba T-debile nakonec vyměkne a tohle "vylepšení" služby bude jen dočasné, kdoví. P.S. a někomu nejde o sekundy, někdy stačí ta sms třeba i za půl hodiny.
  • 0

#7 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2011 - 17:57

Právě jsem komunikoval se slečnou na T-mobile. Jejich oficielní informace jsou ty, že Mobilbox je služba neúspěšná, klienti ji nevyužívají a proto ji nahradí službou zdokonalenou. Také jsem jí sdělil, že pokud by to bylo mé soukromé číslo tak bych od nich odešel.
  • 0

#8 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2011 - 18:22

petulinka1 napsal/a:
satan: jenze u spousty lidi by to znamenalo novej mobil - ne kazdej ma telefon, kterej tohle umi (viz treba ja a to je ten mobil jen asi dva roky starej), coz by bylo pro "postizeny" vetsinou nemyslitelny....

Ale vsechno je to pouze matematika a proto je lepsi si to propocitat, co se vyplati logicky vic. Napada me, ze nejakou individualni statistickou stranku by mohl Niximor doprogramovat kazdemu, ktera by se zobrazila po prihlaseni - proste statistika pouziti a klidne i nejaky zakladni prepocet na naklady.

Arne1: to chce idealne poslat i mailem a cim vic lidi, tim lepe.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#9 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 350 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2011 - 19:46

Dej buh za prechod na Vodafona, ja sem s Tmobilem za 3 roky tolik pretrpel... (OT doporucuji http://nastvany.blog...zbranemi-video/ ) Jinak pro info - i vodafone ma tak 10min spozdení, tzn. kdyby byla nejaká moznost placené brány, kdyby to nebylo příliš drahé, pak mi to přijde docela dobrý nápad...
  • 0
Užívej života...

#10 FilemoniCZ

FilemoniCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2011 - 19:55

jen pro info gcm pouzivam na to abych si nechal puvodni mail upravit na zaklade pozadavku a vysledek si nechavam poslat na seznami email, kde mam nastavene upozorneni na mail, kde jedna smska stoji 1kc.. vse slape jak ma a za 1kc bych rek to jde .. aspon si nenechavam posilat kraviny - napr 50km atd.. zaroven pouzivam push, ktery samozrejme vzdy prijde driv ale ne vzdy jsem v miste kde mam data ale temer vzdy mam signal tudiz smska prijde.. nixi zvaz to - mel bys to takhle bez prace :-)
  • 0

#11 Pistafista

Pistafista

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 163 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2011 - 20:33

FilemoniCZ napsal/a:

gcm pouzivam na to abych si nechal puvodni mail upravit na zaklade pozadavku a vysledek si nechavam poslat na seznami email, kde mam nastavene upozorneni na mail, kde jedna smska stoji 1kc.. vse slape jak ma a za 1kc bych rek to jde ..

To určitě funguje, ale přijde ti jen upozornění na mail, nikoliv souřadnice. Za stejný peníze mohu použít libovolnou bránu a mám všechny zvolené informace k dispozici hned.
  • 0

#12 sffh

sffh

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2011 - 20:33

Jeste bych dal ke zvazeni jeden financni model: co takhle klasicke donations? Ja osobne micropaymentovy systemy moc nemusim. Stane se snadno totiz to, ze tam ty prostredky dojdou a sluzba prestane fungovat a clovek si ani nevsimne, aby to kazdej den kontrolovat. Radsi poslu jednou za mesic nebo za dva nejakou kulatou castku s vedomim, ze to proste pobezi. A verim, ze lidi, co by poslali aspon 100 mesicne by se naslo vic. Pripadne na ferovku fixni predplatny. Jinak pokud jde o sms branu, tak Vodafone Park nabizel velmi dobre podminky pro startupy, vcetne velkejch objemu sms zdarma a dobreho tarifu pri prekroceni. Teda jestli ten program jeste bezi. No, je to jen nazor jednoho vyvojare, co si s sms notifikacemi nedavno taky pohraval. Ty uz si s tim urcite nejak poradis. Jen tak dal a diky za GCM.
  • 0
Garmin Oregon 550t + TOPO Czech PRO 2010

#13 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2011 - 23:01

Postm@n od T-mobile ve verzi zdarma přenese jen začátek mailu, prvních xxxx znaků (teď nevím kolik, ale když dotyčný se trošku rozkecá, vidím jen ty úvodní kecy). Notifikace nedostávám žádné, používám to na klasické maily. Dále - buď nechat posílat všechno, celoý mailový účet, nebo blacklist, nebo whitelist. Ale NEJDOU TAM CELÉ DOMÉNOVÉ KOŠE. Takže např. nechat si přeposílat pracovní maily z firmy o 200 zaměstnancích, by znamenalo si těch 200 adres dát do whitelistu, nestačilo by jen @firma.cz. Na to jsem se ptal a operátor až když to vyzkoušel, mi sdělil, že to nejde. Co se týče zpoždění, SMS mi přijde tak 10-15 minut po mailu, pokud si tem mail dřív nepřečtu. Když ho přečtu dřív, SMS nepřijde.
  • 0

#14 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2011 - 23:37

Nixi, zapomnel jsi to nejjednodussi reseni - zmenit operatora. Po 7 letech jeste u Paegasu blahe pameti oznamili zpoplatneni SMS z e-mailu a hned druhy den uz jsem nebyl jejich zakaznikem. Dodatecne volali, proc jsem u nich skoncil a dozvedeli se to. Urcite bylo takovych tisice, protoze ty SMS nakonec nikdy nezpoplatnili. Je cas na opakovani teto akce dalsimi zakazniky a bude zase dobre.
  • 0
Android: Locus Map Pro | Waze navigation, traffic & gas prices
Dekuji vsem zakladatelum kesi, kteri se neucastni cim dal silenejsich zavodu, kdo da kes vys nebo vic schova souradnice, a jeste se drzi myslenky privest kolegy na hezke misto a neco mu o nem rict.

#15 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 553 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2011 - 0:33

sffh: Co se tyce fixnich plateb - to by samozrejme bylo nejjednodussi... Ale nelze to zrealizovat za podminek, ze vsichni poskytovatele SMS sluzeb si uctuji za kus poslane SMSky. Kdyz by byl nejaky, ktery by chtel pausalni poplatek, pak by samozrejme nebylo co resit. Jenze bohuzel... Nechci riskovat, ze nekdo bude za pausal spamovat (protoze si to preci zaplatil, ze), a ja to pak budu muset doplacet.
  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#16 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 553 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2011 - 0:43

Jinak at se bude pridavat jakakoliv dalsi metoda dorucovani, jak jsem (doufam :D) psal uz v uvodnim prispevku, rozhodne se nebude nic rusit. Stavajici funkcionalita bude vzdy 100% zachovana, vcetne moznosti posilat si SMSky na email.
  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#17 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 553 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2011 - 0:57

Jinak co se statistik tyce, tak za duben bylo odeslano, a ted se podrzte, neuveritelnych 29334 notifikacnich emailu, za kveten je to prozatim neco pres 19000. Takze objemy jsou to docela obrovske, popravde me to cislo samotneho prekvapilo. Celkovy pocet mailu za duben je cca 85000, to jen pro srovnani, notifikace tedy tvori cca tretinu celeho provozu.
  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#18 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2011 - 7:07

No a to jsou pekna konkretni cisla, ale aspon je se i od ceho odpichnout, co by bylo potreba.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#19 FilemoniCZ

FilemoniCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2011 - 8:35

Pistafista napsal/a:

FilemoniCZ napsal/a:

gcm pouzivam na to abych si nechal puvodni mail upravit na zaklade pozadavku a vysledek si nechavam poslat na seznami email, kde mam nastavene upozorneni na mail, kde jedna smska stoji 1kc.. vse slape jak ma a za 1kc bych rek to jde ..

To určitě funguje, ale přijde ti jen upozornění na mail, nikoliv souřadnice. Za stejný peníze mohu použít libovolnou bránu a mám všechny zvolené informace k dispozici hned.


nene chodi me ten mail... zadne jen upozorneni

takze presne co to zpracuje gcm - jinak bych to sem nepsal
  • 0

#20 Aichah

Aichah

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 357 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2011 - 9:15

Presne tak, mam to stejne. Ja si notifikace preposilma na oba sve telefony (pravidelne jeden vybitej). z GCM to poslu na email.cz a odtud si necham na mobily preposlat mejl. V SMS prijde vzdy jen zacatek mejlu, do ktereho se ovsem vejde vsechno co je treba vcetne souradnic.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama