Přejít na obsah


Fotka

Kradez Oregon 550t dnes na GC1BH4Y


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
81 odpovědí na toto téma

#41 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2011 - 9:37

Trhac: ale pozor, jako omluvu to beres ty, to neni zadna omluva, to je pouze konstatovani reality - sam jsem to jiz zde zminoval nekolikrat, ze neomlouvam pachatele.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#42 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2011 - 10:07

Myslim, ze tu zde pachatele nikdo neomlouva. Satan se jen pokousel upozornit (i kdyz pro nektere mozne ne uplne srozumitelne) na tzv. viktimogenni situace a faktory, ktere (budouci mozna) "obet" muze/ma znat a pokud se jim vyvaruje, snizuje pravdepodobnost toho, ze se stane cilem/obeti. To, ze si jich neni vedoma ci je podceni apod. sice zvysuje pravdepodobnost toho, ze se stane obeti (a v tom je ona "blbost" daneho jedince), ovsem ani naproste ignorovani viktimogennich faktoru ze strany obeti nezbavuje pachatele TC (prestupku) jeho hlavni odpovednosti a viny.
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#43 Vsara

Vsara

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2011 - 10:08

Uf ... Pawcz a S747N ... To bržděte. To není srovnatelné. V případě ženy sebevyzývavější (a dle jakých měřítek - někomu vyzývavá připadá už odhalená tvář) bys musel použít násilí. Kdežto najít bágl se zajímavým obsahem a majitel nikde na dohled ... to si nejsem moc jista, jak bych se zachovala. nu - určitě bych chvilku okouněla. Ale asi jej také popadla. A to se považuji za sakra poctivou.
  • 0

#44 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2011 - 10:22

nosferatu XIII.: presne tak, nechci zabihat do odbornosti, protoze neznaly clovek to stejne "neoceni". Vsara: ale to spatne chapes. Oni nekteri si mysli, ze se tu takove chovani omlouva, coz prave neni pravda. A je jedno, jestli jde o neohlaseny nalez ci utok vuci zivotu/zdravi.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#45 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2011 - 10:35

Satanáši, ty jsi tu jako jeden z mála řekl, že neomlouváš pachatele. Pár "superpoctivců" tu napopak rovnou připustilo, že by batoh taky luplo (nic o tom, že by s ním šli na policii) nebo hláškou "tvoje blobost" přeneslo vinu na poškozeného (jasně, nepočínal si opatrně, ale to neznamená, že mu někdo měl věci brát). Takováhle akceptace něčeho špatného je prostě mimo - kdyby tak uvažovali všichni, nebudou si lidi za chvíli moci ani nechat na břehu u rybníka oblečení, na čundru si nebude nikdo moci schovat krosny jen tak pod celty v křoví pod kopcem atd.

Vím o místě, kde v zimě běžkaři nechávají zapíchnuté u cesty lyže a drápají se pěšky půl kilometru na vyhlídku. Podle přístupu "majitel nikde na dohled" bych to asi mohl brát jako dáreček a ty běžky si vzít, když tam tak pěkně vyrostly.
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#46 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2011 - 10:40

PaWcz: ve vetsine lyzarskych centrech je naprosto bezne nechavat sjezdovky pred hospodou. Lide to berou jako normalni a neresi to, na druhou stranu ale taky osobne znam par lidi, kteri uz takhle o lyze prisli. Proste na svuj majetek si kazdy musime davat pozor - cim mene pozoru, tim vyssi riziko, ze o nej prijdeme. A znovu zduraznuji, ze TIMTO NEOMLOUVAM PACHATELE, pouze konstatuji, jak to v realnem zivote funguje.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#47 jendazmelnika

jendazmelnika

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2011 - 11:00

Docela koukám, kam až se tahle debata dostala. Připodobňovat to ke znásilnění a následnému obviňování z nevhodného oblečení - to je přece blbost :-) Kdybych to ale měl přirovnat, tak bych to viděl asi takhle: Jdu za tmy parkem a tam leží krásná nahá holka s roztaženýma nohama a prstem mi ukazuje, abych šel k ní. To je přesně ta situace s batohem. jako nechat nastartované auto s otevřenými dveřmi. Pořád jsme se ale nedozvěděli, jestli měl sffh v batohu nějaký kontakt na svou osobu. Pokud ano, pak se podle zdravého rozumu o krádež jedná. Pokud ne, byl to dar.
  • 0

#48 schmar

schmar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 191 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2011 - 11:10

jendazmelnika napsal/a:
Pořád jsme se ale nedozvěděli, jestli měl sffh v batohu nějaký kontakt na svou osobu. Pokud ano, pak se podle zdravého rozumu o krádež jedná. Pokud ne, byl to dar.

No jelikoz hned ve svem prvnim prispevku uvadi, ze (cituji): "vsechny doklady uz jsou blokovane", domnivam se, ze mel...
  • 0

#49 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2011 - 11:12

jendazmelnika napsal/a:
jako nechat nastartované auto s otevřenými dveřmi.


Snad si nemyslíš, že je normální a košer s tím autem odjet?:o

V batohu měl minimálně doklady a mobil, takže dle zdravého rozumu jasná krádež (vzít si něčí občanku vážně není ok). A i kdyby tam byl jen ten Oregon - když někde najdeš ležet dejme tomu foťák, taky si ho přece nepřisvojíš jako dáreček.
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#50 brundi

brundi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 484 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2011 - 11:21

jendazmelnika napsal/a:
Pořád jsme se ale nedozvěděli, jestli měl sffh v batohu nějaký kontakt na svou osobu. Pokud ano, pak se podle zdravého rozumu o krádež jedná. Pokud ne, byl to dar.


pane boze... sice za spatnych okolnosti, ale furt je to kradez. At tam ma doklady nebo ne. Jak psal Satan myslim, tim ze si veci nehlidam sice zvysuju riziko zmizeni svych veci, ale nemeni to podstatu toho, ze je to kradez. Treba zrovna ty zapichly lyze taky nemam podepsany, a jsou proste moje.
  • 0

brundi
 


#51 jendazmelnika

jendazmelnika

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2011 - 11:51

Já celou tu jeho slohovku nečetl, tak asi tak... Jde o to, že lyže patří před hospodu a nikomu to nepřijde divné. Tam si je vezme jen hajzl. Batoh ale patří na záda a když vidím batoh a záda široko daleko nikde...juknu do něj a když tam nic není, je to prostě dárek. Každopádně se ale omlouvám, protože jsem od samého začátku netušil, že tam byly ty doklady. To je pak jiná. Já osobně jednou přišel o peněženku se všema dokladama. Ty mi ale pak přišly poštou (samozřejmě bez peněženky a hotovosti). Sice jsem už měl oběhané nové, ale to je fuk. Potěšilo mě aspoň to gesto.
  • 0

#52 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2011 - 11:55

jendazmelnika napsal/a:
Jde o to, že lyže patří před hospodu a nikomu to nepřijde divné. Tam si je vezme jen hajzl. Batoh ale patří na záda a když vidím batoh a záda široko daleko nikde...juknu do něj a když tam nic není, je to prostě dárek.


Tohle ale nemyslis vazne, ze ne?!
By me docela zajimalo, co je podle tve logiky jeste "darek"...ze by treba mobil v hospode na stole?
Pamatuj: Nepokrades Kelisova!!!!
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#53 jendazmelnika

jendazmelnika

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2011 - 12:07

Když někde zapomenu batoh, řeknu si "Tééda jendozMelnika, to seš ale debil! To ti patří, že ti ho někdo vzal". Stejné je to s telefonem zapomenutým na stole. Copak neznáte to přísloví "Příležitost dělá zloděje"? A vzhledem k tomu, že nás doba naučila krást (mně teda ne, ale předchozí generaci ano a s náma se to tak nějak táhne), tak je dost nerozumné nechat někde něco ležet bez dozoru. Takový je prostě můj přístup k věci. Pokud někde něco najdu, tak než abych někoho volal, čekal na něj a pak sepisoval protokoly, tak se podívám dovnitř. Pokud najdu kontakt, okamžitě se ozvu. Pokud ne... Nejsem zloděj a nikdy jsem nebyl, ale jsem realista.
  • 0

#54 Crocky

Crocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 469 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2011 - 12:22

jendazmelnika napsal/a:
Nejsem zloděj a nikdy jsem nebyl, ale jsem realista.

Otřesné.
  • 0

#55 jendazmelnika

jendazmelnika

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2011 - 12:30

Ukažme si na mě, jaký jsem to ale zmetek :-) Pro mě je ale takový přístup k věci výhodný, poněvadž nejsem naivní. Asi budete šokováni, když vám teď povím, že sním o domku bez plotu. Jenže...bude trvat ještě hodně dlouho, než to bude v téhle zemi vůbec možné. Mentalita lidí je špatně tvarovatelná, a tak...nebuďme hloupí a nenechávejme své věci bez dozoru. A když už, nepišme o tom, jací jsme chudáčci. Berme to jako chlapi.
  • 0

#56 brundi

brundi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 484 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2011 - 12:38

jendazmelnika napsal/a:
Ukažme si na mě, jaký jsem to ale zmetek :-)
Pro mě je ale takový přístup k věci výhodný, poněvadž nejsem naivní.

Asi budete šokováni, když vám teď povím, že sním o domku bez plotu. Jenže...bude trvat ještě hodně dlouho, než to bude v téhle zemi vůbec možné. Mentalita lidí je špatně tvarovatelná, a tak...nebuďme hloupí a nenechávejme své věci bez dozoru. A když už, nepišme o tom, jací jsme chudáčci. Berme to jako chlapi.


Snis o domku bez plotu,a pritom jsi sam ten, kdo polozenou vec povazuje za dar? Nechapu :D. A nejak jsem nezaregistroval, ze by nekdo psal jakej je chudacek, ze ho jeho vlastnim pricinenim nekdo, kdo "prijima nedavane dary", obral...:(
  • 0

brundi
 


#57 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2011 - 12:38

jendazmelnika napsal/a:
Ukažme si na mě, jaký jsem to ale zmetek :-)
Pro mě je ale takový přístup k věci výhodný, poněvadž nejsem naivní.

Asi budete šokováni, když vám teď povím, že sním o domku bez plotu. Jenže...bude trvat ještě hodně dlouho, než to bude v téhle zemi vůbec možné. Mentalita lidí je špatně tvarovatelná, a tak...nebuďme hloupí a nenechávejme své věci bez dozoru. A když už, nepišme o tom, jací jsme chudáčci. Berme to jako chlapi.


Hm, asi žiju v jiném světě. Na chalupě máme půlku zahrady bez plotu. Na co by tam byl, dyť je tam jenom ovoce :P Při lovu na kole ho nechávám co chvíli někde ležet, protože se s ním odmítám drápat do kopce. Říkám si, že až ho někdo ukradne, tak si aspoň koupím lepší -a furt ho nikdo nechce! Uvázanýho psa mi taky ještě nikdo neodvedl jako nalezenýho, no co ti lidi dělaj?
Batoh bez majitele bych sice asi považovala za zapomenutý, ale nějak bych ho řešila, až když by tam ležel dýl, než hodinu. Kolikrát se mi stalo, že jsem někde něco zapomněla, přilítla za chvilku zpátky a zatím pokaždé to tam bylo.
  • 0
You can't get lost if you don't know where you're going.

#58 kelisovka

kelisovka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 281 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2011 - 13:18

nosferatu XIII. napsal/a:

jendazmelnika napsal/a:
Jde o to, že lyže patří před hospodu a nikomu to nepřijde divné. Tam si je vezme jen hajzl. Batoh ale patří na záda a když vidím batoh a záda široko daleko nikde...juknu do něj a když tam nic není, je to prostě dárek.


Tohle ale nemyslis vazne, ze ne?!
By me docela zajimalo, co je podle tve logiky jeste "darek"...ze by treba mobil v hospode na stole?
Pamatuj: Nepokrades Kelisova!!!!


Pamatuj: Nepokrades Kelisova!!!!
:D:D:D:D:D:DTo si beru osobně :D:D:D:D:D:D:D
  • 0
Jo, a jsem chlap, ne žena, zdání klame.

#59 slvs

slvs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 200 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2011 - 14:16

jendazmelnika napsal/a:
Asi budete šokováni, když vám teď povím, že sním o domku bez plotu. Jenže...bude trvat ještě hodně dlouho, než to bude v téhle zemi vůbec možné. Mentalita lidí je špatně tvarovatelná, a tak...nebuďme hloupí a nenechávejme své věci bez dozoru. A když už, nepišme o tom, jací jsme chudáčci. Berme to jako chlapi.


Když už zastáváš takovou účelovou etiku, tak by sis mohl odpustit ty pindy ohledně poměrů v této zemi. Pokud sis toho jěště nevšiml, tak ta země je taková, jací jsou v ní lidé. A jací jsou - to ukázalo toto vlákno. Pochopitelně se kvůli tomu nepůjdu oběsit, nicméně mě překvapuje, že v i v této komunitě je to taková bída. Foglar by zaplakal.
  • 0

#60 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2011 - 14:18

to kelisovka: ja tusil ze se ozves :D:D:D:D:D:DB) samozrejme to nebylo o tobe ;)
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama