Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Jak založit novou keš?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
216 odpovědí na toto téma

#201 Dejv_Mistr

Dejv_Mistr

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 29 únor 2016 - 8:57

Ahoj všem..., 

Koukám, že "krajan" zde řeší problém nové kešky - zkusím tedy sem též přihodit svůj dotaz ať nemusím zakládat další téma.

 

V čem je problém : Chtěl jsem založit kešku. Vše jsem si připravil, skouknul jsem mapu jestli tam nějaká již není, našel správné místo na skrýš... Připravil si krásnou schránku, s GPS si našel souřadnice místa. Dnes kdy jsem se rozhodl, že vše je OK a půjdu ji tam fyzicky dát + zaregistruji ji na geocaching. Ale teď zjišťuji, že v registraci nové je ještě jedna mapka která již v mém místě vykazuje keš :o  :o  :o  Jak tomu to má člověk rozumět ? Anglicky se moc nedomluvím takže jeji officální podpora je mi k ničemu. Mohu zde někoho požádat o nějakou radu či vysvětlení ?!?

(jedná se mi o to kolečko nad obcí Stárkov - dle běžné mapy i mapy v officální aplikaci tam žádná není )

keše

 


  • 0

#202 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 29 únor 2016 - 9:02

Je tam PMO keš (jen pro prémiové uživatele):

 

post-12922-0-20117700-1456732955.png

Přiložené miniatury

  • starkov.png

  • 1

#203 Dejv_Mistr

Dejv_Mistr

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 29 únor 2016 - 9:05

Aha ... no čmuchal jsem něco takového  :angry:  a tak co s tím. Mohu to překrýt normální keší nebo je to prostě mrtvý bussines ? 

Dle tohoto screenshotu to nebude přesně na tom samém místě 


Tento příspěvek byl upraven od Dejv_Mistr: 29 únor 2016 - 9:06

  • 0

#204 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 29 únor 2016 - 9:22

„Překrýt“ jinou keší to nemůžeš. Respektive platí zásadní pravidlo, že keš nesmí být umístěna blíž než 161 metrů (0,1 míle) od jiné keše. Takže ji můžeš dát někam, kde to bude dál než 161 metrů od té existující. Blíž ti to reviewer nepovolí.

 

Jestli je to pro tebe za těchto okolností „mrtvý business“, už musíš posoudit sám.


  • 0

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net


#205 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 29 únor 2016 - 9:29

Drobná vychytávka jak jako BM vidět PMO keše. Stačí se odhlásit. Jako nepřihlášený uživatel uvidíš všechno. Údajně s určitou nepřesností, ale obrázek o tom, jestli je to volné, ti to dá.

Pokud tohle v poslední době neopravili, ale ona to není chyba, ale prý asi vlastnost.

 

Tak jsem to teď zkusil. Po odhlášení se mi mapa přesune do Ameriky a zmizí vyhledávání. Ovšem bez problému jsem dozoomoval do tvé oblasti. Tu PM keš tam vidím, ale jako nepřihlášený ji vidím stejnou ikonou, jako ostatní tradičky a nemůžu ji rozkliknout. Ale vidím ji. A to znepřesnění souřadnic je asi taky už minulostí. Načítám stránku znovu a znovu a ikony se ani nehnou. Dřív poskakovaly.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 29 únor 2016 - 9:45

  • 0

#206 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 29 únor 2016 - 10:56

Aha ... no čmuchal jsem něco takového  :angry:  a tak co s tím. Mohu to překrýt normální keší nebo je to prostě mrtvý bussines ? 

Dle tohoto screenshotu to nebude přesně na tom samém místě 

Jediný, kdo ti to může závazně říct, je reviewer. Obrať se na něj.

A oprav si tady odkaz na svůj profil "Profil na geocaching.com", je špatně. Viz http://wiki.geocachi...r_geocaching.cz


  • 0

#207 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 29 únor 2016 - 12:01

A pokud se budeš obracet na reviewra, pošli mu kód té tvé rozdělané keše se správně vyplněným final waypointem, kde to chceš mít (pokud je to multina nebo mysterka). Případně tam těch waypointů udělej víc, kde by to taky mohlo být. On hned uvidí, jestli jsi v kolizi nebo ne, případně ti sdělí, kde v kolizi nejsi. Jinak by to musel hledat. On uvidí všechny keše, i rozdělané, ale musí vědět o kterou jde.


  • 0

#208 Dejv_Mistr

Dejv_Mistr

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 29 únor 2016 - 12:38

dr.vota > věřím, že funkční adresa na můj profil je pro tuto otázku zcela zásadní věc ale co bych pro odpověď neudělal, že :D  takže opraveno  ;)

 

A teď zpět k věci, pro naprostou jak tak zjišťuji lamu jako jsem já. Reviewra který hovoří česky někde najdu ? Nebo je vše řešeno v AJ  a musím si najít kamaráda co bude "šprechtit" ? 
Nebo mám projít celým zadáváním nové keše a "čekat" až se ozve? 

 


  • 2

#209 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 29 únor 2016 - 12:50

Bé je správně. Vyplň vše, co je nutné. Hlavně uveď souřadnice keše. Můžeš jako fyzické stage uvést i více variant pro uložení souřadnic. Pak v části Reviewer Note slušně požádej reviewera o kontrolu a napiš, co a jak a že máš několik potenciálních míst a že ho prosíš, aby ti zkontrolovat, které nejsou v kolizi. Nemusíš ho nijak jmenovat, titulovat, stačí být slušný. Hlavně zdůrazni, že ještě nechceš publikovat, ale jenom zkontrolovat kolize! Odešli ke schválení. Tvoje žádost se automaticky dostane k tomu reviewerovi, ke kterému je potřeba. A neboj se, bude mluvit česky, přinejhorším slovensky, ale to už asi dneska ani to ne.


  • 0

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net


#210 Viktor36005

Viktor36005

    Viktor36005

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 29 únor 2016 - 13:01

 

Dejv_Mistr

A teď zpět k věci, pro naprostou jak tak zjišťuji lamu jako jsem já. Reviewra který hovoří česky někde najdu ? Nebo je vše řešeno v AJ  a musím si najít kamaráda co bude "šprechtit" ? 
 

 

Revírník je pro nás Bůh - kterej komunikuje česky, neboj, domluvíš se  :-). 

Je jich víc a mají ČR rozdělenou na "rajóny". Asi je více možností jak se s ním spojit. Připadá mi, že nejjednodušší je najít si už publikovanou keš vedle Tvé zamýšlené. Tu si otevřeš a úplně první log je většinou revírníkův, kde je napsáno kdy jí spustil. Tím zjistíš,  kdo má na starost Tvou oblast zájmu. Když klikneš na jeho Nick bude tam někde uvedený kontakt - a na ten mu napíšeš.

...ale jako všechno, má to háček. Revírník tohle pro nás dělá zdarma a hlavně při své běžné práci a taky při svých běžných rodinných povinnostech atd. Tudíž když mu každý napíše několik dotazů, asi  toho brzo nechá a zešediví. Možná by bylo lepší spojit se s nějakým "služebně starším" kačerem v okolí, nebo zajít na Event a poptat se tam. Většina místních kačerů zná přibližné uložení keší v okolí domova z hlavy.


  • 1

#211 Dejv_Mistr

Dejv_Mistr

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 29 únor 2016 - 13:10

Moc děkuji to jsem potřeboval vědět   ;)

 

Viktor36005 > To je zajímavý poznatek - díky 


  • 0

#212 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 29 únor 2016 - 13:28

Ale ten dotaz na ouřadnice je opravdu lepší podle mh.maila - sami rev. to říkají. Pokud jim totiž z nějakého důvodu nestačí jen kouknout na mapu, tak musí pro takovej dotaz udělat to co ty - vytvořit nějakou jakoby keš a tu nechat na kolizi zkontrolovat (jak jsem dostal, tak dávám dál). Takže uznej že není vhodné jim přidělávat práci.
  • 0

#213 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 29 únor 2016 - 13:45

Opravdu jeden z revírníků tvrdil, že na dotaz na kolize může být i několik Final waypointů. Pochopitelně před publikováním ostatní smazat.

A nezdá se mi nejlepší rozdělanou pouštět k publikování jen pro kontrolu souřadnic. Asi bych mu napsal a poslal kód té rozdělané keše. Tady na fóru v pravém sloupci máš odkaz na stránky revievrů. Tvůj kraj by asi měl mít Alex.

A tady je odkaz na to co jsem psal, přímo na jejich stránkách.

http://reviewer.cz/navody

 

Ale koukám, že to také nemají aktuální. Třeba sekci se zasíláním fotek keše. Ne všichni to vyžadují, já třeba nikdy žádnou fotku neposílal. Ale nic se tím nezkazí a rev. alespoň hned vidí, jestli provedení je podle pravidel a že keš je už na místě. A odkazy na ty fotogalerie už taky nejsou aktuální, imageshack už free hosting zrušil.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 29 únor 2016 - 13:51

  • 0

#214 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 29 únor 2016 - 13:47

dr.vota > věřím, že funkční adresa na můj profil je pro tuto otázku zcela zásadní věc ale co bych pro odpověď neudělal, že :D  takže opraveno  ;)

 

A teď zpět k věci, pro naprostou jak tak zjišťuji lamu jako jsem já. Reviewra který hovoří česky někde najdu ? Nebo je vše řešeno v AJ  a musím si najít kamaráda co bude "šprechtit" ? 
Nebo mám projít celým zadáváním nové keše a "čekat" až se ozve? 

 

Taky v té geowiki, mistře. Copak ty jsi nečetl ty návody na založení keší, co tam jsou?

Mít vyplněný odkaz na profil správně je základní slušnost, když tady po ostatních něco chceš. Kdo to má taky pořád hledat, hlavně když má dotyčný nick všude jinak.


  • 0

#215 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 29 únor 2016 - 13:55

Opravdu jeden z revírníků tvrdil, že na dotaz na kolize může být i několik Final waypointů. Pochopitelně před publikováním ostatní smazat.
A nezdá se mi nejlepší rozdělanou pouštět k publikování jen pro kontrolu souřadnic. Asi bych mu napsal a poslal kód té rozdělané keše.


Je to tak, sám to tak dělám. Akorát je fakt, že to neposílám ke schválení, ale po založení waypointů napíšu reviewerovi mail s linkem na listing a prosbou o kontrolu. Je to určitě jistější. To ale už samozřejmě vím, kdo je můj revírník.


  • 0

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net


#216 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 327 příspěvků(y)

Publikováno 29 únor 2016 - 14:04

Podle mě je vhodný postup následující:

Založíš listing keše, dáš tam souřadnice o kterých si myslíš, že nejsou v kolizi. Pokud si tím nejsi jistý, uděláš několik dalších finálních waypointů s dalšími možnými souřadnicemi. Pak napíšeš místnímu reviewrovi slušný mail (přes jeho kontakt na jeho profilu), napíšeš mu tam GC kód kešky a prosbu o zkontrolování kolizí. On si pak většinou dá kešku na watch list a komunikuje s tebou normálně logy u kešky typu reviewer note (ty se pak po publikaci automaticky smažou). Až si vykomunikujete možné volné souřadnice smažeš případné nadbytečné finální waypointy, vše připravíš k publikaci a odešleš listing k publikaci.

Takhle jsme to provozovali za Skupce blahé paměti a pokračujeme s tímto systémem i s Ricem.


  • 0

#217 vlastin

vlastin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 66 příspěvků(y)

Publikováno 29 únor 2016 - 18:47

Je tam PMO keš (jen pro prémiové uživatele):

 

 

 

Noo. Lovení těchto keší je větší zábava než luštit mysterky. Nevíš k tomu nic, než přibližné místo. Horší je to se zalogováním, ale jde se tam taky proklikat. :rolleyes:


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama