Přejít na obsah


Fotka

ČR TOPO50 v3 stále nikde...


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
224 odpovědí na toto téma

#181 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2006 - 23:53

Mno .. co jsem si hral s TYP soubory, tak to nejde... a pokud si clovek da silnice, tak to fakt vypada trosku hur... a uplne nejhorsi kdyz je pouzity "bitmapova" silnice (napr. zluta silnice se zelenym okrajem, jako dalnice) - nevim jak ostatni, ale legend cx s tim ma velke problemy ... :( vykresluje to dost hnusnym zpusobem

To mi ani neříkej, Legenda Cx právě mám...
  • 0

#182 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2006 - 0:47

A mám to :-) Já jen nechápu proč ale nemůžu upozornit na pár věcí který se mi nelíbí. Už jsem asi holt zhýčkanej tím naším kapitalismem a očekávám za svý peníze kvalitní zboží. Proč, když si za něco zaplatim, mám chápat nějaký souvislosti, znát historii abych pochopil že mi to nefunguje tak jak by mělo? Proč teda není na tom obalu napsáno "mapa má chyby, za dva měsíce bude placená oprava a není vhodná pro začátečníky"? Já nikde nenapsal že s ní nejsem spokojenej, jsem, možná i proto že jsem právě ten začátečník. Přesto jsem i já objevil dost chyb. Takže mě tady nebijte když napíšu co se mi nelíbí, ono nás bude asi víc ale jen já jsem takovej pisálek. P.S. Ta větička o rozdávání GPS "zadarmo" u MTF se zrovna mě netýká. Protože kdybych na podobný výprodejový akce skákal, tak se tady ani "nerozčiluju".
  • 0

#183 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2006 - 4:12

Jo a znáte Topo Canada V2? A víte jaký je rozdíl oproti V1? :-) Zkuste si tipnout.

Znamena to snad, ze vsichni uzivatele GPS maji byt oslove a nepozadovat za svoje penize kvalitni produkty? todle je vecna diskuze... me muze bejt ukradena nejaka GB i USA. Ty tu nemuzu komentovat neb sem je nezakoupil. I kdyby byl uprostred UK Mt. Everest tak to je problem tohodle produktu.


Ja si koupil urcitej jinej produkt a pozaduju vod nej urcitou uroven. Tu jsem bohuzel v tomto pripade nedostal. Mam pravo si stezovat i kdybych na bile dni si koupil treba 1000 mountfieldich GPSek :)


Tadle diskuze je furt dokola o tom samym. Ziju v zemi, kde by mel snad zakaznik dostat to co pozaduje a ne nejaky nedodelky nebo DoDo produkty (Dodelej Doma) jako za komancu. O tohle pravo me nikdo prece nemuze pripravit.....


Fakt jsem doufal, ze uz se k tydle veci nebudu vyjadrovat, ale na takovejdle kec se neda nereagovat! Jsem zvedavej na toho slavneho 15.7. :)

  • 0

#184 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2006 - 12:14

a jak to, ze takovyhle velky projekt zustava na jednom cloveku? Kdyby ho nedejboze v Praze srazilo auto, tak TOPO50 konci, nebo co?

No to určitě nekončí. Až někdy budeš vlastnit nějakou firmu a budeš mít zaměstnance a budeš částečně závislý na subdodávkách jiných firem, tak poznáš, zač je toho loket. Pořekadlo o tom, že člověk míní a druhý mění, je bohužel více jak pravdou. Opravdu doma v pižamu od Picodasu nespím, ale několikráte jsem tam již byl s různýmy problémy s gpskou (několikrát mojí vinou) a chování firmy k zákazníkovi je absolutně nadstandartní, oproti tomu, co je obvyklé v našich zeměpisných šířkách. I já toužebně čekám na nový produkt. Jenže touha po něčem novém je silnější než potřeba. Opravdu to bez toho upgrade vydržím, protože podle V2 funguji a docela dobře, rok. Takže chlapci vydržte, dočkáme se.

  • 0

#185 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2006 - 18:37

Nevíte někdo, jestli Picodas udal nějaký další termín ohledně TOPO50.
  • 0

#186 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2006 - 8:36

Ziju v zemi, kde by mel snad zakaznik dostat to co pozaduje a ne nejaky nedodelky nebo DoDo produkty (Dodelej Doma) jako za komancu. O tohle pravo me nikdo prece nemuze pripravit.....


Bohuže lze požadovat jen to, co je, a ne to, co není.
Já během roku vyměňuji už druhou ledničku ryze kapitalististické výroby, loni těsně po záruce Indesit, teď po necelém roce zase Elektrolux, obě vyšší modely, obě na konstrukční vadu materiálu, protože se na všem teď díky konkurenci musí šetřit a na trh musí jít z časových důvodů nedodělky, prože musíme ostatní dohnat a předehnat. To stará komunistická ruská Minsk mi sloužila 17 let a zbavil jsem se jí ne proto, že by se porouchala, ale že mi byla malá. Jela by určitě doteď. A pračka Tatramat mi taky jela aspoň 15 let, zato na tu novou kapitalistickou jsem volal opraváře po půl roce, otec na stejnou po týdnu. Nemluvě o kvalitě sw v gps, o mobilech ani nemluvím, to jsou téměř vše zpočátku nedodělky. Dnes je nedodělek bohužel standard.
Jak si tohle vysvětlíš? Nechci tím nic naznačovat, jen že v životě neplatí binární logika ano-ne pravo-levo, ale že 99.99% je vždy někde mezi. Ani TOPO50 nebyla a nebude nikdy ani vyloženě špatná, ani dobrá. Prostě možný kompromis v kvalitě. A Trávníčkova byla navržena pro ČB Legenda, který má jiné vlastnosti než současné modely. Osobně mám pocit, že se lidé z Picodasu a spolupracujících firem snaží víc než je ve světě zvykem a to mi stačí, nejsem zas takový idealista, abych požadoval dokonalost za co nejmenší cenu. Je to špatně? Nebo by někdo raději dal troj- či pětinásobnou cenu za to, aby to vše bylo opravdu tak akorát? Já ne, a určitě je takových většina, pro kterou je 2000Kč horní hranice pro mapu zamčenou na jednu gps.
  • 0

#187 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2006 - 8:39

Ja si koupil urcitej jinej produkt a pozaduju vod nej urcitou uroven. Tu jsem bohuzel v tomto pripade nedostal. Mam pravo si stezovat i kdybych na bile dni si koupil treba 1000 mountfieldich GPSek :)

S Tebou musí být radost chodit nakupovat :-)
Předpokládám, že podobně důsledný jsi například při nákupu uzenin a dalších potravin v supermarketech :-)
Jaký máš OS v počítači? Ten věčný polotovar MS Windows? Už jsi jim psal ať to konečně dodělají?

Z toho, že na trhu map pro GPS není taková konkurence se dá usoudit jedno, asi to není až takové rito a navíc je to náročné na potřebné znalosti. Naštěsí většina majitelů GPS od Bédy tohle fórum nenašla a tak podobné reakce za chvilku dozní.
Koneckonců, ta nová verze už je na spadnutí a pak se bude zase kritizovat ta.

  • 0

#188 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2006 - 10:58

.......Ja si koupil urcitej jinej produkt a pozaduju vod nej urcitou uroven. Tu jsem bohuzel v tomto pripade nedostal. Mam pravo si stezovat i kdybych na bile dni si koupil treba 1000 mountfieldich GPSek :).......


možná sis měl ten produkt koupit u odborníků v picodasu a tam se poptat co a jak. určitě by ti vše rádi vysvětlili. ty sis koupil mapu a ještě k tomu elektronickou v prodejně, kde prodávají zahradní techniku. kupuješ si snad maso v elktře, HiFi techniku v železářství a speciální kování v masně? stěžovat si můžeš, ale měl by sis stěžovat u MF. picodas vydá upgrade, chceš ho, kup si ho u picodasu, nebo se ptej u MF jestli ono vydají upgrade. ale nestěžuj si že ti picodas prodá upgrade na tvoji mapu od MF. já jsem nakoupil u odborníků a podstatně dráž, né za 1500,- tak nevím, proč ty bys měl mít nějaké výhody při nákupu upgrade. (prostě, za blbost se platí a při špatném nákupu to platí dvakrát ......)
  • 0

#189 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2006 - 12:28

ja jsem picodasu termin dokonceni TOPO50 nedaval, to picodas si sam na sebe usil bic tim, ze porad sliboval a sliboval a odkladal a odkladal. Ja jim to nemam za zle, ze se zpozdili, ale kdyz ti nekdo neco slibuje 5 mesicu a porad to odklada s ruznymi vymluvami, tak uz je to takovy hmm trosku usmevny...

No to určitě nekončí. Až někdy budeš vlastnit nějakou firmu a budeš mít zaměstnance a budeš částečně závislý na subdodávkách jiných firem, tak poznáš, zač je toho loket. Pořekadlo o tom, že člověk míní a druhý mění, je bohužel více jak pravdou. Opravdu doma v pižamu od Picodasu nespím, ale několikráte jsem tam již byl s různýmy problémy s gpskou (několikrát mojí vinou) a chování firmy k zákazníkovi je absolutně nadstandartní, oproti tomu, co je obvyklé v našich zeměpisných šířkách. I já toužebně čekám na nový produkt. Jenže touha po něčem novém je silnější než potřeba. Opravdu to bez toho upgrade vydržím, protože podle V2 funguji a docela dobře, rok. Takže chlapci vydržte, dočkáme se.


  • 0

#190 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2006 - 12:30

a kdyz uz jsme u toho, chtel bych videt, jak by se picodas prosadil tam, kde se plati za nedodrzeni terminu velka penale...

No to určitě nekončí. Až někdy budeš vlastnit nějakou firmu a budeš mít zaměstnance a budeš částečně závislý na subdodávkách jiných firem, tak poznáš, zač je toho loket. Pořekadlo o tom, že člověk míní a druhý mění, je bohužel více jak pravdou. Opravdu doma v pižamu od Picodasu nespím, ale několikráte jsem tam již byl s různýmy problémy s gpskou (několikrát mojí vinou) a chování firmy k zákazníkovi je absolutně nadstandartní, oproti tomu, co je obvyklé v našich zeměpisných šířkách. I já toužebně čekám na nový produkt. Jenže touha po něčem novém je silnější než potřeba. Opravdu to bez toho upgrade vydržím, protože podle V2 funguji a docela dobře, rok. Takže chlapci vydržte, dočkáme se.


  • 0

#191 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2006 - 20:54

Nevíte někdo, jestli Picodas udal nějaký další termín ohledně TOPO50.

Mno .. myslim ze zadny dalsi termin po te hysterii a problemech radeji neda .. a necha to "az to bude, tka to bude" ... IMHO by to byl nejlepsi postup od zacatku ...
  • 0

#192 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2006 - 22:46

[quote]
Nevíte někdo, jestli Picodas udal nějaký další termín ohledně TOPO50.

Dneska jsem u nich kupoval Vistu Cx a Topo Czech (1990,-). Jelikož je to má první GPS, nejsem schopen hodnotit kvalitu, učím se :-)

  • 0

#193 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2006 - 9:33

Jaký máš OS v počítači? Ten věčný polotovar MS Windows? Už jsi jim psal ať to konečně dodělají?

Tohle je zajímavý srovnání :-) Já si Windows XP koupil před několika lety a od tý doby mám všechny aktualizace a opravy systému zadara. Takže bych si to netroufal srovnávat s diskutovanou TOPO ČR :-))
Nerad bych aby tady vznikali nějaký hádky na téma jestli za komunistů bylo lepší nebo horší zboží :-)
Mě by jen zajímalo co byste mi tady psali kdybych si koupil tu mapu za 4000Kč jak jsem měl původně v úmyslu kdyby se mi nepodařilo zmást prodavače v MTF. Škoda že nemám čas zajet do nějaký prodejny vyfotit tu ceduli s touhle cenou. Za 4000Kč bych asi taky neměl právo požadovat bezchybný software......že?
Tímhle za sebe končím debatu protože bych nechtěl vyvolávat nějaký vášně na těhle bezva stránkách.
  • 0

#194 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2006 - 11:27

možná sis měl ten produkt koupit u odborníků v picodasu a tam se poptat co a jak. určitě by ti vše rádi vysvětlili.

Spíš ne, protože

Jsou určité obchodní informace, které se nezveřejnují...

Nemá cenu tady pořád dokola spekulovat o tom jak to bude, když dali jasně najevo, že se nic předem nedovíme dokud ta nové verze nevyjde. (A pokud bych si chtěl taky zaspekulovat, tak bych si tipnul, že nová verze nebude, dokud neskončí ta akce u Mountfieldů.)
  • 0

#195 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2006 - 11:29

možná sis měl ten produkt koupit u odborníků v picodasu a tam se poptat co a jak. určitě by ti vše rádi vysvětlili. ty sis koupil mapu a ještě k tomu elektronickou v prodejně, kde prodávají zahradní techniku. kupuješ si snad maso v elktře, HiFi techniku v železářství a speciální kování v masně? stěžovat si můžeš, ale měl by sis stěžovat u MF. picodas vydá upgrade, chceš ho, kup si ho u picodasu, nebo se ptej u MF jestli ono vydají upgrade. ale nestěžuj si že ti picodas prodá upgrade na tvoji mapu od MF. já jsem nakoupil u odborníků a podstatně dráž, né za 1500,- tak nevím, proč ty bys měl mít nějaké výhody při nákupu upgrade. (prostě, za blbost se platí a při špatném nákupu to platí dvakrát ......)

No, to je hezký, ale proč tedy není na CD nějaká informace o tom, že to je nějaká speciální verze? Jestli si dobře vybavuju, tak je to cd od V2 s přelepkou s informací, že je to verze 2006, o MF ani slovo. Proč je na CD jedna mapa optimalizovaná pro Legenda která se k MF hlásí a proč se ta druhá, která neni optimalizovaná ani náhodou a o které se tu nejspíš všichni baví o mountfieldu vůbec nezmiňuje? Pokud v popisu k mapě figuruje pouze picodas a o MF ani slovo, tak to není mf mapa, ale mapa koupená u mf. Trošku rozdíl. To o čem se bavíme je picodas V3 koupená u MF. Vztahy mezi picodasem a MF mě nezajímají, pokud picodas tu svojí V3 udělal speciálně pro MF akci mělo být zákazníkům zřejmé (přelepka,...). Navíc se tady dostáváte do takového rozporu, že se oháníte nižší cenou mapy prodané u MF a co by za to teda kdo chtěl a toho kdo by koupil tu mapu za "plnou" cenu byste označili za pitomce, protože přece dostane jen jednu licenci. Jo, jsem spokojený uživatel V3 a poměr cena/výkon se mi zdá přijatelný. Ale to mi nebrání, abych se nad některými aspekty této akce nepozastavil.
  • 0

#196 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2006 - 11:30

..... já jsem nakoupil u odborníků a podstatně dráž, né za 1500,- tak nevím, proč ty bys měl mít nějaké výhody při nákupu upgrade. (prostě, za blbost se platí a při špatném nákupu to platí dvakrát ......)

S Vitkem v mnohem nesouhlasim, ale s Tebou v nicem. To, kde se co nakoupi, nema prazadnou souvislost s lidskou blbosti, kolik se za stejny produkt zaplati nesouvisi s pravy zakaznika. Klidne koupim hifi v masne, pokud je reznik spolehlivy a ma polovicni cenu. Poradit tam ale chtit nebudu. Vitkovi a dalsim bych poradil zachovat klid, pockat na kvalitu a cenu upgrade. Pokud s mapou nejste spokojeni, pokuste se ji vratit, verim, ze cesta se najde. Ja spokojen jsem, chyby samozrejme vidim a tesim se na opravu. Nepatrim k zadnemu fanklubu, jen vidim svet realne. Vitku - Tebou uvadeny priklad s XP a opravami - taky ale prece nemas pak misto XP zdarma w2k. Uvedom si, ze driv v topo nebylo zadne routovani a nyni ziskala cast funkcionalit 10R, to je velky skok ...Take muj posledni v tomhle vlaknu.
  • 0

#197 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2006 - 13:05

a kdyz uz jsme u toho, chtel bych videt, jak by se picodas prosadil tam, kde se plati za nedodrzeni terminu velka penale...

A ty máš s picodasem podepsanou nějakou smlouvu o dodávce nové verze TOPO50 mapy?
Pokud vím, tak žádné oficielní vyjádření o termínu není a to co tu zaznělo, jsou jen "dobře informované zdroje".
Chci Vás vidět v pracovním procesu, nejlépe jako šéfy asi tak 5ti lidí :-)

Ale když myslíš, že to ten picodas dělá tak blbě, tak tu mapu kup klidně jinde, určitě je spousta jiných, lepších map ....

  • 0

#198 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2006 - 13:25

a kdyz uz jsme u toho, chtel bych videt, jak by se picodas prosadil tam, kde se plati za nedodrzeni terminu velka penale...

Musíš začít jinak. Picodas je autorem závěrečného produktu a je závislý na subdodávce potištěných CD, které nedostal. Je otázkou zdali bude firmu, která CD nedodala penalizovat. V případě, že né, tak se musíš zeptat: Jak se prosadí na trhu ta firma, která nedodala CD a tím způsobila zdržení distribuce finalního výrobku a ujmu na jméně jiné firmy? Firmu vlastním a na subdodávkách jsem závislý a zároveň jsem subdodavatelem dalších firem. A mohuti říci, že když nějaký můj subdodavatel, nedodrží smlouvu a dodávka není v termínu, tak kdybychom se přetrhli, tak je to houby platný, protože nemáme dělat z čeho!!! mA u nás jde o hodiny a né dny ba týdny. Takže takovouto situaci zažívám několikráte za den.

  • 0

#199 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2006 - 23:10

[quote]
[quote]
Nevíte někdo, jestli Picodas udal nějaký další termín ohledně TOPO50.

Dneska jsem u nich kupoval Vistu Cx a Topo Czech (1990,-). Jelikož je to má první GPS, nejsem schopen hodnotit kvalitu, učím se :-)
[/quote]
ze by se tam uz dala koupit? zitra tam mam cestu, jdu si koupit drzak na kolo ... to by me potesilo :)
  • 0

#200 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2006 - 9:46

Mě by jen zajímalo co byste mi tady psali kdybych si koupil tu mapu za 4000Kč jak jsem měl původně v úmyslu kdyby se mi nepodařilo zmást prodavače v MTF.

To si radši ani nepřej vědět. Dát 4000Kč za pouze jeden klíč když v Picodasu za to dávají klíče dva ;-)

  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama