Přejít na obsah


Fotka

Kradez Oregon 550t dnes na GC1BH4Y


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
81 odpovědí na toto téma

#21 alojz

alojz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2011 - 17:28

alojz: ale jeste ti tam vypadla jedna zasadni vec, ze nestaci, aby te nasli, ale musi ti zaroven prokazat i umysl. Nicmene to se dostavame uplne jinam. Ano to je pravda, ale přesto doporučuji nález radši odevzdat na ztrátech a nálezech a nebo na policii, samozřejmě oproti potvrzení, protože o následcích a prokazování úmyslu potom můžeš 24 - 48 hodin špekulovat v cele. A k vrácení nálezu přimo majiteli bych chtěl dodat, že záleží na poškozeném, může poděkovat ale také udat. A pokuď si člověk řekne před vrácením o peníze i na toto náš trestní zákon pamatuje.
  • 0

#22 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2011 - 17:49

A měl jsi v uvítací zprávě Oregána po zapnutí alespoň telefonní číslo na sebe?
  • 0

#23 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2011 - 19:04

alojz napsal/a:
Ano to je pravda, ale přesto doporučuji nález radši odevzdat na ztrátech a nálezech a nebo na policii, samozřejmě oproti potvrzení, protože o následcích a prokazování úmyslu potom můžeš 24 - 48 hodin špekulovat v cele.

Ale no tak. Bohuzel v zakone nemas stanoveno, do kdy presne musis nalezenou vec odevzdat. Nicmene timto nechci nikoho navadet a zminuji opetovne, ze zlodeje nemusim. V kazdem pripade dalsi tip pro toho "okradeneho", at se zkusi obratit na Ztraty a nalezy v Praze.

alojz napsal/a:
A pokuď si člověk řekne před vrácením o peníze i na toto náš trestní zákon pamatuje.

Naopak, na to pamatuje obcansky zakonik, konkretne § 135, odst. 2. Neboli ma nalezce pravo na 10% a uhradu nutnych nakladu.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#24 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2011 - 19:52

Obdivuji spisovatelské sklony postiženého geokolegy, ale stačilo to napsat stručně, jasně a jednoduše, ve dvou větách. "Nechal jsem si batoh bez dozoru se všemi věcmi včetně GPS, a než jsem se k němu vrátil, tak byl fuč." Právní kvalifikace dotyčnému nepomůže, spíš by bylo fajn, kdyby se ozval někdo, co může konkrétně pomoci. IMHO, s tou právní kvalifikací je to ošemetné, například by mne zajímalo, jak by se posuzovalo, kdyby se tam takto ztratil "opuštěnej" kočárek s dítětem..
  • 0

#25 rasg

rasg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2011 - 20:36

Tak tohle je husty.:D Hele, kde budes lovit priste?:D:D Taky bych chtel najit 550 v baglu.:D:D:D Ja zatim lovim se starou autonavigaci, tak by vymena bodla. Ale i kdyz je oprejskana, stara navigacka, tak si ji vsude i s batohem beru s sebou a nenachavam ji nikde valet. A kor v Praglu!!! :o:o:o Takze podle mne jsi trochu naivni typek, kterej asi nevi, co s prachama.B) Ja byt tebou, tak se doma mlatim do hlavy.:D Chybama se ale clovek uci a priste si da vetsi pozor. Ja se takhle ucim cely zivot.:D:D:D Skoda jen tech TB, ty za tvou blbost nemuzou.:|
  • 0

#26 Rogosak

Rogosak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 249 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2011 - 21:14

nosferatu XIII. napsal/a:
satan ma recht, bohuzel nejsme ani v AUS ani v CH B)


nosferetu XIII.: Oba státy jsem poznal, poznal jsem hlubkově SRN.
Nevím jestli je bezpečné nechat ve Vídni v 5:30 u Karganu opřený bágl.
V Zürichu ani v Baslu ani v Linzu či Praze nebo Brně, bych nenechával bágl v 5:30 bágl stát u zábradlí. V tu dobu chodí celkem dost lidí z práce i do práce, ještě před prací sportovat, s pejskem, cestovat. Kde bych asi nechal navigátor je asi nějaký les a to bych šel od něho tak daleko abych na něj viděl a mohl rychle zareagovat.

sffh: Nevím, já kdybych v tuto dobu viděl baťoh v parku, asi bych počkal jestli se někdo někde neobjeví třeba za rohem. Popřípadě bych zkusil známou frázi "je tu někdo?" Pak bych to asi zanesl na nejbližší státní orgán. Já byl třeba dneska keškovat v parku taky, bylo ve dne a byl jsem na mostě širokém 5m a bál jsem se jit na druhou stranu, když jsem měl navigátor na té první straně(beru šířku). A to nebyl nikde nikdo!

Přeji Ti kladné vyřízení celé věci a ať můžeš brzo zase keškovat!
  • 0
Vložený obrázek

#27 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 185 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2011 - 21:34

Uprimne, nechat kdekoliv cokoliv volne lezet je kardinalni blbost. Zvlast v Praze, v noci na nabrezi. Tuto kes mam odlovenou. Pokud je tam co byla, kdyz jsem ji logoval ja, tak od chodniku je to ke kesi urcite 3, ale spis 4 metry. A pokud se vziju do pozice chodce, tak pri nejlepsi vuli nebudu predpokladat, ze je nekdo na zebriku tesne u hladiny vody. Ze tam je nejaky zebrik dost mozna ani nevi. Takze drzim palce at ti to dobre dopadne, ale litovat te nebudu. Je to tvoje blbost. Mozna to zni krute, ale takova je realita. Bohuzel. Co neni privareny, to zmizi.
  • 0

Garmin 60csx, Linux Mint 17 + Wine + Geoget 2.8.X

www.lukabike.com


#28 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2011 - 22:31

Z téhle diskuse je mi šoufl.

Já bych si ten bágl taky vzal(...), asi bych si ho i nechal.
litovat te nebudu. Je to tvoje blbost. Mozna to zni krute, ale takova je realita.
Skoda jen tech TB, ty za tvou blbost nemuzou.


Je to stejný bullshit, jako říkat znásilněné ženě "můžeš si za to sama, nemáš být tak vyzývavá" (rozuměj pěkně upravená). Podobné tendence omlouvat něco špatného jsou cestou do pekel.

2 sffh
Kdyby se náhodou stalo, že Ti doklady pošle poštou nějaký anonymní "dobrotivec", nepodceňuj to a skoč se zásilkou na služebnu. Může to přijít vhod, pokud "dobrák" podobně obešle víc lidí.
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#29 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2011 - 22:38

PaWcz: pokud takova zena pujde ve vyzyvavem obleceni nekdy pozde vecer pres oblast se zvysenym rizikem, tak je to opravdu jeji blbost. Je spousta moznosti, jak problemum predchazet a ver mi, ze to je ve finale lepsi, nez se pokusit nastale problemy svepomoci resit. Pripomina mi to jedno velmi stare prislovi: Jaky je rozdil mezi spickovym karatistou a mistrem? Karatista zvladne v pripade nesnazi celou hospodu vymlatit.....ale mistr do ni ani nevstoupi.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#30 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2011 - 23:04

Teda ja nevim jak jsi mel vyzkoumany kdo kam za jak dlouho dojde nebo dobehne, ale je to tam dost clenity a lidi muzou bejt leckde. Dle me znalosti mista to tam nemuzes uhlidat a aby ti nekdo sebral bagl ktery je u kese na ulici nezabere vic nez minutu kdyz pujde nahodou okolo. Kdyz nepujde o nahodu a bude te mit vyhlidnutyho (kdyz se tam motas uz pul hodiny), zmakne to i rychlejc. Jesli teda kes je furt tam co bejvala.
  • 0

#31 Jave

Jave

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2011 - 23:09

Hmm tuhle cache jsem taky lovil tak pred rokem.. s batohem na zadech.. Diky sve praci a hodnote veci v batohu jsem na tohle perfektne vycviceny - pokud jsem sam, batoh mam vzdy u sebe (na WC, pri placeni u pumpy, i v situacich, kdy bych se mel od batohu vzdalit jen na okamzik) Kdyz jsem s nekym, treba s pritelkyni v restauraci a potrebuju si odskocit na zachod, vyuziju toho, ze nemusim tahnout bagl sebou, ale i tak ho predtim pripinam k noze stolu a tak, aby na nej pritelkyne videla. I kdyby chtel nekdo jen capnout bagl a zdrhat, prepocital by se. Obcas cvakam batoh k noze u zidle od stolu i kdyz jsem nekde sam a okoli se mi nezda. Mozna trochu extrem, ale kdyz ma clovek v batohu neco kolem 250ti tisic, nuti ho to samo provadet takova opatreni a rychle si na ne zvykat.. Abych tu jen neplkal, nabizim ti alespon nejaky druh pomoci. Nebydlim daleko od tehle schranky a tak se muzu kouknout po okolnich bazarech a zastavarnach, jestli nekdo nezkusil tvou 550t strelit..
  • 0

#32 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2011 - 23:12

Jave - Cannon nebo Nikon? ;)
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#33 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2011 - 23:13

Fremen.cz: Canon je s jednim n ;-)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#34 Jave

Jave

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2011 - 23:15

Canon :) Edit: nejak mi to nebere ty predvoleny smajliky
  • 0

#35 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2011 - 23:18

S474N napsal/a:
Fremen.cz: Canon je s jednim n ;-)


To je tím, že mám Nikon :D
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#36 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2011 - 8:38

Nikkon?
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#37 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2011 - 9:09

Podobně jsem onehdá potřeboval plovat pro keš a všechny věci včetně dokladů a klíčů od dodávky jsem nechal zabalené do oblečení v kopřivách u řeky. Plaval jsem rychle tam i zpět a při návratu bylo původní místo plné otužilců a čumilů, dost jsem se bál, ale naštěstí mi ty věci nikdo nenašel a nesmahnul!
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#38 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2011 - 9:14

PaWcz napsal/a:
Je to stejný bullshit, jako říkat znásilněné ženě "můžeš si za to sama, nemáš být tak vyzývavá" (rozuměj pěkně upravená). Podobné tendence omlouvat něco špatného jsou cestou do pekel.


To je takový muslimský přístup k věci. V Pakistánu běžný, v některých západoevropských metropolích bohužel taky.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#39 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2011 - 9:27

Trhac: docela by me zajimalo, jestli bys svou drahou polovicku nechal nekde kuprikladu o pulnoci jit samotnou pres rizikove misto sam, nebo jestli bys problemum predchazel a vec vyresil jinak - kuprikladu pro ni zajel, zajistil odvoz jinak (kamaradem, taxi,...). Protoze pokud ne, a predem bys o takove situaci vedel, tak by pripadne znasilneni byla i "tvoje blbost".
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#40 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2011 - 9:35

S474N napsal/a:
Trhac: docela by me zajimalo, jestli bys svou drahou polovicku nechal nekde kuprikladu o pulnoci jit samotnou pres rizikove misto sam, nebo jestli bys problemum predchazel a vec vyresil jinak - kuprikladu pro ni zajel, zajistil odvoz jinak (kamaradem, taxi,...). Protoze pokud ne, a predem bys o takove situaci vedel, tak by pripadne znasilneni byla i "tvoje blbost".

Samozřejmě že nenechal. Vozím si ženu i dcery starostlivě z každého večerního výletu. Ale vadí mi to jako omluva pachatele a obvinění oběti. To neznamená, že nemusíme být furt ve střehu.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama