Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Jak založit novou keš?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
216 odpovědí na toto téma

#41 seeker87

seeker87

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2012 - 10:47

Já teda nevim, ale pokud bude mít už odlovených několik desítek různých keší a bude vědět co a jak a mít místo a důvod, kde to založit, tak nevím, proč by se měla bát keš založit. Já mám momentálně kolem 80 keší a zakládám svou prví a nevidím v tom žádný problém.
  • 0

#42 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 996 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2012 - 11:14

seeker87 napsal/a:
Já teda nevim, ale pokud bude mít už odlovených několik desítek různých keší a bude vědět co a jak a mít místo a důvod, kde to založit, tak nevím, proč by se měla bát keš založit. Já mám momentálně kolem 80 keší a zakládám svou prví a nevidím v tom žádný problém.

Ale aby v tom ten problém neviděl zbytek ;)
Zatím si se nenaučil ani propojit profil .com - .cz
  • 0

#43 Joe Tramp

Joe Tramp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 178 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2012 - 13:12

Jak založit kešku, už vysvětleno bylo, takže snad můžu pokračovat v diskuzi ;) 100 keší je nepsané pravidlo - a zatraceně dobré. U míň to chce spolupráci někoho, kdo už se tomu věnuje aspoň rok. Tady nejde jen o vytvoření kešky na hezkém místě či se zajímavým příběhem (to záleží spíš na osobnosti), ale hlavně o její údržbu. Navštívil jsem několik keší, které i několik let fungují na "volnoběh" a po ztrátě jdou do archivu, protože autor ztratil zájem o GC - a zpravidla tak kolem 50. až 60. kešky. Dobrá otázka na začátku by mohla znít: "Co udělám, když krabka do půl roku zmizí? Obnovím ji?"

Tohle vidím docela často: založena keš, po nějaké době se ztratí. Po nějakých 10 DNF první reakce, že ji owner druhý den zkontroluje, a dá dočasný "disable". Po 3 až 4 měsících upozornění revírníka; za týden reakce, že je vše v pohodě a do týdne keška bude. No není - nakonec je od ztráty obnovena po roce, pokud vůbec. A spousty kešerů mají smůlu...

Po 100 keškách už je určitá jistota, že mě to bude bavit, že se budu o krabku starat a že budu dostatečně odolný vůči nervním příspěvkům některých jedinců...
  • 0

#44 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2012 - 13:41

Mně přijde, že se to s tou přísností na nováčky dost přehání.
Mnohem větší úpadek kvality vidím v "díkyzabodovkových lajnách", mikroškách na téma "tady jsem chodil do školy", "tady tankujeme cestou na chalupu" nebo "na tomhle plácku se čutá fotbal" a v okapových mysteriích typu "myslím si číslo, uhádni jaké". A to bohužel leze nejen z tvůrčí dílny nováčků.

Proti tomu jsou situace, kdy vyfuním na kopec a zjistím, že nezkušený roztržitý owner ulítl v minutách a poslal mě na sousední vrchol, pořád ještě pohodový zážitek.
Před pár lety se to nehrotilo - sem tam na FTFkaře čekal nějaký ten nezdar, autor keše byl za "Matěje" a pelášil to napravit. A hrálo se vesele dál.
Pak začal sílit hlas lovců, co neumí prohrávat (protože hnát se na FTF a nenalézt, to prostě je malá prohra), a tak tu máme nucené betatesty u všech nováčků a inkvizici "100 nalezených". Jestli to takhle půjde dál, za pár měsíců budou autoři nových keší muset sbírat kulatá razítka. To pak bude teprve radost tuhle hru hrát.

poohDA napsal/a:
spíše bych byl pro zdůraznění sociálního rozměru, tedy, ať to dělá s někým zkušeným, ať si najde betatestera nebo někoho podobného. .


Proti takovému "patronství" nic (ostatně funguje docela dobře v terracachingu) - akorát se obávám, že sociálnímu rozměru nepomáhá už to příšerně komisní a technokratické slovo "betatest" (které svádí některé testery k pocitu důležitosti ve stylu: "Pěkně si to připrav, já ti to pak sepsuju, protože jsem ten chytrej zkušenej mazák").
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#45 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2012 - 14:00

KaMo_cz napsal/a:
Ale aby v tom ten problém neviděl zbytek ;)
Zatím si se nenaučil ani propojit profil .com - .cz

To je ta poslední věc, která je k založení keše potřeba.
  • 0

#46 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2012 - 14:02

PaWcz napsal/a:

poohDA napsal/a:
spíše bych byl pro zdůraznění sociálního rozměru, tedy, ať to dělá s někým zkušeným, ať si najde betatestera nebo někoho podobného. .


Proti takovému "patronství" nic (ostatně funguje docela dobře v terracachingu) - akorát se obávám, že sociálnímu rozměru nepomáhá už to příšerně komisní a technokratické slovo "betatest" (které svádí některé testery k pocitu důležitosti ve stylu: "Pěkně si to připrav, já ti to pak sepsuju, protože jsem ten chytrej zkušenej mazák").

to mně nikdy nenapadlo, že by mohl někdo slovo betatest vnímat komisně a technokraticky. Já ho vnímám jako takové plyšové a zelené.
  • 0

#47 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2012 - 14:27

KaMo_cz napsal/a:
Ale aby v tom ten problém neviděl zbytek ;)
Zatím si se nenaučil ani propojit profil .com - .cz


Já myslím, že propojení profilů snad není povinné, nebo ano ?

saman32 napsal/a:
Ahoj,
založil jsem pěknou keš, přečetl si všechny návody, vyplnil všechny formuláře a rewiever mi do logu napsal
"Ahoj, cache zaslána k publikaci asi omylem."
Co tedy mám udělat, aby byla keš GC3JZK6 publikována?


Pokud je tohle standardní komunikace rewievera s nováčkem, tak je asi něco špatně :-(

Je to doslovný popis komunikace ?
A listing keše vypadal normálně, jako u ostatních keší ?
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#48 Destr

Destr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2012 - 15:47

saman32 napsal/a:
Ahoj,
založil jsem pěknou keš, přečetl si všechny návody, vyplnil všechny formuláře a rewiever mi do logu napsal
"Ahoj, cache zaslána k publikaci asi omylem."
Co tedy mám udělat, aby byla keš GC3JZK6 publikována?

Zkopiruj sem hotovy listing at muzeme porovnat co je spatne.
  • 0

10 SIN

20 GOTO HELL


#49 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2012 - 16:02

Destr napsal/a:

saman32 napsal/a:
Ahoj,
založil jsem pěknou keš, přečetl si všechny návody, vyplnil všechny formuláře a rewiever mi do logu napsal
"Ahoj, cache zaslána k publikaci asi omylem."
Co tedy mám udělat, aby byla keš GC3JZK6 publikována?

Zkopiruj sem hotovy listing at muzeme porovnat co je spatne.


Zkopíruj to sem bez souřadnic keše :-)
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#50 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 996 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2012 - 16:03

Jestli tenhle dotaz od samana nebude tak trochu krmení trollů ;) Myslím, že revírník moc dobře věděl proč mu takhle odepsal. Takže ještě sprdněte jeho. A proč by si měl propojit profil - protože pak víš komu a kam radíš, což taky dost pomůže. Ale já zapomněl. Kačer pod 100 nálezů je hájený a nesmí se na něj ani špatně podívat. Radši to tady opustím a přenechám povolanějším a zkušenějším.
  • 0

#51 saman32

saman32

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2012 - 16:03

Vaše škoda, když musím mít 100 nálezů. Keška je to hezká, správně založená a nekoliduje. Mám to pár set metrů od chaty a mohu ji kontrolovat... Chodil jsem do skauta, dělám dětem bojovky, zkušeností mám dost .... A jednu keš už jsem vám vlastně skoro založil. Postavil jsem mohylu na Čížově a nyní je tam něčí keš. Přečtěte si, co lidi o mohyle píšou :-)
http://www.geocachin...ef-11ddeef81139
Už je z toho skoro kultovní místo :)
  • 0

#52 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 996 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2012 - 16:09

kolombo napsal/a:

Destr napsal/a:

saman32 napsal/a:
Ahoj,
založil jsem pěknou keš, přečetl si všechny návody, vyplnil všechny formuláře a rewiever mi do logu napsal
"Ahoj, cache zaslána k publikaci asi omylem."
Co tedy mám udělat, aby byla keš GC3JZK6 publikována?

Zkopiruj sem hotovy listing at muzeme porovnat co je spatne.


Zkopíruj to sem bez souřadnic keše :-)

poslední příspěvek
I ty souřadnice jsou důležité. Před nedávnem u nás nováček zakládal multinu, která vedla přesně po trase jiné, akorát finálka byla v těžké kolizi s tradičkou opodál.
Ale co, vždyť už měl 37 nálezů, akorát nestihl vykešovat vlastní HC, kde je ~15 keší, takže pak poslal ke schválení takový paskvil.

Jo, u betatestů se občas člověk pobaví ;)
  • 0

#53 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2012 - 16:18

Žádných 100 nálezů mít nemusíš. A je pravdou že už jsem viděl dost keší, založených uživateli, co u nicku mají v kolonce nalezeno 0. Ale to je asi jiný případ. Ale třeba ne. viz třeba tahle keš. GC3MD3N
  • 0

#54 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2012 - 16:46

saman32 napsal/a:
Vaše škoda, když musím mít 100 nálezů. Keška je to hezká, správně založená a nekoliduje.


100 nálezů mít nemusíš, to tady jen tak někteří plácají hlouposti.

Pokud je ta keš v pořádku, tak:

1. napiš si do profilu na geocaching.com alespoň lokalitu a nějaké další údaje
2. napiš revírníkovi, že to omyl není
3. domluv se s někým v okolí, že Ti keš zkontroluje a potvrdí revírníkovi správnost provedení
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#55 Joe Tramp

Joe Tramp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 178 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2012 - 16:48

Těch 100 nálezů je doporučení, a to ve prospěch všech, určitě nikdo nechce u své kešky hned na úvod číst, že stojí za prd. Pokud máš výrazně méně, je třeba betatester. Výjimky se najdou, ale od toho je to "výjimka" - že je to výjimečné :) Viz GC2JG3J - při založení skoro katastrofa, přitom po pár radách je z ní pohodová keška na pěkném místě. A teď už jen doufat, že to ownera bude i nadále bavit, keška přečká zimu a nerozhojní už tak bujný archiv... Ad reviewer´s note: Určitě tam něco hodně důležitého chybí - máš tam souřadnice finálky (a to neveřejné)? Atributy? Napsal jsi mu něco do poznámky? Pokud je v pořádku, normálně ji znovu publikuj a napiš mu tam svůj dotaz...
  • 0

#56 saman32

saman32

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2012 - 16:55

OK, díky za rady, snad se jednou keš na mapě objeví, z čehož budou mít radost moje děti, které vlastně celou akci iniciovali a věnovali hračky do krabky. Budu rád, když někdo zkušený místo navštíví a potvrdí, že je vše v pořádku. jediná chyba může být v tom, že tam bude díky stromům pár metrů rozdíl v souřadnicích, což není na závadu (opuštěný lom v lese)
  • 0

#57 pes13

pes13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2012 - 16:59

saman32 napsal/a:
OK, díky za rady, snad se jednou keš na mapě objeví, z čehož budou mít radost moje děti, které vlastně celou akci iniciovali a věnovali hračky do krabky. Budu rád, když někdo zkušený místo navštíví a potvrdí, že je vše v pořádku. jediná chyba může být v tom, že tam bude díky stromům pár metrů rozdíl v souřadnicích, což není na závadu (opuštěný lom v lese) N xxxx

Proboha, smázni ty souřadnice B)
  • 0

#58 saman32

saman32

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2012 - 17:13

pes13 napsal/a:

Proboha, smázni ty souřadnice B)

Možná jsem přehlíd nějaké pravidlo fóra, za což se omlouvám, ale podle čeho jiného, než podle souřadnic, se dá keška najít?
  • 0

#59 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2012 - 17:13

pes13 napsal/a:

saman32 napsal/a:
OK, díky za rady, snad se jednou keš na mapě objeví, z čehož budou mít radost moje děti, které vlastně celou akci iniciovali a věnovali hračky do krabky. Budu rád, když někdo zkušený místo navštíví a potvrdí, že je vše v pořádku. jediná chyba může být v tom, že tam bude díky stromům pár metrů rozdíl v souřadnicích, což není na závadu (opuštěný lom v lese) N xxxx

Proboha, smázni ty souřadnice B)


No, alespoň mu tam někdo udělá betatest, ne ?
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#60 pes13

pes13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2012 - 17:19

No, alespoň mu tam někdo udělá betatest, ne ?

To určitě může - třeba někdo konkrétní a ne 20 FTF-kařů B)
Nebo to k.t. za Tvým jménem je certifikovaný "Kačer Tester"? ;)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama