Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Jakou navigaci?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
60 odpovědí na toto téma

#21 Chlapina

Chlapina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2012 - 23:10

Já věřím že už to tady někdy bylo, ale strávit mnoho hodin hledáním vhodného tématu a tam strávit další kvanta času pročítáním a hledáním podstatného mezi všelijakými hádkami a zbytečnými průpovídkami... Snažil jsem se hledat nějaké srovnávací testy navigací, ale nic... A žádný topic označený za důležitý ve kterém by bylo shrnuto to, na co se mnoho lidí ptá tu není, potom se není čemu divit že se já ( a i další lidé ) ptají pořád dokola.
  • 0

#22 malaveverka

malaveverka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2012 - 23:13

Chlapina napsal/a:
Já věřím že už to tady někdy bylo, ale strávit mnoho hodin hledáním vhodného tématu a tam strávit další kvanta času pročítáním a hledáním podstatného mezi všelijakými hádkami a zbytečnými průpovídkami... Snažil jsem se hledat nějaké srovnávací testy navigací, ale nic... A žádný topic označený za důležitý ve kterém by bylo shrnuto to, na co se mnoho lidí ptá tu není, potom se není čemu divit že se já ( a i další lidé ) ptají pořád dokola.

Nechápu. To, co hledáš, se tu dá najít vcelku bez problémů. Jen to chce trošku selektivního čtení ;)
  • 0

Oregon 450
Alligator S4700 Duo + c:geo

bílé geovozidlo Hyundai i20 s modrou ještěrkou


#23 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2012 - 23:40

Tohle je diskuse a ne recenze. Tak se tu diskutuje. Je pravda, že často o tom samém. Teď je nově na wiki základní návod pro navigace. Což tam udělat ještě přehlednou tabulku jednotlivých typů a jejich parametrů? Ale musel by to vždy psát majitel příslušné navigace. Já vím, tohle má i Garmin n svých stránkách. Ale Garmin se určitě nebude chlubit některými chybami a nedostatky a nebude se bavit např. o patchnutém FW. Když se tu např. začátečníci baví o rastrových mapách, to u Garminů vysvětlené nenajdou.
  • 0

#24 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2012 - 9:14

Chapina: jsi z Prahy, tady je kaceru mraky. Nemel by byt takovy problem se s nekym dohodnout a ostahat si nejaky ten pristroj. Mas-li zajem, nabizim se ti jako prvni vlastovka se starsim Oregonem 300, TOPO Pro, vsechny kese a WP jen jako POI (pro tebe klidne nahraju nejaky vyber jako GPX). Tento pristroj uz dneska v prodeji neni, jsou jen novejsi bratrickove, ale v obsluze prakticky zadny rozdil neni.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#25 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2012 - 9:21

Chapina: jestli chceš, můžeme dneska zajít někam na pivo, můžu předvést Oregon 550t. I když už je hodně nad limitem, co jsi psal, tak ať vidíš, co která umí. Jinak co se týče rozdílu Dakoty a Oregona v listinzích... Do dakoty se vejde vždy jen omezená délka listingu, takže třeba tradička tam bude celá, ale multina o deseti zastaveními už ne. Na mapě je uvidíš, ale listing k nim nebude.
  • 0

#26 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2012 - 9:22

Jo a ta Montana... podle mě má zbytečně veliký displej, to aby si člověk sebou tahal kolečko :-) Je to dobré třeba na kolo, ale tahat to v ruce je asi zbytečné a i těžké. Navíc neumí wherigo, takže abys sebou měl telefon, který to umí.
  • 0

#27 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 867 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2012 - 9:27

Chlapino, a co máš za mobil? Třeba by stačilo koupit novou baterku a nahrát jiný SW.
  • 0
Samsung Galaxy mini II ( Nokia microSDHC 8GB ) + Nokia LD-3W, Pou / Sygic / aDrake / Locus / WhereYouGo
a na hraní k tomu ještě PDA Pocket LOOX N560 + OziExplorerCE 2.31, Wherigo player, vše zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.

#28 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2012 - 9:37

Smrk napsal/a:
Jinak co se týče rozdílu Dakoty a Oregona v listinzích... Do dakoty se vejde vždy jen omezená délka listingu, takže třeba tradička tam bude celá, ale multina o deseti zastaveními už ne. Na mapě je uvidíš, ale listing k nim nebude.


Ne, to neni pravda. Zalezi na tom, jak si listing bude nahravat. Jako POI bude vzdy cely a jako GPX vygenerovany treba z GG se tam vejde cca 16K znaku, do cehoz se vejde 99 % kesi.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#29 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 865 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2012 - 9:45

Prazak a takovyhle problemy :D Vzdyt Garmin ma v Praze svoji prodejnu (v OC Letňany) a myslim ze kdyz uciti kseft, tak mu predvedou co a jak. A nebo nejaci kaceri na eventu.

Opravdu asi nejdulezitejsi otazka je zda stou navigaci bude chtit lovit Wherigo - pokud ano tak Oregon. Pokud ne a na Wherigo bude pouzivat telefon tak klidne nejakej E-trex (a kdyz sem videl moznosti navigaci a androidu u Wiga, tak zlatej Android )

Jinak docela slusny recenze prave is uzitim na geocaching bejvaly (a verim ze stale jsou) na navigovat.mobilmania.cz
  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#30 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2012 - 9:46

[quote]gord napsal/a:
[quote]
Ne, to neni pravda. Zalezi na tom, jak si listing bude nahravat. Jako POI bude vzdy cely a jako GPX vygenerovany treba z GG se tam vejde cca 16K znaku, do cehoz se vejde 99 % kesi.[/quote]

Aha, tak to jsem nevěděl. Moje sestra má Dakotu 20 a neustále si stěžuje, že nemají celý listing.
  • 0

#31 vcx

vcx

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2012 - 9:50

Nějaké info k výběru navigace najdeš i tady: http://pochody.blogs...u-nebo-pda.html
  • 0

#32 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2012 - 10:20

Moje dcera ma Dakotu 20 a nikdy si nestezovala :-)
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#33 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2012 - 10:44

Chlapina napsal/a:
... potom se není čemu divit že se já ( a i další lidé ) ptají pořád dokola.

...protože jsou líní hledat a číst ("nemají čas", takže radši utrácejí čas jiných, aby ti jim to našli a přehledně sepsali).
A když napíšeš hne v úvodním příspěvku, že "si to stejně nejspíš kupovat nebudeš", tak se nediv, že se ostatní ochotou (dělat zbytečnou práci) nepřetrhnou :)

Beztak je pravděpodobné, že si ten nákup rozmyslím


  • 0

#34 lacop

lacop

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 247 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2012 - 11:17

Chlapina napsal/a:
... tak si říkám, že by nebylo špatné investovat do nějaké navigace.

Většina lidí tady má Garmina, takže ve značce by asi bylo jasno, ale jakého? ...


Oregon 450.
  • 0

#35 guru.iiimm

guru.iiimm

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2012 - 21:32

Ja muzu jen a jen doporucit Garmin Etrex 30. Jdou do toho stahnout kesky a je to navigace i pesi i do auta. Bere to i GPS i GLONASS.
  • 0

#36 lacop

lacop

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 247 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2012 - 21:40

Dakota 20
  • 0

#37 lacop

lacop

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 247 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2012 - 21:42

Holux Funtrek 130 PRO
  • 0

#38 lacop

lacop

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 247 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2012 - 21:45

GPSMAP 62s
  • 0

#39 Bobr_

Bobr_

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2012 - 23:48

Smrk napsal/a:
Jo a ta Montana... podle mě má zbytečně veliký displej, to aby si člověk sebou tahal kolečko :-) Je to dobré třeba na kolo, ale tahat to v ruce je asi zbytečné a i těžké. Navíc neumí wherigo, takže abys sebou měl telefon, který to umí.

já to zkouším už pár dní a mám pocit, že takovou navigaci jsem potřeboval - padne do ruky a vůbec nemám pocit, že je těžká - jde o zvyknutí si.
Vždy když budeš mít navigaci od garmina, tak nikdy nebudeš online, takže stejně je dobrý mít eště telefon - wherigo.
  • 0

#40 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2012 - 0:36

Já ale ten telefon nemám a investovat do něj se mi nechce. Ale jak tak koukám, tak co člověk, to názor. A všichni keše nacházejí :-)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama