Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Jak založit novou keš?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
216 odpovědí na toto téma

#1 Racek03

Racek03

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2012 - 19:12

Ahoj s kešingem jsem začala zhruba před dvěma týdny a zajímalo by mě jesteli jde nějak založit nová keš a co je k tomu potřeba (např.musím mít nasbírané určité množství kešek, věk atd...) ;) Díky moc že mi snad někdo odpoví :))
  • 0

#2 Adrian_S

Adrian_S

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 318 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2012 - 19:13

Nejdřív odlov dost keší (aspoň 100) a pak si zakládej...
Ať získáš nějaké zkušenosti, jak by měla vypadat...

Popř. http://wiki.geocachi...i/Hlavní_strana
  • 0

#3 chose44

chose44

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 385 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2012 - 19:17

Já ti odpovím: wiki.geocaching.cz/wiki/Založení_cache a založíš ji tady: geocaching.com/hide/report.aspx
  • 0

#4 Kefirovi

Kefirovi

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2012 - 19:30

jj nejprv aspon 100! :)
  • 0
android samsung gal mini...

#5 chose44

chose44

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 385 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2012 - 19:52

Kefirovi napsal/a:
jj nejprv aspon 100! :)

To je nepsane pravidlo pokud bude kes v poradku staci i min
  • 0

#6 Janek K.

Janek K.

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2012 - 19:55

chose44 napsal/a:

Kefirovi napsal/a:
jj nejprv aspon 100! :)

To je nepsane pravidlo pokud bude kes v poradku staci i min

Velká pravda!
  • 0
Moje sbírka CWG http://www.svetgc.cz/cwg/collections/my

#7 montezuma2

montezuma2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 303 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2012 - 20:01

Hlavní je umět se vžít do situace těch, co pak půjdou tu keš hledat. A taky musí používat hlavu. Pokud tohle člověk neumí, radši ať nic nezakládá. Jiank já osobně začínal zakládat po 50.
  • 0
Vybavení: otahaný Coleman Latitude x1150, celta, karimatka, ešus a vařič, kolo, Garmin Etrex Legend HCx + GeoGet + Geojarry

Nikdy nebudu balit lock´n´lock krabičky do smradlavých igeliťáků.

Pakliže chcete strávit jedno odpoledne v přírodě, doporučuji Divoké údolí ;)

#8 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2012 - 20:10

chose44 napsal/a:
To je nepsane pravidlo pokud bude kes v poradku staci i min


No to je mi veta, a ten jeji smysl ... zamyslel jsi se, nez jsi to napsal?

Jde o to, aby zakladajici mel nejake povedomi, jak se bude keska hledat, co potrebuje, mel predstavu o tom, jak ji rozumne a bezpecne umistnit, udrzovat, ... To jsou zkusenosti, ktere lze ziskat nalezenim dostatecneho mnozstvi ruznorodych kesi. Najit behem dvou odpoledni 100 prazskych zaokapovek a pak jit zalozit vlastni kesku, znamena zalozit opet zaokapovku. Na druhou stranu clovek z "venkova" bude pro nalezeni 100 kesi potrebovat pomerne dlouhou dobu a obejit/objet celkem velky kus cesty. Nelze proto stanovit nejake jednoznacne pravidlo.

Rozumnejsim doporucenim podle me je: najit nejake kese podobneho typu, jaky chci zalozit, najit zkuseneho kacera a popovidat si s nim o tom. Urcite te upozorni na spoustu moznych problemu, na kolize a podobne a usetri tak mnohgo prace reviewrovi.
  • 3

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#9 Mionka

Mionka

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2012 - 20:22

ahojky, myslíte že můžu do keše umístěné u kojeneckého ústavu (částečně možná v oplocení-po schválení ředitelky) uvést číslo účtu, kam můžou kačeři eventuálně na mimča přispívat (samozřejmě s odkazem na oficiální webovky pro ověření pravosti)? Je to brané jako komerční zpáva? Moc děkuji za radu :)
  • 0

#10 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2012 - 20:29

Mionka napsal/a:
ahojky, myslíte že můžu do keše umístěné u kojeneckého ústavu (částečně možná v oplocení-po schválení ředitelky) uvést číslo účtu, kam můžou kačeři eventuálně na mimča přispívat (samozřejmě s odkazem na oficiální webovky pro ověření pravosti)? Je to brané jako komerční zpáva? Moc děkuji za radu :)

čte vůbec někdo pravidla?
http://wiki.geocachi..._Geocaching.com

4.2. Komerční cache nejsou povoleny. Obecně platí, že reviweři nebudou publikovat cache, které se jeví jako komerční. Komerční cache vykazuje jednu nebo více následujících vlastností:
Vyžaduje, aby hledající osoba vešla do obchodu, jednala se zaměstnanci anebo zakoupila výrobek nebo služby.
Má v podtextu inzerci, marketing nebo reklamu.
Obsahuje odkazy na obchodní činnost, komerční inzerci, charitu, politickou či sociální agendu...


  • 0

#11 Mionka

Mionka

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2012 - 20:36

moc děkuji a omluvám se, samozřejmě, že bych to před tím celý pročetla, ale tady to bylo rychlý řešení, jak utnout moji myšlenku :D Nezlob se :)
  • 0

#12 Alke04

Alke04

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2012 - 20:37

Ahoj, koukám diskuze se svezla na tom, jestli vůbec máš nějakou keš zakládat. Myslím si, že množství nalezených není vždy vítězství... zkrátka bys měl mít nějaké zkušenosti. Ideální je, když osloviš nějakého zkušenějšího kačera v tém okolí, aby na tebe "dohlédl". Konec konců to možná bude požadovat i reviewer ke schválení. Postup: 1) Najdi si místo a téma. 2) Ověř si, zda je místo pro cache volné a vhodné. Volné= že v okolí 161 metrů není jiná cache. Pozor, tím je myšleno i finále mysterek, multin, letterboxů a wherigo cache. Vhodné = není to na soukromém pozemku a majitel by s tím nesouhlasil, je tam odpad, scházejí se tam feťáci. 3) Umísti cache. Nejlépe v neprokomavé krabičce (ideální je systém Lock-lock... pokud chceš, můžeš se pustit do kreativních řešení a vytvoř třeba falešný semafor, ale vždy vodotěsný) - svůj výsledek vyfoť - občas ho reviewer chce vidět. V cache by měli být: Logbook, písátko, mudlokarta Cache by měla být označena, že jde o Schránku pro hru Geocaching a nejlépe GC kod. 4) Klikni na adrese Geocaching.com a vyber možnost Play (Hrát) - třetí tlačítko a dej Najít/založit cache. 5) Klikni na on-line formulář, který vyplň. 6) Ideální je, když necháš výsledek někomu beta-testovat. 7) Po vyplnění a zkontrolování označ, že je připravena k publikaci. 8) Při tvorbě listingu dbej toto: - nic komerčního - vyplň velikost - vyplň atributy - vyplň hint - svou cache popiš reviewerovi V listingu můžeš použít obrázky, pokud si s listingem nebudeš vědět rady - napiš mi mail a já se tě pokusím pomoci, pokud nikoho jiného neseženeš. Pro začátek ti doporučuji zakládat tradičku - nikoliv mystery a podobně... Nenech se odradit kdo co říká, svou první cache jsem zakládal, když jsem měl 29 nálezů a dneska má 100 favoritů. Zlom vas.
  • 0

#13 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2012 - 20:38

gord napsal/a:

chose44 napsal/a:
To je nepsane pravidlo pokud bude kes v poradku staci i min


No to je mi veta, a ten jeji smysl ... zamyslel jsi se, nez jsi to napsal?


On nemysli, je mu 13.
  • 0
Pokud se o mě chcete dozvědět víc, tak navštivte můj web: http://tomasek.cz/.

#14 Alke04

Alke04

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2012 - 20:44

Tak SVOIXovi také není moc a dělá cache par-excelánc... Proto říkám, ať si vezmě někoho zkušeného k sobě (kdo dělá GC alespoň rok).
  • 0

#15 chose44

chose44

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 385 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2012 - 21:19

semik75 napsal/a:

gord napsal/a:

chose44 napsal/a:
To je nepsane pravidlo pokud bude kes v poradku staci i min


No to je mi veta, a ten jeji smysl ... zamyslel jsi se, nez jsi to napsal?


On nemysli, je mu 13.

Semiku tak urcite nemyslim. Diky ze mi jeden rok ubiras a diky ze me odsuzujes kdyz me ani osobne neznas. Az se nekde potkame tak pak me sud ale do ty doby ne! Je to od tebe vcelku hnusny!
  • 1

#16 malaveverka

malaveverka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2012 - 21:31

chose44 napsal/a:

semik75 napsal/a:

gord napsal/a:

chose44 napsal/a:
To je nepsane pravidlo pokud bude kes v poradku staci i min


No to je mi veta, a ten jeji smysl ... zamyslel jsi se, nez jsi to napsal?


On nemysli, je mu 13.

Semiku tak urcite nemyslim. Diky ze mi jeden rok ubiras a diky ze me odsuzujes kdyz me ani osobne neznas. Az se nekde potkame tak pak me sud ale do ty doby ne! Je to od tebe vcelku hnusny!


Šemík přece vidí jen to, co si zveřejňuješ ;) Těžko může tušit, jestli ti náhodou není už za pár dní 14.
  • 0

Oregon 450
Alligator S4700 Duo + c:geo

bílé geovozidlo Hyundai i20 s modrou ještěrkou


#17 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2012 - 21:32

Racek03 napsal/a:
Ahoj s kešingem jsem začala zhruba před dvěma týdny a zajímalo by mě jesteli jde nějak založit nová keš a co je k tomu potřeba (např.musím mít nasbírané určité množství kešek, věk atd...) ;)
Díky moc že mi snad někdo odpoví :))


1. na úvodní stránce serveru jsou odkazy a jeden z nich je http://navigovat.mob.../sc-3-a-1313220

2. keší je spousta, takže pokud nemáš nápad na parádní keš na parádním místě, raději ještě počkej, až si budeš jist že víš, jak udělat ostatním radost zajímavou keší.

3. odlovení dostatečného množství povedených keší je výhoda, než začneš něco zakládat.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#18 chose44

chose44

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 385 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2012 - 21:35

malaveverka napsal/a:

chose44 napsal/a:

semik75 napsal/a:

gord napsal/a:

chose44 napsal/a:
To je nepsane pravidlo pokud bude kes v poradku staci i min


No to je mi veta, a ten jeji smysl ... zamyslel jsi se, nez jsi to napsal?


On nemysli, je mu 13.

Semiku tak urcite nemyslim. Diky ze mi jeden rok ubiras a diky ze me odsuzujes kdyz me ani osobne neznas. Az se nekde potkame tak pak me sud ale do ty doby ne! Je to od tebe vcelku hnusny!


Šemík přece vidí jen to, co si zveřejňuješ ;) Těžko může tušit, jestli ti náhodou není už za pár dní 14.

Skoro ses trefil za 11
  • 0

#19 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2012 - 22:20

chose44 napsal/a:

malaveverka napsal/a:
...
Šemík přece vidí jen to, co si zveřejňuješ ;) Těžko může tušit, jestli ti náhodou není už za pár dní 14.

Skoro ses trefil za 11

milý chose44, "za 11 dnů 14" je pořád a stále ještě 13, to neukecáš. A ono není třeba tě potkat, aby tě někdo mohl soudit...stačí číst, co tady sám píšeš B)
  • 0

#20 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2012 - 22:49

dr.vota napsal/a:

chose44 napsal/a:

malaveverka napsal/a:
...
Šemík přece vidí jen to, co si zveřejňuješ ;) Těžko může tušit, jestli ti náhodou není už za pár dní 14.

Skoro ses trefil za 11

milý chose44, "za 11 dnů 14" je pořád a stále ještě 13, to neukecáš. A ono není třeba tě potkat, aby tě někdo mohl soudit...stačí číst, co tady sám píšeš B)


13 nebo 14, není to fuk ??

S tématem zakládání keší to souvisí jen vzdáleně ....
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama