Přejít na obsah


Fotka

GCFinalky.cz - ukonceni provozu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
150 odpovědí na toto téma

#41 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2012 - 22:47

clexpert napsal/a:
Nebo jiný příklad. Náš známý zase vyluštil dvě parádní keše, o které my bychom se ani nepokoušeli, protože to nebylo technické luštění, ale nějaké historické. Takže bychom tam ani nešli. On je vyluštil, ale nemá auto. Tak nás požádal, jestli bychom tam s ním zajeli na společný odlov. Každý něco získal a přesto v tom peníze nebyly.
.

Tomu se myslím říká barterový obchod.
  • 0

#42 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2012 - 5:36

clexpert napsal/a:
Nevěřím tomu, že ho někdo žaloval. S žalobou by těžko někdo uspěl, trvalo by to roky a nikdo by do toho nedával peníze. Spíš bych si tipl, že mu někdo začal vyhrožovat, jak je v této společnosti velmi dobrým zvykem. Jací lidé dokáží být hajzlové, to vidíme velmi snadno i na tomto fóru. Jakmile má někdo jiný názor, hned se najde několik lidí, kteří mu sprostě vynadají a jsou vulgární. Na fóru je to velmi snadné, zatímco z očí do očí by si to asi netroufli, protože by byli tak rychle proplesknutí, že by si to pamatovali hodně dlouho. Zrovna tak, jakmile někdo začne provokovat, najde se dost spravedlivých, kteří v zájmu většiny vezmou právo do svých rukou. Anonymně, samozřejmě.

Jo jo, zažil jsem to tu na vlastní kůži. :(
  • 0

#43 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2012 - 5:40

S474N napsal/a:
Holt se nesmi divit, az se nekdo nastve, rekne si o cislo uctu a podle nej je identifikace uz pomerne jednoznacna.

Prolomení bankovního tajemství není zas tak jednoduché, policie se o to nebude ani pokoušet, protože se žádný trestný čin nestal a sám bys do toho musel asi nějakou částku vložit a na ten účet ji jakoby omylem zaslat, abys měl možnost prolomit bankovní tajemství. Otázkou pak ale je, k čemu ti ta totožnost majitele účtu bude. :D
  • 0

#44 MA-FI-AN

MA-FI-AN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 534 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2012 - 6:27

shaman3 napsal/a:

clexpert napsal/a:
Nevěřím tomu, že ho někdo žaloval. S žalobou by těžko někdo uspěl, trvalo by to roky a nikdo by do toho nedával peníze. Spíš bych si tipl, že mu někdo začal vyhrožovat, jak je v této společnosti velmi dobrým zvykem. Jací lidé dokáží být hajzlové, to vidíme velmi snadno i na tomto fóru. Jakmile má někdo jiný názor, hned se najde několik lidí, kteří mu sprostě vynadají a jsou vulgární. Na fóru je to velmi snadné, zatímco z očí do očí by si to asi netroufli, protože by byli tak rychle proplesknutí, že by si to pamatovali hodně dlouho. Zrovna tak, jakmile někdo začne provokovat, najde se dost spravedlivých, kteří v zájmu většiny vezmou právo do svých rukou. Anonymně, samozřejmě.

Jo jo, zažil jsem to tu na vlastní kůži. :(


Dyt jsem rikal ze jsem to mohl byt ja:-) nicmene mate odkaz na muj profil i adresou, tak.jestli mas pocit ze me zvladnes proplesknout, rad Te uvitam, trebas oba;-)takovy mam rad, internetovy teroristy:-P
  • 0
Jsme Premium Memberi a jsme na to hrdi Nemame Radi Igelitky v Lese Nas GeoTým:MA touš , FI lip , AN etka + dobrovolnici : Natalka, Simon,GeoPes Eda,Geopas Brandy, Ještěrka hybatelka Punto. Zarizeni:Garmin Oregon550t,Geoget,SE Xperia Arc S+Locus

#45 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2012 - 7:21

No "mohl být" není to samé jako "byl". Pokud jsi to byl ty, tak by mě jen zajímalo, cos jim přímo napsal? Pomstichtivý nejsem, toho se bát nemusíš. ;)
  • 0

#46 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2012 - 7:25

MA-FI-AN napsal/a: Dyt jsem rikal ze jsem to mohl byt ja:-) nicmene mate odkaz na muj profil i adresou, tak.jestli mas pocit ze me zvladnes proplesknout, rad Te uvitam, trebas oba;-)takovy mam rad, internetovy teroristy:-P

Heh, tak na to proplesknuti bych se taky docela rad podival - zpravidla to totiz byva tak, ze ti "internetovy teroristi" co nejvic vyhrozuji nasilim, jsou ti nejvetsi chcipaci, kteri by si to realne nedovolili ani omylem. Na internetu ale vyuzivaji anonymity a jednaji dle znameho "Cim mensi chlap, tim silnejsi reci" .... :D

JarMar napsal/a: Někdo se nechává "nakopávat" od ostatních, někdo to řešil přes finalky.cz. Podle mě to vyjde na stejno, prostě kešku SÁM nevyluštil. Celkem by mě zajímalo, kolik z těch kritiků se nikdy nenechalo nakopnout? My máme sice na mapě v okolí hromadu modrých otazníčků které by už tam být nemusely, ale na druhou stranu máme dobrý pocit, že každou mysterku jsme rozlouskli sami. Je tu ještě někdo takový? Jen pro zajímavost.

Myslim, ze to rozhodne nevyjde na stejno - jedna vec je pozadat nehoho o radu (tim myslim opravdu radu, nikoli zadost o souradnice) ci pracovat v tymu a uplne neco jineho je smelit s finalkama ve velkym. Navic vetsinou to neni o tezkych kesich, je to o prachsproste lenosti a vychcanosti - typicky treba u multin, kde to neni o sezeni u pocitace (na coz se smelinari casto vymlouvaji) ale prave o chozeni po venku, kde smelinar chce bod, nikoli ten pohyb .... ;)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#47 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2012 - 7:36

No hodně multin je po určitém čase nevypočítatelných, zvlášť když se mají třeba počítat nějaké stromy na hrázi nebo upadnuté větve na stromě v lese nebo určit rod zvířete v ohradě, kde vidím koně, kozy a ještě slyším ovce, které určitě také občas pustí do ohrady na pastvu, navíc je uprostřed nějaký rybník, který také asi nebude bez ryb.
Zkuste si někdo projít nebo projet tohle:
http://www.geocachin...c1-32e0760bc22e
Procházka sice pěkná, ale souřadnice nejenom finálky, ale i stagí, jsou normálně nevypočítatelné.
  • 0

#48 lubik

lubik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2012 - 7:49

noe1 napsal/a:

... Za sex a za finálku jsem penězmi ještě neplatil :-)))))))

To si jenom myslis :D :D :D ;) ;)
  • 0
Nas team: Lubik, Peta a Lubik junior Nase pristrojecky: Garmin Oregon 300 FW 4.20, Samsung Galaxy Y + a: drake, c:geo, Geocaching from GS, PC + Geoget

#49 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2012 - 8:14

shaman3 napsal/a: No hodně multin je po určitém čase nevypočítatelných, zvlášť když se mají třeba počítat nějaké stromy na hrázi nebo upadnuté větve na stromě v lese nebo určit rod zvířete v ohradě, kde vidím koně, kozy a ještě slyším ovce, které určitě také občas pustí do ohrady na pastvu, navíc je uprostřed nějaký rybník, který také asi nebude bez ryb.
Zkuste si někdo projít nebo projet tohle:
http://www.geocachin...c1-32e0760bc22e
Procházka sice pěkná, ale souřadnice nejenom finálky, ale i stagí, jsou normálně nevypočítatelné.

Vypocitatelne to urcite je, jiste to nekdo odlovil i poctive, jen mel mozna trochu vic trpelivosti. Nicmene ani me se moc nelibi. Kolik ale takovych je? Jedna ze sta? A je toto opravdu omluva pro smeleni s finalkama? Kdyz se ti nelibi, nemusis na ni prece chodit ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#50 Libor.29

Libor.29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 243 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2012 - 8:35

Danstahr napsal/a:
mimochodem, přikládám jednu D4,5 z Anglie. Rozdíl, co? :)

An Archaelogist was excavating a site in Manchester when he came across a stone with a four letter word engraved upon it.

In his notebook he wrote that no two letters were identical. If one replaced each letter in the word with a number giving its alphabetic position (A=1, B=2 etc), the total of the letters is 20, and the sum of any three of the numbers is exactly divisible by the fourth number.

What was the English word?

Once you have solved the puzzle use the numeric values of the letters to determine the following:

A = The value of the fourth letter in the word.
B = The value of the third letter minus the second.
C = The value of the third letter plus three.
D = The value of the first letter minus four.
E = The value of the second letter plus the third letter.

N53.2A.BC9
W02.1D.E97


A co jako, k čemu by mi byla odlovená, když bych ji nevyluštil? Budeš dělat kinga, že ji máš a máš bod, ale jinak jsi ubožák co si je líný lámat hlavu.

Dám Ti jiný příklad, mám multinku, která je takříkajíc okolo komína (obejdeš pouze hřbitůvek a kostel kolem dokola a jedna stage je kilometr daleko. Pro bodaře jsem speciálně do hintu dal radu jak získat číslo na místě. Přesto jsou naši vyhlášení bodaři schopní ji lovit podle GCfinálek a ještě mi psát co mají blbě, že jim to nevychází.
Jak to má vyjít, když nějaký chytrák nahrál do systému nesmyslné indicie, které si asi vymislel a finálky. Změnil jsem jim místo uložení, nechal původní indicie a byli v háji. Samozřejmě po průchodu dalšího tohoto inteligenta předpokládám došlo k aktualizaci dat v GCfinálky.

Jste líní myslet a ujít pár metrů navíc o tom to je. Ono totiž jinak nejde stihnout 100-200 i 300 krabiček za den včetně všech mysterek (OK, nekteré jdou naluštit dopředu) ale hlavně i multin po cestě. Ano říká se tomu kombajn a je to jedna z disciplín jak hrát GC, ale pro takovéhle, pro mne magory, by měla být samostatná kolonka ve statistikách a hlavně rezervované lůžko v léčebně.
  • 0

#51 Libor.29

Libor.29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 243 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2012 - 8:37

shaman3 napsal/a: No hodně multin je po určitém čase nevypočítatelných, zvlášť když se mají třeba počítat nějaké stromy na hrázi nebo upadnuté větve na stromě v lese nebo určit rod zvířete v ohradě, kde vidím koně, kozy a ještě slyším ovce, které určitě také občas pustí do ohrady na pastvu, navíc je uprostřed nějaký rybník, který také asi nebude bez ryb.
Zkuste si někdo projít nebo projet tohle:
http://www.geocachin...c1-32e0760bc22e
Procházka sice pěkná, ale souřadnice nejenom finálky, ale i stagí, jsou normálně nevypočítatelné.


Přesně tohle je ta výzva, vykoumat jak to vlastně bylo myšlené a kde udělal owner chybu v zadání. Jediný problém nastává, když je to bezúdržbová krabice a mezitím někdo provede někde prořezávku nebo zruší či přemístí nějakou ceduli. Zatímco jeden šplhá na laně, já zase raději chodím po zemi a mořím svoje mozkové závity.
Čím více zajímavých multin v přírodě, tím lépe.
  • 0

#52 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2012 - 8:40

shaman3 napsal/a:
No hodně multin je po určitém čase nevypočítatelných, zvlášť když se mají třeba počítat nějaké stromy na hrázi nebo upadnuté větve na stromě v lese nebo určit rod zvířete v ohradě, kde vidím koně, kozy a ještě slyším ovce, které určitě také občas pustí do ohrady na pastvu, navíc je uprostřed nějaký rybník, který také asi nebude bez ryb.
Zkuste si někdo projít nebo projet tohle:
http://www.geocachin...c1-32e0760bc22e
Procházka sice pěkná, ale souřadnice nejenom finálky, ale i stagí, jsou normálně nevypočítatelné.


Ale neblbni. Jednoducha zalezitost, vyreseno za chvilku, ani nemusim zvednout pr... ze zidle. Ty nevis ze existuje databaze urezanych vetvi u jednotlivych stromu v lese a ze si odpovedi muzes najit na netu, pokud si v terenu nejsi jisty? Jestli tomuhle rikas neresitelne, tak to se mas jeste hodne co ucit. A kdyz to neumis vyresit, furt to neni duvod ke smeleni se souradnicema. Muzes napsat ownerovi ze se ti neco nezda, nebo si ji muzes dat na ignore list.
  • 0

#53 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 823 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2012 - 8:49

...tak za sebe můžu říct, že je mě úplně jedno jak se kačeři dostanou na mé finálky. Vím že třeba u mé T5 nečiní tak jak jsem zamýšlel a vůbec mě to nevadí - ať si každý hraje jak se mu to líbí. Dokonce mě nevadilo ani když byly moje kešky na gcfinaky.cz, které tam dal někdo jiný než já - prostě každého věc jak se ke krabce dostane.
Do teď jsem jsem tenhle server nevyužil a už to ani nestihnu. To že to chce prodávat za 500Kč se mě ale už nelíbí. Dát to zadarmo jak sliboval v prvním emailu tak by mě to bylo vcelku šumák - stejně tohle se děje normálně, že se předávají soukromé databáze s finálkama, jen tady tomu nikdo nedělá tak hlasitou reklamu.
A ownery co tady hlasitě hlásají jak se jím to nelíbí bych přirovnal k hospodskému který si postaví hospodu na kopci pro turisty a pak si stěžuje že mu tam lidi občas vyjedou i autem. Když nechcete aby vám chodili kačeři na kešky tak je nezakládejte a nebo se smiřte s tím, že každý si to hraje po svém.
  • 0

#54 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2012 - 9:08

Sally&eL napsal/a: Když nechcete aby vám chodili kačeři na kešky tak je nezakládejte a nebo se smiřte s tím, že každý si to hraje po svém.

Kešky dělám proto, aby na ně chodili kačeři, nikoli podvodníci, kteří si na ně pouze hrají.
P.S. - Už by bylo načase si pro fixlování vymyslet novou berličku ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#55 Musky

Musky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 67 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2012 - 9:09

ME osobně by to vadilo kdybych mel multicache nebo mystery a byla někde na serveru. Nejspíš bych po zjištění ze jsou na netu finalove souřadnice tak by se ji snažil přesunout. Kazdou cache se snažím vylustit a když nejde tak napíši ownerovi o radu. Mam jednu rozdelanou s kteroun mam problém ale nehledam na netu souřadnice. AZ vylustim tak vylustim. Nehonim body, na to jsou powertraily.
  • 0

#56 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 823 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2012 - 9:24

kapsa napsal/a:
Kešky dělám proto, aby na ně chodili kačeři, nikoli podvodníci, kteří si na ně pouze hrají.


...ano, v tom s tebou souhlasím - také dělám kešky pro kačery. To ale jak kačeři hru hrají, zda tak jak jsem při tvorbě keše zamýšlel či jinak už ale neovlivním, takže se tím ani netrápím a je mě jedno jestli si nějak vypomůžou nebo ne
  • 0

#57 AHA & team

AHA & team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 441 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2012 - 9:40

Pokud dělám tradičku, dělám ji pro všechny kačery, které zaujme. Mé mysterky jsou určeny pro ty kačery, kteří je vyluští, obdobně multiny pro ty, kteří si trasu projdou/projedou. Pokud mají mé keše bonusovku, je určena za odměnu pro ty, kteří navštívili zbylé kešky. V žádném případě nestojím o to, aby krabičku navštěvovali a její obsah vykrádali nějací mameluci-podvodníci-honibodi, co mají potřebu se všude podepisovat za každou cenu.
  • 0

#58 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2012 - 10:06

AHA & team napsal/a: Pokud dělám tradičku, dělám ji pro všechny kačery, které zaujme. Mé mysterky jsou určeny pro ty kačery, kteří je vyluští, obdobně multiny pro ty, kteří si trasu projdou/projedou. Pokud mají mé keše bonusovku, je určena za odměnu pro ty, kteří navštívili zbylé kešky. V žádném případě nestojím o to, aby krabičku navštěvovali a její obsah vykrádali nějací mameluci-podvodníci-honibodi, co mají potřebu se všude podepisovat za každou cenu.

Krásně řečeno !! Do kamene tesati !! +1
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#59 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2012 - 10:26

kapsa napsal/a:

shaman3 napsal/a: No hodně multin je po určitém čase nevypočítatelných, zvlášť když se mají třeba počítat nějaké stromy na hrázi nebo upadnuté větve na stromě v lese nebo určit rod zvířete v ohradě, kde vidím koně, kozy a ještě slyším ovce, které určitě také občas pustí do ohrady na pastvu, navíc je uprostřed nějaký rybník, který také asi nebude bez ryb.
Zkuste si někdo projít nebo projet tohle:
http://www.geocachin...c1-32e0760bc22e
Procházka sice pěkná, ale souřadnice nejenom finálky, ale i stagí, jsou normálně nevypočítatelné.

Vypocitatelne to urcite je, jiste to nekdo odlovil i poctive, jen mel mozna trochu vic trpelivosti. Nicmene ani me se moc nelibi. Kolik ale takovych je? Jedna ze sta? A je toto opravdu omluva pro smeleni s finalkama? Kdyz se ti nelibi, nemusis na ni prece chodit ....

Samozřejmě že to normálně jako multikeš vypočítatelné není, stačí se podívat do logů, jak to všichni hádají a odhadují, je to vlastně mysterka, ale špatně označená. :D
  • 0

#60 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2012 - 10:28

Musky napsal/a:
ME osobně by to vadilo kdybych mel multicache nebo mystery a byla někde na serveru. Nejspíš bych po zjištění ze jsou na netu finalove souřadnice tak by se ji snažil přesunout. Kazdou cache se snažím vylustit a když nejde tak napíši ownerovi o radu. Mam jednu rozdelanou s kteroun mam problém ale nehledam na netu souřadnice. AZ vylustim tak vylustim. Nehonim body, na to jsou powertraily.

Takže vlastně také podvádíš. :D
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama