Přejít na obsah


Fotka

GCFinalky.cz - ukonceni provozu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
150 odpovědí na toto téma

#121 Lubos_H

Lubos_H

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 152 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2012 - 20:06

shaman3 napsal/a:

Lubos_H napsal/a:
Jeočividné, že každý z nás na to má jiný názor a nemá smysl zde dokola dělat OT

Ano. Je to tak. A protože já neodsuzuji ty, kteří prosí o radu ownera, i když to považuji za nejvyšší potupu, neměli by oni odsuzovat ty, co získávali souřadnice na GC Finalky. Já sám jsem tam žádné souřadnice bohužel nezískal, protože jsem o nich nevěděl, dokud to tam fungovalo a platit za ně teď nebudu.

no ono to fungovalo tak že ty si musel vyzradit nějakou final cache a on ti dal bod na získání jedné podle tvého víběru takže hnus
  • 0

#122 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2012 - 20:14

Předpokládám, že neměl jak to testovat a kontrolovat, takže stačilo vyzradit nějaké vymyšlené souřadnice skutečné mysterky. ;)
  • 0

#123 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2012 - 20:20

BellaUH napsal/a:
Ještě by mohly skončit ty stránky, co vznikly po letošním velikonočním otvírání pokladů. Tam jsou finálky viditelně pro všechny. A to se mi nelíbí. Proto jsem se do této skvělé akce nepřipojoval. Příští rok se mnou nepočítejte.

já se zapojil tak, že jsem vytvořil speciální waypoint se souřadnicemi. Ten kdo tam chtěl, tak si pro něj musel dojít.
  • 0

#124 Lubos_H

Lubos_H

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 152 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2012 - 20:58

shaman3 napsal/a:
Předpokládám, že neměl jak to testovat a kontrolovat, takže stačilo vyzradit nějaké vymyšlené souřadnice skutečné mysterky. ;)

ne ověřoval to když někdo další poslal na stejnou keš souřadnice a když bylo více shodných tak ty se tam daly
  • 0

#125 clexpert

clexpert

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 104 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2012 - 21:40

Pro S474N - Nechci ti do toho kecat, ale zkus se zamyslet nad tím, jestli v rámci boje za lepší morálku, férovost a pravidla zveřejněním soukromých elektronických zpráv bez souhlasu odesílatele, mimo to, že narozdíl od nějakých finálek je toto hodně přes čáru, čirou náhodou neporušuješ Zákon č. 40/2009 Sb., trestní zákoník. Konkrétně: § 183 Porušení tajemství listin a jiných dokumentů uchovávaných v soukromí (1) Kdo neoprávněně poruší tajemství listiny nebo jiné písemnosti, fotografie, filmu nebo jiného záznamu, počítačových dat anebo jiného dokumentu uchovávaného v soukromí jiného tím, že je zveřejní, zpřístupní třetí osobě nebo je jiným způsobem použije, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok, zákazem činnosti nebo propadnutím věci nebo jiné majetkové hodnoty. A dost možná i druhý odstavec: (2) Odnětím svobody až na dvě léta, zákazem činnosti nebo propadnutím věci nebo jiné majetkové hodnoty bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 v úmyslu získat pro sebe nebo pro jiného majetkový nebo jiný prospěch, způsobit jinému škodu nebo jinou vážnou újmu, anebo ohrozit jeho společenskou vážnost.
  • 0

#126 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2012 - 21:49

clexpert napsal/a:
§ 183 Porušení tajemství listin a jiných dokumentů uchovávaných v soukromí

(1) Kdo neoprávněně poruší tajemství listiny nebo jiné písemnosti, fotografie, filmu nebo jiného záznamu, počítačových dat anebo jiného dokumentu uchovávaného v soukromí jiného tím, že je zveřejní, zpřístupní třetí osobě nebo je jiným způsobem použije, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok, zákazem činnosti nebo propadnutím věci nebo jiné majetkové hodnoty.

Trosku sis v tom paragrafu nevsiml slovíčka "v soukromé jiného" Ač je S474N ten poslední, koho by se zastaval, jsi trochu mimo, a ne poprvé. S474N zveřejnil korespondenci v soukromí svém a to je jeho věc.
  • 0
Oregon 650, iPhone5 + Geoget

#127 clexpert

clexpert

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 104 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2012 - 21:57

Pravda, pardon. Tak ať se mrkne o kousek výš nebo níž, možná tam něco zajímavého najde. Není to jistě v pořádku takto zveřejňovat.
  • 0

#128 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2012 - 22:15

V pořádku to není, ale trestní zákoník to neřeší, tohle je věc občanskoprávní, takže jedině žaloba na ochranu osobnosti, pokud se tím cítí být druhá strana nějak poškozena.
  • 0

#129 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2012 - 22:27

clexpert: koukat se nemusim a opravdu by me zajimala, jaka mu tim vznikne skoda? Treba, ze neopravnene podnika a prijdou na nej? Opravdu si me rozesmal! :D:D
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#130 clexpert

clexpert

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 104 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2012 - 22:38

Proč by na něj měl někdo přicházet? Jak jsi vlastně přišel na to, že to je neoprávněné podnikání? Ptal ses ho, jestli to zdaní? A jestli to vůbec musí zdanit?
  • 0

#131 Destr

Destr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2012 - 22:41

clexpert napsal/a:
Pro S474N - Nechci ti do toho kecat...

S474N je neco jako Radek Hulan. Dosti vecem rozumi, v necem je vsak uplne mimo. Na rozdil od RH s nim, stejne jako ty, obcas v necem souhlasim. Nicmene, stejne jako ty, myslim, ze ted tezce prestrelil a nejen zverejnenim osobnich udaju. Uz jen tim, ze pouzil svuj VS. Takze kdyz nekdo na uvedene udaje opravdu posle tech 500 Kc, tak S474N za vase penize dostane onu databazi finalek. A to se vyplati. :D
  • 0

10 SIN

20 GOTO HELL


#132 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2012 - 22:41

clexpert: proc bych to delal, kdyz na "ptani se" mame spoustu statnich organu :-)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#133 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2012 - 22:43

Destr: a proc by mu mel nekdo posilat penize? To by musel byt naprosty hlupak. Dal jsem to zde pro upozorneni a ne proto, aby to nekdo zaplatil. Mimochodem, dotycny zverejnil moje finalky a taky jsem se ho o to neprosil. Ted sklidi to, co sam zasel.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#134 Destr

Destr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2012 - 22:57

S474N: Ja nesoudim nikoho kdo by si chtel ony finalky za tech 500 opravdu koupit. To je kazdeho vec a osobne jsem jeden z tech kdo nevidim rozdil v kseftovani s finalkama mezi xTFkarema nebo na eventech (ony logy "nechal jsem se nakopnout"). Ja soudim tebe, protoze jsem si zrovna o tobe myslel, ze vis jak funguje VS. Za upozorneni povazuju prvni prispevek tohoto vlakna. Ano otevrel jsi diskusi. Ale to co jsi dal ted i s vetou "pokud by chtel nekdo realizovat" uz je prime nabadani aby nekdo poslal 500 pod tvym VS. Bylo to naprosto zbytecne uvadet cislo uctu i s VS. edit: Mimochodem dotycny tve finalky nezverejnil. Jen poskytl "save harbor" pro zverejneni. Stejne jako funguje treba uloz.to. Alespon tak to vidim ja. Pokud jsi mu psal zadost at tvou kes vymaze z databaze a on se ti vysmal, tak v tom pripade se ti omlouvam. Ale mozna naivne si myslim, ze kdybys mu napsal, tak tvou kes blokne.
  • 0

10 SIN

20 GOTO HELL


#135 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2012 - 23:01

Destr: a o sbernych uctech si uz slysel? Jak u nich funguje identifikace? A veta o realizaci byla minena uplne jinak, nez si myslis.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#136 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2012 - 0:46

MYslím, že Satan nemá nejmenší potřebu si ten balík finálek od někoho nechat kupovat. Ten kdo to vymyslel příliš neoplývá inteligencí. A proč to neodmazal ? Prostě to nepovažuje za tak intimní údaj aby to tajil. Já bych to taky nemazal, protože bych to považoval za zcela zbytečnou ničím neopodstatněnou práci.
  • 0

#137 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2012 - 2:16

Libor.29 napsal/a:

Poslední dobou jsem tady u nás zaznamenal nárůst logů "Nemohl jsem vyluštit proto odloveno alternativní metodou". Docela by mne zajímalo co si pod tím mám představit, protože já si pod tím představuji právě to, že dotyčný šel rovnou na finálku.
Také už jste se stím setkali?


Tak pod tim si lze predstavit leccos, ale co ja vim tak obvykle se takto loguji kese vyresene ferovym, ale nestandartnim postupem. Typicky treba jak sem saman 3 rano postnul tu udajne neresitelnou multinu a ja mel za ctvrt hodiny souradnice, aniz bych vstal od compu. Regulerne vyreseno bez jakehokoliv podvodu, dokonce bez jakekoliv napovedy. Jen jsem nesel do toho lesa. Ale proc taky. Kdyz ti owner poruci jit na souradnice XY a zjistit treba cislo autobusu ktery tam stavi, muzes tam bud jit, nebo muzes skouknout na netu jizdni rady, nebo dokonce kdyz mas kliku, muzes to nahodou vedet. Kdyz dokonce polozi otazku jestli prvni cislice v cisle linky je 2, 6, nebo 7 a bude to treba v Praze, nemusis resit vubec nic, je to dvojka protoze ty ostatni neexistujou. Takze proc bys tam chodil a riskoval ze jizdni rad ze stanice vandalove urvali a na miste indicii ani nezjistis? Vetsinou to sice neni takhle jednoduche, ale podstata je takovahle. Neco mi nejde, tak vymyslim alternativni postup jak se k tomu dopracovat. Nemusim se potupne ptat ownera (ano, i ja povazuji dotaz na ownera za potupu, jak tu nekdo zminuje, co je treba ma bejt v listingu a hotovo, tim to konci), nemusim nikde nic vyzvidat, nebo dokonce stahovat finalku, staci najit kde udelat owner chybu a tu vyuzit.

Ja sice u takovejch veci nepouzivam primo termin "alternativni metoda", obvykle to naznacim jinak, ale nekdo to pise takhle primo. Dava tim zaroven autorovi najevo ze to ma derave. Ten muze pak diru opravit, nebo ji tam nechat, dle vlastniho uvazeni.

Samozrejme je mozne ze nekdo napise alternativni metoda a ve skutecnosti souradnice nekde vysmelil, ale nemyslim si ze by se tohle bezne delo. Ti co maji souradnice ziskane odjinud obvykle loguji jinak. To jsou ty logy sam bych to nedal, kamos pomohl, spocital to kolega v praci co tomu rozumi, za pivo mi to vymysleli v hospode, nechal jsem se nakopnout (vic nebo min, nebo uplne:-)

Alternativni odlov si dovedu predstavit i u tradicky. Treba misto abys na strom jumaroval, priletis helikopterou a nechas se tam spustit navijakem. Jiste platnej a regulerni odlov, ale alternativni ve smyslu ze neni bezny a autor ho asi nepredpokladal. Cili alternativnich reseni se neboj, vetsinou to neznamena nic spatneho. Ja osobne klasicke metody pouzivam az kdyz ty alternativni selzou :-)
  • 0

#138 Libor.29

Libor.29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 243 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2012 - 7:33

Modráku nebuď idealista, takhle to funguje o těch co přemýšlejí a ne u party, která Ti projde deset keší v okolí a u většiny mystery a multi zaloguje nalezeno alternativním způsobem. Ale třeba se mýlím. Je mi to jedno. Moje kešky jsou pro ty kteří ocení hezké místo a jednoduché a doufám, že i někdy vtipné řešení ... Ostatní ať si používají alternativní postupy.
  • 0

#139 JarMar

JarMar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 419 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2012 - 7:34

Zerthe napsal/a:

JarMar napsal/a:
Někdo se nechává "nakopávat" od ostatních, někdo to řešil přes finalky.cz. Podle mě to vyjde na stejno, prostě kešku SÁM nevyluštil. Celkem by mě zajímalo, kolik z těch kritiků se nikdy nenechalo nakopnout? My máme sice na mapě v okolí hromadu modrých otazníčků které by už tam být nemusely, ale na druhou stranu máme dobrý pocit, že každou mysterku jsme rozlouskli sami. Je tu ještě někdo takový? Jen pro zajímavost.


ano (holt jsem asi naivní začátečník). Ownera jsem oslovila jen jednou jedinkrát, týkalo se to mysterky, která byla trochu vzdálenější, tak abych nevážila zbytečnou cestu - jen jsem chtěla potvrdit správnost vyluštěných souřadnic (doxina apod. v listingu nebyla)


Nemám na mysli ověření finálky po vyluštění, mimochodem nemám ani nic proti jakémukoli získání finálních souřadnic. Jen si myslím, že rozluštit hádanku ke které mi dá někdo návod, nebo souřadnice získat výměnou za jiné, mi přijde asi tak stejně náročné a proto nechápu ten povyk některých ;)
  • 0

#140 JolaLuba

JolaLuba

    JolaLuba

  • Members
  • PipPipPip
  • 914 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2012 - 7:45

kosmohill napsal/a:

Myslim, ze nektera jmena se tu odkopala dostatecne, my "normalni" ubozaci, zazrani a sebestredni, tusime, co jsou zac a neni treba s nimi diskutovat. Neni proc. Maji svou pravdu, maji sva prava a maji sve body
Prejte jim to. Oni si to uzivaji. Uzivaji si i obhajobu sve pravdy, skrytou pod anonymitou sve internetove identity a vase podrazdene reakce.
Ale proboha, snad dialog s temito "kacery" nemusi zabirat tak velky prostor na techto strankach. Kaslete na ne. Jsou to (je to...?) trollove.
Drazdi vas? Nectete to, nekrmte je. Bez pozornosti a opozice tech "normalnich" chcipnou.


naše řeč..dlouze to tu potichu sledujeme a líp bychom to neřekli...
NEKRMTE JE UŽ!!! kšáá :(
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama