Přejít na obsah


Fotka

GeoTrophy / GeoPuzzle


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
803 odpovědí na toto téma

#281 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2012 - 11:38

Dobesch napsal/a:
Clovece o pevnostech uvazuju, ale narazil sem na to, ze by mohly byt ty Bastionove (Vysehrad, Josefov, Terezin, Olomouc) spolecne s predvalecnym opevnenim - ale tam co vybrat. Pokud bychom vyradili ropiky (nebo teda dali jednu 36 a jednu 37) tak Teke objekty to je orisek. Samozrejmne Tvrze a dal .... tak treba Trutnovsko, kde ma kazdej objekt svoji kes, kterej vybrat - a zase tak to bude rada na Severu, par na jihu, nejakej Ropik u Prahy, Bastionovky....no pak nejaky ten povalecny POK ---- ale furt mi to prijde takovy chudy - 25 TO nejakej prilepek - nebo tam dat i nejake hrady ???


Hrady bych nedával, ty už přece mají své kategorie... Ale když si vezmeš, tak třeba v Hradci Králové byla taky pevnost (viz. keš. Zapomenutá pevnost GC1NDE2) a krom toho spolu s českými dějinami souvisí i některé pevnosti těsně za našimi hranicemi (které byly původně naše - pevnosti v polském pohraničí).
Z druhé světové někde u Břeclavy jsou pěchotní sruby, u Králík máš spoustu srubů... Můžeš k tomu přidat i opevnění z dob komunistů.
Zajímavé jsou třeba i takové ty pevnosti v podzemí, kde byly za 2. světové války německé továrny GC2KKYT nebo GC1QZW1. Nebo za komunistů kryty GC1938C - i když tady u těch podzemních krytů nevím, jestli by se ještě daly řadit sem do té kategorie jako pevnosti...
V Brně máš Špilberk, bastionovou pevnost...

I když nevím, musel bych to asi prozkoumat víc... Tohle byl spíše nápad, co já bych osobně klidně přidal jako geopuzzle :-)
  • 0

#282 hexteam

hexteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 349 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2012 - 12:03

Ty pevnosti by asi byli prilis ruznorode. Ropiky a kryty by asi nedopadly dobre po vizualni strance GP Zamky jsou rekneme ve vyrobe. Reky by mohly byt, ci spise prameny, ale tohle GP by take trpelo po vizualni strance. Vodni plochy taktez, tam by to navic podle me postradalo turistickou atraktivnost. Jeste je tu od nekoho navrzene tema vetrnych mlynu, coz mi prijde zajimave.
  • 0

#283 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 865 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2012 - 12:19

Safra a ja si rikal, ze kdyz ten Spilas nanapisu ze se nekdo ozve :D Pokud Spilas tak je jasne, ze nejstarsi Ceske Wigo by bylo jasnou volbou - v hlave to vsechno je. To opeveneni pred valkou - No Breclav ..ono je to spis Znojmo (Oficialne Hrusovany nad Jev.), ale zase je to "kratka linie a bud by meli vsechny jeden Puzzlik a pak mi to prijde takove degradujici, a nebo by se musel vybrat jeden konkretni. A to same ty linie u Kralik, kde je asi sest Serii Betonove hranice (1-6 a kazda o cca 6 kouscich), nevim jak je na tom Opavsko a Ostravsko, Stare mesto pod Sneznikem se z tohohle pohledu jevi asi nejlip - prakticky vzdy par objektu u sebe (teda na tech 2 mistech). Jasnou volbou by byly Tvrze a pak treba Nachodska Brezinka ci Ostravska Trat. Jenze kdyz sem premyslel o fotkach tak by se mi nejvic libily dobovky a pak by to chtelo vybirat nejake uplne nej nej - napada me treab MO-S-17 pokud ma kes. Jenze pri velikosti puzzle mam trochu strach aby ty obrazky byly od sebe vubec rozlisitelny a nevypadalo vsechno skoro stejne. No vida Hradecka pevnost mi vypadla a to o ni vim ..no a tema "hradama" sem myslel prave ty stare pevnosti z doby stredoveku (spis sem se blbe vyjadril) co defacto podobu "hradu" mivaly. Faktem je ze pevnost v Stribrna Hora v Sovich Horach je krasna vec .
  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#284 Podes

Podes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2012 - 12:28

Bookmark hotov


http://www.geocachin...2b-71db007f65e3

  • 0

#285 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2012 - 12:34

Podes napsal/a:
Bookmark hotov

http://www.geocachin...2b-71db007f65e3


Když vkládáš odkaz, vlož ho rovnou aktivní - vlož odkaz, vyber ho a pak klikni na tlačítko "url" pod políčkem na vkládání textu - do textu se vloží odkaz [ url ] [ /url ] a odkaz se tím stane aktivním (jde na něj kliknout)... Stejně se vkládá i odkaz na kešku (cache), obrázek (img), mail nebo se takto dá formátovat text na tučný, kurzívu atp...
  • 0

#286 Podes

Podes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2012 - 13:03

Roman_Jaromer: Diky za opravu. Jsem tu novy. Tak mam nove info jak se rika z prvni ruky. Dalsi nova socha je u Litomysle. U Ceskeho Tesina se bude pristi tyden dalsi nova socha kolaudovat. Tak se nam kraje pekne zaplnuji. Ted uz jen, aby mistni kaceri dodali kesky. Aktualni cislo je 21.
  • 0

#287 Slashiik

Slashiik

    Slashiik

  • Members
  • PipPipPip
  • 141 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2012 - 13:04

A co treba prehrady, nebo vodni elektrarny ?
  • 0

#288 sefmilota

sefmilota

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2012 - 14:13

Postrádám kategorii ČESKÉ JESKYNĚ.
  • 0
MO

#289 Filip Pecha

Filip Pecha

    Filip Pecha

  • Members
  • PipPipPip
  • 180 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2012 - 14:38

o jeskyních jsem už na nějakém eventu něco zaslechl, tuším, že to byl filky
  • 0

#290 Karhu Team

Karhu Team

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2012 - 20:48

První GeoPuzzle dnes zkompletováno!

Vložený obrázek
  • 0

#291 ThomasPV

ThomasPV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2012 - 20:51

Jojo, jeskyně máme rozpracovné, zatím spíš ve stavu návrhu seznamu. S Filkim to prodiskutuju a hodíme sem nástřel pro případné změny.
  • 0

#292 hexteam

hexteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 349 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2012 - 19:27

Gratuluji Karhu Teamu k prvni kompletaci GeoPuzzle :) Jak jsem videl tech 34 kousku, rikal jsem si, ze to urcite brzy padne, pekne, pekne :)
  • 0

#293 filki

filki

    filki

  • Members
  • PipPipPip
  • 83 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2012 - 15:53

Udělal jsem si seznam jeskyní, který jsem poslal ThomasoviPV. Následně jsem si k němu doplnil GC kódy keší a ještě nějaké další informace, ale kvůli poruše disku jsem o data přišel, jelikož tento soubor zrovna nebyl zálohovaný. Ale jak bude chvilka času, zkusím na to zase sednout a doladit to i s obrázky.
  • 0

#294 LukasX

LukasX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 387 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2012 - 6:06

Ahoj, tak za archivovany Svojanov je venku nahrada. Jeste ceka na FTF :) GC3XFVE
  • 0
Venku prší nebo všechny krabky odlovené? Začtěte se do Tesaříka a můžete začít sami tvořit nejen originální kešky...

#295 hexteam

hexteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 349 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2012 - 8:56

Skvele, skvele, je to tam.
  • 0

#296 Medulove

Medulove

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2012 - 21:07

Sochy by byly spíše regionální záležitostí - ale co třeba udělat GP pro jednotlivé kraje? a nebo souhrnnou - krajů je 14, tedy by šlo z každého dát jednu městskou a jednu přírodní keš (nepokrytou zatím jinde) a zbylých 7 přidělit 7 větším krajům...
  • 0
Méďulové

#297 Johule

Johule

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 167 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2012 - 17:10

Kraje se mi moc nezdají - podle čeho by se ta keš vybírala? Navíc, od toho jsou zas jiné mapky...puzzle mi přijdou vhodné na více tematické věci... Já bych raději znovu zalobovala za ty historické stavební slohy, mohl by to být moc pěkný výběr - puzzle románský sloh, potom gotika a tak, tomu bych nemohla odolat:) A mohl by se pak třeba udělat i výběr evropsky nejvýznamějších staveb...ale to už se asi moc rozvášňuju:D Taky mě napadlo geopuzzle na téma Národních přírodních památek, ale těch je příliš mnoho...(CHKO by taky byly zajímavé, ale to už jsou zas dost velké oblasti...) A jinak ohledně přehlcení puzzlí...samozřejmě se to nemá přehánět, ale zas každý si může vybrat to své...mě třeba neberou pivovary, někdo zas nemá potřebu sbírat kostelíky...on si podle mě každý vybere, co ho baví...
  • 0

#298 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 865 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2012 - 9:18

Hele co do Pivniho puzzle do Plzne zaradit misto toho povsechneho nebo historickeho ted jednu novinku GC3X70X
  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#299 Filip Pecha

Filip Pecha

    Filip Pecha

  • Members
  • PipPipPip
  • 180 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2012 - 16:34

ok dámto tam. Už mám od hexteamu instrukce jak dál, ale v práci ted dokončuji jeden projekt co mě stojí spoustu času, ale v pátek finišujeme takže po neděli se vrátím k dokončení tabulky a zkompletování fotek
  • 0

#300 vavros

vavros

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 179 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2012 - 18:36

A co takhle Cimrmanovské Puzzle ? Myslím, že se pár kousků po republice nachází . ;)
  • 0




4 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 4 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama