Přejít na obsah


Fotka

zkušenosti s eTrex 30


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
200 odpovědí na toto téma

#141 kalgan

kalgan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 138 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2012 - 21:12

Hodně jezdím mimo republiku,tady jsem odkázanej pouze na šipku.V Itálii jsem si koupil sim kartu do telefonu.Ovšem výdrž tak čtyři hodiny.Nevím jestli eTrex zvládne automapu evropy abych mohl vědět kde vůbec jsem.Stalo se mi třeba že jsem šel ve Francii podél řeky asi dva km a posledních sto metrů mi ukázala na druhý břeh.Kdybych měl kupovat TOPO každého státu tak za ně nechám sto tisíc.
  • 0

#142 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2012 - 7:16

Vsak si tam nahraj jake chces mapy, co ti pamet a kapacita pametove karty dovoli. Muzes zkusit i ty volne dostupne generovane z OpenStreetMap.
  • 0

#143 barbus61

barbus61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2012 - 10:29

HaLuMa napsal/a:
Vsak si tam nahraj jake chces mapy, co ti pamet a kapacita pametove karty dovoli. Muzes zkusit i ty volne dostupne generovane z OpenStreetMap.

To neni jen tak. Ja nahral mapu do Garmina a slapala v pohode. Pak jsem ji z garmina vymazal a tu samou mapu jsem nahral na kartu. Z karty se mi vsak na pristroji nezobrazila. Babo rad.
  • 0

#144 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2012 - 11:05

Tak to jsi to tam nahral blbe, to je jednoduche. (do spatneho adresare, nebo neco takoveho...) ;) Mapy z karty normalne funguji, ostatne, jsou modely od Garminu, kde ta mapa jde nahrat prave a jen na kartu.
  • 0

#145 barbus61

barbus61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2012 - 14:08

HaLuMa napsal/a:
Tak to jsi to tam nahral blbe, to je jednoduche. (do spatneho adresare, nebo neco takoveho...) ;) Mapy z karty normalne funguji, ostatne, jsou modely od Garminu, kde ta mapa jde nahrat prave a jen na kartu.

Tak do jakeho adresare to mam nahrat?
  • 0

#146 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2012 - 14:13

Primo pod pismenkem, pod jakym vidis tu kartu, bys mel mit podadresar Garmin. Tak do nej.

Ve chvili, kdy tam ten adresar budes mit, tak se ti ta karta bude i nabizet jako cil pro nahrani map primo z MapSource. Staci ji pak dat treba do ctecky (ktera je casto mnohem rychlejsi nez pripojena GPSka).
  • 0

#147 barbus61

barbus61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2012 - 19:25

HaLuMa napsal/a:
Primo pod pismenkem, pod jakym vidis tu kartu, bys mel mit podadresar Garmin. Tak do nej.

Ve chvili, kdy tam ten adresar budes mit, tak se ti ta karta bude i nabizet jako cil pro nahrani map primo z MapSource. Staci ji pak dat treba do ctecky (ktera je casto mnohem rychlejsi nez pripojena GPSka).

Dekuji za radu, uz je to tam. Hned se mi bude lepsi spat:D.
  • 0

#148 Ice

Ice

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2012 - 12:50

Zdravím, mám nemilou zkušenost s Garmin eTrex 30. Nahrál jsem kešky jen Zlínský kraj PQ, zobrazí se ok i popisky. Ale jakmile zkusím dát vyhledat nebo chci zobrazit nalezené tak navi se sekne a vypne. Musím jí pak ručně zapnout. FW je tam nyní 2.73beta ale dělal to i 2.70 i 2.40 co tam byl originál když byla nová. Dělá to jen mě nebo i někomu jinému. Jak to popř odstranit? váhal jsem i nad Factory hard reset zda by nepomohl. Díky za každou radu.
  • 0

#149 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2012 - 12:58

Surove nezpracovane PQ? Pak je to pravdepodobne neco v datech, co eTrex nezkousne. Jistejsi je to PQ zpracovat nejakymi programy, co z toho odstrani jednak zbytecna data, ale hlavne i veci, ktere zpusobuji potencialni problemy.
  • 0

#150 Ice

Ice

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2012 - 13:47

Zkoušel jsem PQ prohnat i Geodetem export jako garmin etrex a i garmin new ale ani jeden mi pak eTrex 30 nenajde nevím kde dělám chybu.
  • 0

#151 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2012 - 15:42

Zkus tohle: http://geoget.ararat...kript:gpxgarmin, to s etrex30 funguje. A vysledne GPX se nahrava tam, kam bys jinak nahraval to PQ. Ostatne, mas to na te strance i presne popsane.
  • 0

#152 Ice

Ice

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2012 - 8:42

Tento plugin jsem zkoušel, výsledné GPX to sice načetlo ale opět při práci s keškam při vstupu do položek např vyhledávání kešky, zobrazení nalezených opět zásek. a po 3tím záseku už nejde opět ani zapnout :-(
  • 0

#153 Popina

Popina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 432 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2012 - 8:54

Ice napsal/a:
Tento plugin jsem zkoušel, výsledné GPX to sice načetlo ale opět při práci s keškam při vstupu do položek např vyhledávání kešky, zobrazení nalezených opět zásek. a po 3tím záseku už nejde opět ani zapnout :-(

Změň si jazyk z češtiny na angličtinu ;-)
  • 0
Kačica - označení kačerky. Geodežing - není třeba vysvětlovat. Chodím s o dvanáct let starší Terexičkou :-)

#154 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2012 - 9:43

Rada nad zlato - jak se to ma udelat, kdyz GPSka nejde ani zapnout, ani zresetovat?
  • 0

#155 Ice

Ice

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2012 - 12:04

ted už asi nijak. nemyslím si že by čeština na to mohla mít takový vliv. jde nějak upavit exportní plugin aby to exportovalo kešky jen s CZ popisem bez ENG popisu že by výsledný soubor byl menší? jakou verzi FW kdo používá a jak velký GPX soubor s keškama?
  • 0

#156 Ice

Ice

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2012 - 15:35

prej vracejí výrobci celou sérii co měl dodavatel u sebe tak jsem zvědavý, kdy bodrazí "nová" která bude ok. Popř mě napadlo lze umístit GPX soubor i na SD kartu v případě problémů bych ji jen vyndal? najde ji tam eTrex 30? /SD/Garmin/GPX/... ? popř bylo by možné pokud někdo má kešky všechny Zlínský kraj pro eTrex 30 které chodí ok abych to mohl vyzkoušet. moc děkuji.
  • 0

#157 DreamR

DreamR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2012 - 21:25

jak je to s tim vracenim cele serie navigaci? pouzivate nekdo na Etrex 30 novou Topo 2012? (predpokladam ze u Lifetime edice je mozne ji nahrat)
  • 0

Garmin eTrex 30 TOPO Pro 2015 + Tempe senzor + Premium Heart Rate monitor; Lenovo P70; Nikon D5100; geobike Kelly's Scarpe


#158 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2012 - 21:52

Ice napsal/a:
jde nějak upavit exportní plugin aby to exportovalo kešky jen s CZ popisem bez ENG popisu že by výsledný soubor byl menší? jakou verzi FW kdo používá a jak velký GPX soubor s keškama?

To pochybuju. Jedině rozpoznáváním jazyka. Kdyby to bylo nějak logicky v listingu rozlišené - jenomže to by musel udělat GS. V jednom listingu nevím podle čeho by se měl jazyk rozeznat. Ale bylo by to hodně šikovné, exportovat jen NUTNOU část. Listing si přečtu raději na PC a dlouhým listingem se blbě posouvá.
Jinak k původní otázce, je dobrým zvykem dávat si GPX a další věci (JNX) na kartu, právě proto, že v případě potíží se dá vyndat.
  • 0

#159 DreamR

DreamR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2012 - 20:28

Rád bych se zeptal ještě na jednu věc, která mě zajímá. Je možné se nechat navigovat na cache a zároveň přitom zaznamenávat projetou trasu? V případě použití smartphonu jsem nikde nenašel program, který by to dokázal. Je možné buď se nechat navigovat anebo provádět záznam trasy. Díky.
  • 0

Garmin eTrex 30 TOPO Pro 2015 + Tempe senzor + Premium Heart Rate monitor; Lenovo P70; Nikon D5100; geobike Kelly's Scarpe


#160 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2012 - 20:33

Tak to je prirozena vlastost uz od pradavna. Pokud mas povolene vyrabeni tracklogu, tak se ti zaznamenava, at s GPSkou delas cokoliv.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama