Přejít na obsah


Fotka

NATURAL CWG


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
117 odpovědí na toto téma

#1 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2011 - 22:37

Jeden z výrobců CWG (máme od nich i naše) se rozhodl nabídnout tzv. natural CWG, tady CWG na sucích s kazy (přírodního původu). Cena je výrazně nižší, ale jsou přirozenější.... 1\ budete si je nechávat dělat? Já ano 2\ jak to bude s výměnou? Hodnota CWG je poloviční, bude se tedy měnit 2 natural CWG za jedno profi CWG? :-) 3\ nebude problém se zařazením takového CWG do katalogu? 4\ bude o ně zájem na výměnu? Vždyť jsou to nekvalitní suky?
  • 0

#2 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2011 - 22:45

1) ne, ostatně tento nejmenovaný shop na shitky pálil i doteď (ověřeno na mnoha kusech ze sbírky i na jedné osobní objednávce) 2) neřeším, nepoznám to, špatné cwg si nevezmu, dobré kus za kus i kdybych sám páli za 30... 3) kontaktuj rovnou JPAgea a nepiš to na forum 4) sám co sbírky šílenost brát nebudu... relativně použitelnýý kus ano... 5) rovnou to tu zamkni, bude jen flame...
  • 0

#3 ty,ty,ty & familly

ty,ty,ty & familly

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 298 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2011 - 23:42

Kuba mi říkal ať nereaguji, ale nedalo mi to.

Ale docela se bavím ;) :o :D:D

Základní informace o CWG
- CWG je osobní identifikační předmět geocachera vhodný pro výměnu v keších a ke sbírání
- CWG je dřevené kolečko o průměru 35mm s laserem gravírovaným obrázkem
- na rubu CWG je logo Groungspeak, jehož použití je pro tento účel schváleno
- na přední straně CWG je libovolný obrázek podle přání majitele
- geomince bude vyrobena laserovým gravírováním z "větvového suku" o průměru 35 mm x 7 mm
- zadní strana musí zůstat nezměněná - je znakem série
- stejně tak formát (font jména je Arial 11, tučný) a umístění textu na přední straně
- jméno na osobních CWG odpovídá nicku na Geocaching.com (malá/velká písmena a diakritika dle libosti)
za nick je možno připojit "& team", "a team", "& family"... (jiné texty lze umístit jedině do prostoru obrázku, viz příklady v katalogu)


nikde jsem se nedočet, že pokud neni dřevo přežehleno tak nemůže do katalogu ;)

Michal - tytyty
  • 0
ty,ty,ty a golfy

#4 pb-karan

pb-karan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 163 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2011 - 3:32

Můj názor: Podle mě (bez urážky) jde o to, získat si zákazníky v stále neutichajícím CWG-konkurenčním boji, takhle asi získají zákazníky kterým jde hodně o těch 300Kč (za které si to už můžete koupit u jinného obchodníka), nebo ty co si budou pod názvem "NATURAL CWG" představovat kdo ví co. Otázka: Může být dřevo přírodnější než jinné dřevo? Oboje snad pochází z přírody né?
  • 0
Ať už na kole, a nebo pěšky pojďme hledat geokešky!

#5 Destr

Destr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2011 - 5:22

4 Kc za CWG uz je hezka cena. Jen tak dal. Ono se to nezda ale 300Kc na par koleckach (v realu spis tak 400-600Kc pri male objednavce 100Ks u jinych vyrobcu). Uz je pekna sleva. Za to si muzes koupit treba razitko nebo jiny kravinky nebo mit proste jen slevu a usetrit cash.
  • 0

10 SIN

20 GOTO HELL


#6 ArgiCZ

ArgiCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2011 - 5:33

4 kc je sice hezka cena, ale za jakou kvalitu? Prodejce timto tahem naprosto chapu, nemusi tolik prebirat suky, muzou jich daleko vic pouzit a urcite se najde spousta lidi, co hledi na cenu a budou je kupovat. ALE... Ruku na srdce, chteli by jste mit tyhle suky ve sbirce? Nebo vymenit vase CWG za tohle treba na eventu? :|
  • 0

#7 MA-FI-AN

MA-FI-AN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 534 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2011 - 5:45

pro me je treba dulezitejsi nez samotka kvalita suku to co je na nem vypaleno, od toho je to personal. Zadruhe chci aby cwg porad vonel drevem, ke kazdemu cucham:))) kdyz je na nem kaz, a co, dyt je to drevo. Vyhlazenej? Budiz, ale na krase mu u me neprida. Nizsi hodnota? Boze, to je sbiram proto abych je prodaval na aukru? Sem pro, dyt jestli budou levnejsi, rozsiri to rady majitelu cwg=bude co sbirat. Uz ted se narazi na cwg vyjimecne. Jestli nekdo chce z cwg udelat prestizni zalezitost, at si je necha vyrabet v tom nejdrazsim obchode a vozi je jen na eventy.ja rozdily delat nebudu, zvlast kdyz budou zarazeny do katalogu
  • 0
Jsme Premium Memberi a jsme na to hrdi Nemame Radi Igelitky v Lese Nas GeoTým:MA touš , FI lip , AN etka + dobrovolnici : Natalka, Simon,GeoPes Eda,Geopas Brandy, Ještěrka hybatelka Punto. Zarizeni:Garmin Oregon550t,Geoget,SE Xperia Arc S+Locus

#8 Destr

Destr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2011 - 5:47

Suk jako suk, CWG jako CWG ne? Nebo se ustanovi nejaka porota (samozrejme to bude placena sluzba) ... ktera bude rucne schvalovat suky do katalogu? .. Jak uz tu padlo v nejakem topicu, ze katalog bude od ted placeny tak k tomu jeste pribude schvalovani podle jakesi pomyslne kvality suku? Nebo kdo posoudi tu kvalitu kdyz ne komise? Nebo tu bude jako jinde? Budou se posuzovat kaceri podle kvality suku? ... Misto "Bleee on prijel starym favoritem, to je ale socka .. ja mam oktafku f TDI (s cervenym I), f metle a f plny palbe" budes rikat "Bleee on ma nejaka divna CWG .. asi nejakej sunt levnej ... To bude nejake podkacer ... Ja mam dokonala CWG za 12Kc kus" Takze na tvou otazku ArgiCZ. .. Kdyz vidim CWG v kesi, menim kus za kus ... nevytahuji nejake EU normy a neposilam CWG do testovaci laboratore jestli je dost dobre a kvalitni na to aby melo tu cest a smelo byt v me sbirce a dotknout se mojich rukou nebo jestli je vubec hodno meho pohledu.
  • 0

10 SIN

20 GOTO HELL


#9 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2011 - 5:48

Přznávám se, že tahle "cenová válka" mezi výrobci dotažená do absurdna tím, že se suky co se jinak většinou díky třídění použili k pálení CWGček jen velmi výjimečně (většinou to byl odpad) prohlásí za "natural" (mezi námi a co jsou potom ty ostatní - ty snad vypěstoval někdo v laboratoři ?) a dají se za cenu která sice asi někoho naláká k jejich pořízení, ale mne vůbec netěší :( Je to něco takového jako kdyby se mince standardně ražené ze stříbra začali najednou razit z nějaké slitiny a prohlašovalo se, že tyhle jsou teprve to pravé... Jako dlouholetý sběratel jsem už viděl celkem dost podobných "naturálních" kousků a pokaždé jsem se snažil do sbírky získat nějaký lepší, hezčí a hlavně čitelnější suk s pěknou kresbou dřeva na kterém je ovšem také vidět i vlastní motiv CWG. Pokud jsem ve své várce podobný objevil tak jsem ho použil na všelico, ale do keší to nebylo. No nic, takto se zdá, že bude možná větší hlad po reedicích na nějaké tříděné suky a ne odpad
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#10 MZ-CZ

MZ-CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2011 - 5:50

já v tom nevidím nic špatného - ba naopak .... už jsem vyzkoušel několik výrobců a mimo jednoho se kazové suky běžně vyskytovaly a to včetně prasklých ... tento výrobce alespoň nazývá věci pravým jménem a přizpůsobí tomu i cenu takže .. ne že bych tyhle suky bral po hrstech - přecijen si radši připlatím, ale i přesto u mě jasné PLUS ... ;)
  • 0
Oregon 300 - Xperia GO (aDrake) - GeoGet | Sbírka CWG | Aktuální seznam CWG na výměnu

#11 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2011 - 6:18

Destr napsal/a:

Nebo se ustanovi nejaka porota ... ktera bude rucne schvalovat suky do katalogu?


Tak tohle zase rozesmálo mne :D

Skutečně bych totiž rád věděl jak sis myslel, že se ty suky dosud katalogizují ???

Nějak strojově a automaticky ???

NIKOLI !!! - od samého začátku až dosud vzal každý suk (potenciální CWG/SWG) do ruky JPAgeo a posuzoval ho jednotlivě. A pečlivě ! Pro někoho možná až moc pečlivě. Někdy třeba i suk do katalogu nezařadil nebo se k tomu rozhodl až po dlouhé době...


Výrobce nám tu cituje jak má CWG vypadat a z čeho smí být vyrobené aby to vůbec mohlo být nazváno CWG.

A ano má pravdu, že nikde není řečeno jaká má být kvalita oněch větvových suků.

Taktně už zde ovšem vynechává i takovou "drobnost" kterou od samého začátku Poník a JPAgeo zdůrazňovali. Totiž že :

JPAgeo + Poník napsali:

Pokud to bude možné, vyplatí se vybrat ty světlejší, s méně výraznými letokruhy a bez suků - ze vzorku, který jsme měli k dispozici vyhovovala těmto nárokům asi polovina.


Jisté tedy je, že ani nový správce katalogu nebude moci nezařadit do katalogu suk na kterém půjde sotva poznat co je vlastně jeho motivem. Pravděpodobně by tam neměl zařadit suk kde bude nějaký kaz v nicku nebo v popisech (prostě nebudou vidět nějaká písmenka což se občas stává i v nynější produkci) a také je otázka jak takový "naturální" kousek bude vypadat po nafocení v katalogu.

I když tady zas až takovou obavu nemám.

Ať už katalog povede kdokoli tak suky do něj na katalogizaci zasílané budou stále vyzitkou výrobce a nebude pro něj myslím problém aby těch pár kousků vybral (nebo rovnou vypálil) na nějaké kvalitnější suky.

No a jsme-li u té kvality tak i když je dřevo jako dřevo a žádné nebude přírodnější než jiné tak moje CWG bude stále můj osobní Sigitem, něco čím se prezentuji já a podle toho také budu mít požadavky na jeho faktickou i vizuální podobu a kvalitu.

Pokud někomu nebude vadit pouštět do světa "naturální" nedomrlce tak mu v tom nikdo nezabrání, ale dle mého je tento krok jen zbytečním snižováním oné pomyslné laťky, kterou se až dosud většina výrobců snažila při výrobě CWG/SWG držet a která také (mimo jiné) jistě vedla k jejich masové popularizaci.

Pochybuji, že pokud by se hned od začátku v roce 2006 objevovala CWGčka převážně v oné (nyní nově prezentované) "natural" podobě, že by to vzbudilo takový ohlas u nás kačerů.

Výrobci za používání nápadu Poníka a JPAgea až dosud neplatil prakticky nic a pouze vydělávali. Možná by tedy bylo přinejmenším slušné snažit se držet standardní kvalitu a neprodávat odpad s naturální nálepkou za tzv. "Bezkonkurenční cenu".

Ale je to jen můj osobní názor. Nic víc ani nic méně. ;)

Závěrem tedy ještě malé poděkování za to, že suky prasklé a hodně naprasklé k výrobě použity (zatím) nebudou. Až se tak stane tak to tedy bude teprve ta správná jedinečnost každého kousku :P
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#12 pb-karan

pb-karan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 163 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2011 - 6:47

Také jde o kvalitu těch CWG, je hezké, že budete mít CWG za pakatel, ale nebude na něm ani vidět obrázek.
  • 0
Ať už na kole, a nebo pěšky pojďme hledat geokešky!

#13 lubbez

lubbez

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 527 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2011 - 7:10

V poslední době jsem se i já zařadil mezi "výrobce" CWG. Neinzeruji, nepodbízím se cenami ani dárky, protože nemusím. Nemusím se tím živit. Je příjemné vydělat nějakou kačku, ale spíš jde o to, že mne to baví. Abych získal představu o kvalitě výrobců suků, oslovil jsem jich sedm a od každého koupil 500 kousků. Jeden nevyhověl vůbec - kvalita zpracování. U těch ostatních je to tak 45/55 procent. To vyšší číslo je kazové. Pokud bych chtěl použít suk absolutně perfektní, světlejší a bez kazu, tak z těch 500 kousků vyberu max 100. To je docela sranda, protože v tuto chvíli jsou přímé náklady na 100 CWG někde u 450 kč a není v tom amortizace laseru a práce. Cenová válka mezi výrobci pouze kazí ceny a snížuje kvalitu. A co se týká těch tzv. NATURAL CWG, proč ne? Malý kaz nebo nerovnost přeci nesnižují hodnotu tohoto personal sigitemu, pracuje se přeci s přírodním materiálem, terý nemusí být úplně hifi. Teď se do mne můžete pustit. Příjemnou diskuzi.
  • 0

#14 pb-karan

pb-karan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 163 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2011 - 7:14

lubbez napsal/a:
V poslední době jsem se i já zařadil mezi "výrobce" CWG. Neinzeruji, nepodbízím se cenami ani dárky, protože nemusím. Nemusím se tím živit. Je příjemné vydělat nějakou kačku, ale spíš jde o to, že mne to baví. Abych získal představu o kvalitě výrobců suků, oslovil jsem jich sedm a od každého koupil 500 kousků. Jeden nevyhověl vůbec - kvalita zpracování. U těch ostatních je to tak 45/55 procent. To vyšší číslo je kazové. Pokud bych chtěl použít suk absolutně perfektní, světlejší a bez kazu, tak z těch 500 kousků vyberu max 100. To je docela sranda, protože v tuto chvíli jsou přímé náklady na 100 CWG někde u 450 kč a není v tom amortizace laseru a práce. Cenová válka mezi výrobci pouze kazí ceny a snížuje kvalitu. A co se týká těch tzv. NATURAL CWG, proč ne? Malý kaz nebo nerovnost přeci nesnižují hodnotu tohoto personal sigitemu, pracuje se přeci s přírodním materiálem, terý nemusí být úplně hifi. Teď se do mne můžete pustit.
Příjemnou diskuzi.

Co jste za výrobce? Prosím odkaz.
  • 0
Ať už na kole, a nebo pěšky pojďme hledat geokešky!

#15 kartagoo

kartagoo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 67 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2011 - 7:31

Abychom pak nebyli jako ta slavná a velká EU, mohli bychom vymyslet třeba parametry, jak velká vada na kolečku je ještě přípustná... :P Občas potkávám v keši různé CWG, kouknu na ně, neměním, některé jsou téměř bezvadné, jiné nějaký ten kaz mají, ale vždyť je to jen...dřevo. Přírodní materiál. Sám kolečka nemám a asi ani mít nebudu, víc než kazy mně tam vadí "font jména Arial 11, tučný a umístění textu na přední straně", kvůli kterému jsem dosud ten maličký puk nechtěl. To je můj názor. Takže závěrem, kaz mi esteticky vadí méně než jméno nahoře a nápis geocaching.cz dole :D.
  • 0

#16 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2011 - 7:41

Moc pekna debata :)
Osobne v CWG nejedu, nejak mi vzdycky bylo lito dat 500,- za 50 drevenych kolecek...Ted, kdyz jich mohu mit za 400,- celkem 100ks uz to vypada pro me zajimaveji. Myslim, ze se konecne takto cena priblizila "normalu" (nikdy jsem totiz neveril a de facto nevedel, co na tom kusu dreva stoji 10Kc). 4 kc mi za kus dreva uz prijdou fajne.
A kvalita? I kdyz CWG nemam a nesbiram, videl jsem jich pomerne velke mnozstvi (a ted nemyslim ty v Nebilovech na vystave) :) A ze by mezi nimi byly jen same skvele, krasne, bez kazove a citelne kusy? Ani nahodou :)
Takze ja napadu fandim, jen tak dal!!!
A nekdo tu chtel odkaz aneb pro ty, kteri jeste nenasli B) : http://tytyty.cz/cwg...6b75d34ad365683
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#17 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2011 - 7:43

PRESEKA TEAM napsal/a:
...Někdy třeba i suk do katalogu nezařadil nebo se k tomu rozhodl až po dlouhé době...

To doufám není myšleno vážně?!
Jestli to má být katalog, tak by tam snad mělo být všechno a ne nějaký výběr. Pokud to má být sbírka uměleckých děl, tak ať si z toho ovšem selektuje, co chce, třeba i podle umělecké hodnoty... :o
  • 0

#18 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2011 - 8:02

Samozřejmě, že to myslím vážně.

To, že byl ke katalogizaci zaslán nějaký hezky "opálený" suk ještě automaticky nezakládalo povinnost ho do katalogu zařadit. katalogizace měla o samého začátku svá pevně daná (a psaná) pravidla a doufám, že tak to zůstane i nadále.

Ne úplně dokonalá, ale z pohledu správce katalogu ještě přijatelná podoba osobního suku pak nebyla nikdy zařazena do Základní řady CWG/SWG, ale do speciální " chybové kategorie " nazvané Extra Personal. Pro neosobní suky (tedy ty co by spadaly do limitované, kdyby dostatečně odpovídaly pravidlům) žádná podobná kategorie neexistuje a z toho důvodu takto "postižené" suky v katalogu nejsou.

JPAgeo je zatím ještě správce katalogu a je to dosud on kdo rozhoduje o tom zda má suk nárok na označení CWG nebo SWG. Divím se tvému údivu na tím.
:o

Suky se do katalogu nedostávaly a nedostávají pokud neodpovídají šabloně pro CWG - tj. zejména použitý materiál + velikost a tloušťka suku, velikost a umístění předepsaných nápisů (havně jde o GEOOCACHING.CZ na přední straně a správná grafická podoba znaku GC na zadní straně), správný font písma nicku a existence nicku na GC.com...

Neříkám, že se do katalogu nedostal suk který nebyl vizuálně hezký, ale jinak odpovídal podmínkám pro zařazení. Dokonce ani nikdo neposuzuje "uměleckou" či grafickou úroveň motivu (a už vůbec ne jeho originalitu nebo autorská práva k motivu), ale do katalogu by se zcela jistě nedostal suk pokud by vzorek poslaný ke katalogizaci měl vadu dřeva v místech kde je nick nebo nápis GC.CZ a tyto by tím pádem byly nečitelné.

To snad pochopitelné je nebo ne ?
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#19 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2011 - 14:50

Už někdo ta CWG na neprobíraných sucích viděl? Pokud ne, odkud plyne přesvědčení, že to budou samé šeredy? Btw. do sbírky si zařadím takové kolečko, jehož obrázek se mi líbí, a nebudu řešit, jestli stálo 5 Kč, 10 Kč nebo 15 Kč. Stejně hodnotku kolečka těžko můžu nějak vyčíslit. Prostě líbí / nelíbí.
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#20 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2011 - 14:51

kartagoo napsal/a:
...sám kolečka nemám a asi ani mít nebudu, víc než kazy mně tam vadí "font jména Arial 11, tučný a umístění textu na přední straně", kvůli kterému jsem dosud ten maličký puk nechtěl. To je můj názor. Takže závěrem, kaz mi esteticky vadí méně než jméno nahoře a nápis geocaching.cz dole :D.


...nikde není řečeno jak má vypadat tvůj osobní Sigitem (což je ve své podstatě to "naše" CWG nebo SWG). Pokud se ti nelíbí grafická podoba gravírovaného suku který je pak možné zařadit do oficiálního katalogu a nazvat ho CWG/SWG tak ti přece nikdo nebrání pořídit si cokoli jiného a už vůbec ti (jako nějaká EU) nenařizuje jak má tvůj Sigitem vypadat ;)

jestliže se ale někdo rozhodne pořídit si Sigitem který bude katalogizován tak potom se musí smířit s tím, že takový kousek bude muset vyhovovat jistým (předem známým) podmínkám.

Každý si může pálit do dřeva co chce, ale CWG/SWG prostě bude vždy jen něco z toho co bude vypáleno. Tím je ostatně dána i ta jistá "exkluzivita" těchto Sigitemů a do značné míry to následně ovlivňuje i jejich sběratelskou atraktivitu mezi kačerstvem.
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama