Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Jakou navigaci?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
60 odpovědí na toto téma

#41 trefcz

trefcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 132 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2012 - 11:27

Kup Oregon 450 a myslim ze budes spokojeny. Realna vydrz kolem 9h, paradne se s nim pracuje, presnost vyborna. Pomer cena/vykon taky dobry.
  • 0
GARMIN Oregon 450 + Topo Czech 2011 PRO + GeoGet

#42 TeryPV

TeryPV

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2012 - 17:43

Jjj 9 hodin je super:-) to vydrzi i muj telefon:-) jen me silene prudi ze vecer musim hledat zdroj elektriky (Menit baterie) :-/ Takze pro me eTrex 30 jasna volba. 30 hodin je 30 hodin:-)
  • 0

#43 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2012 - 18:19

Ty tomu fakt věříš, že ti vydrží reálně 30 hodin ? Já to vidím spíše jako 9/16 Oregon, 14/25 Etrex. (reál/na papíře)
  • 0

#44 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2012 - 18:53

Ten reál u Etrexe30 bude vyšší než 14 hodin - sice jsem to nijak exaktně neměřil, ale na jedny baterky 2700 mAh vydržel zapnutý po dva výlety (jeden na "celý den" -tj. cca 10 hodin provozu, druhý odpolední - to mohla být tak polovina) + posloužil krátce i jako navigace v autě, kdy display svítil imrvére. Baterky přesto pořád žijí, takže výdrž kolem 20 hodin nejspíš nebude utopie. Samozřejmě je brzo, abych z toho dělal závěry typu "ten Etrex je super, vydrží věčnost / ten Etrex je žrout, hned se vybije".
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#45 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2012 - 21:04

Smogeo napsal/a:
snad tu někdo nezaspal příspěvek od GeraltT ?

Asi narážíš na mě :D
Já zase narážel na srovnávání Oregon 9h při reálném používání a 30h Etrexe bez podsvícení a bez mapy. Pokud bych toho Oregona podrobil stejnému režimu, určitě to bude více než těch 9h.
Oregona nemám, ale např. dle http://www.gpsfix.ne...egon-and-60csx/ má spotřebu 117mA, tj. jsem na 2200/117 = 18h
  • 0

#46 TeryPV

TeryPV

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2012 - 10:23

No co jsem četl zkušenosti uživatelů tak se výdrž eTrexe pohybuje někde kolem 20ti - 30ti hodin. No uvidíme, dnes nebo zítra přijde tak budeme testovat:-) Pak napíšu jak to je ve skutečnosti :-)
  • 0

#47 TeryPV

TeryPV

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2012 - 10:16

Tak již 5 tý den eTrexe 30 testuji a dávám mu pořádný záhul a můžu potvrdit, že 25 hodin pro něj není problém:-) přesně to nepočítám, přes 20 je to na 100% a to jsem mu ještě nedal pokoj, to je samé nastavování, lovení kešulí..prostě jede pořád...s podsvícením, bez něj:-) Momentálně jsem z něj nadšený a zjišťuji co vše dovede. Jak budu vědět zase něco víc, rád dám vědět:-)
  • 0

#48 vesely.vitek

vesely.vitek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2012 - 5:32

Tak po shlédnutí tohoto videa
zase nevím, co si koupit, aby to bylo nové a fungovalo. Myslíte, že se tento problém někdy vůbec podaří odstranit? Jink se mi etrex30 líbí a v ceně kolem 6000 asi stejně nic jiného není. Nebo snad někdo něco navrhnete?
  • 0

#49 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2012 - 9:36

Hele, dokud se to tu nezačalo probírat, v praxi jsem si toho vůbec nevšiml. To není, že to nefunguje.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#50 convert23

convert23

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 168 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2012 - 10:03

vesely.vitek napsal/a:
Tak po shlédnutí tohoto videa
zase nevím, co si koupit, aby to bylo nové a fungovalo. Myslíte, že se tento problém někdy vůbec podaří odstranit? Jink se mi etrex30 líbí a v ceně kolem 6000 asi stejně nic jiného není. Nebo snad někdo něco navrhnete?


Za 6500 jsem viděl někde O450
  • 0

#51 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 327 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2012 - 10:20

Já si toho v praxi všiml, ale protože se to děje jen občas, dá se s tím žít. Někdy mě můj O450 vede třeba 30 metrů, aniž by se změnila vzdálenost, pak si to ale rozmyslí a vede mě zase zpět a pak už pěkně jak má a odečítá metr po metru. Jen asi 3x jsem ho musel vypnout a zapnout a pak už zase navigoval správně. Takže bych z toho zas nedělal takový problém.
  • 0

#52 vesely.vitek

vesely.vitek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2012 - 10:43

Pokud je to jen občas, tak se to přežít dá. Řekněme 5x ze sta je dobré, pokud by to ale bylo třeba 30x ze sta, nevim zda má cenu vůbec něco kupovat.
  • 0

#53 convert23

convert23

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 168 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2012 - 11:15

Měl jse možnost svou O450 porovnat s etrexem30. A to je jako porovnávat fabii s octávií. Etrex je hlavně o dosti pomalejší než O450 a jediný plus je že je menší a lehčí. A ještě to že chytne více družic ale ty co chytnu já mi bohatě stačí. A můj oregon se takhle párkrát taky seknul ale jendou za čas mi to nějak ani nevadí....prostě vypnu a jede se dál.
  • 0

#54 TeryPV

TeryPV

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2012 - 13:53

Dovolím si nesouhlasit. Jsem hrdým majitelem eTrex 30 a to ne z finančních ale z praktických důvodů. Ano eTrex je o něco pomalejší ale na práci s ním to pro mě nemá naprosto žádný vliv...To může štvát akorát někoho kdo žije dnešní hektickou dobou a desetina vteřiny je pro něj neúnosná doba...;) Než jsem jej koupil používal jsem HTC Desire s dotykovým displejem a jsem rád že eTrex jej nemá...už spocená ruka je pro kapacitní dotykový displej problém...kapka vody, problém, bahno, problém...eTrex funguje vždy. Další věcí je výdrž...Kolika hrdým majitelům Oregonu vydrží baterky (enelope 2000) více jak 20 hodin...a nebál bych se tvrdit, že se blíží výdrž ke 30ti hodinám:) A kdo z majitelů oregonu, si může dovolit i při zataženém počasí nebo za šera dovolit vypnuté podsvícení?? Já vím, že mě majitelé oregonů ukamenují...ale pokud přece chci outdoor navigaci, tak je pro mě čas relativním pojmem a je to to poslední co řeším. Opravdu kdo nevyzkoušel eTrexe v akci tak nepochopí jak neskutečně odolná, všestraná, s za jakýchkoli okolností použitelná mašinka s velkou výdží to je:) Z mého pohledu je i rychlá (+- jako Garmin Colorado) :) Ale to je jen můj pocit:) Každé má své pro a proti a proto bych to nestavěl jako že jedno je lepší a druhé horší:)
  • 0

#55 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2012 - 14:33

TeryPV napsal/a:
Opravdu kdo nevyzkoušel eTrexe v akci tak nepochopí jak neskutečně odolná, všestraná, s za jakýchkoli okolností použitelná mašinka s velkou výdží to je:) Z mého pohledu je i rychlá (+- jako Garmin Colorado) :) Ale to je jen můj pocit:) Každé má své pro a proti a proto bych to nestavěl jako že jedno je lepší a druhé horší:)


Tu výdrž bych neřešil u žádné navigace. U všech je dobrá a není problém do kapsy hodit pár tužkovek. Asi takhle. Bejt mobil na tužkovky, nikdy nepřemejšlím o koupi navigace a to jakékoliv.
  • 0

#56 TeryPV

TeryPV

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2012 - 14:45

Pro mě to třeba důležité je. Ano není problém vzít s sebou více náhradních baterek, ale proboha proč:) Pokud mi navigace vydrží více než 2x víc než jiná je to pro mě dost podstatný parametr...už jen kvůli životnosti baterii:) I kdyby telefon byl na tužkovky tak by to znamenalo tak půl batohu baterek, protože Barevný dotykový displej v kombinaci s GSM modulem mají obrovskou spotřebu:) Je to každého věc, ale nevidím důvod proč například po každé projížďce na kole, nebo během ní měnit baterky:)
  • 0

#57 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2012 - 15:10

TeryPV napsal/a:
Pro mě to třeba důležité je. Ano není problém vzít s sebou více náhradních baterek, ale proboha proč:) Pokud mi navigace vydrží více než 2x víc než jiná je to pro mě dost podstatný parametr...už jen kvůli životnosti baterii:) I kdyby telefon byl na tužkovky tak by to znamenalo tak půl batohu baterek, protože Barevný dotykový displej v kombinaci s GSM modulem mají obrovskou spotřebu:) Je to každého věc, ale nevidím důvod proč například po každé projížďce na kole, nebo během ní měnit baterky:)


Proč půl batohu baterek? Copak navigace narozdíl od mobilu nemá barevný dotykový displej a GPS modul? ;) Ten rozdíl ve výdrži bych bral kdyby se psalo, že tahle navigace vydrží třeba 8 hodin a jiná 20. Ale jestli navigace vydrží 20 nebo 25 hodin není alespoň u mně nic důležitého. Mám Dakotu 20 a můžu říct že s 8 bateriemi Enelop 2000mAh se nebojím vyrazit na týdenní výlet.
  • 0

#58 TeryPV

TeryPV

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2012 - 15:21

Asi jste se přehlédl ale já psal GSM modul:) Jinak samozřejmě 20 a 25 není až takový ale pořád je dost podstatný...na kole i 100km:) nicméně spíš jsem mluvil o jiných navigacích které mají výdrž pod 10 hodin...a 10 a 20 už je veliký rozdíl:)
  • 0

#59 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2012 - 15:37

TeryPV napsal/a:
Asi jste se přehlédl ale já psal GSM modul:) Jinak samozřejmě 20 a 25 není až takový ale pořád je dost podstatný...na kole i 100km:) nicméně spíš jsem mluvil o jiných navigacích které mají výdrž pod 10 hodin...a 10 a 20 už je veliký rozdíl:)


Jo, jo omluva. GPS modul jsem přehlédl. ;) Jinak pod 10 hodin a 20 hodin je velký rozdíl. Ale která dnešní navigace má výdrž pod 10 hodin? Ptám se, nevím. Tohle téma by se dalo rozvést daleko více, ale podle mně to nemá smysl. Někdo používá ty někdo ony baterie, někdo má navigaci zapnutou neustále / podle mně zbytečně /, někdo koukne třeba 5 km před keší na navigaci, zjistí že k ní vede červená TC, vypne navigaci a jde. Zapne jí až na dohledání keše. Způsoby využití navigace má každý jiný a lehko se může stát podle způsobu používání navigace to, že člověk který má u navigace udávanou dobu výdrže baterií třeba 15 hodin, vydrží s bateriemi déle než člověk co má navigaci s výdrží 30 hodin a má jí zapnutou stále.
  • 0

#60 TeryPV

TeryPV

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2012 - 8:55

Já ji mám zaplou stále a hodiny počítám dle doby zapnutí:) Jak vyrazím z domu tak ji zapnu a vypínám až se vrátím, mnohdy i více než 12 hodin:)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama