Přejít na obsah


Fotka

GCM - budoucnost


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
48 odpovědí na toto téma

#21 Pe_Bo

Pe_Bo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 432 příspěvků(y)

Publikováno 26 May 2011 - 13:53

Teď mi zrovna T-Mobile poslal SMSku o rušení MobileBox Easy :( Jsem klidně pro placený model, tj. využít komerční SMS bránu, nejlépe asi formou předplatného. Náklady na provoz GCM bych samozřejmě rozpočítal do ceny za notifikaci.
  • 0

#22 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4290 příspěvků(y)

Publikováno 26 May 2011 - 14:12

Veřejné SMS brány jsou docela drahé, jedna SMS přijde na 1.07 Kč. Bohužel asi bude nejlepší masový odchod těch co mohou, já bohužel nemohu - leda bych mé číslo nechal vyvázat z rámcové smlouvy a pak si ho platil sám, kdo ví zda by to nebylo levnější. Jenže se čeká že škola buce muset vybrat výběrové řízení na poskytovatele telefonování a pak je otázka jak to dopadne.
  • 0

#23 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 26 May 2011 - 14:52

Chapu to spravne, ze ti smejdi na Postmanovi chteji zadat pristupove udaje k e-mailovemu uctu nekde jinde, ze ktereho si to bude sosat zpravy a preposilat je na SMS? No jesteze jsem uz od nich davno utekl!
  • 0
Android: Locus Map Pro | Waze navigation, traffic & gas prices
Dekuji vsem zakladatelum kesi, kteri se neucastni cim dal silenejsich zavodu, kdo da kes vys nebo vic schova souradnice, a jeste se drzi myslenky privest kolegy na hezke misto a neco mu o nem rict.

#24 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4035 příspěvků(y)

Publikováno 26 May 2011 - 15:40

fotrik: chapes to spravne...taky se jim na neco takovyho vys....kdybych mohla utyct (mam vic problemu nez jen smlouvu) tak jsem hned fuc...
  • 0

#25 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4290 příspěvků(y)

Publikováno 26 May 2011 - 23:11

fotrik napsal/a:
Chapu to spravne, ze ti smejdi na Postmanovi chteji zadat pristupove udaje k e-mailovemu uctu nekde jinde, ze ktereho si to bude sosat zpravy a preposilat je na SMS? No jesteze jsem uz od nich davno utekl!

Přesně tak to chápeš. A dokonce se nestydí na svých stránkách prezentovat okamžitost upozornění. Až po delším hledání zjistíš, že to okamžitě je podle nich 15 minut. Ve skutečnosti co jsem tu četl tak je to mnohem horší. A z oblasti mimo geokešing - moje zákonitá dostává zakázky většinou mejlem formou poptávky zda daný úkol vezme. Pokud hned neodpoví, tak je riziko že ji někdo jiný předběhne. Pokud je mimo domov, tak většinou bleskově shání někoho kdo za ni odpoví že to bere. Teď si to už snad dělá sama, protože se nechala ukecat na další 2 roky a dostala za to netbook. To jen pro ilustraci, že nejen pro kačery je 15 minut neúnosně dlouhá doba..
  • 0

#26 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6522 příspěvků(y)

Publikováno 27 May 2011 - 8:02

Tak ten login muze vyresit takova mailova "predschranka", neboli mailbox, do ktereho clovek bude smerovat veskery mailovy provoz a tu si potom necha "vybirat" Postmanem. Jasne, je to dost odrb, ale porad lepsi, nez davat svoje loginy k "ostrym" schrankam.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#27 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 27 May 2011 - 9:50

Arne1 napsal/a:
Až po delším hledání zjistíš, že to okamžitě je podle nich 15 minut. Ve skutečnosti co jsem tu četl tak je to mnohem horší.

Přesně tak, je to tragédie. Vzhledem k tomu že testovací pop-3 schránku pro Postmana mám na vlastním serveru, tak v logu vidím jak často se k ní server t-mobilu snaží přistupovat, a ten interval je momentálně cca 30-minutový (ale rozptyl těch hodnot je docela velký, někdy jim trvá i 50 minut než schránku zkontrolují).

Navíc se tam nedá zaškrtnout ať zprávy po přečtení maže, takže u "vyhrazené" pop-3 schránky čistě pro postmana je pak trochu blbé že se tam zprávy budou časem hromadit.
  • 0

#28 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 553 příspěvků(y)

Publikováno 27 May 2011 - 10:24

Tak prozatim to, po konzultaci s nekolika ruznymi lidmi, vypada skutecne na pausalni SMS tarif od Vodafonu a GSM modem ve vlastni rezii. Podle praktickych zkusenosti by takova SMS brana mela zvladnout odeslat az 100 SMS za minutu, coz je pro notifikace vice nez dostacujici - protoze pokud by to platilo 100 lidi, uz davno bude dostatek penez na zaplaceni druheho modemu, a tim padem distribuce zateze na dve ruzne zarizeni, cimz i zvyseni propustnosti. Takze uvidime jak se to vyvine, dejte mi par tydnu... Zaroven sledujte novinky primo na gcm, protoze jak je obecne znamo, tady na gc.cz nemuze byt zadna komercni aktivita, tj. tu o zavedeni premium uctu NEBUDU informovat!
  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#29 zLOST

zLOST

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 778 příspěvků(y)

Publikováno 27 May 2011 - 10:55

niximor napsal/a:
na gc.cz nemuze byt zadna komercni aktivita


az na vyjimky :)
  • 0

#30 Pe_Bo

Pe_Bo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 432 příspěvků(y)

Publikováno 27 May 2011 - 11:23

niximor napsal/a:
Tak prozatim to, po konzultaci s nekolika ruznymi lidmi, vypada skutecne na pausalni SMS tarif od Vodafonu a GSM modem ve vlastni rezii. Podle praktickych zkusenosti by takova SMS brana mela zvladnout odeslat az 100 SMS za minutu, coz je pro notifikace vice nez dostacujici - protoze pokud by to platilo 100 lidi, uz davno bude dostatek penez na zaplaceni druheho modemu, a tim padem distribuce zateze na dve ruzne zarizeni, cimz i zvyseni propustnosti.
Takze uvidime jak se to vyvine, dejte mi par tydnu... Zaroven sledujte novinky primo na gcm, protoze jak je obecne znamo, tady na gc.cz nemuze byt zadna komercni aktivita, tj. tu o zavedeni premium uctu NEBUDU informovat!


Tak do toho bych určitě šel!
  • 0

#31 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4035 příspěvků(y)

Publikováno 27 May 2011 - 11:25

Pe_Bo: ja taky :) pokud to bude fungovat (a nebudu mit jinou moznost, jakoze nebudu :D) tak to beru ;) a pochybuju ze by niximorovi neco nefungovalo, tze to ma jisty :D
  • 0

#32 hrouda

hrouda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 27 May 2011 - 12:09

niximor napsal/a:
Tak prozatim to, po konzultaci s nekolika ruznymi lidmi, vypada skutecne na pausalni SMS tarif od Vodafonu a GSM modem ve vlastni rezii.


Vzhledem k tomu, že SMS technologie mne částečně živí, tak jsem se na ten "paušální" vodafoní tarif ptal. Odpověď zněla, že to je skutečně "neomezené", ale pokud to někdo bude využívat "příliš", tak mu to zaříznou. Tj. budou s tím problémy.

Podle praktickych zkusenosti by takova SMS brana mela zvladnout odeslat az 100 SMS za minutu


Ne. GSM modem jede stejně rychle, jako běžný telefon. Ve 2G síti je limit (podle délky textu zprávy) kolem 5-10 SMS/min; ve 3G síti to může být mírně výše, ale rozhodně ne 10x tolik.

Jinak pokud to chceš mít bez programování, tak např zde:http://smslib.org/doc/
- spustíš aplikaci, v DB vytvoříš jednu tabulku (resp. dvě) a do té tabulky vkládáš SMS k odeslání.
  • 0

#33 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 27 May 2011 - 13:31

S474N napsal/a:
Tak ten login muze vyresit takova mailova "predschranka", neboli mailbox, do ktereho clovek bude smerovat veskery mailovy provoz a tu si potom necha "vybirat" Postmanem. Jasne, je to dost odrb, ale porad lepsi, nez davat svoje loginy k "ostrym" schrankam.


jo, ale je to prodleva. kdyz nemam sms do 10 sekund od prijeti notifikace, beru to za systemovou chybu. ;) nastesti se dvema operatory je vzdycky nejaka zaloha. oba naraz pruser jeste nemeli.
  • 0
Android: Locus Map Pro | Waze navigation, traffic & gas prices
Dekuji vsem zakladatelum kesi, kteri se neucastni cim dal silenejsich zavodu, kdo da kes vys nebo vic schova souradnice, a jeste se drzi myslenky privest kolegy na hezke misto a neco mu o nem rict.

#34 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 27 May 2011 - 13:46

Jinak znovu pripominam, mam tu hotovy HW, ktery umi otevrit OpenVPN tunel, pollovat frontu v PostgreSQL databazi a odesilat SMS. Kdyz dodas SIM kartu a pristup do databaze, muzu to nejmene do konce roku okamzite provozovat, nez poridis a zprovoznis vlastni reseni. Pokud by bylo treba, mozna bych mohl zkompletovat i druhy kus.
  • 0
Android: Locus Map Pro | Waze navigation, traffic & gas prices
Dekuji vsem zakladatelum kesi, kteri se neucastni cim dal silenejsich zavodu, kdo da kes vys nebo vic schova souradnice, a jeste se drzi myslenky privest kolegy na hezke misto a neco mu o nem rict.

#35 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6522 příspěvků(y)

Publikováno 27 May 2011 - 13:52

fotrik: ale vsak samozrejme, ja neresil prodlevu, nybrz ty loginy. Pokud to nekdo stejne mysli s GC vazne, tak obvykle jiz ma nejaky z mobilnich komunikatoru a tam ma maily pres PUSH.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#36 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 27 May 2011 - 15:33

tak push nemam, resim to pres sms z vlastniho postovniho serveru v procmailu, ve ktere mi dojde rovnou odkaz na kes a dalsi udaje jako vzdalenost, ktere jsou v tom mailu.
  • 0
Android: Locus Map Pro | Waze navigation, traffic & gas prices
Dekuji vsem zakladatelum kesi, kteri se neucastni cim dal silenejsich zavodu, kdo da kes vys nebo vic schova souradnice, a jeste se drzi myslenky privest kolegy na hezke misto a neco mu o nem rict.

#37 Pe_Bo

Pe_Bo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 432 příspěvků(y)

Publikováno 27 May 2011 - 19:32

S474N napsal/a:
Pokud to nekdo stejne mysli s GC vazne, tak obvykle jiz ma nejaky z mobilnich komunikatoru a tam ma maily pres PUSH.


To si myslím, že není pravda.
Mám Nokii N73, HG, OpenWIG, Operu Mini, SMSky. a zatím jsem si vždy vystačil. Takže komunikátor mi přijde zbytečný. A takových nás bude víc.
Telefon je služební, takže se T-Mobile (bohužel) nezbavím. Takže přejít jinam nemůžu a nosit 2 přístroje nechci.
Jo, a s GC to myslím dost vážně :D
  • 0

#38 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 553 příspěvků(y)

Publikováno 27 May 2011 - 19:50

hrouda napsal/a:
Ne. GSM modem jede stejně rychle, jako běžný telefon. Ve 2G síti je limit (podle délky textu zprávy) kolem 5-10 SMS/min; ve 3G síti to může být mírně výše, ale rozhodně ne 10x tolik.

Tahle rychlost je (z nekolika ruznych zdroju na netu) skutecne pravdiva, pokud se posilaji SMSky po GSM. Pokud se ale posilaji po GPRS, je ta rychlost o dost vyssi (kolem 50 SMS za minutu jsem se docetl ze je docela bezna propustnost). Takze toho bych se nebal, pokud by kapacita prestala dostacovat, tak v te dobe uz by melo byt zvladnutelne zaplatit druhy modem cimz by propustnost opet stoupla.
  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#39 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4035 příspěvků(y)

Publikováno 27 May 2011 - 19:58

satan: to, ze si myslis, ze kazdej kacer(kterej to mysli vazne) ma mobil za 5-10tisic, je hodne naivni myslenka.....ne kazdej vydelava tolik, aby si tohle moh koupit nebo je natolik technicky vzdelanej, aby si s takovym telefonem rozumel. precijen uvaz, ze i kdyz to clovek muze s GC myslet vazne, muze mu bejt treba 16 nebo i 50 (znam takovy), ty starsi jsou radi, ze pochpeji alespon ovladani gc.com a PC, natoz se jeste ucit s nejakym mobilem, u kteryho drtivou vetsinu funkci ani nevyuzijou.... nixi, kasli na satana, asi je hodne prachatej kdyz ma takovyhle myslenky :D tvuj napad je pro drtivou vetsinu kaceru spasnej ;)
  • 0

#40 sffh

sffh

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 27 May 2011 - 20:03

Jen bych doplnil k tve predchozi obave, ze by tim mohl nekdo spamovat: uprimne nevim, jak kdo, ale ja nemam rad zahlcenej mobil neprectenejma sms, ve kterejch muzou zapadnout dulezite zpravy. At uz ne-GC, nebo treba notifikace novejch kesi v dosahu. Ted nedavno se mi stalo, ze sem prijel z venku z TTF a neuspesneho pokusu o druhe xTF, a byl tak unaveny, ze jsem proste odpad. Rano jsem se asi ctvrt hodiny proklinal, ze sem obe kese neodendal z watchlistu, mezitim co jsem odklikaval ten napor rannich nalezu. Nejak si neumim predstavit, ze by si nekdo dobrovolne spamoval mobil sms, ktere pro nej nemaji vyznam. I kdyz samozrejme blbci se najdou vsude...
  • 0
Garmin Oregon 550t + TOPO Czech PRO 2010




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama