Přejít na obsah


Fotka

Proč používat/koupit PETZL GriGri


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
29 odpovědí na toto téma

#21 look_as

look_as

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2013 - 11:39

Tak jsem nasel souvisejici popis - samojisteni pri lezeni: http://www.petzl.com...introduction-us
http://www.petzl.com...wo-ascenders-us

A asi se pri prelejzani vetvi budu vzdy dojistovat smyckou okolo dane vetve a dynamickym pripojenim do sedaku (http://www.beal.cz/o...ip-40-75cm.html, ferratovej set nebo absorber padu).

Ted uz jen co delat pri lamani vetvi, pres ktere vede lano?
  • 0

#22 majkeld

majkeld

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 388 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2013 - 18:51

A asi se pri prelejzani vetvi budu vzdy dojistovat smyckou okolo dane vetve a dynamickym pripojenim do sedaku (http://www.beal.cz/o...ip-40-75cm.html, ferratovej set nebo absorber padu).


Nejak nechapu tuhle hysterii. At mas Crolla, nebo Grigri, vzdycky musis mit jeste jeden blokant, ktery ti take cast razove sily pri padu pohlti. Nejlepsi ale je se chovat tak, aby si do lana pri stromolezeni nepadal. Podivej se na nejake arboristicke postupy a zjistis, ze v zadne neni riziko padu. Maximalne se zhoupnes.

Cim slozitejsi postup vymyslis, tim zvysujes riziko chyb.

Zkratka nainstaluj si vystupove lano co nejvyse to jde (do bezpecne rozsochy), vystoupej a pak za pomoci DRT se polohuj.


Ted uz jen co delat pri lamani vetvi, pres ktere vede lano?


Pokud by ti vystupove lano vedlo pres vetve, ktere hrozi zlomenim a tvym moznym propadem o par desitek cm/metru pri vystupu, tak ho nainstaluj jinak.

Dynamika na lezeni s blokantama mi prijde jako blbost.
  • 0

#23 look_as

look_as

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2013 - 10:26

No to vysvetli ownerum, ze nemaji kese davat na silena mista. Treba u GC3KG01, GC3YYCE, GC413RC nebo GC3K4NJ neni vubec snadny dostat lano nahoru tak, aby to vedlo hezky. Ale mozna jsem jenom malo trpelivej nebo sikovnej.
  • 0

#24 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2013 - 10:29

look_as napsal/a:
No to vysvetli ownerum, ze nemaji kese davat na silena mista.
... neni vubec snadny dostat lano nahoru tak, aby to vedlo hezky.
...


Nedávno jsme byli se Slanečkem v Rakousku a jednu keš jsme hledali na stromě hodně dlouho. Nakonec byla z určitého úhlu k zahlédnutí, ale když jsme viděli, že bychom se museli trefit asi jedenáct metrů vysoko do místa deset krát dvacet centimetrů, tak jsme to ani nezkoušeli lovit. Házeli bychom tam s tím ještě teď. Takhle jsme vzdali dvě keše.
  • 0

#25 see.bee

see.bee

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 567 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2013 - 10:47

look_as napsal/a:
No to vysvetli ownerum, ze nemaji kese davat na silena mista.
Treba u GC3KG01, GC3YYCE, GC413RC nebo GC3K4NJ neni vubec snadny dostat lano nahoru tak, aby to vedlo hezky.
Ale mozna jsem jenom malo trpelivej nebo sikovnej.


ber v uvahu, ze jsou T5 kese a T5 kese. nektere jsou odlovitelne pro zacinajici T5kare, ale nektere jsou uz pro zkusenejsi...... s tim nic nenadelas.
  • 0

#26 Slanecek

Slanecek

    lekla ryba

  • Members
  • PipPipPip
  • 463 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2013 - 11:04

Ma pravdu, predsedo. Majkeld. Ma pravdu. V prvni rade se budu snazit o to, aby lano vedlo z meho pohledu bezpecne. Pokud budu mit pochybnosti, proste nepolezu. Takhle jsme o vikendu pokouseli ctyri T5 kese a odesli jsme bez bodu. Nepodarilo se nam dostat lano tam, kde bychom s nim byli spokojeni. Zadna kes mi nestoji za to, abych se/nekoho vystavila riziku. Chapu, ze se tu bavime hypoteticky a jde ti o pripadne dojisteni, ale jsem toho nazoru, ze nejdulezitejsi je situacim, co popisujes, predchazet. To znamena, nedopustit, aby vetev praskla (ano, zni to ujete) a/nebo mit lano jeste pres dalsi. Ovsem to, ze existuji kese, ktere jsou jen pro vybranou skupinku lidi, je fakt. Jsem za to rada, i kdyz na ne zatim sama nemam. Stejne tak je fakt, ze existuji lide, co udelaji pro bod i kravinu. Ani s jednim nic nenadelas.
  • 0

#27 hoblik

hoblik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2013 - 11:06

look_as napsal/a:
No to vysvetli ownerum, ze nemaji kese davat na silena mista.
Treba u GC3KG01, GC3YYCE, GC413RC nebo GC3K4NJ neni vubec snadny dostat lano nahoru tak, aby to vedlo hezky.
Ale mozna jsem jenom malo trpelivej nebo sikovnej.


Souhlasím, že to není vůbec snadný - a o tom to právě je. Jako jsou jednoduché a složité mysterky. Ale není nemožný dostat lano nahoru tak, aby vedlo hezky. Kromě nahození do správného místa pak věnovat ještě pár minut napolohování lana, aby nevedlo přes deset dalších větví.
  • 0

#28 see.bee

see.bee

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 567 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2013 - 11:56

jeste bych citoval zkuseneho kolegu, je jedno, jestli pouzivas na stoupani croll nebo gri-grin. oboji je dobre. co kacer, to jina vybava a kazdemu vyhovuje neco jineho
  • 0

#29 zemekoulani

zemekoulani

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2014 - 17:31

No to vysvetli ownerum, ze nemaji kese davat na silena mista. Treba u GC3KG01, GC3YYCE, GC413RC nebo GC3K4NJ neni vubec snadny dostat lano nahoru tak, aby to vedlo hezky. Ale mozna jsem jenom malo trpelivej nebo sikovnej.

:D :D :D tu první neznám, ale všechny 3 ostatní mám odlovený a pokud si vzpomínám, tak všechno v pohodě. Je pravda - hážu, tkže tak kde občas mají střelci problém s větvičkama, mě to netrápí. Já zas ale mám občas problém hodit dost vysoko...


  • 0
zeměkoulani zdraví zbytek světa!
---
www.zemekoulan.com
Většina řidičů se dělí na ty, kteří objevili SUBARU a na ty, které to teprve čeká! ;-)

#30 hrabosek

hrabosek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 356 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2014 - 9:54

:D :D :D tu první neznám, ale všechny 3 ostatní mám odlovený a pokud si vzpomínám, tak všechno v pohodě. Je pravda - hážu, tkže tak kde občas mají střelci problém s větvičkama, mě to netrápí. Já zas ale mám občas problém hodit dost vysoko...

na vysky to chce tezsi pytlik  ;)


  • 0
a to je (asi) vše přátelé... :D




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama