Přejít na obsah


Fotka

Žijící archívované kešky II


Nejlepší odpověď Modrak , 16 leden 2015 - 12:13

Muj nazor na vec je, ze hlavnim nepritelem archivalii je Trhacuv verejny bookmark. Diky nemu se z toho stala atrakce ktera je tak na urovni verejneho serveru s finalkami. Misto nahodnych nalezu, nebo pracnejsiho cileneho vyhledavani se z toho stala atrakce jak kdyz se vozej japonsky turisti na Karlstejn. Pak na to chodi kazdej jouda, navic casto s predstavou ze je potreba to jeste vylepsit tim, ze se archivalie necitlive obnovuji za unosnou miru, ze se zverejnuji v logach u archivalii finalni souradnice mysterek a multin atd. Ze pak revs jako uredni osoby musi za urcitou hranici zakrocit, bud z vlastni vule, nebo na neci popud uz je jen dusledek.

 

Kdo ma o archeokesing skutecne zajem v te ryzi podobe, ma dost nastroju jak si ty kese najit. Verejny seznam je podle me hruba chyba.

 

Uz jsem o to zadal jednou, ale myslim ze nazrala doba to zopakovat. Apeluji na Trhacuv zdravy rozum a navrhuji ty bookmarky zlikvidovat, resp. dat jako neverejne. To by skutecnemu archeokesingu prospelo. Dik.

Přejít na celý příspěvek


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1144 odpovědí na toto téma

#21 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2012 - 7:55

Hele, tyhle dva bookmarky se vzájemně doplňují, nebo jen dablují?
http://www.geocachin...28-8f3325f8ffd8
http://www.geocachin...e0-18867d616421
  • 0

#22 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2012 - 13:12

shaman3 napsal/a:
Hele, tyhle dva bookmarky se vzájemně doplňují, nebo jen dablují?
http://www.geocachin...28-8f3325f8ffd8
http://www.geocachin...e0-18867d616421

Tak různě. Vznikly nezávisle, pak jsme od sebe chvíli opisovali a teď žijí vlastním životem.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#23 brtnicek

brtnicek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2012 - 13:36

STVANEC napsal/a:
Tak se mi povedl další unikátní kousek archeokeše a zároveň FTF. Po pěti letech na archivované keši Zlamane Lhoty GC14QBDm kterou nikdo nidky nenašel jsem dnes slavil FTF :-)


Nádhera!!! Velká gratulace - hlavně za trpělivost a výdrž při dohledávání :) :)
  • 0

Jsou dny, kdy se mé sny lámou, koně pouštím z otěží-kam se dát a s kým se vznést snad jen cíl můj prověří....


#24 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2012 - 17:25

Trhac: Aha, dík, stáhnu to přes Geoget a porovnám.
  • 0

#25 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2012 - 10:07

Měla bych takový dotaz na vás, zkušené geoarcheology: Jakým způsobem si vybíráte tipy na to, kde by se dala najít nějaká ztracená vykopávka? Nemyslím bookmarky, obsahující archiválie, které jsou dosud na místě, ale místa, kde by mohla nějaká ztracená archiválie čekat na opětovné vykopání. Existujou třeba někde přístupné GCmapy, kde se zobrazují archivované kešky, nebo něco podobného? Nebo je to čistě o štěstí na nějaký takový poklad natrefit?
  • 0

#26 Mr.FrAnTA

Mr.FrAnTA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2012 - 10:44

Já prozkoumávám hledače z mého okolí a projíždím jim profil, kde koukám na jejich nalezené cache (většinou hedám u lidí 500+ cachí nebo lidi, kteří začali lovit hodně dávno). Projedu všechny archiválie a koukám, jestli se někomu náhodou nezadařilo ji odlovit.... Tady je taky pěknej příklad BF nálezu 6km od původních souřadnic, který uskutečnil Modrák: GC184EY
  • 2

#27 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2012 - 10:53

Mr.FrAnTA napsal/a:
Já prozkoumávám hledače z mého okolí a projíždím jim profil, kde koukám na jejich nalezené cache (většinou hedám u lidí 500+ cachí nebo lidi, kteří začali lovit hodně dávno). Projedu všechny archiválie a koukám, jestli se někomu náhodou nezadařilo ji odlovit.... Tady je taky pěknej příklad BF nálezu 6km od původních souřadnic, který uskutečnil Modrák: GC184EY

Dík, jenže já nemyslim ty, co se loví dál i po archivaci, ale ty, který se někdo rozhodl znovu hledat a našel je třeba jako první po několika letech - zajímalo by mě, jak ten dotyčnej přijde na to, že někde dřív byla keška, kterou by stálo za to vykopat. Příkladem je výše zmíněná Štvancova FTF vykopávka. Zlámané Lhoty.
  • 0

#28 Mr.FrAnTA

Mr.FrAnTA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2012 - 11:28

Dřív existoval GPX, který obsahoval úplně všechny archivované cache v ČR... Stahoval jsem ho asi přes 3 rokama... Od té doby už nic takového nikdo nedělá, tak asi težce :( Je to škoda, že si člověk nemůže třeba prohlížet někde na GC.COM archivované cache ve svém okolí, protože takhle by se mohli některé zapomenutí cache zkusit vykopat, nebo reinkarnovat :(
  • 0

#29 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2012 - 11:35

Jo, taky bych přivítala, už jen ze studijních důvodů, aby existovala alternativní mapa na GCcom, která by místo momentálně živých kešek ukazovala archiválie, a bylo by přes ni možno se proklikat na listingy. Nedávno jsem držela v ruce http://www.geocachin...d0-0b6808c1b36c a je to nevšední zážitek!
  • 0

#30 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2012 - 12:18

Umí to cachemapa z geogetu. Jen je třeba je mít postahované v databázi geogetu, což asi nebude problém, protože je možno importovat bookmarky. Tedy pro mě jako BM by to problém byl, ale asi bych to dokázal obejít stažením bookmarku jako KML a konverzí KML do GPX a následnou aktualizací listingů. Nestojí mi to za to, stačí mi ty archiválie, co se staly z aktivních dřív než jsem je našel.
  • 0

#31 bluetracer

bluetracer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2012 - 13:13

Trhac napsal/a:

STVANEC napsal/a:
Tak se mi povedl další unikátní kousek archeokeše a zároveň FTF. Po pěti letech na archivované keši Zlamane Lhoty GC14QBD, kterou nikdo nidky nenašel jsem dnes slavil FTF :-)


FASCINUJÍCÍ OSUD! Takových keší není mnoho!


Ano, je tak fascinující, že se nedá odbýt jednou větou. Ownerkou je Maeglin19, zakladatelka svitavského geocachingu, která pro tuto zábavu v roce 2006 strhla první pár místních nadšenkyň. Záhy se ovšem odstěhovala kamsi na Ostravsko a poslední nález má z roku 2009 na Litvě, kde její geostopa končí. Na maily ohledně Zlámaných Lhot nikdy nereagovala.
Zlámané Lhoty jsou očividně inspirované legendární nanutandovkou GCRYMZ Průvodce po ničem, o čemž svědčí i podobný styl vzorečků, bohužel ne už tak jejich správnost. O keš jsem se pokoušel, když byla ještě aktivní, ale stejně jako všichni ostatní jsem si na ní vylámal zuby, protože ať dosazujete co dosazujete, brzy začnou vycházet nesmysly.
Z toho, co se o finálce píše v listingu, se dá odhadnout, že finále je v údolí Kavinského potoka, poblíž Dolní Lhoty a Jobovy Lhoty. Protože ownerka v době archivace bydlela už dost daleko a na revírníkův výhružný ani archivační log nijak nereagovala, pojal jsem podezření, že keš v terénu pořád ještě je.
Letos byla v údolí publikována nová keš GC3JDJ5. Zalogoval jsem k ní poznámku, kterou jsem obrátil pozornost místních vlčáků na tuto archivovanou kuriozitu, a semínko padlo na úrodnou půdu kačera STVANEC.
Nezbývá, než pogratulovat k této archeocachingové senzaci.
  • 0
Vložený obrázek

#32 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2012 - 2:39

No nevím, ale z těch logů bych řekl, že ji sama ownerka nedokázala nalézt tři dny po publikování, člověk by měl dle mě nalézt alespoň 1000 keší, než se rozhodne nějakou sám založit, aby nejdříve získal nějakou zkušenost a neskončilo to takovýmto fiaskem. :D
http://www.geocachin...39-30fbce8a313d
  • 0

#33 vsa

vsa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 501 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2012 - 4:46

Tenkrát nalézt 1000keší před publikací vlastní :D To by zde nebyla téměř žádná keš... Taky jsem po ní před lety pošilhával, ale když nenašel Maros... Každopádně suprovej nález!
  • 0
VSA

#34 R 206

R 206

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 268 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2012 - 15:40

Plesnivá GC2RFFV žije, pokud se tam owner nevypravil jí odendat (což pochybuji). Dále by mohla existovat jeho GC2RFC1.
  • 0

#35 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2012 - 22:26

Koukam, ze vcera byla nalezena cache Lupicuv poklad GC2044X. Takze stale zije, je ukryta na neskutecnem miste.
  • 0

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#36 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2012 - 7:31

Tedy to jsou perly v tomto tématuB) nikdy nenalezená krabka slaví ftf po 5ti letech, TB nalezený po 8letech... Když bych se k vám hledačům archeologům chtěl někdy připojit a zkusit najít krabku kterou dlouho nikdo nenašel, znamená to pro mě mravenčí práci prohledávat kompletní seznam archivovaných krabiček, nebo máte nějaký seznam potenciálních již vyřazených adeptů, kde by krabička ještě mohla být a story nekončí klasickým DNF?:)
  • 1

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#37 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2012 - 8:54

R 206 napsal/a:
Dále by mohla existovat jeho GC2RFC1.


Existuje z ní maximálně víčko na drátu. Je smutné, že z posledních asi 13 kačerů jich 9 klidně loguje FoundIt neexistující keše. Trapné a špatný příklad nedodržování pravidel hry, dokonce toho nejzákladnějšího, na kterém je hra postavena...
  • 1

#38 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2012 - 12:01

prazskychytrak napsal/a:
Tedy to jsou perly v tomto tématuB) nikdy nenalezená krabka slaví ftf po 5ti letech, TB nalezený po 8letech...
Když bych se k vám hledačům archeologům chtěl někdy připojit a zkusit najít krabku kterou dlouho nikdo nenašel, znamená to pro mě mravenčí práci prohledávat kompletní seznam archivovaných krabiček, nebo máte nějaký seznam potenciálních již vyřazených adeptů, kde by krabička ještě mohla být a story nekončí klasickým DNF?:)

Existuje na to Bookmark, podívej se zpátky, bude tu někde odkaz. Jinak já jsem tu nedávno vznesla podobný dotaz a dostala jsem několik jedinečných tipů do mailu.
  • 0

#39 hexteam

hexteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 349 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2012 - 12:41

prazskychytrak: tak casto se staci jen podivat do poslednich logu te archivovane kesky, pokud pred archivaci je 5 DNF logu, tak ji asi muzes ignorovat. Pokud je pred archivaci found it log, je tam uricta prevdepodbnost, ze ji owner poslal do archivu aniz by se ztratila ci ji sam odnesl. Chtel jsme odlovit jednu, ale nekdo prede mnou ji schoval tak sikovne, ze zapadlo do dutiny stromu, owner se na to vykaslal a ted uz spadla do archivu, takze by melo stacit ji vylovit :)
  • 0

#40 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2012 - 12:51

Zažil jsem opak. Ježová, u Švarcenbergského kanálu. Archivována jen několik hodin před tím, než jsem na ni šel a ODNESENA. Před tím samé FI logy. Nenašel jsem nic a teprve doma zjistil archiv. Někdo prostě archivuje poctivě a pak mají archeokačeři smůlu.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama