Přejít na obsah


Fotka

ČR TOPO50 v3 stále nikde...


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
224 odpovědí na toto téma

#161 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2006 - 2:05

Můžeš mi už konečně říct, kde zjistím, že mapa byla vyrobena VÝHRADNĚ pro Legenda, a konkrétně kde jsem si stěžoval na cokoli, co ve funkčnosti mapy alespoň vzdáleně s Legendem souvisí? To, že Legend nepodporuje routing podle Tebe znamená, že routing nemusí fungovat v PC, když je v manuálu napsáno, že mapa TOPO 50 v3 ho podporuje? A podle Tvé logiky Mounfield nemůže na dobré odborné úrovni prodávat kola (mimochodem od renomovaných výrobců)? To potom když koupím kolo někde u prodejce kol musím jít computer koupit do prodejny s elektronikou, tretry k Baťovi a brýle do oční optiky. Teda povím Ti, jseš koumák.


Ted jsi me konecne dostal ... tohle se totiz bohuzel nedoctes nikde, pokud ti to sam Picodas nebo Mountfiled nepotvrdi ... beru.
Kolo-bryle-cyklocomputer ... to ma logiku, ne ? Sekacka-hrabe-gps ... to podle tebe taky ??
  • 0

#162 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2006 - 21:52

ty jses fakt legracni :)


Diky :)
  • 0

#163 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2006 - 15:26

Tímto prohlašuju, že ode mne se tu do 15.7.2006 už žádná podstatná informace neobjeví !!

Vydržte !!!

Věřím, že se to týká jen té mapy :-)

  • 0

#164 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2006 - 11:21

to uz je docela srandovni, nezda se vam?

Uz docela jo. Neni nic horsiho, nez nekolikrat zklamane teseni. Davam prednost tomu, rict za mesic a pak prijemne prekvapit. A asi vetsina lidi. Pokud se rekne za mesic, a ono to je za tri tydny, firma zustane v povedomi jako rychla a spolehliva. Pokud 3x za pet dni, firma pusobi pomale a nespolehlive, i kdyz je skutecny termin bliz. Prosta psychologie.
  • 0

#165 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2006 - 19:06

Ve včerejším článku jsem neměl obrázek zcela finální mapy. Byly u ní staré barvy. Teď jsem doplnil obrázky z finální verze.

Tak to mi připadne v MS pěkné, efektní, ale v gps asi horší. Všechny ulice jsou strašně tlusté (vedlejší ulice min 3 body), to příšerně zaplácá obrazovku v jednu nepřehlednou barevnou skvrnu při větším detailu. Barevně mi to přijde pro gps možná příliš nevýrazné, tam barvy vždy vypadají trochu jinak, vybledleji. Vodstvo se v tomhle provedení bohužel zcela ztrácí. No uvidíme.
Jinak vidím, že byl vyslyšen požadavek na změnu ikony kót, to je dobře.
  • 0

#166 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2006 - 1:57

ja nepsal nic o zmrdech, ale o zmrdi-metodach ... precti si to jeste jednou ... a pak si precti Dfense ...

dosly Ti argumenty? :)
  • 0

#167 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2006 - 2:07

Ted jsi me konecne dostal ... tohle se totiz bohuzel nedoctes nikde, pokud ti to sam Picodas nebo Mountfiled nepotvrdi ... beru.
Kolo-bryle-cyklocomputer ... to ma logiku, ne ? Sekacka-hrabe-gps ... to podle tebe taky ??


logiku ma kolo-gps-mapa :)) takze na tom, ze mountfield prodava gps a mapy nevidim nic divnyho, protoze je to dost velky prodejce jizdnich kol ...
  • 0

#168 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2006 - 10:15

Diky :)

Rad bych vedel, s kym v tomhle pripade mluvim. Je nejaka souvislost mezi Tebou, MF, ci Picodasem? Odkud se berou Tve informace a argumenty? Pokud tvrdim, ze MF V3 byla jen pro prodej s jejich GPS, mel bych take uvest PROC to tvrdim, jinak je me tvrzeni rovno tvrzeni pepicka v hospode, ze ho vcera unesli ufouni.Proste dokud nekdo oficialne nerekne, proc a jak to je, hadky zde budou pokracovat. A jmeno picodasu trpet cim dal vic...
  • 0

#169 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2006 - 15:28

Věřím, že se to týká jen té mapy :-)

Jasně !!! Pouze té mapy !!! :-)))))
  • 0

#170 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2006 - 11:30

zas na druhou stranu mozna objevili nejak bug a museli to znovu prekladat... Je lepsi to opravdu poradne otestovat a az pak to dat do lisu, nez naopak... :D

Uz docela jo. Neni nic horsiho, nez nekolikrat zklamane teseni. Davam prednost tomu, rict za mesic a pak prijemne prekvapit. A asi vetsina lidi. Pokud se rekne za mesic, a ono to je za tri tydny, firma zustane v povedomi jako rychla a spolehliva. Pokud 3x za pet dni, firma pusobi pomale a nespolehlive, i kdyz je skutecny termin bliz. Prosta psychologie.


  • 0

#171 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2006 - 21:30

...to příšerně zaplácá obrazovku v jednu nepřehlednou barevnou skvrnu při větším detailu...

Možná se pletu, ale není to záležitost jednotlivých vrstev? Pri zoomu se mohou v závislosti na detailu změnit, uvidíme jak se s tím Picodas popral. Na MS vypadá každopádně moc dobře. Jen mě trochu poděsili informace o velkém počtu nepřesností mapy, ale snad to bude ojedinělá záležitost.

  • 0

#172 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2006 - 2:00

dosly Ti argumenty? :)


dosly ... nema cenu popisovat skutecny stav stale kolem dokola ... vetsine lidem to totiz staci napsat jednou ... :-)
  • 0

#173 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2006 - 10:19

Rad bych vedel, s kym v tomhle pripade mluvim. ....

Aby nedoslo k zamenam, ty otazky byly pro kidoolb. Jsem naklonen verit nilgiri-ho "vysvetleni" a doufat v brzke reseni.
  • 0

#174 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2006 - 21:31

Ještě bych Picodasu doporučil neuvádět na krabici "verze 2006", ono to pak vypadá docela blbě, když těch verzí pak je během roku několik. U slušný firmy se totiž předpokládá že když v květnu vydá "verzi 2006" že v červenci nebude další, opravená a opět placená. Já vím že fan club Picodasu nepřesvědčím :-))
  • 0

#175 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2006 - 11:42

zas na druhou stranu mozna objevili nejak bug a museli to znovu prekladat... Je lepsi to opravdu poradne otestovat a az pak to dat do lisu, nez naopak... :D

ja vim, ze to vypada nesolidne...ale verte tomu nebo ne...muze se treba prihodit, ze ten clovek, co to ma na starosti, najednou necekane skonci na 10 dnu v nemocnici, a kdyz se vrati, zjisti se, ze zustal nekde viset potisk prazdnych medii....
  • 0

#176 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2006 - 22:03

Jakmile budu mít finální mapu na počítači, hned sejmu pár obrázků, i v dalších rozlišeních. Očekávám, že to bude někdy během zítřka.

Picodas v manuálu sám přiznává, že některé prvky nejsou přesné. Je to zhruba takhle:

- do 10 metrů: dálnice, silnice I. a významné silnice II. třídy.

- 10 až 50 metrů: silnice III. třídy, uliční sítě ve městech, body zájmu ve velkých městech.

- 50 až 100 metrů: zákres železnic, cyklotrasy, naučné stezky, vedení velmi vysokého
elektrického napětí.

- více než 100 metrů: body zájmu v malých městech a obcích, turistické značení, lesní a
polní cesty, výškové kóty a vrstevnice, plochy lesů a vod, vodní toky.
  • 0

#177 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2006 - 23:17

Možná se pletu, ale není to záležitost jednotlivých vrstev? Pri zoomu se mohou v závislosti na detailu změnit, uvidíme jak se s tím Picodas popral. Na MS vypadá každopádně moc dobře. Jen mě trochu poděsili informace o velkém počtu nepřesností mapy, ale snad to bude ojedinělá záležitost.

Mno .. co jsem si hral s TYP soubory, tak to nejde... a pokud si clovek da silnice, tak to fakt vypada trosku hur... a uplne nejhorsi kdyz je pouzity "bitmapova" silnice (napr. zluta silnice se zelenym okrajem, jako dalnice) - nevim jak ostatni, ale legend cx s tim ma velke problemy ... :( vykresluje to dost hnusnym zpusobem
  • 0

#178 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2006 - 23:48

Já vím že fan club Picodasu nepřesvědčím :-))


Já bych neřekl fan club, ale spíše lidé, kteří trochu vědí, o co jde, znají historii, celkový kontext, a dokáží pochopit problémy a nejsou puntičkáři. Na rozdíl od těch, co si první gps koupili, pardon dostali zadarmo, u Mountfildů, a jediné čemu rozumějí je jak si stěžovat, bohužel ty znalosti a zkušenosti se u Mounfildů totiž nerozdávaly zadarmo, ty člověk získává praxí a informacemi. Možná se mnohým svým příspšvkům po čase také zasmějete, tak jako já, když si uvědomím, co jsem kde psal před léty.
Nedokážu si představit, jak by někteří lidé nadávali, kdyby se TOPO 50 chovala jako třeba TOPO Great Britain v2 (v1 nikdy nebyla - co s tím uděláte:-) ) , která nejde vytisknout a v detailu je jen malý výřez tak 600x400 bodů, zbytek obrazovky je jen přehledka. A víte proč má 1.6 GB? Je tam tolik chyb a nesmyslných objektů, že by jste koukali. Podrobnost? Asi menší než česká mapa. Atd.
Takže buďme rádi za to co je či bude, protože za daných podmínek nic moc lepšího nelze dosáhnout, jinak by to bylo.
Jo a znáte Topo Canada V2? A víte jaký je rozdíl oproti V1? :-) Zkuste si tipnout.
  • 0

#179 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2006 - 11:48

a jak to, ze takovyhle velky projekt zustava na jednom cloveku? Kdyby ho nedejboze v Praze srazilo auto, tak TOPO50 konci, nebo co?

ja vim, ze to vypada nesolidne...ale verte tomu nebo ne...muze se treba prihodit, ze ten clovek, co to ma na starosti, najednou necekane skonci na 10 dnu v nemocnici, a kdyz se vrati, zjisti se, ze zustal nekde viset potisk prazdnych medii....


  • 0

#180 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2006 - 11:50

ja vim, ze to vypada nesolidne...ale verte tomu nebo ne...muze se treba prihodit, ze ten clovek, co to ma na starosti, najednou necekane skonci na 10 dnu v nemocnici, a kdyz se vrati, zjisti se, ze zustal nekde viset potisk prazdnych medii....

Nechci vyvolavat flame, tak to je jen pro Tebe osobne, ostatni prosim nereagovat - ano, muze se stat a je to normalni, ale to posune termin 1x, a ne xx.
Ale ted konkretni dotaz - jak bude probihat kupovani? Uz je to zname a uvolnitelne info? Pujde update (novou mapu) i stahovat, nebo jen posilani medii? Pujde zaplatit elektronicky na ucet a vzapeti obdrzet klic? Nebo pouze "kamenne" prodejny?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama