Přejít na obsah


Fotka

Žijící archívované kešky II


Nejlepší odpověď Modrak , 16 leden 2015 - 12:13

Muj nazor na vec je, ze hlavnim nepritelem archivalii je Trhacuv verejny bookmark. Diky nemu se z toho stala atrakce ktera je tak na urovni verejneho serveru s finalkami. Misto nahodnych nalezu, nebo pracnejsiho cileneho vyhledavani se z toho stala atrakce jak kdyz se vozej japonsky turisti na Karlstejn. Pak na to chodi kazdej jouda, navic casto s predstavou ze je potreba to jeste vylepsit tim, ze se archivalie necitlive obnovuji za unosnou miru, ze se zverejnuji v logach u archivalii finalni souradnice mysterek a multin atd. Ze pak revs jako uredni osoby musi za urcitou hranici zakrocit, bud z vlastni vule, nebo na neci popud uz je jen dusledek.

 

Kdo ma o archeokesing skutecne zajem v te ryzi podobe, ma dost nastroju jak si ty kese najit. Verejny seznam je podle me hruba chyba.

 

Uz jsem o to zadal jednou, ale myslim ze nazrala doba to zopakovat. Apeluji na Trhacuv zdravy rozum a navrhuji ty bookmarky zlikvidovat, resp. dat jako neverejne. To by skutecnemu archeokesingu prospelo. Dik.

Přejít na celý příspěvek


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1144 odpovědí na toto téma

#41 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2012 - 13:34

hexteam napsal/a:
Chtel jsme odlovit jednu, ale nekdo prede mnou ji schoval tak sikovne, ze zapadla do dutiny stromu, owner se na to vykaslal a ted uz spadla do archivu, takze by melo stacit ji vylovit :)

Prosím o upřesnění, o jakou keš že se to jedná… [joke]Motorovou pilou se ten problém snadno vyřešil…[/joke]
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#42 CZECH.TIR

CZECH.TIR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2012 - 16:41

přidám moje dvě, oboje v Kolíně.. GC2YXBM ve vzduchu a GC2YXC1 ta mimochodem čeká na STF TTF.. pokud máte rádi kanálovky nebo lezení po výškách tak hrr na ně :D:D:D
  • 0
náš tým: Petr, Inka, Péťa, Gábinka. Jako ochranka Jork a Sissi (yorkshire terier).
Geovozy Felda pick-up, krátká Felda, Renault Magnum 480 HP + návěs, JAWA Mustang r.v. 1970, kolo,nohy.

KOMU SE MÉ KEŠE NELÍBÍ,AŤ JE NELOVÍ...

statistika munzee: [url]http://www.opencachi...munzeer=petr007[url]


#43 hexteam

hexteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 349 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2012 - 17:02

Trhac: jo jedna se o GC14CKJ. Myslel jsem, ze pokud by se mi ji podarilo vystouchat, tak to sem pak hodim, ale klidne to nekomu prenecham :)
  • 0

#44 Mirdule22

Mirdule22

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2012 - 17:38

Taky jsem jednu objevil, ale ještě mi nevybyl čas jí okouknout GC1G7RW ▼ http://www.geocachin...ec-8f4c6763f5ce
  • 0

#45 Mirdule22

Mirdule22

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2012 - 17:41

A tady ještě jedna GC1BTET ▼
  • 0

#46 Ataja

Ataja

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2012 - 18:02

V létě se nám zadařilo odlovit jednu z archiválií . GC1N4V2 - Mezycas. Ovšem počítejte s ehm "lehkým" navýšením hvězdiček u terénu.
  • 0
...oooo ty cesto s gps-kou, hlavou kešky mi problesknou, aspoň jednu ulovím, - kde byla? to nepovím...

#47 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2012 - 18:58

Dnes jsem odlovil jednu cerstvou archuvalii GC133Z8 je stale na miste, je sucha a cista. Chybejici indicii jsem doplnil do poznamky. Jen se to chce obrnit trpelinosti na finalnich souradnicich.
  • 0

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#48 JJJx

JJJx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2012 - 21:16

Před nedávnem se mi podařilo najít 4 roky archivovanou GCX85V. Takže kdo pojede do Západních Tater má taky šanci. GC3F2NM má finálku v naprostém pořádku (10.11.2012). Jak je to s postupovými údaji nevím. Podle zpusobu archivace předpokládám, že je na místě i GC3QJXV. Prohlédněti si ale fotky u logů, abyste si nespletli smetí v lese a "kešku".
  • 0

#49 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 865 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2012 - 11:05

Tak jedna cersteve, ale dle ownera stale na miste GC270Y8
  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#50 Bambulini

Bambulini

    Bambulini

  • Members
  • PipPipPip
  • 117 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2012 - 17:17

Dnes nalezená GC38WN5 je ve výborné kondici. Při odlovu jsem ani nevěděl, že je archivovaná. Počítám, že GC38YVX bude obdobný případ stejně jako další náhle archivované uživatele teamkogi.
  • 0

#51 slza14

slza14

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2012 - 22:44

o prázdnínách jsem odlovil na Svitavsku tuto http://coord.info/GC1GFG9. Místní ji obnovili a je v perfektním stavu
  • 0

#52 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2012 - 22:28

Dámy a pánové, potvrzuji, že tahle keš v Praze GC17417 stále žije. Je na místě, vypadá přesně tak, jak by člověk čekal od archiválie. Odlovena dnes. Našli jsme jen původní Lock&Lock. V logách zmiňovaná nepublikovaná keš nám unikla.
  • 0

#53 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2012 - 23:31

Měl jsem tu čest v sobotu nalézt tuhle pěknou pražskou multinku GC139BF. Doporučuji. I když - pravda - na archiválii je až příliš zachovalá.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#54 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2012 - 7:28

Trhac napsal/a:
Měl jsem tu čest v sobotu nalézt tuhle pěknou pražskou multinku GC139BF. Doporučuji. I když - pravda - na archiválii je až příliš zachovalá.

Díky za tip, možná se po ní vbrzku poohlídnu cestou na nákup! My jsme v neděli s kolegou byli obhlídnout finálku GC310B7, lezli jsme tam už za šera, ze silnice víceméně za šipkou, a byla to fakt sranda :D! Diví se, že jsem domů dorazila celá, jen trochu ušmudlaná! Krabička je ve výborné kondici, doporučuji.

V souvislosti s tím mám jednu otázku - jak se bere u takovýchto vykopávek otázka souřadnic? Mám na mysli mysterky a multiny - mnoho lidí má třeba vyluštěno/zjištěno ještě z dob, kdy keš nebyla v archivu amůže tedy lovit zcela regulérní cestou, na druhé straně často je finálka ve výborné kondici a do archivu se dostala, protože se stage/indicie staly nepřístupnými. Kdyby někdo dal na forum nebo do poznámky v listingu keše souřadnice finálky, bude ukamenován, nebo je to v případě archiválie OK?
  • 0

#55 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2012 - 9:02

U archeokeší jde spíš o to je vůbec dohledat, než o luštění hádanek. Já dávám souřadnice do BL, pokud je znám - např. GC1WF6Z - a nelze je již vystopovat. Ale většinou je luštění možné GCVCBC. Tu a tam poradí předchozí nálezci, zejména spřátelení archeokačeři.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#56 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2012 - 9:28

Trhac napsal/a:
Já je dávám do BL, pokud je znám - např. GC1WF6Z. Tu a tam poradí předchozí nálezci, zejména spřátelení archeokačeři.

Búúúúúúúúúú... já nevim, co je BL - napadá mi jen black list :D!
  • 0

#57 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2012 - 9:29

Bookmark list, promiň! :D
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#58 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2012 - 9:48

Trhac napsal/a:
Bookmark list, promiň! :D

Nojo, to jsou ty prémioví mastňáci, co tam maj ty všelijaký udělátka :D. To my basic žebraví proletáři neznáme, no :D!
  • 0

#59 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2012 - 10:01

Ale vidíš do něj, ne?
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#60 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2012 - 10:55

Trhac napsal/a:
Ale vidíš do něj, ne?

jojo, už se mi podařilo se na něj proklikat, díky!
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama