Přejít na obsah


Fotka

GeoTrophy / GeoPuzzle


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
803 odpovědí na toto téma

#301 roman325

roman325

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2012 - 18:37

supr tyto nové e-shopy s geocachingem: smazán spam
  • 0

#302 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 971 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2012 - 18:39

roman325 napsal/a:
supr tyto nové e-shopy s geocachingem:

smazán spam (ještě to citujte paka)

Jdi s tím už laskavě do háje
  • 0

#303 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2012 - 18:43

martinracek26 napsal/a:

roman325 napsal/a:
supr tyto nové e-shopy s geocachingem:

smazán spam (ještě to citujte paka)l

Jdi s tím už laskavě do háje

Do háje ne, rovnou do BANe !!
  • 0
Oregon 650, iPhone5 + Geoget

#304 filki

filki

    filki

  • Members
  • PipPipPip
  • 83 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2012 - 20:10

Jak jsem slíbil o pár příspěvků zpátky, sednul jsem na to a vytvořil nástřel pro České jeskyně:

odkaz na bookmark zde:
http://www.geocachin...f9-8c6ab4cb57ad

mapka k dispozici tady:
http://www.geocachin...3b6cd4588ed6a46

Je tam 38 kousků k diskuzi, moje idea je taková, že bych se nebránil to trochu očesat v oblasti Moravského krasu, kde je těch jeskyní opravdu hodně - ideálně na úkor západu Čech či Vysočiny, aby to bylo trošku lépe rozložené. K některým jeskyním se váže i více keší, ale je vždy vybrána jedna jako představitel, aby bylo zřejmé, kde se jeskyně nachází.

Takže se nebojte a pište svoje komentáře a tipy.
  • 0

#305 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2012 - 21:01

Bookmark (alespoň u nás na severu Čech) vypadá jak vybíraný podle názvu - když tam bylo slovo "jeskyně", místo a keš se do seznamu dostaly. Zdaleka (asi o řád, možná o dva) nejjeskyňovatějšími jeskyněmi na Ústecku ale jsou Loupežnická jeskyně v místě keše Za patologem z kopce 2 a Obří jeskyně s keší Höhlen der Böhmischen Schweiz - Riesenturmhöhle.

Bez obou jako by ten seznam ani nebyl...!

.
  • 0

#306 filki

filki

    filki

  • Members
  • PipPipPip
  • 83 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2012 - 21:05

Na obě z nich jsem samozřejmě narazil, ale keše s terénem 5 mi do GeoPuzzle nepřišly jako nejlepší nápad. Jinak jsem samozřejmě vyhledával jak podle názvu keší, ale především v seznamech různých speleologických spolků.
  • 0

#307 Fukar

Fukar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 308 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2012 - 21:13

Jako Jičíňák to píšu nerad, ale Rumcajs GC1C77H opravdu není jeskyně. Zato třeba GC2PHKG by se tam hodila. Nebo GC2CDHV
  • 0

Člen týmu URNA - Útvar Rychlého NAlezení.
Lovem postižen na 100%.


#308 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2012 - 21:55

filki napsal/a:
Na obě z nich jsem samozřejmě narazil, ale keše s terénem 5 mi do GeoPuzzle nepřišly jako nejlepší nápad.
Jinak jsem samozřejmě vyhledával jak podle názvu keší, ale především v seznamech různých speleologických spolků.


Rozumím. Alespoň jednu bych tam ale dal. To by bylo jako v Moravském krasu bez Macochy. Když vyměníš Loupečnickou za Loupežnickou, bude to dobrá volba. Ke keši je to v zásadě jen slanění nádherným dvacetimetrovým komínem, kterým se dá pak zase vyjumarovat zpět. Nemůžou být asi všechny jeskynní keše téjedenapůlky...B)
  • 0

#309 Podes

Podes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2012 - 22:45

Olšiakovy sochy stále rostou. Právě se dokončuje pořadové č. 23. Tak už zbývá jen 12 :D Příští rok se chystá několik dalších, např. u Brna. Takže z lokální záležitosti se pomalu stává globální.

Přiložené miniatury

  • olsiakovysochy.jpg

  • 0

#310 LukasX

LukasX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 387 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2012 - 10:57

K Jeskynim. No rozhodne mi tam chybi jedna fajna u nas: GC1BA1A. Je to s navstevou interieru a da se prolezt skrz na skrz na druhou stranu nekolik desitek metru. Vyplnilo by to tu mezeru co je kolem nas :) A jeste vlastne jedna, ale ta je uzavrena: GC1T83M
  • 0
Venku prší nebo všechny krabky odlovené? Začtěte se do Tesaříka a můžete začít sami tvořit nejen originální kešky...

#311 filki

filki

    filki

  • Members
  • PipPipPip
  • 83 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2012 - 16:42

Nějaké z výše uvedených jsem do bookmarku doplnil, ale ty T5, to je fakt na zvážení, i když dle fotek to vypadá velice zajímavě :D
  • 0

#312 Podes

Podes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2012 - 17:38

T5 nejsou pro vsechny. Pro ty, kdo je nedají je dopredu vyloucena moznost kompletni vyplneni puzzle. Znacne deprimujici a demotivujici. Byt tvoritelem puzzle, hodne bych se rozmyslel vyloucit dopredu znacnou cast geopopulace. :(
  • 0

#313 filki

filki

    filki

  • Members
  • PipPipPip
  • 83 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2012 - 18:02

Podes napsal/a:
T5 nejsou pro vsechny. Pro ty, kdo je nedají je dopredu vyloucena moznost kompletni vyplneni puzzle. Znacne deprimujici a demotivujici. Byt tvoritelem puzzle, hodne bych se rozmyslel vyloucit dopredu znacnou cast geopopulace. :(


Přesně tohle jsem si říkal taky, ale na druhou stranu GeoPuzzle European Summits je pochopitelně hodně o T5 keších - na Mont Blanc jistě nevyleze každý.
  • 0

#314 ja05

ja05

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 564 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2012 - 18:04

Podes napsal/a:
T5 nejsou pro vsechny. Pro ty, kdo je nedají je dopredu vyloucena moznost kompletni vyplneni puzzle. Znacne deprimujici a demotivujici. Byt tvoritelem puzzle, hodne bych se rozmyslel vyloucit dopredu znacnou cast geopopulace. :(


a ty mas dojem a tuseni ze budes mit nekdy vsechny puzzle?? ja urcite ne a vubec me to nedeprimuje...ano uznavam ulovit T5 neni pro vsechny, ale dostavas se do pozice kdy muzes zacit nadavat na T5, protoze je nemuzou ulovit vsichni...kurna, prece nemam pravo mit moznost (a ono ji vlastne mas) ulovit vsechno....bohuzel nelezu, tak neulovim T5 - a je jedno, jestli kes patri do puzzle nebo ne...
a btw. puzzle ktery prosazujes, a to Olsiakovy sochy, taky predpoklada ulovit T5 - Mamlase...
  • 0

#315 hexteam

hexteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 349 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2012 - 18:39

Diky za prvni seznam pro jeskyne. asi neni dobre jit cestou hledat jeskyne podle nazvu kesek. Melo by se na to jit z opacne strany a brat to ajko turista, nalezt nejaky web, ktery se zabyva jeskynema v cesku, ale z jaksi turistickeho pohledu, ne z pohledu jeskynaru a podle toho vybrat objekty a pak k nim priradit krabicky. Vyssi koncetrace v ruznych oblastech nevadi, nemusi byt vsechna GP po cele CR, viz treba drevene kosteliky. Preferoval bych jeskyne, ktere se daji primo navstivit. at uz jako oficialni turisticke misto, tak proste moznost se trochu ponorit nekam do tmy. Tady bych T5 toleroval, ale max 1-2 kousky. Jak uz bylo psano, v European summits, jsou take, tam to ale ani jinak nejde.
  • 0

#316 osnica

osnica

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 153 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2012 - 18:46

hexteam napsal/a:
Tady bych T5 toleroval, ale max 1-2 kousky. Jak uz bylo psano, v European summits, jsou take, tam to ale ani jinak nejde.

Aj v slovenských kopčekoch - Gerlach. Tiež to asi nikdy nebudem mať kompletné. ;)
  • 0

GeoPuzzle plugin pre GeoGet
GC Watchlist Enhancer - skript pre Chrome a FF (Greasemonkey)

Bežky na Orave - prehľadný kalendár zimných prechodov na Orave


#317 filki

filki

    filki

  • Members
  • PipPipPip
  • 83 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2012 - 18:54

hexteam napsal/a:
Diky za prvni seznam pro jeskyne. asi neni dobre jit cestou hledat jeskyne podle nazvu kesek. Melo by se na to jit z opacne strany a brat to ajko turista, nalezt nejaky web, ktery se zabyva jeskynema v cesku, ale z jaksi turistickeho pohledu, ne z pohledu jeskynaru a podle toho vybrat objekty a pak k nim priradit krabicky.
Vyssi koncetrace v ruznych oblastech nevadi, nemusi byt vsechna GP po cele CR, viz treba drevene kosteliky. Preferoval bych jeskyne, ktere se daji primo navstivit. at uz jako oficialni turisticke misto, tak proste moznost se trochu ponorit nekam do tmy.
Tady bych T5 toleroval, ale max 1-2 kousky. Jak uz bylo psano, v European summits, jsou take, tam to ale ani jinak nejde.

Snažil jsem se to udělat přesně z toho turistického pohledu - primárním cílem bylo najít keše u veřejně zpřístupněných jeskyní, dále pak nějaké ty, do kterých se dá i vlézt nebo je v nich přímo keš a pak nějaké ostatní - ty jsem volil tak, aby se to pokud možno rozptýlilo po celé ČR.
Je pravda, že ve svém širším okolí vím o více jeskyních s keší, do kterých se dá vlézt, ale nechtěl jsem to všechno koncentrovat do oblasti Moravského krasu.
  • 0

#318 Podes

Podes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2012 - 18:59

ja05 napsal/a:

Podes napsal/a:
T5 nejsou pro vsechny. Pro ty, kdo je nedají je dopredu vyloucena moznost kompletni vyplneni puzzle. Znacne deprimujici a demotivujici. Byt tvoritelem puzzle, hodne bych se rozmyslel vyloucit dopredu znacnou cast geopopulace. :(


a ty mas dojem a tuseni ze budes mit nekdy vsechny puzzle?? ja urcite ne a vubec me to nedeprimuje...ano uznavam ulovit T5 neni pro vsechny, ale dostavas se do pozice kdy muzes zacit nadavat na T5, protoze je nemuzou ulovit vsichni...kurna, prece nemam pravo mit moznost (a ono ji vlastne mas) ulovit vsechno....bohuzel nelezu, tak neulovim T5 - a je jedno, jestli kes patri do puzzle nebo ne...
a btw. puzzle ktery prosazujes, a to Olsiakovy sochy, taky predpoklada ulovit T5 - Mamlase...


Já ani tak nepsal o sobě. Na T5 se sice nehonim, i když pár jich mám. Já se zastával všeobecně. A nevadí mě, že nějakou T5 nemám. A kešky T5 bych nesrovnával s GP, kešek je nesrovnatelně více, než GP. A když nějakou vynechám, tak to zas tolik nevadí. Na druhou stranu GP je málo a rád bych je plnil.
  • 0

#319 joey59

joey59

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2012 - 19:00

K jeskyním:
Jeskyně Postojná (Amerika) v Českém ráji rozhodně chybět nesmí ;) - GC12PPX

Pak případné doplnění, ale spíš je to už jiná kategorie...:
GC1H0QV
GC28G7E
  • 0

#320 ALLiK team

ALLiK team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 60 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2012 - 7:19

Z významnějších jeskyní v ČR v seznamu určitě chybí Králova jeskyně u Tišnova GC3FQTE. A potom ještě nějaká pseudokrasová mezi Náchodem a Broumovem.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama