Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Logování PM keší neprémiovým členem


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
110 odpovědí na toto téma

#41 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2012 - 17:20

Hoomoon napsal/a:

Kubickovi napsal/a:

Dain a Olik napsal/a:
kdyz to se ma tak - GS chce penize z PM, takze si ke vsemu moznemu vymysli i PM kese. zase na druhou stranu tahle hra je zalozena na vytvareni novych kesi velkym mnozstvim hracu, kdy BM je vetsi cast. kdo by pro ty PM FTF lovce delat to hafo kesi k zavodum, aby si chteli kvuli notifikacim koupit znovu PM ;)? takze zase ty BM cleny nesmi moc nasirat :) (napr PM eventy po letech dokonce zrusili). oficialne to zduvodnuji vstricnosti napriklad k rodinam, kdy clenstvi bude mit jeden clen a ostatni zaloguji - nebo skupinami kamaradu, kteri jdou spolecne na kes. PM kese jako omezeni poctu lidi prichazejicich na kes kvuli jeji bezpecnosti nebyl zamer Groundspeaku.


No jo, asi máš pravdu ;). O peníze jde až v první řadě...


když už tady láteříte na GC (jak mu jde o peníze), tak si uvědomte, že jako BM zcela zdarma využíváte docela drahou IT infrastrukturu - jasně, je tu reklama na každém kroku, ale zase ne tak veliká. Nebo snad chcete, aby na GC začali vznikat komerční/reklamní kešky, které provoz serveru zaplatí? OMG, žijeme ve světě, kde opravdu NIC není zadarmo...


jezis, nikdo tady nelateri - si to precti jeste jednou a v klidu ty, OMG :D. militantni PM jsou fakt bezva :D jen se tady bavime nad moznosti a duvody logovani PM kesi BM a vubec duvody existence PM kesi.

a jinak - GS je silne vydelecna spolecnost - v CR muj odhad je 3 az 5 tisic PM, nemecko krat 8. takze jsme na 20mega kc. i kdybych ulitl, tak v "katastrofickem" scenari je to tisic PM v CR, 8 v nemecku = 6mega jen za tyhle dve zeme a jen za clenstvi. a taky je potreba si vedomit, ze jejich nejvetsi naklad jde do stroju a potom platu. v tom obratu nejsou zadne nakupy materialu. prodavaji napad a v pripade trekovacich cisel hezky zpenezeny vzduch :) ale budiz jim to prano! ja proti tomu nic nemam. kdybych mel, tak jim 4 roky ze sedmi neplatim PM. ted jsme necely rok BM, protoze uz jsme ve stavu, ze PM nevyuziju. to ze jsi PM a nekdo jiny BM neznamena, ze jsou povl, kterej na GS nadava a sam se veze. a mimochodem uvedom si, ze tahle hra je na BM zalozena, protoze oni tvori tu masu, co dobrovolne tvori kese, vytvari komunitu, porada eventy .... PM jsou v tomhle v silne mensine. zase si budu vymyslet odhady, ale pokud vezmu tu dolni hranici 1000 PM, tak aktivne kesujicich lidi jsou desetitisice. a GS si to velmi dobre uvedomuje a uvedomuje si velikou prospesnost BM, takze jim milerad umozni hrat zdarma. kdyby to neplatilo, vsak oni by se ozvali :).

takze kdyz se nekdo vcelku objektivne zamysli nad pohnutkami Groundspeaku, nemusis v nem videt hned to vyzirku, co okrada ty chudaky v Seattlu ;)
  • 0

#42 Hoomoon

Hoomoon

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2012 - 8:18

To Dain a Olik: 1) jsem si to cele precet predtim, nez jsem vubec odepsal, 2) celou dobu jsem uplne v klidu 3) prosim, nepromitej si do me svoje predstavy :-) 4) temer nic, co pises ve sve odpovedi, jsem bud nenapsal nebo na to vubec nemyslel :-) 5) Howgh! "Slova jsou pramenem nedorozumeni", A. de S.Exupéry
  • 0

#43 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2012 - 19:28

pokud nekdo ve vete krici, v klidu neni ;). pokud nekdo pise, ze tu laterime, tak si vymysli - coz pak muze psat treba v deseti bodech, ze to nenapsal :)
  • 0

#44 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2012 - 19:30

Jarous1 napsal/a:
Jenomže GS tuhle hru rozhodně nevymyslel ;) Ten na tom jenom rejžuje... Tedy, kromě provozování toho jejich slavného serveru :)

Tak tak. B)
  • 0

#45 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2012 - 20:49

Dain a Olik napsal/a:
... GS je silne vydelecna spolecnost - v CR muj odhad je 3 az 5 tisic PM, nemecko krat 8. takze jsme na 20mega kc. ...


Jestli mají ze dvou nejzakešovanějších zemí v Evropě jen 20 milionů z PM, tak to zase takový vejvar není. V normální české firmě udržovač serverů má kolem pětačtyřiceti tisíc měsíčně. V Americe bude mít v přepočtu tak sto tisíc. To máte náklad dvě stě tisíc korun na jednoho IT. Pět už jich stojí milion měsíčně. No moc jim nezbude, ale netuším, kolik mají zaměstnanců... Minimálně jeden je u té keše na vrátnici :-) Jeden můj coin se tam podíval a hned další kačer ho vrátil zpátky do Prahy, tak se toho coinu můžu zeptat :-)
  • 0

#46 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2012 - 21:34

nezapominej na anglii, rakousko a francii. a minimalne to same co evropa museji dat staty s kanadou. ajtak, podle toho co vzdycky spatlaj, tam musi byt maximalne jeden a to na pul uvazku :P. mne je jasny, ze vzdycky si clovek mysli, jak ostatni desne rejzujou a ve skutecnosti to tak ruzove neni - ale tady je temer k dokonala fungujici globalni firma s nulovymi naklady mimo HQ a jeste jim produkt vytvareji na sve naklady ostatni. prave ten globalni zisk s neglobalnimi naklady je ten vejvar.
  • 0

#47 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2012 - 21:37

Dain a Olik napsal/a:
nezapominej na anglii, rakousko a francii. a minimalne to same co evropa museji dat staty s kanadou. ajtak, podle toho co vzdycky spatlaj, tam musi byt maximalne jeden a to na pul uvazku :P. mne je jasny, ze vzdycky si clovek mysli, jak ostatni desne rejzujou a ve skutecnosti to tak ruzove neni - ale tady je temer k dokonala fungujici globalni firma s nulovymi naklady mimo HQ a jeste jim produkt vytvareji na sve naklady ostatni. prave ten globalni zisk s neglobalnimi naklady je ten vejvar.


Je fakt, že nápad je to ideální, protože fyzicky kromě počítače nic nepotřebují. A toho vývojáře tam mají asi jen na 29. února :-) Jinak už by bylo doděláno tolika věcí...
  • 0

#48 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2012 - 21:52

http://www.groundspe...ut.aspx#OurTeam
Mají asi 40 zaměstnanců. Je otázka, kolik z toho je obchodníků a manažerů. Co se týká IT, provozují globální server, ale provozují to tak nějak chaoticky. Viz. Regular-Medium-Regular. A o rozdělaných a nikdy nedodělaných záležitostech ani nemluvě (Suvenýry, waymarky, atd.).
  • 0

#49 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2012 - 9:29

mpik napsal/a:
... A o rozdělaných a nikdy nedodělaných záležitostech ani nemluvě (Suvenýry, waymarky, atd.).


Přitom tady by se našli mágové, kteří by jim to udělali i zadarmo.
  • 0

#50 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2012 - 9:48

Prijde mi zbytecne se tu bavit o tom, jestli vydelavaji hodne, moc, nebo desive moc. Kazdopadne si myslim, ze neprodelavaji. A o to tu jde, ne?
  • 0

#51 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2012 - 12:13

Smrk napsal/a:

mpik napsal/a:
... A o rozdělaných a nikdy nedodělaných záležitostech ani nemluvě (Suvenýry, waymarky, atd.).

Přitom tady by se našli mágové, kteří by jim to udělali i zadarmo.

Jestli zrovna nepracují na tom registru vozidel… :D
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#52 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 672 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2014 - 22:59

Otevřela jsem trochu starší vlákno, ale na odpověď na problém jsem nenarazila.

Takže se ptám, zda jste narazili na to, že PM owner zamkne nějakým způsobem logování PM keše pro BM?

Jako BM jsem několik PM kešek odlovila a nikdy nebyl problém, že bych nemohla zalogovat. Teď jsem chvíli PM a odlovila jsem PM keš spolu s BM kolegyní a poslala jsem jí odkaz na zalogování. A prý se jí tam objevilo, že to zalogovat nelze, že si owner nepřeje logování keší BM. Víte o tom někdo něco?

Díky za odpověď.


  • 0

#53 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2014 - 23:55

... A prý se jí tam objevilo, že to zalogovat nelze, že si owner nepřeje logování keší BM. ...

To je hodně nepravděpodobné, nebyl by prinscreen? Jedině že by byla archivovaná a od reviewera zamčené logování. Ale ten dodatek od ownera těžko.


  • 0

#54 PIVNÍ PUPEK

PIVNÍ PUPEK

    PIVNÍ PUPEK

  • Members
  • PipPipPip
  • 333 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2014 - 0:33

 A prý se jí tam objevilo, že to zalogovat nelze, že si owner nepřeje logování keší BM.

 

Pokud je to jak píšeš, tak ten owner by se měl jít léčit.

Tohle už fakt není normální.

Když už tu keš najdu, a jsem v papírovém logbooku, proč by mi měl někdo zakazovat si jí zalogovat?


  • 0
Mám všech pět P: Pupek, platfus, plotýnky, protézu, a pravidelnou plynatost.

#55 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2014 - 6:51

Včera jsem logovala PMonly keš a šlo to úplně normálně klasickým postupem přes odkaz www.geocaching.com/seek/log.aspx?wp=GCXXXXX. To zamknutí mi přijde nepravděpodobné, protože BM podle pravidel smí PMonly keše lovit, jen nevidí listing. Pokud by owner dostal nově možnost takovou keš zamknout pro BM, musela bys tu možnost najít ty na svém PM účtu, to se mi nezdá. Spíš se obávám, pokud je kamarádka nezkušená a owner magor, že jí ten log smazal a to, že nechce, aby to BM lovili, jí napsal ručně a ona nerozeznala rozdíl.

Tento příspěvek byl upraven od Jacka dominikánka: 14 únor 2014 - 6:53

  • 0

#56 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 843 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2014 - 7:30

Mám jednu PM cache a nic takového v jejím nastavení nevidím, ani v oficiálních release notes poslední dobou nic takového nebylo.  Logování může zakázat jen reviewer, co já vím a jak píše dr.vota. Ten screenshot bychom rádi viděli, požádej kolegyni, ať ti ho pošle a dej ho sem.


  • 0

SW: a:Drake 5
HW: Nexus 6 (Android 6), Qstarz BT-Q818X bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat


#57 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 314 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2014 - 7:54

Pro S474N:OK, máš na věc jiný názor, i když by mě možná zajímalo proč je to podle Tebe nesmysl.Pro mikelord:Prosím, můžeš mi vysvětlit, jak může BM splnit podmínky na keši určené pouze pro PM, když není PM ? Tedy keš pro něj není určená a jinak než využitím chyb nebo zjištěním souřadnic třeba od PM kamaráda se ke kešce nemůže nedostat?Přirovnal bych to třeba k VIP místům na koncertě - myslíš, že Tě tam pustí bez správné vstupenky jen proto, že víš kde jsou dveře do té VIP zóny?Nerad bych rozjížděl nějaký flame, každý na to můžeme mít jiný názor. Ale opravdu si myslím, že třeba srovnání s VIP zónou na koncertě je docela dobré a nikdo asi nebude diskutovat o tom, že ho tam bez správné vstupenky nepustí (a je to tak v pořádku).


Jedinou podmínkou uznání logu je zápis v logbooku (vyjma challenge). Aby BM člen zalogoval PMO keš tedy NENÍ proti pravidlům ani nejsou žádné důvody, proč by se měl někoho ptát. Často jde o kamarády, kteří lovi spolu nebo děti s rodiči. Když owner má cache v PMO režimu -je to většinou z jediného důvodu: někdo mu ji chodí ničit a je to většinou "Frantík" od vedle, který si založil BM účet, aby se takto s kamarády pobavil - bohužel...,,
  • 0

#58 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 314 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2014 - 8:16

P.s. Pokud bychom i tady v této krásné hře měli směřovat k nějakým "VIP" zónám kam například děti či nemajetní nemohou - pobleju se a končím....
  • 2

#59 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2014 - 8:20

... a poslala jsem jí odkaz na zalogování. A prý se jí tam objevilo, že to zalogovat nelze, že si owner nepřeje logování keší BM. Víte o tom někdo něco?

Díky za odpověď.

A jaký odkaz jsi ji poslala? Jestli jsi ji poslala normální odkaz na PM keš, tak přes takový odkaz opravdu nezaloguje. 

Např. takový odkaz: http://www.geocachin.../GC4Y4E4_zirafa , se BM zobrazí pouze info: "Majitel keše Zirafa zpřístupnil tuto keš pouze uživatelům s Prémiovým členstvím. Přečti si o výhodách Prémiového členství níže. Získat Prémiové členství nyní." A to je myslím to, co se ji tam také objevilo.


  • 0

#60 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 973 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2014 - 8:44

to von Bronin: chacha, ale ono skutečně existuje obrovské množství VIP, speciálních a exkluzivních keší - mám ti poslat pytlík ? :D

Jinak - jestli  je v ČR přes X desítek tisíc, tak těch pár PM to snad nemá cenu řešit, ne ?


  • 0

*





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama