Přejít na obsah


Fotka

Online seznam GC a TB z ME Nebílovy - bude?


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
161 odpovědí na toto téma

#21 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 10:46

Bisaci: koukam, ze ti demagogie neni cizi. Pokud necham venku otevrene auto s klicky a napisem "Je plna nadrz, klidne se projed" tak se tezko muzu zlobit na nekoho, kdyz se projede. V pripade seznamu je to uplne to same - nikomu jsem nic neukradl, na eventu jsem byl, seznam i coiny jsem osobne nafotil. Stejne tak tam byli lide, kteri maji ted seznam k dispozici. Kdybych byl bezohledne hovadko, tak se tu nebudu jebat se seznamem a nebudu jej davat k dispozici lidem, kteri na eventu byli. Naopak bych udelal to, ze ten seznam by se nekde anonymne objevil na internetu a byl by dostoupny vsem. Takze priste laskave vaz slova a nauc se premyslet v souvislostech.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#22 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 10:46

Jen můj názor na tohle co se v tomto topicu děje. Samozřejmě, že S474N nemá povinnost kontrolovat zda někdo loguje poctivě, či ne. Na druhou stranu je otázkou, zda je dobré to takto nepoctivcům usnadňovat. Svým způsobem jsem vzhlížel k lidem, kteří mají ve statistikách stovky i tisíce zalogovaných TB či GC. Říkal jsem si, že tyto lidé museli obšlápnout pořádný kus země. A teď vidím, že je to jinak. Škoda. Ale co jsou to jen čísla.
  • 0

#23 Bisaci

Bisaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 431 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 10:48

...Ale je to jedno. Já osobně jsem si nezalogovla a ani nezaloguji ani jeden TB z eventu. Loguji pouze ty které dál poponáším z keše do keše. A to si myslím že je hlavní účel trackables. Pokud někoho baví dělat si megaseznamy toho co pouze (ne)viděl, je to sice úchylné, ale budiž. Je mi líto jen těch co své coiny v dobré víře poskytli a irituje mne bezohlednost lidí jako jsi ty, kteří i přes výslovné přání majitelů coinů si přesto udělají co ve svém "sprvedlivém rozhořčení" považují za jediné správné a nejlepší pro naši společnost..
  • 0
Cože? Někde je nějaká nová FTF? Hrrr, na ni!

#24 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 10:52

bobrb: diky za podporu dalsiho ownera 70ti minci. Maxinoha: mas pravdu, ty osobne si jenom ten seznam zebral po ostatnich, ze? Jen si sahni do svedomi, on ten svet neni az tak velkej. pepa.z.pocernic: a ja snad seznam poslal nekomu, do na eventu nebyl? Pokud ano, rad bych vedel o koho jde. tomy.22: povinnost sice nemam, ale opravdu se snazim to kontrolovat, zdali se jedna o cloveka, ktery tam byl. Jak jsem psal vyse, uz je i takovy, ktery byl odmitnut. Bisaci: vsak si loguj co uznas za vhodne. A to prani vsech majitelu naleznu kde? Ja tu zatim vidim 2x souhlas (mirotiro, brbrb) a 1x nesouhlas (Maxinoha). Takze prosim velmi opatrne s nejakym generalizovanim. ;)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#25 Netorack

Netorack

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 335 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 10:53

Tak ještě pohled zase z jiné strany: Já na eventu byl, všechny coiny jsem viděl, všechny jsem si je sám nafotil a stejně tak jsem si nafotil i seznamy s trackovacími čísly (k čemu tam ty seznamy byly??). Coiny si chci discovernout, tato možnost mi byla výslovně nabídnuta organizátory ještě před akcí. Takže teď mám x desítek fotek a buď můžu trávit večery tím, že budu ty kódy ručně opisovat, nebo se naučím dělat s nějakým OCR a pokusím se to zdigitalizovat. Rád využiji toho, že to S474N udělal přede mnou a je ochoten se o výsledek své práce podělit. Nebo je lepší pro to, abychom "neusnadňovali práci nepoctivcům" nechat poctivce, ať si to udělají každý sám? Na druhou stranu, přidat do distribuovaného seznamu i kódy z automobilů apod. se mi také příliš nezamlouvá.
  • 0

#26 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 10:56

Netorack: prave z toho duvodu je seznam rozdelen. Je to tedy o pristupu a slusnosti kazdeho kacera, jestli si chce logovat i to, co nevidel. Myslim si, ze vetsina tech, co mi napsala, jsou slusni kaceri a zaloguji si pouze to, co opravdu videli ci si vyfotili jako ty nebo ja. ;) EDIT: jinak je zajimave to uvazovani nekterych jedincu, kteri "a priori" maji kazdeho s tim seznamem za nepoctivce, ktery na eventu nebyl. Ptam se tedy konkretne - resime tu nejaky konkretni pripad cloveka, kteremu se ode me dostal seznam i presto, ze nemel nebo tu jenom tlachame ve smyslu "co by kdyby"?
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#27 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 146 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 10:59

S474N napsal/a:
Bisaci: vsak si loguj co uznas za vhodne. A to prani vsech majitelu naleznu kde? Ja tu zatim vidim 2x souhlas (mirotiro, brbrb) a 1x nesouhlas (Maxinoha). Takze prosim velmi opatrne s nejakym generalizovanim. ;)


Se zveřeněním elektronického seznamu nesouhlasí ještě Lucecitka, bohužel není u PC a myslím, že se do debaty tohoto typu nebude zapojovat.
A také se zveřejněním nesouhlasí geo.scorpions což uvedl v předchozím vlákně, které uzamknul.

Pokud chceš distribuovat seznam, tak by seznam měl obsahovat jen trackovací čísla ownerů, kteří s tím souhlasí.

TÍM KONČÍM TUTO NIKAM NEVEDOUCÍ DISKUZI
  • 0

#28 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 11:06

Maxinoha: nejak ses "zapomnel" vyjadrit k tomu, co jsem psal k tve osobe, ze si sam osobne ten seznam zebral. Zajimave, jak si to presel a ani ses neohradil, ze to neni pravda, ze? Nicmene zpet k hlavnimu tematu - primarne bych byl velmi rad, aby takovato situace nikdy nenastala. Pokud nekdo porada podobny event s tematikou trackables, mela by byt jeho moralni povinnost poskytnout kody vsem navstevnikum v elektronicke podobe. Jsme v 21. stoleti a v ramci hesla "praci strojum" bychom se podle toho meli chovat. Ma to hlavne i prakticky dopad na event jako takovy, ze misto toho, aby tam litali splaseni lidi s fotakama ci denickem, se vice mohou venovat sobe, svym pratelum a kamaradum. Misto toho se tu kazdemu slusnemu navstevnikovi hazou klacky pod nohy, je tu par jedinci doslova poradan hon na carodejnici. NIC TU NEDISTRIBUUJI A ANI DISTRIBUOVAT NEBUDU. POUZE DAVAM KOLEGUM KACERUM MOZNOST SI ZALOGOVAT VECI, KTERE SAMI MAJI NA PAPIRE NEBO NA FOTKACH CI JE VIDELI OSOBNE NA EVENTU. NIC VICE, NIC MENE. NAVIC Z CELE VECI NIC NEMAM, KROME STAROSTI.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#29 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 11:09

S474N napsal/a:
tomy.22: povinnost sice nemam, ale opravdu se snazim to kontrolovat, zdali se jedna o cloveka, ktery tam byl. Jak jsem psal vyse, uz je i takovy, ktery byl odmitnut.


Já tě chápu, to je v pohodě. Tvá myšlenka není v základu špatná, ale vem to takhle. Kdybych se já zůčastnil eventu. Pošleš mně TN geocoinů?

A teď si vem, že já budu takovej šmejd a jak si již sám napsal, anonymně pověsím na net to co by jsi mně poslal ty. Na koho by se snesla vlna kritiky? I když to myslíš dobře ty, nemusí to tak myslet každý.

btw: ten šmejd nejsem, pořád loguji jen to co jsem já osobně v krabičkách našel. Ostatní mně nezajímá. A ani by mně to netěšilo.
  • 0

#30 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 11:13

tomy.22: kritika by se na tebe nesnesla a ja to ustojim, o me se neboj ;) Nicmene stejne tak stejny smejd muze jit na event, vyfotit tam ty kody a povesit to taky na net. A budou za smejdy organizatori? A o tom to cele je - naprosto trapny hon na carodejnice - hlavne rychle nekoho upalit.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#31 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 11:14

Je to marný, je to marný, je to marný, blbci nevysvětlíš že je blbec, furt si bude mlít svou. Kéž bys tolik energie kolik vkládáš do ohajoby svého počínání zkusil použít na přemýšlení jestli děláš správně. Ale protože na to zase jistě odpovíš další svou rádobyvtipnou a rádobychytrou poznámkou, tak končím "diskusi" na toto téma.
  • 0

#32 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 11:20

NIC TU NEDISTRIBUUJI A ANI DISTRIBUOVAT NEBUDU. POUZE DAVAM KOLEGUM KACERUM MOZNOST SI ZALOGOVAT VECI, KTERE SAMI MAJI NA PAPIRE NEBO NA FOTKACH CI JE VIDELI OSOBNE NA EVENTU.

Obávám se, že se pleteš. Distribuuješ a to i kódy, které nemusí mít ani na papíře, nemusí je mít ani na fotkách a dokonce je ani nemuseli vidět. Protože ani účast na eventu ještě neimplikuje splnění aspoň jedné této podmínky pro všechny položky seznamu.
  • 0

#33 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 668 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 11:26

Zdravím, diskutující sklouzli do nikam nevedoucí přestřelky :(. Na pár eventech jsem byl, na některých owner (či jeho pomocníci) sám dobrovolně sepsal seznam TB a GC na event vložených a následně poslal mailem účastníkům. Co vím, tak proti tomu nikdo neprotestoval. Moje coiny logovali i lidé, kteří je prokazatelně vidět nemohli (nosím je u sebe a nepotkali jsme se na eventu). A svět se nezbořil, zeměkoule se dál točí. ME je trochu masovější, owneři předem řekli, že seznam dělat nebudou. Jinak je to event jako každý jiný (ve smyslu logování eventových coinů). Za sebe mohu říct, že seznam vítám, ušetří mi mnoho času s přepisováním, ověřování překlepů. Tím neříkám, že zaloguji všech 1000, 2000, ..., 5000, možná vůbec žádný, ještě nevím, zatím na to nemám čas. Mnohem více mě mrzí, že se mi ztratily coiny, které doputovaly na pražské eventy. Na ME se snad nic neztratilo (nebo o tom zatím nikdo nepsal), takže svým způsobem úspěch. Nějaký "oprávněný" log bych opravdu neřešil, je to věcí každého hráče této hry.
  • 0

#34 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 11:32

Parkis: na to o blbci ti mohu poradit jedine: "Nehadej se s blbcem, okoli potom nemusi rozpoznat, ktery je ktery". ;) A ted zpet - co je spravne? Pro pedofila je spravne zneuzivat deti. Takze to je teda podle tebe taky spravne? Nebo snad plati pouze to, ze co rekl Parkis, to je jedine spravne? Pokud ano, tak to se omlouvam, netusil jsem, ze mas patent na rozum. pepa.z.pocernic: co nevytrhavat jednotlive vety a cist vse? Navic netusim, co zde resime, proc se tu pretahujeme? Ty jsi administrator a ty mas posledni slovo, at je jakekoliv a bez jakehokoliv ohledu na muj nazor nebo obecnou pravdu ci spravedlnost.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#35 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 11:45

S474N: stačí když ze seznamu vyřadíš položky lidí, kteří si to nepřejí a je po problému. Rozesílání trackovacích čísel emailem určitě není standardní postup pro který bys měl předpokládat implicitní souhlas. A navíc ignorovat explicitně vyjádřený nesouhlas. A pokud chceš někomu pomoct, tak mu pomůže i částečný seznam.
  • 0

#36 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 11:46

Cekam, kdy se dockam obdobneho serveru pro trackovaci cisla jako finalky.

Na druhou stranu jsou to opet jen cisla s ikonkama a pokud nekdo neopravnene loguje, tak to je stejne podvadeni, jako nekteri provozuji na kesich.

S474N zvolil na zacatku bohuzel ponekud nestastny ton komunikace a zbytecne budi vasne.

Nicmene zpet k hlavnimu tematu - primarne bych byl velmi rad, aby takovato situace nikdy nenastala. Pokud nekdo porada podobny event s tematikou trackables, mela by byt jeho moralni povinnost poskytnout kody vsem navstevnikum v elektronicke podobe. Jsme v 21. stoleti a v ramci hesla "praci strojum" bychom se podle toho meli chovat.

Tohle je trosku mimo. Pokud by to mel takto udelat, tak by na eventu bylo cca 500 kousku, protoze Lucietka by je nezapujcila. Zkus zvazit, zda by jsi radeji 500 kousku se seznamem nebo 1500 v papiru...

Pred eventem jsem pocital odhadem asi 15000 emailu, zatim jsem nekde pod polovinou, takze mne to nejak neznervoznuje. Proti seznamu, ktery obsahuje cisla mych minci nic nemam. Jen lituju, ze neprosel dle mne rozumny kompromis s logovacim programkem, ktery by bral data ze serveru s casove omezenym pristupem k databazi (treba 14 dni od konani). Kazdy by si zalogoval a nemel by potrebu vytvaret seznam...
  • 0

#37 Chasseur23

Chasseur23

    Chasseur.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 11:50

Já souhlasím s tím, aby na seznamu bylo mých 12 geocoinů, které byly na ME. Posílal jsem je na výstavu s tím, že si je účastníci eventu budou moci prohlédnout a zalogovat. Předpokládal jsem, že bude vytvořený el.seznam, který dostane každý účastník eventu. Proč tomu tak nebylo, to nechápu. Někdo tu kdesi psal, že owneři mincí s tím nesouhlasili. Mě se třeba nikdo na nic neptal, i když je pravda, že mých mincí tam nebylo mnoho. Jestli bude chtít někdo podvádět, to se stejně nedá uhlídat. Musel bych kontrolovat všechny logy a mazat podvodníky. Na to zatím nemám čas ani náladu. A nedělám z toho žádné drama. Mám některé své coiny i na facebooku, i s čísly, a každý kdo chce si je může zalogovat.
  • 0

#38 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 11:53

Já bych jenom rád věděl, jak owneři těch GC a TB poznají, že loguju podle toho seznamu od S474Na nebo podle svýho nebo mám ty kódy z nějakejch jinejch zdrojů? To jako jde nějak z toho track nr. poznat? Hmm tak to jste velcí pašáci.
  • 0

#39 Gleep

Gleep

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 11:54

S474N jen zkompletoval úaje který má skoro každý účastník na fotkách, papírách... buhví kde všude. Na jednu stranu spoustě lidí ušetřil "práci" s logováním, na druhou stranu je to lehce zneužitelný. Distribuce čísel osobních coinů, aut atd. se mi taky úplně nezdá. Co ale bylo vidět na výstavě, tak u toho se musí počítat že se to bude šířit. Určitě už existují podobné seznamy, jen se šíří "potichu". Příště asi bude lepší čísla přelepit a jen se kochat mincema :-)
  • 0

#40 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 11:58

Někdo tu kdesi psal, že owneři mincí s tím nesouhlasili. Mě se třeba nikdo na nic neptal, i když je pravda, že mých mincí tam nebylo mnoho.

Nesouhlasil s tim vlastnik vetsiny vystavenych geocoinu. Vzhledem k poctu jejich minci by byl jakykoliv seznam jen zlomkem, takze to ztratilo smysl. Kazdopadne je to pravo vlastnika rici, za jakych podminek mince zapujci.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama