Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Jak založit novou keš?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
216 odpovědí na toto téma

#21 Alke04

Alke04

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2012 - 23:46

No, v mohle mají Semik i dr.vota pravdu a ty se pletes, věk souvisí a myslím, že jak za ně, tak za mě mluví zkušenost. Ty děláš Geocaching pár týdnů, takže nemůžeš v tomhle moc soudit, my co jsme prošli cache těch, kterým ještě nebylo moc měli většinou odfláknuté cache... Igelitový pytlík a papírek v něm, kelím od Ramy u základní školy. Pokud to mohu dát radu: Neoháněj se tady slov a ber je z pokorou a místo toho nám dokaž, že se kluci spletli a založ tak dobrou keš, ze které padneme na zadek. Zmíněný Svoix ti může být příkladem. Já být tebou, přibral bych někoho zkušeného z tvého okolí... , ale to už nechám na tobě... Předem vše nejlepší k narozenimám.
  • 0

#22 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2012 - 2:50

chose44 napsal/a:

semik75 napsal/a:

gord napsal/a:

chose44 napsal/a:
To je nepsane pravidlo pokud bude kes v poradku staci i min


No to je mi veta, a ten jeji smysl ... zamyslel jsi se, nez jsi to napsal?


On nemysli, je mu 13.

Semiku tak urcite nemyslim. Diky ze mi jeden rok ubiras a diky ze me odsuzujes kdyz me ani osobne neznas. Az se nekde potkame tak pak me sud ale do ty doby ne! Je to od tebe vcelku hnusny!


Chose, neber to tak, že jsem si na tebe zasednul. Ale. Máš 147 nalezených a 7 založených. Loguješ keš , kterou si nenašel a místo ní jsi vložil kus papíru a pak jsi se zeptal ownera, jestli je to tak správně. Myslíš, že jsi ten, který by měl radit jak zakládat keše? Jinak nepsané pravidlo není pravidlo. Já, když začínal tak jsem si nechal v dobré víře radit od člověka co měl odloveno přes tisíc keší. A nakonec jsem zjistil, že mně daleko více zasvětil do tajů GC člověk, který měl v té době odloveno něco málo přes 200 keší.
  • 0

#23 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2012 - 5:30

Často se tady řeší zakládání keší, ale méně už její následné udržování. Velká většina keší vypadá, že ji někdo založil a tím to zhaslo.
  • 0

#24 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2012 - 8:05

Ono u zakládání je asi nejdůležitější myslet. Mít už pár keší odlovených je samozřejmě výhoda, člověk vidí, jak to dělají ostatní, zjišťuje, co ho u hledání štve. Jako jedna mnou nalezená keš - uložená mezi kořeny stromu rostoucího u potoka v absolutně netěsné krabičce, jak to vypadá pak uvnitř je asi každému jasné. Logbook skoro mokrý na hadry, radost či potěšení z nálezu minimální. Mne potěší pěkná multinka, jenže to je zase problém pro přespolní. Více zabraného času a většinou nutná nějaká příprava (buď uložené v mobilu nebo na papíře). Zamezuje to odlovu, když někde máte najednou nečekaně trochu volného času. Mystery poslední dobou nerad vidím, je to fajn luštit, jenže se to teď často zvrhává do zhmotněných myšlenek autora, a když ho neznám, tak mu těžko do hlavy vidím. Jemu to těžké nepřijde, ale pro ostatní to bývá často tisic možností. A pokud tam nedá ani kontrolu, tak pak bez psaní dotazů je to kačerská sebevražda :D Kdoví, kde pak člověk skončí. Tradičky jsou jistota, ale bez pěkného listingu a zajímavého místa se pak často zvrhnou v DíkyZaBod. Rada tedy pro zakladatele tématu - přečti si pořádně geowiki, odlov aspoň tu 50 keší (ale vybírej nějaké zajímavé, stačí se podívat do logů, jak o nich kačeří píší) a pak hodně přemýšlej, čím překvapit či co zajímavého ukázat. Když se ti podaří obojí, tak velký + navíc. B)
  • 0
eTrex Vista HCx, Google Nexus S

Pokud znáte problém v OSM mapách (chybí název ulice, celá ulice, jednosměrka apod.) - dejte mi vědět přes SZ, doplním, opravím...

Geocaching je pro nás zábava, pěkný cíl výletu, žádná honička za body...

#25 lubik

lubik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2012 - 11:18

Pocet odlovenych kesi nemusi byt vzdy voditko pro to aby jsi mohl zalozit kesku. Dulezite jsou zkusenosti a poznatky a to nejen z terenu, ale treba i z internetu nebo od jinych keseru. Take je dobre si cist logy z jinych kesi a to nejen z tech co jsi nalezl. Ono, kdyz budes mit trpelivost a jeste chvily s tim zalozenim pockas, tak tim zcela jiste nic nezkazis. Snaz se klazt nejvetsi duraz na to umisteni, je to opravdu hodne dulezite. Vzij se do role hledacu, a pouzivej to co mas na krku. A jeste jedna vec, myslim, ze to tu jeste nebylo napsane a sice po zalozeni kese, jeste pred publikaci, si domluv s nejakym jinym (nejlepe zkusenym) keserem takzvany betatest. To znamena, ze on ji vyzkousi jeste pred publikaci a rekne ti pripadne co by se dalo jeste doladit. Kdyz to napises nekam sem do patricneho tematu, tak se jiste nekdo na otestovani najde. Tak preju hodne uspechu a at se prvni keska podari ;)
  • 0
Nas team: Lubik, Peta a Lubik junior Nase pristrojecky: Garmin Oregon 300 FW 4.20, Samsung Galaxy Y + a: drake, c:geo, Geocaching from GS, PC + Geoget

#26 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2012 - 11:50

Jak už se tu psalo, nestačí jen založit, je potřeba ji taky udržovat. Jsou i borci, co mají publikováno daleko přes stovku a zběsilým tempem zakládají další, ale na údržbu pak jaksi nezbývá čas.
Taky je třeba si rozmyslet, jestli unesu jako owner případnou kritiku, co se zákonitě bude objevovat v logu, třeba kvůli každé blbosti, třeba oprávněně. Někteří pak naštvaně archivují po pár dnech existence keše a někdy zanevřou na "celý pos**** gc".
V neposlední řadě, možná lepší žádná keš, než špatná a zbytečná. Jak vyplynulo z jiné diskuse, momentálně je v ČR archivovaných tolik keší, kolik jich je nyní celkem aktivních v celém Slovensku.
  • 1

#27 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2012 - 13:47

Údržba je samozřejmě důležitá věc. Já osobně měl u své jediné keše velké oči. Velká krabice plná věcí především pro děti. Bohužel, vždycky do 2-3 týdnů po naplnění byla vymlácena a už mi chodily stížnosti na prázdnotu. Když jsem se tam šel podívat, našel jsem jen pár rozdrbaných Kinder hraček a logbook. Cennější věci samozřejmě nelogovány. S občasným doplněním jsem počítal, ale abych minimálně každý měsíc nakupoval plnou krabici, tak to fakt ne. Sponzoring nevedu. A to nemáme keš s velkým provozem. Přešel jsem na menší rozměr. Je to bohužel o lidech. Za to moc potěší logy od těch co se rozepíší, rád to čtu. :)
  • 0
eTrex Vista HCx, Google Nexus S

Pokud znáte problém v OSM mapách (chybí název ulice, celá ulice, jednosměrka apod.) - dejte mi vědět přes SZ, doplním, opravím...

Geocaching je pro nás zábava, pěkný cíl výletu, žádná honička za body...

#28 saman32

saman32

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2012 - 23:22

Ahoj, založil jsem pěknou keš, přečetl si všechny návody, vyplnil všechny formuláře a rewiever mi do logu napsal "Ahoj, cache zaslána k publikaci asi omylem." Co tedy mám udělat, aby byla keš GC3JZK6 publikována?
  • 0

#29 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 996 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2012 - 0:04

saman32 napsal/a:
Ahoj,
založil jsem pěknou keš, přečetl si všechny návody, vyplnil všechny formuláře a rewiever mi do logu napsal
"Ahoj, cache zaslána k publikaci asi omylem."
Co tedy mám udělat, aby byla keš GC3JZK6 publikována?

Nepublikovanou keš nikdo mimo revs nevidí, takže ti zde bohužel konkrétně neporadíme. Ale asi jsi něco opomenul, jen kvůli případné kolizi to nebude.
  • 0

#30 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2012 - 0:07

saman32 napsal/a:
Ahoj,
založil jsem pěknou keš, přečetl si všechny návody, vyplnil všechny formuláře a rewiever mi do logu napsal
"Ahoj, cache zaslána k publikaci asi omylem."
Co tedy mám udělat, aby byla keš GC3JZK6 publikována?

Prošel jsi bod po bodu třeba tenhle návod? http://wiki.geocachi.../Založení_cache
  • 0

#31 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2012 - 5:54

Ja bych to videl vzhledem k...
http://www.geocachin...de-238c56fb8729
...trosku jinak.

  • 0

#32 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2012 - 6:17

Blexa napsal/a:
Ja bych to videl vzhledem k...
http://www.geocachin...de-238c56fb8729
...trosku jinak.

předejdu dalšímu dotazu a napíšu, že reviewerovi se nejspíš nezdá, že zakládá keš někdo, kdo zatím ani žádnou nenašel
  • 0

#33 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2012 - 6:18

(duplikát smazán - podivné chování formuláře)
  • 0

#34 MA-FI-AN

MA-FI-AN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 534 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2012 - 6:26

jeeee, to mame po "dlouhe" dobe zase prinosne tema:-) proc nema v zahlavi neco jako: NEZDRZUJ SE PRAVIDLY, TY NEJSOU OD TOHO ABY SIS JE CETL, ROVNOU ZALOZ NOVEJ PRISPEVEK, ON SE NAJDE HLUPAK CO PRAVIDLA CETL A RAD TI ODPOVI:-)
  • 0
Jsme Premium Memberi a jsme na to hrdi Nemame Radi Igelitky v Lese Nas GeoTým:MA touš , FI lip , AN etka + dobrovolnici : Natalka, Simon,GeoPes Eda,Geopas Brandy, Ještěrka hybatelka Punto. Zarizeni:Garmin Oregon550t,Geoget,SE Xperia Arc S+Locus

#35 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2012 - 7:34

No, je to divné. Ale ono existuje i dost lidí, kteří hledají, ale na webu nelogují. Mě se to nelíbí, je to statistika nejen pro něj, ale i pro ostatní, ale nic s tím nenaděláme. O dalších případech, kdy zkušený je bez nálezů (rozpad týmu) se tu psalo mockrát. Ale v tomto případě jde asi opravdu o nováčka, který si přečetl pravidla a podle nich založil keš a nepřečetl si už, že je takovým uznávaným pravidlem nejdřív něco sám najít, aby viděl, jak to asi vypadá. V takovém případě si myslím, že by krabice být publikována mohla, nejlépe ve spolupráci se zkušenějším kačerem. Pokud tam tedy nejsou jiné problémy.
  • 0

#36 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 996 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2012 - 8:09

dr.vota napsal/a:

Blexa napsal/a:
Ja bych to videl vzhledem k...
http://www.geocachin...de-238c56fb8729
...trosku jinak.

předejdu dalšímu dotazu a napíšu, že reviewerovi se nejspíš nezdá, že zakládá keš někdo, kdo zatím ani žádnou nenašel

* a co když to je nový nanutando B)
* a pokud ne, tak bych byl pro menší úpravu mantry o min. počtu nalezených. V dnešní době PT 100 -> 500, časy se mění.
  • 0

#37 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2012 - 8:57

mpik napsal/a:
.... V takovém případě si myslím, že by krabice být publikována mohla, nejlépe ve spolupráci se zkušenějším kačerem. Pokud tam tedy nejsou jiné problémy.

Zrovna včera jsem jednomu mladýmu betatestoval. Keš i skrýš celkem v pohodě a mírné připomínky s ním probral. Je trošku zbrklý, ale věřím, že bude vše OK.
edit: Je na pěkném místě a velikost regular :-)
  • 0

#38 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2012 - 9:08

KaMo_cz napsal/a:
* a pokud ne, tak bych byl pro menší úpravu mantry o min. počtu nalezených. V dnešní době PT 100 -> 500, časy se mění.


Jestli by v době PT spíš nebyla lepší úprava "aspoň 10 nalezených schránek o velikosti small či větších".
Můžeš najít 500 blech na PWT a stejně nebudeš mít páru o tom, jak vypadá solidní geocache.
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#39 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2012 - 9:22

PaWcz napsal/a:

KaMo_cz napsal/a:
* a pokud ne, tak bych byl pro menší úpravu mantry o min. počtu nalezených. V dnešní době PT 100 -> 500, časy se mění.


Jestli by v době PT spíš nebyla lepší úprava "aspoň 10 nalezených schránek o velikosti small či větších".
Můžeš najít 500 blech na PWT a stejně nebudeš mít páru o tom, jak vypadá solidní geocache.

spíše bych byl pro zdůraznění sociálního rozměru, tedy, ať to dělá s někým zkušeným, ať si najde betatestera nebo někoho podobného. Důraz na počet jen podporuje honibodismus.
  • 0

#40 AHA & team

AHA & team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 441 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2012 - 10:05

dr.vota napsal/a:
Jak už se tu psalo, nestačí jen založit, je potřeba ji taky udržovat. Jsou i borci, co mají publikováno daleko přes stovku a zběsilým tempem zakládají další, ale na údržbu pak jaksi nezbývá čas.


Heleď, brzdi. Těch jedinců, co mají publikovaných přes stovku tolik není, jsou dva. Takže řekni prostě CZECH.TIR, ať mně netaháš mezi lidi, co keše neudržují. =)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama