Přejít na obsah


Fotka

GCFinalky.cz - ukonceni provozu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
150 odpovědí na toto téma

#21 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2012 - 21:29

Škoda. Konec mého lovu mysterek a blbých multin :(
  • 0

#22 Danstahr

Danstahr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2012 - 21:37

noe1 napsal/a:
Tak ještě jednou a pomaleji. Týpek deklaroval, že chce dělat "bohulibou" službu pro GC komunitu. Zprostředkování výměny finálek. GC komunita mu ve své hlouposti a lačnosti po finálkách jeho databazi naplnila zdarma daty (to že to je prasárna vůči ownerům teď nechme stranou). Týpek takto získal produkt (který byl určený na výměnu) a teď jej zkouší za drahý peníz prodávat. Tomu já teda hra neříkám, tomu říkám obohacování na úkor hráčů a zejména ownerů keší.


Tak to nekupuj! Když to nikdo nekoupí, týpek nic nevydělá, o tom to celé je :).
Mimochodem, co je na tom za prasárnu vůči ownerům? Sám jsem do databáze svojí kešku po FTFku nahrál a nevadí mi, že si na ni někdo zajde rovnou. Chápu, že ne každého baví luštit.
Mimochodem, přikládám jednu D4,5 z Anglie. Rozdíl, co? :)

An Archaelogist was excavating a site in Manchester when he came across a stone with a four letter word engraved upon it.

In his notebook he wrote that no two letters were identical. If one replaced each letter in the word with a number giving its alphabetic position (A=1, B=2 etc), the total of the letters is 20, and the sum of any three of the numbers is exactly divisible by the fourth number.

What was the English word?

Once you have solved the puzzle use the numeric values of the letters to determine the following:

A = The value of the fourth letter in the word.
B = The value of the third letter minus the second.
C = The value of the third letter plus three.
D = The value of the first letter minus four.
E = The value of the second letter plus the third letter.

N53.2A.BC9
W02.1D.E97


  • 0

#23 clexpert

clexpert

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 104 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2012 - 21:42

Pro noe1 - Pokud jsi mu do té databáze poslal nějaké finálky, tak možná i trochu chápu, že jsi lehce naštvaný, když to teď chce prodat. I když, jestli jsem dobře pochopil, jak to funguje, určitě jsi to neposílal zdarma, ale výměnou za jiné finálky. To je tedy sakra něco jiného než zdarma. Já mu například neposlal nic, ani jsem od něj nic nedostal, a je mi srdečně jedno, co dělá, co prodává, kdo to kupuje... Není to žádné obohacování na úkor hráčů. Ti, kteří mu něco poslali, za to něco dostali. On měl náklady s provozem serveru. Není to ani žádné obohacování na úkor ownerů. Ti mu vůbec nic nedali.
  • 0

#24 kmenicka

kmenicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 112 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2012 - 21:44

No, ale celá ta databáze mi přišla hodně nefér vůči ownerům, kteří si tam své keše nedali sami. Mě by to osobně naštvalo.
  • 0

#25 kmenicka

kmenicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 112 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2012 - 21:49

... kdyby owneři nevytvořili mysterky, neměl by týpek co prodávat.


Tak to mi zrovna nepřijde jako dobrý argument. Dobré, vyluštitelné mysterky prosím, ale těch málo blbých bych neházel s nimi do jednoho pytle.
  • 0

#26 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2012 - 21:49

Clexpert: nebyt tech owneru, co zakladaji cache a kteri s tim maji realne naklady, tak by mohl maximalne sbirat lejna v parku. A ted vydelava na cizi praci i cizich nakladech. Holt se nesmi divit, az se nekdo nastve, rekne si o cislo uctu a podle nej je identifikace uz pomerne jednoznacna.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#27 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2012 - 21:52

pan J.P., Kamenné Žehrovice, resp. Tuchlovice, je poslední Jánošík, co bohatým bere, a chudým dává...totiž prodává. Budiž mu přáno. Ale ty následné popotahanice s úřady, včetně činnými v trestním řízení, mu nezávidím... B)
  • 0

#28 clexpert

clexpert

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 104 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2012 - 21:52

Kmenicko, tebe by to naštvalo nejspíš proto, že bys sama viděla, že tam ty souřadnice jsou. Ale neštve tě to, že desítky jiných kačerů si ty souřadnice nebo nápovědy říkají mezi sebou, protože to nevidíš. Jak se říká, co oko nevidí, to srdce nebolí. Je přitom daleko pravděpodobnější, že na tvé mysterky chodí mnohem víc lidí, kteří si to řeknou osobně nebo mailem, než by si to vytáhli někde z webu. Už jen proto, že jsou místní a znají se.
  • 0

#29 Lubos_H

Lubos_H

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 152 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2012 - 21:53

noe1 napsal/a:
Tohle je hluboké nedorozumění ... kdyby owneři nevytvořili mysterky, neměl by týpek co prodávat.


To je skoro jako by si řekl kdyby nebylo Geocahingu nemusela by se taková kravina řešit :D
  • 0

#30 clexpert

clexpert

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 104 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2012 - 21:57

Pro noe1 - Kdybychom my owneři nedělali zdarma keše pro jiné kačery, také by Groundspeak neměl co prodávat. To se nedá takhle argumentovat, to bychom našli na čemkoliv. Třeba kdybychom tady zdarma na své náklady mezi sebou nepindali, neměl by živobytí ani majitel této domény...
  • 0

#31 MA-FI-AN

MA-FI-AN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 534 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2012 - 22:00

Je to stejna prasarna jak s filmama, jen v malym. Nekdo neco natoci, nekdo jiny film bez namah vezme a nasdili ostatnim a ziska za to kredit. Vsichni vedi ze se to nedela , ale dela to drtiva vestsina z nas.. Sem rad ze server konci, pisete tady ze stranou to ze je to prasarna vuci ownerum, ale to je podle meho to je to nejdulezitejsi. Vexmu nejake"dilo", ktere vytvoril nekdo jiny a nasdilim to abych z toho mel.osobni prospech..takhle to chapu ja.
  • 0
Jsme Premium Memberi a jsme na to hrdi Nemame Radi Igelitky v Lese Nas GeoTým:MA touš , FI lip , AN etka + dobrovolnici : Natalka, Simon,GeoPes Eda,Geopas Brandy, Ještěrka hybatelka Punto. Zarizeni:Garmin Oregon550t,Geoget,SE Xperia Arc S+Locus

#32 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2012 - 22:02

Clexpert: az na to, ze vsichni owneri se registrovali na portalu GC.com a dobrovolne souhlasili, za jakych podminek. To je trosicku podstatny rozdil.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#33 kmenicka

kmenicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 112 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2012 - 22:02

noe1 napsal/a:
Je to takhle srozumitelnější?


Jojo, já jsem myslel, že to je ironie na tvorbu mysterek.
  • 0

#34 Danstahr

Danstahr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2012 - 22:12

noe1 napsal/a:

Se svojí prací si dělej co chceš, to je té svaté právo. Nicméně, koho nebaví luštit tu má tisíce tradiček ;) Na druhou stranu zveřejňovat finálky na cizích keších bez souhlasu jejich ownerů je něco hodně zcela jiného. Pokud ten rozdíl necítíš, fakt se nemáme dál o čem bavit.


Samozřejmě, že tam rozdíl je, jen jsem chtěl poukázat na to, že ne všem ownerům to vadí.

Rozdíl naopak nevidím v tom, zda se souřadnicemi obchoduješ na eventech, nebo online.
  • 0

#35 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2012 - 22:13

sobikovi napsal/a:
Škoda. Konec mého lovu mysterek a blbých multin :(


co ti brání přejít na celosvětový finálkový server ?
  • 0

#36 clexpert

clexpert

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 104 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2012 - 22:13

Pro noe1 - Kdyby někdo nezasadil strom, neměl by owner kam tu stromovou kešku přivázat. Kdyby mu to reviewer neschválil, také by tu keš nemohl publikovat. Kdyby Groundspeak neprovozoval servery, ani owner by neměl jak říct ostatním, že ji tam umístil. A tak bych mohl pokračovat... Kdyby někdo nepostavil zámek, nemohl by na něj owner svou keší upozorňovat a sklázet za to pochvaly, jak je to parádní keška... kdyby někdo nepostavil rozhlednu... to jsou jen samé kdyby... Ten majitel webu do toho dal nějakou práci, čas a peníze. To je bez diskuzí. Kdo také odvedl nějakou práci, to jsou ti, kteří luštili a posílali finálky. A ti za to ovšem také dostali něco na výměnu, zdarma to nedělali. Ono to není tak černobílé. Owneři nedělají keše kvůli webu finálek ani kvůli Groundspeaku, ale dělají je dobrovolně a zdarma pro ostatní kačery a kamarády. Nemusejí to dělat, když nebudou chtít. Pokud bych se měl každý den ráno budit s představou, jak je ten svět špatný, že na mnoha věcech, které každý den udělám, někdo jiný nedejbože může něco vydělat a já z toho nemám absolutně nic, tak bych se snad ani budit nechtěl... Může se to zdát jako nefér vůči ownerům, že někdo prozrazuje finální souřadnice jejich keší. Ale když si to ti kačeři neseženou na tom webu, seženou si to tak jako tak někde jinde. Od kamaráda, na eventu, od cizích, nebo dokonce přímo z databáze Groundspeaku. Je to prašť jako uhoď, jen to prostě na tom webu bylo tak moc na očích.
  • 0

#37 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2012 - 22:17

dr.vota napsal/a:
pan J.P., Kamenné Žehrovice, resp. Tuchlovice, je poslední Jánošík, co bohatým bere, a chudým dává...totiž prodává. Budiž mu přáno. Ale ty následné popotahanice s úřady, včetně činnými v trestním řízení, mu nezávidím... B)

whois gcfinalky.cz
ale říká, že je to paní J.P.
contact:      M4WR-23E86

org:          Jana Pulisova

name:         Jana Pulisova

address:      Prazska 675

address:      Kladno

address:      27201

address:      CZ

phone:        +420.723603013

e-mail:       hpkz@centrum.cz

registrar:    REG-MEDIA4WEB

created:      06.03.2011 01:31:23

  • 0

#38 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2012 - 22:40

Hamaci napsal/a:
...ale říká, že je to paní J.P.

Není, viz předchozí téma a i tady to už někdo před tebou vysvětloval.

Za sebe - minimálně nějakých dvacet kódů jsem si tam předplatil, mě to stálo 60kč, kolik z toho měl majitel webu nevím a je mi to celkem jedno.
Celá databáze za 500 by tedy byla v porovnání výhodnou koupí, ale finálky z celé republiky opravdu nepotřebuju.
I když samozřejmě chápu, že tu databázi nabízí k prodeji do začátků nějakému novému webu se stejným principem , nikoliv pro osobní účely...
  • 0

#39 dachmh

dachmh

    dachmh

  • Members
  • PipPipPip
  • 567 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2012 - 22:42

clexpert napsal/a:
Pro noe1 - Kdyby někdo nezasadil strom, neměl by owner kam tu stromovou kešku přivázat. Kdyby mu to reviewer neschválil, také by tu keš nemohl publikovat. Kdyby Groundspeak neprovozoval servery, ani owner by neměl jak říct ostatním, že ji tam umístil. A tak bych mohl pokračovat... Kdyby někdo nepostavil zámek, nemohl by na něj owner svou keší upozorňovat a sklázet za to pochvaly, jak je to parádní keška... kdyby někdo nepostavil rozhlednu... to jsou jen samé kdyby...

Ten majitel webu do toho dal nějakou práci, čas a peníze. To je bez diskuzí. Kdo také odvedl nějakou práci, to jsou ti, kteří luštili a posílali finálky. A ti za to ovšem také dostali něco na výměnu, zdarma to nedělali. Ono to není tak černobílé. Owneři nedělají keše kvůli webu finálek ani kvůli Groundspeaku, ale dělají je dobrovolně a zdarma pro ostatní kačery a kamarády. Nemusejí to dělat, když nebudou chtít.

Pokud bych se měl každý den ráno budit s představou, jak je ten svět špatný, že na mnoha věcech, které každý den udělám, někdo jiný nedejbože může něco vydělat a já z toho nemám absolutně nic, tak bych se snad ani budit nechtěl...

Může se to zdát jako nefér vůči ownerům, že někdo prozrazuje finální souřadnice jejich keší. Ale když si to ti kačeři neseženou na tom webu, seženou si to tak jako tak někde jinde. Od kamaráda, na eventu, od cizích, nebo dokonce přímo z databáze Groundspeaku. Je to prašť jako uhoď, jen to prostě na tom webu bylo tak moc na očích.


Kdyby tvůj tatínek nenastříkal své semínko do vagíny tvé maminky, tak by tu nebyl clexpert... to jsou jen nějaké kdyby... takhle jsi to asi nějak myslel, že jo? :D
  • 0
Vložený obrázek

#40 clexpert

clexpert

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 104 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2012 - 22:43

No tak vidíš, noe1, takže to děláš přesně jako my ostatní. Občas někoho požádáš o pomoc nebo jdeš s ním na keš, aniž bys měl vyluštěno. Předpokládám, že také někomu poradíš a nepošleš ho do háje, případně ho vezmeš s sebou na odlov. Tedy děláš ownerovi takové keše úplně totéž. To je jedno, že to neděláš za peníze, protože zadarmo to také není. Můžeš takovou radou získat například prestiž, poděkování, vděčnost. I to je odměna. Řeknu ti náš příklad. Než jsme začali sami lézt, než jsme si pořídili drahé lezecké vybavení, než jsme si pořídili drahé stromolezecké vybavení, tak jsme například luštěním získali lovce, který toto měl. My jsme vyluštili, dali si s tím tu práci, pak jsme zavolali kamarádovi, který to sice luštit neuměl, ale zato měl vybavení na T5. A zašli jsme tam spolu. Ať chceš nebo ne, oba jsme něco získali, pro každého to bylo výhodné. Nebyly v tom peníze. Nebo jiný příklad. Náš známý zase vyluštil dvě parádní keše, o které my bychom se ani nepokoušeli, protože to nebylo technické luštění, ale nějaké historické. Takže bychom tam ani nešli. On je vyluštil, ale nemá auto. Tak nás požádal, jestli bychom tam s ním zajeli na společný odlov. Každý něco získal a přesto v tom peníze nebyly. A co je nejdůležitější, byly v tom zážitky. Totiž ty zážitky můžeš mít i v případě, že jsi nevyluštil, ale šel sis tu keš užít fyzicky. Zrovna tak můžeš mít zážitky ze slaňovací keše, i když třeba neslaňuješ, ale jistíš. Můžeš mít zážitky i ze stromové keše, přestože například ty jsi zrovna ten kdo maká dole a ne nahoře. My jsme třeba dva s jedním nickem - táta a syn. Když jdeme na keš, mnohdy nastane situace, že se ani nedostanu k lizu, jinými slovy, on slaňuje nebo leze, já ho jistím. Naopak to třeba nejde nebo začne pršet, nebo už není čas. Ale i přesto si to užiju a mám zážitky. Proto dokážu pochopit všechny ty, kteří třeba neumějí tak luštit jako my, a přesto si chtějí tu keš také odlovit.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama