Přejít na obsah


Fotka

NATURAL CWG


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
117 odpovědí na toto téma

#101 Geo Gadget

Geo Gadget

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 235 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2012 - 13:35

wlado, nemas zleho dodavatele, pokud kupujeme netrideny smrk, tak je take trikrat levnejsi nez masiv, pokud kupujeme nemecky trideny smrk, tak je cena stejna. Z trideneho smrku pak nemame zadny odpad. Takze je to skutecne tezke nejak generalizovat. Jinak masivu v soucasne dobe delame daleko vice nez smrku. Ze je byz vyrazu bych rozhodne nerekl, jsou tam krasne videt leta. Nicmene, nektery motiv je hezky na masivu, nektery je hezky na smrku. Vsechny motivy jsou hezke na bukovem suku, ale ten neni k dostani. Momentalne ho mame opet z Nemecka, ale cena je bohuzel o dost vyssi nez smrk. Kvalita je ovsem ultimatni. Ze je smrku nedostatek je smutna pravda. Koupit jich 100 neni skutecne zadny problem, ale dostavat jich pravidelne kazdy mesic 10 000 dobrych uz je sakra problem. Obecne: nekdo holky, nekdo vdolky. Ja bych nikomu nic nevnucoval, at si kazdy vybere co se mu libi.
  • 0

#102 Kohoutaci

Kohoutaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 67 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2012 - 14:48

Mě už rukama prošlo díky naší CWG směnárně mraky koleček. Dobrých, špatných, krásný a tamty taky, ale podle mého názoru i takových, které by mělo být nakázáno zničit už výrobcem a nepouštět je vůbec do světa. Mě osobě by bylo hanba takové kolečko někomu poslat. Naprosto souhlasím s tím co napsal "mirotiro" hned jako druhou zprávu tohoto vlákna a moc se mi libí, to co tu píše "Přeseka" a naprosto s ním souhlasím ve všem co napsal. Taky děkuji GeogagGetu (ale i ostatním, kteří třídí), za to jak třídí suky (měl jsem tu skvělou možnost se osobně přesvědčit) i za cenu že něco musí vyhodit (není toho vůbec málo). Většina z nás to dělá jako koníčka a hlavně pro radost. Když něco sbírám chci to mít hezký a ne nějaký hnus na který se nedá koukat. Někdy tam vada prostě je, ale růst stromu (naštěstí) nejde naprogramovat. Nehoníme se za kolečkama, sbíráme je pro radost, ne..?
  • 0

#103 kromanonec

kromanonec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 264 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2012 - 19:53

lukk napsal/a:
Snad nebudu ukamenován, že obnovuji tuto diskusi po takové době. Jaké jsou k dnešnímu dni zkušenosti s natural CWG? Pár fotek a referencí které se v té době objevily nevypadaly špatně. Nepokazili se? A jak je to s výměnou? Plánujeme první CWG a přírodní suky se nám spíše líbí než že bychom chtěli za každou cenu ušetřit, ale nechceme vypadat při případné směně za blby :)


Máme doma asi 3 dávky naturalů. Loví nás více, takže každej má svoje a ještě si nikdo při výměně nestěžoval a nic neříkal ani po upozornění, že je to natural. Plno kačerů ani netuší co to je a po vysvětlení tam ani nevidí rozdíl. Nedávno jsem dokonce jedno natural dostala při výměně za moje a hned jsem ho poznala a vůbec mi to nevadilo. Já vždycky říkam ber ho nebo ho nech, mě je to jedno. Chceš moje dřívko, tak já mám natural, nelíbí? Tvůj problém. Mě se líběj. Nemusím dělat přece to, co chce někdo jiný.
  • 0

#104 nasamoteulesa

nasamoteulesa

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2012 - 21:05

Děkuji za názor! Objednal jsem tedy natural CWG a nechám se překvapit. Pokusím se přinést nějakou fotodokumentaci až přijdou. Lukk - nasamoteulesa
  • 0

#105 nasamoteulesa

nasamoteulesa

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2012 - 19:22

Tak natural CWG dorazily. Kvalita je podstatně lepší, než jsem očekával. Zhruba polovina má nějaké otřepy které lze pár tahy smirku odstranit. Ze 102ks které dorazily je 71ks bez známky výrazného suku, 29ks s výrazným sukem který nijak výrazně neovlivňuje hlavní motiv a dva kusy nepoužitelné. Jeden má kousek odlomeného kraje a druhý suk který výrazně zasahuje do motivu.

Jediné co bych vytknul je doba dodání která činila 9 dní od připsání platby. Je pravda, že na webu informovali o omezení a možném zdržení ale i tak byla doba dodání po ukončení omezení hodně dlouhá.

Vložený obrázek
  • 0

#106 kromanonec

kromanonec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 264 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2012 - 20:10

Tak to mě příjdou tedy všechny v pohodě, no krom těch dvou. Tam bych až viděla to *natural*.
  • 0

#107 Libor.29

Libor.29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 243 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2012 - 20:13

Souhlas, vypadají velmi dobře. A kde budou dostupné k výměně? :o)
  • 0

#108 nasamoteulesa

nasamoteulesa

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2012 - 22:17

Určitě budou dostupné k výměně na eventu Mega Moravia 2012 + zřejmě v tu dobu v okolí v přilehlých keších... ;) A jinak dlohodobě v keších na valašsku...
  • 0

#109 Chasseur23

Chasseur23

    Chasseur.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2012 - 13:51

nasamoteulesa napsal/a:
Určitě budou dostupné k výměně na eventu Mega Moravia 2012 + zřejmě v tu dobu v okolí v přilehlých keších... ;)


Hlavně abys jich měl dostatečné množství:D:D
  • 0

#110 ja05

ja05

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 564 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2012 - 13:57

Chasseur23 napsal/a:
Hlavně abys jich měl dostatečné množství:D:D


jj, presne to me napadlo taky - budeme se muset potkat brzo na zacatku ME...pac 100 kousku je pryc hnedle ;-)
  • 0

#111 nasamoteulesa

nasamoteulesa

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2012 - 18:32

To abychom nechali ještě přidělat :D
  • 0

#112 Mufa

Mufa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 407 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2013 - 18:22

Ahoj, nemáte někdo nějaký fígl, jak nalakovat CWG tak, aby to i poté bylo čitelné a hezky to vypadalo? Chtěla jsem si udělat pěknou sbírku, pověsit na stěnu, a s hrůzou zjistila, že většina CWG je udělaná tak (nechci říct odfláknutě), že po nalakování to někde ztmavne, někde ne (někde se vpije víc, někde ne).. souvisí to s druhem dříví a s tím, že je to řezaný na "cink" (jsou tam vidět letokruhy), prý by to mělo být obráceně. Díky


  • 0

#113 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2013 - 20:25

Nevim, co znamena, ze by to melo byt obracene, ale ruzna nasakavost v ruznych castech dreva je jeho bezna vlastnost. Pokud ches rovnomerne ztmavnuti, pouzij voskovani. Ovsem to jsi kvalitativne, cenove i pracnosti nekde dost jinde.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#114 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2013 - 21:17

Mufo, nedá mi to, abych se nezeptala, proč CWG nenecháš tak, jak jsi je dostala? Také si plánuji část sbírky pověsit na stěnu - konkrétně coby obraz ve "vitrínách", na které mi poslal návod včetně fotky a rozpisu materiálu Láďa Appl - do jedně se vejdou necelé dvě stovky dřevíček a plánuji si dát vedle sebe na bílou zeď minimálně dvě. Vypadá to jako zasklený obraz, CWG už jsou založená v šanonech, takže zbývá jen to nechat vyrobit - CWG nijak upravovat nebudu, budou tam, jak jsou, jen je občas možná vyměním s těmi, co zůstanou v šanonech.


  • 0

#115 Mufa

Mufa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 407 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2013 - 21:58

Mufo, nedá mi to, abych se nezeptala, proč CWG nenecháš tak, jak jsi je dostala? Také si plánuji část sbírky pověsit na stěnu - konkrétně coby obraz ve "vitrínách", na které mi poslal návod včetně fotky a rozpisu materiálu Láďa Appl - do jedně se vejdou necelé dvě stovky dřevíček a plánuji si dát vedle sebe na bílou zeď minimálně dvě. Vypadá to jako zasklený obraz, CWG už jsou založená v šanonech, takže zbývá jen to nechat vyrobit - CWG nijak upravovat nebudu, budou tam, jak jsou, jen je občas možná vyměním s těmi, co zůstanou v šanonech.

 

Doteď jsem je měla schované v truhličce a občas na ně koukala. Teď si je chci vystavit na stěně v desce, která jich pojme taky cca 200. Desku jsem namořila, CWG chci nalakovat, aby se na ně neprášilo. 

Hledám lak, který pokud možno s barvou neprovede nic, ty, co jsem dosud zkoušela (mat i lesk na dřevo) moc nefungují, udělaly se na nich mapy. Dělá se to jen na těch, který jsou řezaný tak, jak jsem psala. Mám jich pár řezaných přes léta a ty fungují tak, jak si to představuju.. neudělají nic, kolečka zůstanou, jak jsou.


  • 1

#116 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2013 - 22:08

No nevím, podle mě se na ně bude prášit s lakem stejně jako bez něj - varinata od LA má výhodu, že máš zadní desku, vepředu sklo ( nebo plastovou variantu ) a kolem dokola lišty. Horní lišta není na pevno, můžeš obsah lehce měnit a na CWG se nepráší + je nemusíš nijak upravovat. Přijde mi to šikovné a praktické, jen na výměnu dřevíček se doporučuje sundat ze zdi, položit na stůl a použít na rovnání uvnitř pletací jehlici.


  • 0

#117 Mufa

Mufa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 407 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2013 - 10:59

Jasně že se na ně bude prášit, ale narozdíl od těch nenalakovaných ten prach můžu setřít. Za sklem to mít nejspíš nechci, protože je na to pak hůř vidět, pokud na to svítí světlo z boku, To bych na tom musela mít muzeální sklo a to je dost drahý na takovou srandu. Nějak to vykoumám s tím lakem. Mám desku, kde už jsou vyfrézovaný kolečka, takže to tam jen vsadím. A aktualizovat to tím pádem můžu přímo na zdi ;-)


  • 0

#118 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2013 - 12:40

...a s hrůzou zjistila, že většina CWG je udělaná tak (nechci říct odfláknutě), že po nalakování to někde ztmavne, někde ne (někde se vpije víc, někde ne).. souvisí to s druhem dříví a s tím, že je to řezaný na "cink" (jsou tam vidět letokruhy), prý by to mělo být obráceně.

 

Jestli ono to náhodou není tím, že CWG jsou větvové suky...?!?  ;)

 

P.S.

Pod čarou můj osobní názor - lakovat kolečka je hovadina. Ztratí se kouzlo té pryskyřicí vonící přírodniny. Když budou viset svisle (což bývá na zdi celkem pravidlem), nebude ukládání prachu významné. A můžeš je vyluxovat. Ty, co se odluxují úplně, vyměníš za nové...  :)

 

P.P.S.

A jak koukám, tak vlákno se jmenuje "Natural CWG". Tak pozor, lakování je jasný OT a to se zde prosím přísně střeží... :P


Tento příspěvek byl upraven od kiReGPS: 15 prosinec 2013 - 12:42

  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama