Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Jakou navigaci?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
60 odpovědí na toto téma

#1 Chlapina

Chlapina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2012 - 21:14

Zdravím, projížděl jsem tady všechny možné topicy a fóra a nikde jsem nenašel to co hledám. Už nějakou dobu lovím přes mobil, ale jelikož se nechutně rychle vybíjí (a postrádá mapu) tak si říkám, že by nebylo špatné investovat do nějaké navigace. Většina lidí tady má Garmina, takže ve značce by asi bylo jasno, ale jakého? Nechce se mi do toho dávat 10 tisíc, ale zase chci aby to mělo alespoň mapu, snadno se do toho nacpaly kešky, na mapě mi to hezky ukázalo kde která je, třeba u multin aby mi to ukázalo při rozkliknutí všechny stage (pokud to teda umí vůbec nějaká, nikdy jsem to neměl v ruce, nevím jak to funguje s keškama) a tak. Beztak je pravděpodobné, že si ten nákup rozmyslím, ale po tom, co se mi dnes při posledním odlovu opět vybil mobil jsem trošku vytekl...
  • 0

#2 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2012 - 21:30

Chlapina napsal/a:
Zdravím,

projížděl jsem tady všechny možné topicy a fóra a nikde jsem nenašel to co hledám.

....

tomu nějak nevěřím...že by to tady ještě nikdy nikdo nenapsal?
Ale co je hlavní, urči si maximální cenu a podle toho si vyber ten nejlepší, který se do toho vejde. Asi nejlepší rada.
  • 0

#3 Chlapina

Chlapina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2012 - 21:36

Nejvyšší cenu těžko určím, když nemám přehled o tom co je použitelné a co ne. Samozřejmě že nebudu hledat nic nejdražšího, ale taky nechci aby to byl vrak.
  • 0

#4 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2012 - 21:40

Chlapina napsal/a:
Nejvyšší cenu těžko určím, když nemám přehled o tom co je použitelné a co ne. Samozřejmě že nebudu hledat nic nejdražšího, ale taky nechci aby to byl vrak.

a co chceš, aby ti kdo radil, když nevíš základní parametr? :o
Zkus napsat do hledání "jakou gps" a čti...
  • 0

#5 Chlapina

Chlapina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2012 - 21:47

:@ No je vidět že se nic moc nedozvim, myslím že jsem jasně napsal že do ní nechci investovat desetitisíce, ale taky že nechci aby to byl krám, takže jsem čekal že mi někdo napíše že například do 5000 tisíc to nemá cenu, že pokud dám tolik a tolik tak seženu tohle a tohle, což stojí za to, nebo že nemá cenu dávat tolik protože stačí tolik aby to bylo slušné.
  • 0

#6 Popina

Popina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 432 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2012 - 21:50

To je právě přesně to, co najdeš, když budeš hledat :-D. Každý si vybírá GPS podle svého gusta. Já bych třeba nedal dopustit na Etrexy a kamarád zase na Oregony... Najdi si svůj styl :-D
  • 0
Kačica - označení kačerky. Geodežing - není třeba vysvětlovat. Chodím s o dvanáct let starší Terexičkou :-)

#7 Chlapina

Chlapina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2012 - 21:58

To je báječný, při dotazu jakou navigaci si pořídit dostanu odpověď "najdi si svůj styl". Takže půjdu do obchodu, řeknu si "jo, tak takhle vypadá dobře, ta se hodí k mýmu stylu Chlapiny" a koupim si jí. Aha... Takže se tu skutečně nenajde někdo, kdo by mi objektivně a inteligentně poradil a osvětil pár adeptů od nuly až dejme tomu 10ti tisíc?
  • 0

#8 Pinokio.CZ

Pinokio.CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2012 - 21:58

Jezdím Fábií, ale chtěl bych si pořídit fakt něco dobrýho, ale zase aby to nestálo víc než 100tisíc... Asi uznáš, že to se asi opravdu těžko radí ;). Co člověk, to názor, nejlepší bude, když sem napíšeš model co sis zhruba vybral a co si o tom lidi myslí, a hned budeš vědět klady i zápory.., jinak obecných debat "jakou navigaci" je tu ve vláknech opravdu víc než dost.
  • 0

#9 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2012 - 22:00

zkusil jsi to hledání?
http://www.geocachin...php?forum_id=11
http://www.geocachin...thread_id=21289
http://www.geocachin...thread_id=20847
například...ale ten výběr za tebe nikdo neudělá

a hned tady vedle http://www.geocachin...224#post_328224
  • 0

#10 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2012 - 22:06

Co člověk, to zastánce své navigace. Já používal na prvních pět stovek keší starý Etrex Legend (Béďa Trávníček) a taky to šlo. Pak jsem měl Etrex Legend Hcx a nedal bych na něj dopustit. Teď mám Oregon 550t a nedám na něj dopustit. Ten Legend Hcx držel lépe signál, ale nedají se tam dát listingy, takže ani stage multin. Oregon nemá takovou přesnost (místo pěti metrů ukazuje třeba osm... žádná tragédie), ale má listingy, stage, wherigo. Takže jde opravdu jen o to, co by sis představoval, prohlídni si, která navigace to nabízí, pak si na zbozi.cz dej vyhledat nejlevnějšího prodejce a je to.
  • 0

#11 Chlapina

Chlapina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2012 - 22:10

http://www.garmin.cz...r/etrex-20.html tam se mi zdá jako nevýhoda, že to nemá dotykový display (má vůbec smysl?) http://www.garmin.cz.../dakota-10.html tohle se mi zase na první pohled nezdá moc bytelné http://www.garmin.cz...oregon-450.html a tahle mi přijde podobná jako ta Dakota, ale nějaký rozdíl tam asi musí být když je jednou tak dražší. V čem je tedy která ochuzenější, a která obohacenější? edit: a určitě chci aby měla listingy, hinty, stage a podobně. Jen nevím jak poznám jestli to ta navigace umí a jestli to neumí.
  • 0

#12 Pinokio.CZ

Pinokio.CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2012 - 22:13

Chlapina napsal/a:
http://www.garmin.cz...r/etrex-20.html
tam se mi zdá jako nevýhoda, že to nemá dotykový display (má vůbec smysl?)
http://www.garmin.cz.../dakota-10.html
tohle se mi zase na první pohled nezdá moc bytelné

http://www.garmin.cz...oregon-450.html

a tahle mi přijde podobná jako ta Dakota, ale nějaký rozdíl tam asi musí být když je jednou tak dražší.

V čem je tedy která ochuzenější, a která obohacenější?


Sice by stačilo si nastudovat parametry, ale obecně, Dakota je menší než Oregon, a hloupější. Také stojí za to zvážit čitelnost displeje na slunci... nemusí to být žádná sláva.

Etrex má zase jiné ovládání, ale dá se na to zvyknout.

A tím jsi v podstatě vyčerpal všechny použitelné možnosti, tak že te´d babo raď :-D
  • 0

#13 barbus61

barbus61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2012 - 22:19

Ja zacal lovit a ulovil prvnich 600 kesi s autonavigaci. pak jsem si poridil starsi PDA Asus. Mezitim jsem procital, hledal. vsude, kde se dalo.Na ME v Nebilovech jsem si pristroje osahal a az pak jsem se rozhodl, a koupil Etrex30. Cely mi to trvalo pres rok.
  • 0

#14 Chlapina

Chlapina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2012 - 22:25

A jak poznám jestli to podporuje listingy a stage? A další věc - jsou v tom turistické mapy, to chápu, a dá se tam nějak případně i donahrát satelitní mapa? Když tam budu mít dejme tomu městskou keš, tak na normální mapě nepoznám moc kde konkrétněji se nachází, tak si to budu chtít přepnout na satelitní.
  • 0

#15 barbus61

barbus61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2012 - 22:29

Nejlepsi bude, kdyz objedes par Eventu. Tam ti kazdy rad poradi a predvede ti svoje pristroje v akci. S nakupem nemusis spechat, ted v zime toho stejne moc neodlovis.
  • 0

#16 malaveverka

malaveverka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2012 - 22:34

barbus61 napsal/a:
Nejlepsi bude, kdyz objedes par Eventu. Tam ti kazdy rad poradi a predvede ti svoje pristroje v akci. S nakupem nemusis spechat, ted v zime toho stejne moc neodlovis.

Tomu bych tak nevěřila ;) To tempo je docela zajímavý. Nojo, ta mládež má dost času na lov :D
  • 0

Oregon 450
Alligator S4700 Duo + c:geo

bílé geovozidlo Hyundai i20 s modrou ještěrkou


#17 Chlapina

Chlapina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2012 - 22:35

To já s tím rozhodně nespěchám, ale s těmi eventy to není špatný nápad.
  • 0

#18 Pinokio.CZ

Pinokio.CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2012 - 22:35

Chlapina napsal/a:
A jak poznám jestli to podporuje listingy a stage?

A další věc - jsou v tom turistické mapy, to chápu, a dá se tam nějak případně i donahrát satelitní mapa? Když tam budu mít dejme tomu městskou keš, tak na normální mapě nepoznám moc kde konkrétněji se nachází, tak si to budu chtít přepnout na satelitní.


Na Oregonu to částečně jde, ale asi se s tím nevyplatí dělat... ony ty turistické navigace navádí docela přesně ;-), když je dobře zaměřeno. A pokud ne, tak ti ani satelitní snímek nepomůže. A vlastně, pořád je ještě možnost mít sebou i mobil s online přístupem :)
  • 0

#19 Trauma_Zero

Trauma_Zero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 507 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2012 - 22:58

Jednou, až admini dojdou k rozumu, možná bude z tohoto hádacího fora pořádný český geocachingový portál kde budou i články, a přehledné testy, recenze navigací, které snad konečně ukončí tohle opakující se téma, které tu visí měsíc co měsíc.
  • 0

#20 barbus61

barbus61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2012 - 23:06

Ale vsechno co pises tady uz je. alespon ja to tady nasel. Vim skoro vsechno o Oregonech, Dakotach, 60 i 62kach, o etrexech. Montana je pro me draha.A zbytek jsem si nasel v odkazech.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama