Přejít na obsah


Fotka

zkušenosti s eTrex 30


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
200 odpovědí na toto téma

#101 clioh

clioh

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2012 - 18:22

Píši opravu: - mapy v profilech mi už neblbnou, měl jsem je jen špatně označené. Po předělání názvu se v profilech chovají jak mají:)
  • 0

#102 Chlapina

Chlapina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2012 - 21:28

Zeptám se - v nějaké recenzi sem se dočetl, že umí ukládat listingy a bylo tam poznamenáno, že až 2000. Co to znamená? Že v něm můžu mít až 2000 uložených kešek? Takže ne víc? Pokud si stáhnu několik pocket querry, nahraju je do tý navigace, tak jak je pak v praxi zobrazím na mapě? Zobrazí mi to všechny co tam jsou, nebo vždy otevřu ten konkrétní a jediný GPX soubor, který zrovna chci zobrazit a víc najednou jich otevřít nemůžu? A nakonec - vyluštěné mysterky si tam naukládám zvlášť každou samostatně jako zvláštní GPX soubor?
  • 0

#103 DreamR

DreamR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2012 - 21:18

Dneska jsem se byl na eTrex 30 podivat zive a musim se priznat, ze me zklamala velikost displeje. Chci ji pouzivat na kole a tak se mi displej zda strasne malicky. Mam strach aby byl za jizdy na kole pouzitelny. Hodlam jezdit na kole a mit zobrazene kesky, ktere budu hledat. Muze nektery z majitelu popsat, jak je to pouzitelne? Zajima me jestli stiha prekreslovat displej. Rad bych poprosil nejakeho majitele, jestli by mi mohl treba poslat obrazek displeje se zobrazenymi keskami. Je to pro me dulezite pri rozhodovani o koupi, mockrat dekuji.
  • 0

Garmin eTrex 30 TOPO Pro 2015 + Tempe senzor + Premium Heart Rate monitor; Lenovo P70; Nikon D5100; geobike Kelly's Scarpe


#104 TeryPV

TeryPV

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2012 - 13:40

Já používám eTrex 30 na kole Asi měsíc a musím říct, že je to paráda:) Velikost displeje je sice menší ale vůbec to nepociťuji. Má parádní nastavení takže se dá nastavit co všechno se má zobrazovat. Co se týče překreslování tak na kolo naprosto v pohodě a i autem do rychlosti cca 100km/h úplně v klidu. Jinak jezdím vždy s vypnutým podsvícením a i tak je displej perfektně čitelný. Nevím zda bych na kole snesl větší zařízení. Jinak Nedotykové ovládání je na kolo, a obzvlášť v deštivém a bahnitém období naprosto luxusní. Ovládání je přesné a jisté, u dotykového displeje si to nedokáži moc představit. Dále přístroj v podstatě ihned po zapnutí najde družice!!!Nikdy jsem nečekal!! A co se Týče výdrže...tak mám pocit, že to snad vůbec baterky nepoužívá;) Já ho pořídil za cenu 4000,- nový a se zárukou a jsem naprosto spokojený. Líbí se mi víc než Colorado s kterým mám také dosti zkušeností.
  • 0

#105 St&nda

St&nda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 329 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2012 - 19:06

TeryPV napsal/a:
Já ho pořídil za cenu 4000,- nový a se zárukou a jsem naprosto spokojený.

Ahoj, můžu se zeptat kde byl k sehnání za takovou cenu? Uvažuju o něm, ale cenově se to pohybuje spíš kolem 5,5 tis, mluvím o pražských eshopech. A ještě mám dotaz na mapy (navigaci jsem nikdy žádnou neměl, tak nevím jak to chodí) - inzeruje se možnost map 1:10 000 - ty se musí dokoupit, nebo se dá někde stáhnout, a jestli to má vůbec smysl? A verze lifetime s "doživotní" bezplatnou aktualizací - má cenu o ní uvažovat? Ta vychází kolem 6,3 tis. Moc díky za info, event. i doporučení obchodu.
  • 0

#106 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2012 - 19:30

Ctyri tisice jsou divne, to vypada spise na verzi bez mapy, ktera se u nas snad ani oficialne neprodava. :o Za tech zhruba 5.5kKč je verze s mapou Topo Czech. Lifetime verze je zhruba o tisicovku drazsi. jestlis e to vyplati? No, vem si, ze normalni upgrade Topo Czech mapy stoji 690Kč, a vychazi zhruba jednou za rok. takze uz pri druhem upgradu mas investici zaplacenou. Nemusis premyslet, jestli ti ten upgrade zrovna stoji za to, protoze ho proste automaticky mas.
  • 0

#107 St&nda

St&nda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 329 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2012 - 22:04

"Nechci slevu zadarmo", tak teď už jen aby mi ten geocaching ještě pár let vydržel... Docela se na to těšim, protože občas z Nok C5-03 co mám rostu, kápnul jsem na horší kus co se dokáže zvlášť přes zimu při změnách teplot zrestartovat i 10x za hodinu, už jenom při odemykání "kláves" (a ještě jsem se nedostal k dokončení reklamace, po prvním kole a novým FW stále beze změn) - vedle garmina to budu brát spíš jako online doplněk. Snad budu mít jen ty dobré zkušenosti B)
  • 0

#108 TeryPV

TeryPV

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2012 - 8:54

St&nda napsal/a:
Ahoj, můžu se zeptat kde byl k sehnání za takovou cenu? Uvažuju o něm, ale cenově se to pohybuje spíš kolem 5,5 tis, mluvím o pražských eshopech. A ještě mám dotaz na mapy (navigaci jsem nikdy žádnou neměl, tak nevím jak to chodí) - inzeruje se možnost map 1:10 000 - ty se musí dokoupit, nebo se dá někde stáhnout, a jestli to má vůbec smysl? A verze lifetime s "doživotní" bezplatnou aktualizací - má cenu o ní uvažovat? Ta vychází kolem 6,3 tis. Moc díky za info, event. i doporučení obchodu.


No já ho koupil v jednom slovenském e-shopu a i s dopravou stál 4300,- Obědnal jsme jej před Vánoci čekal na něj mesíc, nicméně po vánocích šel o 700 s cenou nahoru i na Slovensku:@ Ale myslím si, že na Slovensku bude stále minimálně o 500 levnější:) Jinak já ho měl se Slovakia TOPO ale to mě netrápí...mapy...řekněme mám:) Co se map týče tak jsou samozřejmě dvě možnosti jak je opatřit...cestou legální a cestou ilegální:) Nicméně konečný efekt a použitelnost je naprosto stejná:)
  • 0

#109 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2012 - 9:05

Ja ti nevim, ale chlubit se na verejnem foru, ze to mas levnejsi, protoze krades, mi moc frajerske nepripada. Leda ze bys pouzival free mapy, pak by to bylo zcela v poradku! Pokud ale chces pouzivat Topo Czech, tak poctivy clovek si je koupi, ne? Samostatna Topo Czech mapa ale stoji necelych 2500,-, takze poctivy clovek nakupem na Slovensku opravdu neusetri. Pokus bys chtel pouzivat free mapu (treba tu z OSM), pak bych nakup na slovensku chapal. Ostatne, povazuji jen za neschopnost ceskeho Garminu, ze neni ochoten prodavat i levnejsi verzi zcela bez mapy.
  • 0

#110 TeryPV

TeryPV

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2012 - 9:18

Já se nechlubím:) zmínil jsem snad někde, že kradu :) Já jen řekl že jsou určité možnosti:) Každý má ve svobodném státě možnost si vybrat:) Ale když už jsme u toho...by mě docela zajímalo kolik zdejších jsou na 100% poctivý:) ale to sem nepatří, stejně jako Vaše obviňování mé osoby:) Já chtěl kolegovi jen nabídnout možnosti a alternativy :)
  • 0

#111 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2012 - 9:25

Pro jistotu pripominam,ze vlakno je o novem etrexu.Jen aby se nam tu zas nerozhorel nesmyslny offtopic flame ;)
  • 0

#112 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2012 - 9:28

Staci si misto tech krecovitych smajliku odpovedet na jednuche otazky: Pouzivas freeware mapu? Ano/Ne Koupil sis to na slovensku proto, aby te to vyslo celkem draz? Ano/Ne Pokud na oboje odpovis NE, pak je situace zcela jasna. Alkes: Ok, necham ho zit. Jen jsem chtel upresnit, ze nakup v zahranici sice muze byt levnejsi, ale neni s tuzemskou mapou, kterou by si spravne mel pak clovek koupit zvlast, ale pak uz to zase nevyjde levneji.
  • 0

#113 TeryPV

TeryPV

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2012 - 9:29

alkes napsal/a:
Pro jistotu pripominam,ze vlakno je o novem etrexu.Jen aby se nam tu zas nerozhorel nesmyslny offtopic flame ;)


Proto jsem psal, že obviňování a řešení poctivosti a nepoctivosti sem nepatří;) Tak a už odpovídám jen na věcné otázky k eTrex 30 na Která rád odpovím jakožto hrdý majitel:)
  • 0

#114 TeryPV

TeryPV

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2012 - 9:30

HaLuMa napsal/a:
Staci si misto tech krecovitych smajliku odpovedet na jednuche otazky:

Pouzivas freeware mapu? Ano/Ne
Koupil sis to na slovensku proto, aby te to vyslo celkem draz? Ano/Ne

Pokud na oboje odpovis NE, pak je situace zcela jasna.


Offtopic:)
  • 0

#115 yankee

yankee

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2012 - 22:01

Já mám Etrex30 asi 2 měsíce a zatím maximální spokojenost. Jen zatím stále nemohu přijít na to, proč se mi ta samá mapa na Etrex Legend versus Etrex30 zobrazuje jinak, tuším, že to bude někde schované asi v nastavení displaye, ale na čtení manuálu není jaxi čas...
  • 0

#116 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2012 - 22:17

Co se ti tam zobrazuje jinak?
  • 0

#117 yankee

yankee

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2012 - 9:02

No, na Legendu krásně vidím podrobnosti topo mapy, vrstevnice a tak a byly vidět hned po nahrání mapy bez nějakého dalšího nastavování. Na Etrexu30 tyto detaily namám a nějak se mi je nedaří vyladit, ale všiml jsem si, že je tam možnost různých typů nastavení zobrazení displaye, tak možná tudy cesta povede :o)
  • 0

#118 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2012 - 9:08

V nastaveni mapy si muzes nastavit, od jakeho zoomu mapy se maji ty podrobnosti zobrazovat. A mnoho dalsiho.
  • 0

#119 yankee

yankee

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2012 - 11:26

no jo, pravdu máš, už jsem spokojenější, budu si prostě muset chvíli najít a pohrát si s tím nastavením :o) Jako "vtipný bonus" teď řeším, že mi nějak k přístroji neposlali TOPO SK, ačkoli jsem to v tomto packu kupoval...řeším to od ledna s obchodem Inter-store.sk, uvidíme, co mi napíšou...ale měli dobrou cenu...
  • 0

#120 osnica

osnica

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 153 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2012 - 11:37

yankee napsal/a: Jako "vtipný bonus" teď řeším, že mi nějak k přístroji neposlali TOPO SK, ačkoli jsem to v tomto packu kupoval...řeším to od ledna s obchodem Inter-store.sk, uvidíme, co mi napíšou...ale měli dobrou cenu...

TOPO SK tam nebola vôbec predinštalovaná?

Staršie verzie (1 a 2) boli distribuované na CD (inštalátor pre MapSource), ale keď som kupoval eTrex 30 priamo u SK distribútora Garmin - firma Conan - tak TOPO SK 3 bola už len predinštalovaná v internej pamäti eTrex 30 (img súbor). Nebolo k tomu CD s inštaláciou pre MapSource - to treba jedine dokúpiť.
  • 0

GeoPuzzle plugin pre GeoGet
GC Watchlist Enhancer - skript pre Chrome a FF (Greasemonkey)

Bežky na Orave - prehľadný kalendár zimných prechodov na Orave





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama