Přejít na obsah


Fotka

GCFinalky.cz - ukonceni provozu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
150 odpovědí na toto téma

#81 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 31 July 2012 - 12:02

... Pokud si nekdo necha castecne poradit od kolegu, protoze se treba s mysterkou zbytecne trapi, tak mne to nevadi. Ackoliv na to neprisel sam, tak vi, o cem ta mysterka byla a treba i proc ... Bohuzel v komunite suskandou se siri i celkem falesne navody a pak se predavaji jen souradnice, protoze navod/nakopnuti nefuguje ;-(

Uplne idealni je, kdyz mne jako autora pozadaji o radu - aspon vidim, ze kacer ma zajem vylustit mysterku a i treba pochopit, jak to autor myslel. Proste ne kazdny musi prijit na cely postup sam...


Naprosto souhlasím. Také uvítám, když se někdo na postup luštění mých mysterek snaží přijít, s některými jsem vedl dokonce i dost dlouhou korespondenci. Rozhodně to nepovažuji za obtěžování, naopak to velmi oceňuji.
  • 0

#82 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2179 příspěvků(y)

Publikováno 31 July 2012 - 12:04

Jako autora by mě to tedy obtěžovalo, ty žádosti o radu a určitě bych nikomu neporadil. Proč bych měl ty drzejší a línější, co chtějí poradit, zvýhodňovat před těmi, co si to poctivě sami vyluštili nebo poctivě sami vygooglovali souřadnice na internetu?
  • 0

#83 pangogo

pangogo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 76 příspěvků(y)

Publikováno 31 July 2012 - 12:05

poohDA napsal/a:

shaman3 napsal/a:
Pokud chtěl owner někoho nakopnout, tak to skryl do hintu.

hinty jsou spíše od toho, aby se tam psalo upřesnění skrýše, ne návod k luštění.
A vůbec já mám vždycky radost, když se mi někdo ozve, že chce poradit. Protože to je potvrzení, že to není podvodník, který to koupil. Kdyby mě mělo otravovat, že se mě budou ptát, tak bych tu keš vůbec nezakládal.


Moje rec, zakladam mysterku proto,abych se pobavil nejen ja, ale hlavne jini kaceri. Nevylustena mysterka urcite nepobavi (kazdy holt pro lusteni mame jine vlohy). Kdyz jim k vylusteni muzu pomoci lehkou napovedou, tak proc bych to neudelal.
  • 0

#84 pangogo

pangogo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 76 příspěvků(y)

Publikováno 31 July 2012 - 12:12

shaman3 napsal/a:
Jako autora by mě to tedy obtěžovalo, ty žádosti o radu a určitě bych nikomu neporadil. Proč bych měl ty drzejší a línější, co chtějí poradit, zvýhodňovat před těmi, co si to poctivě sami vyluštili nebo poctivě sami vygooglovali souřadnice na internetu?


Shaman3 ty ses fakt zabavnej jak ten porad Mozna prijde i saman3. Pokud me tvuj profil na GC nelze, tak zadnou kes, natoz mysterku nevlastnis, takze fakt nechapu, proc tu mluvis za autory B)
Pokud je ma informace z GC.com mylna, tak se omlouvam - hrozne mne to mrzi, pane rediteli :o

Mne jako autora dvou(vim, neni to moc) mysterek naopak zajem lidi o vylusteni tesi a rad poradim.
  • 0

#85 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 31 July 2012 - 12:17

a taky každý potřebuje jinou nápovědu. Nejhorší nápověda je, taková, která poradí to, co už víš.
  • 0

#86 Libor.29

Libor.29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 243 příspěvků(y)

Publikováno 31 July 2012 - 12:19

shaman3 napsal/a:
Jako autora by mě to tedy obtěžovalo, ty žádosti o radu a určitě bych nikomu neporadil. Proč bych měl ty drzejší a línější, co chtějí poradit, zvýhodňovat před těmi, co si to poctivě sami vyluštili nebo poctivě sami vygooglovali souřadnice na internetu?


No tak tady té inteligence někdo opravdu moc nepobral ...
  • 0

#87 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2179 příspěvků(y)

Publikováno 31 July 2012 - 12:22

Ptát se ownera o radu na jeho mysterky je nejvyšší potupa, buď si ji vyluštím bez něj, nebo si souřadnice seženu jinak. B)
  • 0

#88 Danstahr

Danstahr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 31 July 2012 - 12:25

[quote]Libor.29 napsal/a:
[quote]A co jako, k čemu by mi byla odlovená, když bych ji nevyluštil? Budeš dělat kinga, že ji máš a máš bod, ale jinak jsi ubožák co si je líný lámat hlavu.

Dám Ti jiný příklad, mám multinku, která je takříkajíc okolo komína (obejdeš pouze hřbitůvek a kostel kolem dokola a jedna stage je kilometr daleko. Pro bodaře jsem speciálně do hintu dal radu jak získat číslo na místě. Přesto jsou naši vyhlášení bodaři schopní ji lovit podle GCfinálek a ještě mi psát co mají blbě, že jim to nevychází.
Jak to má vyjít, když nějaký chytrák nahrál do systému nesmyslné indicie, které si asi vymislel a finálky. Změnil jsem jim místo uložení, nechal původní indicie a byli v háji. Samozřejmě po průchodu dalšího tohoto inteligenta předpokládám došlo k aktualizaci dat v GCfinálky.

Jste líní myslet a ujít pár metrů navíc o tom to je. Ono totiž jinak nejde stihnout 100-200 i 300 krabiček za den včetně všech mysterek (OK, nekteré jdou naluštit dopředu) ale hlavně i multin po cestě. Ano říká se tomu kombajn a je to jedna z disciplín jak hrát GC, ale pro takovéhle, pro mne magory, by měla být samostatná kolonka ve statistikách a hlavně rezervované lůžko v léčebně.[/quote]

Naprosto jsi nepochopil, co jsem tim zadanim chtel vyjadrit. Porovnej rozdil v obtiznosti nasich D4.5 a teto. Pak se clovek nemuze divit, ze vznikaji servery podobne GCfinalkam.

Co se tyce multin, obhajuju GCFinalky jakozto projekt poskytujici souradnice pro mysterky, ktere se lusti prevazne z pohodli domova a lidi, ktere to nebavi a pouziji smenarnu souradnic. Motto gcfinalek bylo "usnadnit lidem domaci pripravu, aby radeji mohli vylezt ven a uzit si hledani kese v terenu". U D5 multiny bych nahravani neobhajoval, protoze se nese v duchu vypadnout od pocitace ven a projit se. U D5 mysterky, u ktere "jde" vykoukat souradnice z listingu, bude moje stanovisko presne opacne.
  • 0

#89 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2948 příspěvků(y)

Publikováno 31 July 2012 - 12:33

Danstahr napsal/a: Co se tyce multin, obhajuju GCFinalky jakozto projekt poskytujici souradnice pro mysterky, ktere se lusti prevazne z pohodli domova a lidi, ktere to nebavi a pouziji smenarnu souradnic. Motto gcfinalek bylo "usnadnit lidem domaci pripravu, aby radeji mohli vylezt ven a uzit si hledani kese v terenu". U D5 multiny bych nahravani neobhajoval, protoze se nese v duchu vypadnout od pocitace ven a projit se. U D5 mysterky, u ktere "jde" vykoukat souradnice z listingu, bude moje stanovisko presne opacne.

Porad dokola .... me se D5 mysterky vetsinou taky nelibi ale to nijak neomlouva smeleni s jejich finalkami proti vuli ownera. Kdyz se ti D5 nelibi, nebo na ni nemas, tak na ni proste nelez ale neomlouvej tim podvod ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#90 Zerthe

Zerthe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 295 příspěvků(y)

Publikováno 31 July 2012 - 12:51

shaman3 napsal/a:
Ptát se ownera o radu na jeho mysterky je nejvyšší potupa, buď si ji vyluštím bez něj, nebo si souřadnice seženu jinak. B)


Záleží, co kdo považuje za větší potupu: projevit snahu o vyluštění anebo googlit souřadnice, což už dneska není pro nikoho žádný problém B)
  • 0

#91 Zerthe

Zerthe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 295 příspěvků(y)

Publikováno 31 July 2012 - 12:55

Danstahr napsal/a:
"usnadnit lidem domaci pripravu, aby radeji mohli vylezt ven a uzit si hledani kese v terenu"

Od toho jsou tradičky, ne? Výběr typů keší je velký a každý si může vybrat, na co se cítí. Taky nelezu na T5-ky, když vím, že na to nemám..
  • 0

#92 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2948 příspěvků(y)

Publikováno 31 July 2012 - 12:58

shaman3 napsal/a: Ptát se ownera o radu na jeho mysterky je nejvyšší potupa, buď si ji vyluštím bez něj, nebo si souřadnice seženu jinak. B)

Jasně, je pohodlnější finálku někde koupit, vyšmelit nebo ukrást, než si přiznat, že na to prostě nemáš .... ;)
.... a vůbec, na co radu + luštění, když to můžeš vyšmelit rovnou, ne?
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#93 Vsara

Vsara

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 31 July 2012 - 12:59

shaman3 napsal/a:
Ptát se ownera o radu na jeho mysterky je nejvyšší potupa, buď si ji vyluštím bez něj, nebo si souřadnice seženu jinak. B)


Uf ... ale proč se tím cítíš potupen? Mně to naopak přijde ta nejlepší cesta. To luštění je (může být) samo o sobě zábavné , zajímavé a nové poznatky nesoucí. A požádáním o nápovědu se neochudím o nic z toho .... proč bych se měla cítit pohaněna. Myslím si, že owner naopak může vhodnou nápovědou mnohé z cílů té které mystery to vše ještě prohloubit.
  • 0

#94 Danstahr

Danstahr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 31 July 2012 - 13:08

Ja s ignorovanim tezkych kesi problemy nemam. Nicmene pokud se naskytne prilezitost (at uz na eventu, GCfinalkach nebo nejak nahodne), nebudu se souradnicim mermomoci branit. Dalsi diskuse asi nema smysl, kazdy tu ma svoji pravdu...
  • 0

#95 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2948 příspěvků(y)

Publikováno 31 July 2012 - 13:15

Vsara napsal/a:

shaman3 napsal/a:
Ptát se ownera o radu na jeho mysterky je nejvyšší potupa, buď si ji vyluštím bez něj, nebo si souřadnice seženu jinak. B)

Uf ... ale proč se tím cítíš potupen? Mně to naopak přijde ta nejlepší cesta. To luštění je (může být) samo o sobě zábavné , zajímavé a nové poznatky nesoucí. A požádáním o nápovědu se neochudím o nic z toho .... proč bych se měla cítit pohaněna. Myslím si, že owner naopak může vhodnou nápovědou mnohé z cílů té které mystery to vše ještě prohloubit.

Proč ?? To je přece jasné, ne ?? Protože by se nemohl chlubit tím, jak je strašně dobrej a co všechno dal .... :D
.... žádnej z podvodníků se v logu nebo statistikách nepřizná, že to prachsprostě ochcal, to by ta 5 na obtížnosti byla jaksi menší .... :D

P.S. - A to jejich plamenné obhajování podfuků je stejně hlavně o tom, že si to musí obhájit sami přes sebou, protože sami dobře ví, že košer to prostě není, jinak by to i psali do logů a statistik. ;)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#96 gomecz

gomecz

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 31 July 2012 - 14:59

ahoj,

jakozto FTFkar Chrastala mam imho k tematu necestneho zjiskavani souradnic co rict ;-)

IMHO obecne - pokud neni podvod zneuzit k nejake okrajove soutezi v GC (jako je honba za FTF) tak podvodnik okrada jen sam sebe o zazitky z lusteni a sam sebou je tak potrestan.
jak to mam ja - co bych si neodpustil, je to ani nezkusit. nepochopim jak nekdo muze stahnout finalky a ani si neprecist listing. to ze to nechapu neznamena ze bych takove lidi odsuzoval, je to jejich volba a pokud tim nijak neobtezuji nebo neposkozuji ostatni tak fajn. je to pochopitelne neucta k autorovi kese, ale ktery autor by se tesil z ucty takoveho kacera :) .
ucel sveti prostredky - vetsina mysterek se zameruje na lusteni a k prolomeni sifry je mozne pouzit mnoho ruznych cest - kdo muze rict ktera cesta je cista a ktera spinava? a pokud se kacer neuchyli k fysickemu nasili na puvodci sifry, ale presto pouzije metodu kterou autor nemel na mysli, kdo mu to muze mit za zle?

a zaverem - kazdy hleda v GeoCachingu neco jineho, nastesti GC ma sirokou nabidku a tak muze uspokojit temer vsechny chute - dulezite je nezvlcet a drzet se puvodniho zameru, tedy zabavy. jakmile clovek zacne honit body, tak sam sebe uvrhne do nestesti
  • 0

#97 Libor.29

Libor.29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 243 příspěvků(y)

Publikováno 31 July 2012 - 15:22

kapsa napsal/a:
.... žádnej z podvodníků se v logu nebo statistikách nepřizná, že to prachsprostě ochcal, to by ta 5 na obtížnosti byla jaksi menší .... :D

P.S. - A to jejich plamenné obhajování podfuků je stejně hlavně o tom, že si to musí obhájit sami přes sebou, protože sami dobře ví, že košer to prostě není, jinak by to i psali do logů a statistik. ;)




Poslední dobou jsem tady u nás zaznamenal nárůst logů "Nemohl jsem vyluštit proto odloveno alternativní metodou". Docela by mne zajímalo co si pod tím mám představit, protože já si pod tím představuji právě to, že dotyčný šel rovnou na finálku.
Také už jste se stím setkali?
  • 0

#98 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 31 July 2012 - 15:39

Libor.29 napsal/a:
Poslední dobou jsem tady u nás zaznamenal nárůst logů "Nemohl jsem vyluštit proto odloveno alternativní metodou". Docela by mne zajímalo co si pod tím mám představit, protože já si pod tím představuji právě to, že dotyčný šel rovnou na finálku.
Také už jste se stím setkali?


Ano, ja to take chapu tak ze sli rovnou do finale. Jako autora me to prilis netesi, ale na druhou stranu tomu rozumim. Co v posledni dobe vznika? Jedna mysterka za druhou. Stejne ale mysterky delam. Zkousim obecenstvo uplacet tim ze ty finalky obcas sam pustim. A jsem spokojeny? Nejsem. Protoze mnozi maji stejne kecy ze nevi jak se to lusti a bla bla.. a napisou? Nenapisou. Kez bych nad nimi umel mavnout rukou.

Starsi mazaci na mych keskach psali "Pohodovy odlov s X/Y diky za kesku" . Zobaci pisou "lustit se mi nechtelo, tak jsem se nechal nakopout". Nak mam dojem ze ta prvni mazacka cesta byla lepsi. Ale co nadelam... zacinam bejt starej kdyz mam dojem ze driv bylo lip? ;)

Krabicky me ale porad bavi. A je mi celkem fuk jakou maji barvu. :D
  • 0
Pokud se o mě chcete dozvědět víc, tak navštivte můj web: http://tomasek.cz/.

#99 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2179 příspěvků(y)

Publikováno 31 July 2012 - 17:22

kapsa napsal/a:

Vsara napsal/a:

shaman3 napsal/a:
Ptát se ownera o radu na jeho mysterky je nejvyšší potupa, buď si ji vyluštím bez něj, nebo si souřadnice seženu jinak. B)

Uf ... ale proč se tím cítíš potupen? Mně to naopak přijde ta nejlepší cesta. To luštění je (může být) samo o sobě zábavné , zajímavé a nové poznatky nesoucí. A požádáním o nápovědu se neochudím o nic z toho .... proč bych se měla cítit pohaněna. Myslím si, že owner naopak může vhodnou nápovědou mnohé z cílů té které mystery to vše ještě prohloubit.

Proč ?? To je přece jasné, ne ?? Protože by se nemohl chlubit tím, jak je strašně dobrej a co všechno dal .... :D
.... žádnej z podvodníků se v logu nebo statistikách nepřizná, že to prachsprostě ochcal, to by ta 5 na obtížnosti byla jaksi menší .... :D

P.S. - A to jejich plamenné obhajování podfuků je stejně hlavně o tom, že si to musí obhájit sami přes sebou, protože sami dobře ví, že košer to prostě není, jinak by to i psali do logů a statistik. ;)

No nevim nevim, ale dle mě je to stejný podfuk, ať už ti radí owner nebo GCfinalky. A když už owner někomu něco radí, tak by to měl také zveřejnit pro ostatní, aby nebyli znevýhodněni.
  • 0

#100 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 971 příspěvků(y)

Publikováno 31 July 2012 - 17:26

shaman3 napsal/a:

kapsa napsal/a:

Vsara napsal/a:

shaman3 napsal/a:
Ptát se ownera o radu na jeho mysterky je nejvyšší potupa, buď si ji vyluštím bez něj, nebo si souřadnice seženu jinak. B)

Uf ... ale proč se tím cítíš potupen? Mně to naopak přijde ta nejlepší cesta. To luštění je (může být) samo o sobě zábavné , zajímavé a nové poznatky nesoucí. A požádáním o nápovědu se neochudím o nic z toho .... proč bych se měla cítit pohaněna. Myslím si, že owner naopak může vhodnou nápovědou mnohé z cílů té které mystery to vše ještě prohloubit.

Proč ?? To je přece jasné, ne ?? Protože by se nemohl chlubit tím, jak je strašně dobrej a co všechno dal .... :D
.... žádnej z podvodníků se v logu nebo statistikách nepřizná, že to prachsprostě ochcal, to by ta 5 na obtížnosti byla jaksi menší .... :D

P.S. - A to jejich plamenné obhajování podfuků je stejně hlavně o tom, že si to musí obhájit sami přes sebou, protože sami dobře ví, že košer to prostě není, jinak by to i psali do logů a statistik. ;)

No nevim nevim, ale dle mě je to stejný podfuk, ať už ti radí owner nebo GCfinalky. A když už owner někomu něco radí, tak by to měl také zveřejnit pro ostatní, aby nebyli znevýhodněni.

Jenže owner tě jen trošku popostrčí jakým způsobem luštit a ne, že ti rovnou vyzvoní souřadnice, to je hodně velkej rozdíl. A proč by to zveřejňoval dalším? To je taky pěkná hovadina, dost by mě nasralo kdybych si otevřel nějakou mysterku a našel tam od ownera návod jak to vyluštit dřív než bych se k luštění vůbec dostal.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama