Přejít na obsah


Fotka

zkušenosti s eTrex 30


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
200 odpovědí na toto téma

#121 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2012 - 12:25

No, u ceskych garminu mas prilozenou pametovou kartu s predinstalovanou mapou. A na krabici registracni kod, ktery kdyz si zaregistrujes na garmin.cz webu, tak si muzes stahnout plnokrevnou instalacku (to co je na tom CD). Neni to na Slovensku podobne?
  • 0

#122 Popina

Popina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 432 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2012 - 14:03

Rád bych se na něco zeptal: Svou etrex30 krmím GPXkama z geogetu (export pro nový GARMIN), všee funguje bez problému až do chvíle, co chci do paměti gps nahrát další GPX (například přes funkci na geocaching: Send to GPS) V té chvíli daný gpx ignoruje, jako by vůbec neexistoval. GPSku mám na geocaching.com nastavenou a kešek mám v prvním souboru kolem 1500 (1800 waypointů - včetně parkingů, stages etc...) Čím myslíte, že to je, že moje GPSka se rozhodla další importy ignorovat? U FTF lovů to je vcelku velký problém ;-) Dík
  • 0
Kačica - označení kačerky. Geodežing - není třeba vysvětlovat. Chodím s o dvanáct let starší Terexičkou :-)

#123 osnica

osnica

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 153 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2012 - 0:41

HaLuMa napsal/a:
No, u ceskych garminu mas prilozenou pametovou kartu s predinstalovanou mapou. A na krabici registracni kod, ktery kdyz si zaregistrujes na garmin.cz webu, tak si muzes stahnout plnokrevnou instalacku (to co je na tom CD).

Neni to na Slovensku podobne?


Skutočne neviem aký je štandardný postup, popisujem len osobnú skúsenosť s distribúciou v SR. Kupoval som len 2 GPS a obidve priamo su SK distribútora Garmin, firmy Conan, ktorá robí aj SK TOPO mapy. Niekedy v 2005 alebo 2006 to bola Vista C, kde bola mapa dostaná na CD. Teraz pri eTrex 30 bola mapa predinštalovaná v internej pamäti. Pre použitie v MapSource je treba dokúpiť CD verziu za 13 € (túto položku je vidieť v ich systéme po registrácii konkrétneho GPS). Samostatne mapa stojí samozrejme viac. Mne osobne systém keď sa GPS predávajú len priamo s SK TOPO mapou vyhovuje, keďže jej cena pri zakúpení s GPS je zanedbateľná.

Ale mám dnes iný zaujímavý postreh ku eTrex 30. Po nedávnej aktualizácii FW z 2.50 na 2.70 (2.60 aj 2.61 som preskočil) eTrex "zabudol" nastavenia Recreational profilu. Resp. zabudol nie je presné - premazali sa nastaveniami z Geocaching profilu. Jediné v čom sa profily teraz líšia sú farby a tóny (ktoré ostali pôvodné) ale všetko ostatné (nastavenia trip computer, mapa, chirp searching, atď) sa prekopírovalo z Geocaching profilu do Recreational. Zároveň Page Sequence nastavenia Geocaching profilu zmizli úplne. Porovnával som aj XML súbory profilov cez merge a skutočne sa tam všetko premazalo... Ostatné profily (Automotive, Marine, Fitness) sú myslím nepoškodené.

Mám pocit, že niekto niečo podobné spomínal, ale neviem nič nájsť. Zrejme pôjde o ojedinelý problém, ale aj tak... škoda že som si odzálohoval iba úplne prvotné nastavenia profilov a nie vlastné po úpravách.

Sporadicky sa mi stále vyskytuje chyba keď po pripojení k PC nevidím v GPS všetky súbory (napr. Current.gpx) prípadne vidím useknuté súbory, tak ma napadá, že premazanie profilu možno súvisí ani nie tak s upgradom FW ako s jeho problémami pri práci so súborovým systémom?
  • 0

GeoPuzzle plugin pre GeoGet
GC Watchlist Enhancer - skript pre Chrome a FF (Greasemonkey)

Bežky na Orave - prehľadný kalendár zimných prechodov na Orave


#124 yankee

yankee

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2012 - 10:07

HaLuMa napsal/a:
No, u ceskych garminu mas prilozenou pametovou kartu s predinstalovanou mapou. A na krabici registracni kod, ktery kdyz si zaregistrujes na garmin.cz webu, tak si muzes stahnout plnokrevnou instalacku (to co je na tom CD).

Neni to na Slovensku podobne?


Už je vše v pohodě, po registraci GPSky na garmin.sk jsem si chybějící mapu stáhnul a nahrál a je tam.
Konec dobrý, všechno dobré :o)
  • 0

#125 gosoft

gosoft

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2012 - 19:49

Pročetl jsem si hezkou "flame" diskuzi a napadlo mě přispět se svou trochou zkušeností s eTrex30 - sticky - z nějakých důvodů se neprojevuje na mojí GPS nebo tento problém nevnímám - přesnost - jsem nadšen, vyzkoušeno mimo jiné u GCHEB6 a souřadnice na GPS byly stejné jako souřadnice monolitu na kterém byla položena - citlivost - občas možná až moc, hlavně v oblastech s hodně odrazy občas směr a rychlost hodně skáčou - paperless geocaching - v kombinaci s geoget úplně perfektní, ke každé kešce mám popis, pár posledních logů a nápovědu :D , v terénu nebo v zahraničí je to dokonalá funkce - výdrž baterek - exaktně jsem neměřil ale pocitově je excelentní - rychlost nalezení družic - až na výjimky do 30 sekund, GPS + Glonass - snad jediný nedostatek je výpočetní výkon procesoru :( jde to poznat při překleslování mapy, nápad vypočítat trasu typu "autonavigace" jsem měl pouze jednou. Zjevně Garmin musel udělal kompromis mezi výkonem a výdrží a to druhé vyhrálo :| - vlastně ještě jeden podivný nedodělek - mizerné uchycení mikroSD karty, parodie na plechový držák mi už párkrát spolu s kartou vypadla při výměně baterek. Blbé je, že baterky většinou dojdou na nějakém logickém místě, třebas uprostřed rozbahněné louky :@ Jinak vážně spokojenost, má ty vlastnosti které jsem chtěl, hlavně GPSka pro geocaching. Ostaní funkce jsou více méně bonusem. Původně jsem měl Garmin Vista HCx, ale eTrex30 se mi zdá vážné lepší.
  • 0

#126 hrabalr

hrabalr

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2012 - 7:27

K té citlivosti. Když to srovnám se svou straou Etrex Legend, tak to má pozitivní i negativní stránku. Pokud se člověk dostal do lesa nebo do skal, tak, když Legend udržela signál, tak se směr moc neměnil. Etrex 30 má signál téměř všude, ale díky vyšší citlivosti se v nepřehledném terénu směr velmi často mění. Holt odraz je odraz a je to prostě daň za vyšší citlivost. V poslední době jsem se párkrát dostal do skal (Saské Švýcarsko, Kokořínsko) a odlovit kešku mezi skalami není jednoduchá a hlavně rychlá záležitost. Pokud není čas na podrobnější dohledání, tak je orientace někdy dost složitá. Samozřejmě, pokud chci cache najít, nusím si ten čas udělat. To jen tak na okraj.
  • 0

#127 lentom

lentom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2012 - 20:54

gosoft napsal/a:
- sticky - z nějakých důvodů se neprojevuje na mojí GPS nebo tento problém nevnímám

Pokud máš novější verzi FW (vyšší než 2.61 Beta), je sticky problém odstraněn, ale daní za to je častější aktualizace polohy a případné skákání na mapě.

- snad jediný nedostatek je výpočetní výkon procesoru :( jde to poznat při překleslování mapy, nápad vypočítat trasu typu "autonavigace" jsem měl pouze jednou. Zjevně Garmin musel udělal kompromis mezi výkonem a výdrží a to druhé vyhrálo :|

Ideální je pak mobil s androidem a a:Drake, kde máš online funkce, fieldnotes a další spoustu vychytávek a pak se s garminem pouze naviguješ na POI a zbytek řešíš v mobilu kde je to pohodlnější a rychlejší.

- vlastně ještě jeden podivný nedodělek - mizerné uchycení mikroSD karty, parodie na plechový držák mi už párkrát spolu s kartou vypadla při výměně baterek. Blbé je, že baterky většinou dojdou na nějakém logickém místě, třebas uprostřed rozbahněné louky :@

Jednou se mi to stalo doma a ihned jsem na ten držák nalepil kousek elektrikářské pásky, od té doby je klid.
  • 0

#128 Basin

Basin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 169 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2012 - 16:33

Mám půjčený eTrex20 a nejdou mi do něj nahrát odemčené mapy z mapsource. Program píše, že mapy nejsou odemčené pro všechny navigace. Nevíte čím to je?
  • 0

#129 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2012 - 17:55

Vime. ;) Pokud by byla mapa od zacatku odemcena, fungovala by tam. Pokud ale ta mapa byla puvodne zamcena a byla odemknuta jistym nelegalnim programkem, ktery se snazi tu ochranu z nainstalovane mapy odstranit, tak takto upravene mapy v novych eTrexech nefunguji. Takze musis vzit originalni zamcenou mapu a odemknout si ji prave pro tvuj pristroj.
  • 0

#130 martin.dilli

martin.dilli

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2012 - 19:13

Chci se zeptat jestli má někdo stejný problém či už ho řešil,mám problém s 30kou po zapnutí dám v menu položku schránky s poklady, zmáčknu tlačítko menu, vyskočí další nabídka asi 6 položek,vyberu cokoli a je jedno jestli ji potvrdím či zmáčknu tlačítko back nebo menu, etrex se vypne. Zkusil jsem nový firmware ale bez změny
  • 0

#131 umelecky vedouci

umelecky vedouci

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2012 - 20:04

Jaký je momentálnš nejnovější a ověřený firmware pro eTrex 20. Mám na přístroji 2.30
  • 0

#132 osnica

osnica

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 153 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2012 - 21:49

@martin.dilli toto som ja ešte nezažil, aj keď z tých 6 položiek menu som použil zatiaľ asi len úplne prvú "spell search" t.j. hľadanie podľa názvu. Teraz som skúsil ďalšie dve položky menu a všetko funguje bez problémov.

@umelecky vedouci ja používam 2.70 (najnovšia stabilná verzia) ale či je to najlepšia "overená" verzia neviem. Predtým som mal 2.50. Existujú aj beta verzie 2.71 a 2.73.

Pre mňa najväčšia nepríjemnosť (pri všetkých verziách FW ktoré som mal) je občasný problém s pripojením cez USB. Dnes som napríklad Current.gpx sťahoval na 4x. Po prvom pripojení mal nesprávnu veľkosť 170kb a obsahoval iba starý záznam, až som sa zľakol že som záznam vypol (veľkosť bola totožná so včerajšou). Po druhom pripojení mal už 200kb ale nedal sa otvoriť (neplatný XML súbor). Po treťom pripojení sa vôbec neobjavili diskové jednotky. Po štvrtom pribudlo ešte nejakých 100bytov a konečne to bolo v poriadku. Toto mi robí asi tak pri jednom zo 4 pripojení k PC (ale väčšinou sa to napraví hneď na druhý pokus) a už to začína trochu liezť na nervy.
  • 0

GeoPuzzle plugin pre GeoGet
GC Watchlist Enhancer - skript pre Chrome a FF (Greasemonkey)

Bežky na Orave - prehľadný kalendár zimných prechodov na Orave


#133 Bubisovi

Bubisovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 180 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2012 - 7:59

martin.dilli napsal/a:
Chci se zeptat jestli má někdo stejný problém či už ho řešil,mám problém s 30kou po zapnutí dám v menu položku schránky s poklady, zmáčknu tlačítko menu, vyskočí další nabídka asi 6 položek,vyberu cokoli a je jedno jestli ji potvrdím či zmáčknu tlačítko back nebo menu, etrex se vypne. Zkusil jsem nový firmware ale bez změny


Tak toto presne se mi take delo, ale jsou to uz nejake 2 verze FW nazpet, nyni uz to zatim funguje.

Vysledoval jsem ze to dela jenom pri prvnim otevreni seznamu kesi pri CZ rozhrani. Takze jsem prepnul do ENG, otevrel seznam kesi a pote po prepnuti do CZ uz to fungovalo. Jako zdroj pouzivam primo PQ.
  • 0
HW: Nokia E52, Vodafone 845, Eten M700, Garmin Béda Trávníček Převod z gg2 na .lmx - dacia.ic.cz/gg2

#134 Live & Dead

Live & Dead

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2012 - 7:44

[quote]Bubisovi napsal/a:
[quote]martin.dilli napsal/a:
Chci se zeptat jestli má někdo stejný problém či už ho řešil,mám problém s 30kou po zapnutí dám v menu položku schránky s poklady, zmáčknu tlačítko menu, vyskočí další nabídka asi 6 položek,vyberu cokoli a je jedno jestli ji potvrdím či zmáčknu tlačítko back nebo menu, etrex se vypne. Zkusil jsem nový firmware ale bez změny[/quote]

Měl jsem stejnej problém a psal jsem i na helpdesk garminu a bylo mi doporučeno abych přístroj restartoval do továrního nastavení. Přístroj se celý vymazal a při opětovném nahrání všech keší už to fungovalo a nevypínala se.
  • 0

#135 kalgan

kalgan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 138 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2012 - 20:21

No to jsem teda zvědavej.Garmin má asi takovou hoňku že mi zapomněli spravit v záruce Legenda.30 dní je fuč a mě přišel dobropis.Okamžitě jsem si objednal eTrex 20 ale když to tady čtu,nevím nevím.Legend byl jednička i bez listingu.
  • 0

#136 umelecky vedouci

umelecky vedouci

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2012 - 4:59

Přesně to se stalo mě,oprava Garminu se nezdařila a s novým eTrexem 20 jsem nadmíru spokojen.
  • 0

#137 Chocenaci

Chocenaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2012 - 8:14

Etrex 30 spolu s mapou ve verzi PRO ještě asi pořád není, že? Nemáte někdo infomace, kdy by se mohla prodávat?
  • 0
Garmin eTrex30

#138 umelecky vedouci

umelecky vedouci

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2012 - 13:02

Podle posledních zpráv eTrex nemá na mapy PRO.
  • 0

#139 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2012 - 13:13

Kecy! Neni to pravda! PRO mapy na tom bezi v pohode, oproti nePRO mape jen zanedbatelne pomaleji. A PRO mapa tam bezi rychleji, nez treba na eTrex Vista HCx, ktera se dodnes s PRO mapou doprodava. Ja jsem si to totiz zmeril (a uverejnil tady na foru) a tak se neopiram jen o marketingove reci ceskeho Garminu. :D
  • 0

#140 Chocenaci

Chocenaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2012 - 19:49

No tak budu muset ještě pár měsíců počkat, než bude v prodeji... já čekám! :)
  • 0
Garmin eTrex30




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama