Přejít na obsah


Fotka

zkušenosti s eTrex 30


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
200 odpovědí na toto téma

#61 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2012 - 20:08

Ač bych v polemice rád pokračoval, nechci zbytečně plevelit toto vlákno. Je přeci jen o Etrexu a mi už jdem úplně jinam. Jen poslední věci :) Já taky furt čumím na displej, takže bych si toho všiml určitě. Pomalu chodím. Zastavím se, udělám dva tři kroky, zas se zastavím, zas pár kroků atd.... Pomalou chůzí to tedy není. Navíc než se zavedl nějaký ten filtr na způsob statické navigace, tak při nulové rychlosti byly v prošlé stopě velké ústřely.Po zavední filtru mi už při nulové rychlosti šipka sama necestuje. Takže jednoznačné plus a žádný nepříliš inteligentní filtr.
  • 0
GeoWiki - Vše co jste chtěli vědět o Geocachingu
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače

#62 ZZ

ZZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2012 - 20:24

Rufuc napsal/a:
Ač bych v polemice rád pokračoval, nechci zbytečně plevelit toto vlákno. Je přeci jen o Etrexu a mi už jdem úplně jinam.


Je fakt, že se takhle můžeme hádat do nekonečna - tobě to nedělá, mě to dělá atd... Měl bych na tebe ještě pár dotazů, pošlu ti je v SZ.
Jinak by si tohle téma asi zasloužilo vlastní vlákno...

Rufuc napsal/a:
Já taky furt čumím na displej, takže bych si toho všiml určitě. Pomalu chodím. Zastavím se, udělám dva tři kroky, zas se zastavím, zas pár kroků atd.... Pomalou chůzí to tedy není.


Pak už zbývá jedině vysvětlení, že to dělá nějaká hardwarová závada a některé přístroje jsou vadné a některé ne. Ty bys měl zřejmě ten bez vady.
Téhle hypotéze ale moc nevěřím...

Rufuc napsal/a:
Navíc než se zavedl nějaký ten filtr na způsob statické navigace, tak při nulové rychlosti byly v prošlé stopě velké ústřely. Po zavední filtru mi už při nulové rychlosti šipka sama necestuje. Takže jednoznačné plus a žádný nepříliš inteligentní filtr.


V tomhle ohledu je to plus, ale pokud to v určitých podmínkách způsobuje sticky problém, rád se bez toho filtru obejdu. V 60CSx není, takže šipka cestuje, pokud člověk dlouho stojí, ale rozhodně mi to vadí míň, než sticky problém. A taky bych radši měl tu starou verzi průměrování bodu, ne tu podivnost, která je v nových modelech (díky tomu nechytrému filtru).
  • 0

#63 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 996 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2012 - 16:12

Tlumočím dotaz od kamaráda. Koupil si eTrex 20, pár měsíců ho používá a teď:

"... tak sem garmina uved do tovarniho nastaveni a ted pri automaticle casove zone je mimo o 10 hodin. a nenecha si to vymluvit. takze tady se stmiva a on hlasi ze je kolem 6te rano."

Kupoval ho v Singapuru a nyní je ve Vietnamu, není to fake garmin. Co má asi rozhašeného? Já bych na to večer kouknul podle O300, ale myslím že eTrex uživatelů je už tady dost, kteří by mohli poradit. Díky.
  • 0

#64 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2012 - 16:18

A uz mu nastavil jeho aktualni polohu, nebo si Garmin mysli, ze je stale ve fabrice?
  • 0

#65 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 996 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2012 - 16:39

Nevím, budu mu psát večer až příjdu z práce. Tak jestli by tady někdo hodný hodit "návod pro blbý". Ale mohlo by to být ono. Kde to nastaví?
  • 0

#66 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2012 - 16:44

Zapnes tu GPSku, a polozis ji na okno tak, aby co nejvice videla na oblohu. Za chvili se chytne, a podle zjistene polohy se muze zaradit do spravneho casoveho pasma. jeste by ti mohl vevnitr chybet soubor s definici casovych pasem, ale to by sis jej muzes zevnitr sam rucne smazat. Kazda aktualizace firmware by jej tam nahrala zpet.
  • 0

#67 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 996 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2012 - 17:18

Díky, přetlumočím. Doma se ještě kouknu jak to mám v mejdlu, ale asi to bude ono.
  • 0

#68 osnica

osnica

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 153 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2012 - 23:57

Dnes mi eTrex 30 spravil pri pripojení ku PC zaujímavú vec: súbor Current.GPX sa javil poškodený - pozrel som sa naň a skutočne bol náhodne rozsekaný na rôzne segmenty - obsahoval XML dáta ale ako keby boli pomiešané, žiadny root element, začínal v polovičke elementu, atď. Ostatné GPS súbory (s waypointami) boli OK. Po odpojení a pripojení GPS na USB bol druhý krát súbor už v poriadku - veľkosť na byte rovnaká, ale obsah tentokrát korektný. Zrejme nejaký zvláštny a ojedinelý bug vo firmware? Pred časom som mal podobný ale "opačný" problém - prehral som do GPS súbor GPS s keškami, a GPS napísalo chybu importu a skončilo bez skrýší. Následne som ho pripojil k PC, tomu istému súboru len zmenil dátum/čas cez touch aby sa javil ako nový, a po opätovnom zapnutí bolo všetko OK.
  • 0

GeoPuzzle plugin pre GeoGet
GC Watchlist Enhancer - skript pre Chrome a FF (Greasemonkey)

Bežky na Orave - prehľadný kalendár zimných prechodov na Orave


#69 ZZ

ZZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2012 - 12:56

osnica napsal/a:
Dnes mi eTrex 30 spravil pri pripojení ku PC zaujímavú vec: súbor Current.GPX sa javil poškodený - pozrel som sa naň a skutočne bol náhodne rozsekaný na rôzne segmenty - obsahoval XML dáta ale ako keby boli pomiešané, žiadny root element, začínal v polovičke elementu, atď. Ostatné GPS súbory (s waypointami) boli OK.


Přesně tohle se mi stalo už asi dvakrát, hned poprvé jsem to hlásil Garminům.

osnica napsal/a:
Po odpojení a pripojení GPS na USB bol druhý krát súbor už v poriadku - veľkosť na byte rovnaká, ale obsah tentokrát korektný. Zrejme nejaký zvláštny a ojedinelý bug vo firmware?


V prvním případě se mi poškozený gpx už nepodařilo opravit, ve druhém pomohlo opětovné odpojení a připojení. Je to evidentně chyba ve firmware.

Co je ale horší, tak někdy asi před týdnem se mi do druhého dne zcela ztratila prošlá stopa, soubor Current.gpx zmizel (to je v pořádku), ale v archivu nebyl odpovídající gpx s daným datem.

osnica napsal/a:
Pred časom som mal podobný ale "opačný" problém - prehral som do GPS súbor GPS s keškami, a GPS napísalo chybu importu a skončilo bez skrýší. Následne som ho pripojil k PC, tomu istému súboru len zmenil dátum/čas cez touch aby sa javil ako nový, a po opätovnom zapnutí bolo všetko OK.


Mně to zas pravidelně dělá, že mi zmizí všechny waypointy (soubory gpx ale v navigaci zůstanou), vypozoroval jsem, že obvykle po smazání nějakého staršího bodu. Řeším to tak, že všechny soubory gpx vymažu, zapnu a vypnu navigaci, znovu soubory nahraju, zapnu, a už tam zase jsou...
Rovněž jsem to hlásil.
  • 0

#70 Popina

Popina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 432 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2012 - 22:33

Je to sice hloupé, ale přesto to napíši sem. Máte někdo nějakou zkušenost s tím, jak do Etrexe nacpat SPOILERY? Mě to prostě za boha nefunguje přes geoget a dokonce ani ručně ... Mohl by mě někdo prosím poslat podrobný návod pro blbečka, jak to tam dostat? Dík
  • 0
Kačica - označení kačerky. Geodežing - není třeba vysvětlovat. Chodím s o dvanáct let starší Terexičkou :-)

#71 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2012 - 22:44

A hloupa otazka - nahral sis tam firmware, ktery to podporuje?
  • 0

#72 Popina

Popina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 432 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2012 - 23:03

ano, nahrál :-) Resp. píše mi to, že používám nejnovější firmware :-)
  • 0
Kačica - označení kačerky. Geodežing - není třeba vysvětlovat. Chodím s o dvanáct let starší Terexičkou :-)

#73 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2012 - 21:21

alkes napsal/a:

ZZ napsal/a:
To by mě zajímalo - s jakou verzí ti to nedělá?

GpsMap 62st fw 2.50 (přinejmenším jsem si aspoň ničeho do očí bijícího nevšiml)

Tak jo, můžu potvrdit, že to je velice jednoduše reprodukovatelný jev dokonce u GPSMap62 se starým firmwarem. Je ale potřeba stabilně opravdu pomalý pohyb, což je taky důvodem, proč jsem si zatím ničeho nevšiml - chodím dost rychle.:)
  • 0

#74 lentom

lentom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2012 - 10:23

Blyska se na lepsi casy:
Beta zlepsujici chovani pri malych rychlostech
  • 0

#75 vesely.vitek

vesely.vitek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2012 - 12:42

najde se dobrovolník, který by to během víkendu vyzkoušel? V pondělí objednávám.... Děkuji
  • 0

#76 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2012 - 20:53

Tak ZZ se tu chlubil, ze ten problem umi spolehlive navodit - pro test idealni.
  • 0

#77 ZZ

ZZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2012 - 21:08

Jo, už mám tu beta verzi nainstalovanou, zítra se jde zkoušet. :-) Vypadá to, že ta "smršť", co způsobilo to video na diskuzích groundspeak.com, přináší své ovoce...
  • 0

#78 vesely.vitek

vesely.vitek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2012 - 23:16

Tomu se nesmíš divit, hlavně že se tomu někdo opravdu věnoval. Zítra očekávám hlášení a pak budu děkovat :-)
  • 0

#79 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2012 - 23:39

Nemám eTrexe, ale už se mi něco podobného stalo několikrát i s Oregonem. Počítadlo se zastaví a pak najednou skočí. Což vede k chození dokola. Jestli to bylo při pomalém pohybu, nebo při špatném signálu, nevím. Takže jestli daný problém vyřeší u jednoho typu, mohl by se příslušný algoritmus časem promítnout i do jiných přístrojů.
  • 0

#80 tremor1

tremor1

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2012 - 12:55

Včera jsem odlovil 5 keší, 4 městské a 1 v lese, žádný problém se zamrzáním nebyl. Ale musim říct že jsem tento problém neměl ani před tím s verzí 2.50
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama