Přejít na obsah


Fotka

Žijící archívované kešky II


Nejlepší odpověď Modrak , 16 leden 2015 - 12:13

Muj nazor na vec je, ze hlavnim nepritelem archivalii je Trhacuv verejny bookmark. Diky nemu se z toho stala atrakce ktera je tak na urovni verejneho serveru s finalkami. Misto nahodnych nalezu, nebo pracnejsiho cileneho vyhledavani se z toho stala atrakce jak kdyz se vozej japonsky turisti na Karlstejn. Pak na to chodi kazdej jouda, navic casto s predstavou ze je potreba to jeste vylepsit tim, ze se archivalie necitlive obnovuji za unosnou miru, ze se zverejnuji v logach u archivalii finalni souradnice mysterek a multin atd. Ze pak revs jako uredni osoby musi za urcitou hranici zakrocit, bud z vlastni vule, nebo na neci popud uz je jen dusledek.

 

Kdo ma o archeokesing skutecne zajem v te ryzi podobe, ma dost nastroju jak si ty kese najit. Verejny seznam je podle me hruba chyba.

 

Uz jsem o to zadal jednou, ale myslim ze nazrala doba to zopakovat. Apeluji na Trhacuv zdravy rozum a navrhuji ty bookmarky zlikvidovat, resp. dat jako neverejne. To by skutecnemu archeokesingu prospelo. Dik.

Přejít na celý příspěvek


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1144 odpovědí na toto téma

#81 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2012 - 23:40

puczmeloun napsal/a:
Asi to moc nikdo nevyužije, ale pár českých jmen jsem v Turecku (obzvláště v oblasti Cappadocie) zahlíd, tak ať keš není opuštěna nadobro...GC2HVE2

Dík, už je v patřičném bookmark listu.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#82 nvc

nvc

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2012 - 12:06

Potvrzuji, ze GC14A6V je stale plne funkcni a da se opet logovat.
  • 0

#83 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2012 - 2:23

Denně mi chodí maily z nalezených archeo-keší a musím říct, že mě vždy potěší. Ale do geodepresívního koutku (dnes uzavřeného, asi máme nárok na deprese až po Vánocích) mě dohání nálezy této proslulé keše GC1BC0V. Může mi to někdo zkušenější vysvětlit? Pochopil jsem správně, že prostě někdo donese na event krabici s parametry 4,5/4,5 a kdosi si zaloguje nález? Ano, je v logbooku, že? Kam se na to hrabe žabomyší bitka o pre-FTF by BF, kterou jsem tady sledoval! Nebo je to jinak a krabice stále trůní v terénu a jen šeptandou se šíří její poloha? U archiválií nemusíme být tak rigidní na dodržení postupu při luštění souřadnic.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#84 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2012 - 6:46

Trhac napsal/a:
Denně mi chodí maily z nalezených archeo-keší a musím říct, že mě vždy potěší. Ale do geodepresívního koutku (dnes uzavřeného, asi máme nárok na deprese až po Vánocích) mě dohání nálezy této proslulé keše GC1BC0V. Může mi to někdo zkušenější vysvětlit? Pochopil jsem správně, že prostě někdo donese na event krabici s parametry 4,5/4,5 a kdosi si zaloguje nález? Ano, je v logbooku, že? Kam se na to hrabe žabomyší bitka o pre-FTF by BF, kterou jsem tady sledoval! Nebo je to jinak a krabice stále trůní v terénu a jen šeptandou se šíří její poloha? U archiválií ne musíme být tak rigidní na dodržení postupu při luštění souřadnic?

Já jsem to z logů pochopila tak, že ten VXT ji našel v terénu, odnesl si ji s odůvodněním, že je v kolizi, a teď s ní občas přijde někam na mejdan nebo je možný se jít zalogovat k němu do prácei, což je zřejmě nějakej obchod nebo tak něco. Divim se spíš, že se neohradil owner. Jenže - podle profilu má pár nálezů a přes rok nebyl přihlášenej, což může znamenat taky "zakládací" profil někoho, kdo kešuje pod úplně jiným nickem. Tak leda se optat někoho z těch v poslaední době zalogovanejch.
  • 0

#85 sovidoupe

sovidoupe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 572 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2012 - 7:33

On má VXP nejspíš trochu zvláštní přístup ke kešování. Dejme tomu, že za ownera uklidil krabici, ale vystavit si ji pak v Lucerně a nechat logovat kamarády, to už chce zvláštní povahu. Navíc to nedávno udělal i s legendou jacob's moving cache. Zcela ignoroval pravidla v listingu a vystavil si ji v krámě. A ano tohle je jistě silnější téma, než debaty lidí, které FTF nebaví, ale vymýšlet pravidla jeho lov ano.
  • 0
Zážitky nemusí být pozitivní, stačí když jsou extremní.

#86 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2012 - 8:47

Nebylo by řešení uzamknout listing, aby se už nikdo nemohl logovat, když samotná keš dávno není na místě, kde byla v době své fukčnosti? Keška prostě zmizela, kdo si je jistý, že VXP má opravdu zrovna tuhle keš a neudělal třeba kopii? Snad se o to RW už postará.
  • 0

#87 Hamerinski

Hamerinski

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2012 - 9:15

:D docela mě s tou keší bavíte :D Sovidoupe logovat může každý kdo si dojde ;). A keš není vystavena, ale schována. Novom dojdi si tam a ověř si to.
  • 0
Vložený obrázek

#88 sovidoupe

sovidoupe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 572 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2012 - 9:22

Hamerinski napsal/a:
:D docela mě s tou keší bavíte :D
Sovidoupe logovat může každý kdo si dojde ;). A keš není vystavena, ale schována.
Novom dojdi si tam a ověř si to.

OK a je schovaná na původním místě, nebo u něj v krámě?
  • 0
Zážitky nemusí být pozitivní, stačí když jsou extremní.

#89 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2012 - 9:33

Možná je schovaná, u něj doma anebo pod pultem a jen po vyslovení hesla se keš ukáže. Hamerinski je zřejmě jeden z dalších, co ji logoval někde v suchu u VXP, že? No jasně: 08/Sep/2009 Hamerinski Nalezeno u VXP v práci. Díky za kešku. Obsah je stále pekný :). Takže keš je schovaná, jo? Super a teď tu o vodníkovi a strašidle. Mimochodem, možná by ji v Lucerně mít mohl, ale to by keš musela mít naprosto jiný terén a navíc, v okolí Lucerny je minimálně jedna keš blíž, než 161 metrů, takže je v kolizi. Ale to jsou vlastně blbosti, protože keška by se už nějakých pár let neměla vůbec logovat, protože se na místě svého uložení najít nedá, jak to obvykle u archivovaných aktivních keší bývá. Co dalšího VXP schovává pod pultem, kolik dalších archiválií?
  • 0

#90 3 plus 1

3 plus 1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2012 - 10:20

Kačer VXP to je ten co všude píše ty NA logy, z kterýma všechny opruzuje? Na toho mám už dávno svůj názor, myslím, že kvůli němu je mnohem víc archivních keší než by muselo být. Ale tohle mě pobavilo - vezme si cizí krabici k sobě a pak nechává své známé logovat:D tak tohle vlasně vxp chce, více archivních keš, aby si je mohl vystavit:D. Někdy se teda musím taky zastavit a pár si jich u něho zalogovat zalogovat... Doufám, že si vezme taky nějaké mysteky s pětkovou obtížností, protože Ty bych jinak neměl:D
  • 0

#91 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2012 - 20:58

Tak jsem koukal, že VXP má smůlu. Může si předvádět krystalovou jak chce, ale nikdo další si ji už nezaloguje. :D
  • 0

#92 sovidoupe

sovidoupe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 572 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2012 - 21:58

Mnohem lepší by bylo, kdyby takové věci nikoho ani nenapadly, než aby se to řešilo zamykáním.
  • 0
Zážitky nemusí být pozitivní, stačí když jsou extremní.

#93 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2012 - 22:20

Smutný konec příběhu... Škoda. Mnohem lepší zakončení by bylo, kdyby listing zůstal otevřený a zloděj ukradenou keš vrátil na původní místo.
  • 0

#94 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2012 - 23:18

No vida. Takových moralistů kvůli prdu se zde občas najde, ale "bod" s vysokou obtížností ulovený kdesi na stole při eventu zdá se desítkám kačerů ani náhodou nesmrděl. To už je skutečně síla :o ...asi nějaký dosud neznámý druh pražského geofolklóru ?
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#95 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2012 - 23:50

Jednou, už je to strašně dávno, jsem se potloukal po Jizerských horách a můj geo-kamarád sáhl do skříně na chalupě a přinesl mi taky jednu takovou archeokešku. Svoji tradičku od Blatné, v těch místech notně přes 100 km vzdálené!

A jak ten prahad v zahradě Eden sladkým hlasem ponouká: zaloguj se, je to stylový, že budeš mít poslední zápis, je to keška, kde se píše i o Tobě a přitom jsi jedinej z nás, co ji nemá, je to ta, co vytloukli pionýři ze skalního bloku, že ji v lese nechtějí, už se tam nikdy nevrátí…

A já, nádoba křehká, hliněná, se zapsal. A zalogoval hrdé found it. V mapě mi vyskočila nová osamělá tečka na druhé straně republiky, ale v hlavě začalo bušit svědomí, ta mrcha neprodejná. Ať jsem se nad tím zamýšlel z jaké jsem chtěl strany, tohle nebyl ten archeocaching, co jsem si zamiloval. Tohle byla volovina zabodovina. A když mi pak zavolal další z geo-přátel a vysmál se mi do ucha: ty vole, cos to v těch Jizerkách našel? bylo rozhodnuto. Log jsem zrušil.

Což není návod, jen osobní zážitek, jímž chci dát najevo, že chápu obě strany dilematu. Ale archeocaching je vyškrábat se pro Uhlířovu vdovu a s rozkoší se přehrabovat v plesnivém logbooku, je to i rozbahněné řepkové pole u Prudic, kde kamenná mohyla ukrývala plechovou registrační bednu s malým shnilým notýskem, archeocaching je i logování pouhou nálepkou zevnitř na víčko, protože vše uvnitř kelímku již byla jen smrdutá protoplasma, archeocaching jsou i spousty neúspěchů, ale není to sběr archívovaných krabic do regálu ve špajzu.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#96 nvc

nvc

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2012 - 21:52

Dnes jsem odlovil v Krpoli GC1QGPF. Tesi se plnemu zdravi, jen ji nekdo posunul o geoobjekt dal.
  • 0

#97 jezevcik

jezevcik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 94 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2012 - 22:24

Kdysi tu byla zmiňována GC28MA3 "Oresakova kalvarie u Klokoci" v Českém Ráji. Potvrzuji, že i dnes byla OK. Pohodová skoro-drive-in krabice. Archiv, ale ve skvelé kondici, suchá, cistá, plná.
  • 0
Dík Jezevčík
Vložený obrázek

#98 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 973 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2012 - 22:26

Dle velmi tajného a spolehlivého zdroje je většina krabičke VK2011 stále na místě...které to ale jsou ? Who knows.... ;)
  • 0

*


#99 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2012 - 11:21

Vcera jsem byl na par archivaliich v Pernikove a docela mne prekvapilo jak jsou malo navstevovane a tak jsem se podival zda jsou v seznamu a hned jsem pochopil, on o nich nikdo nevi. A tak hlasim hned tri dalsi ve vynikajici kondici. Emmenthal III GC1M5BZ v lete je na hodne zamudlenem miste a byt tam nenapadny je skoro nemozne, ted v zime a za deste pohoda. Brozany GC1M4V3 prekvapive klidne misto. Kunecice - Bauley bridge GC1M4W9 Provizorni most, co vydrzel 70 let a stale v dobre kondici. Myslim, ze v okoli bude jeste par archivnich cache, ale overene mam jen tyto tri
  • 0

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#100 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2012 - 11:44

Pridam jeste jednu a to Tun u Hrobic GC1M4TW Je na kouzelnem miste a tutove tez je funkcni, ja ji lovil v den co sla do archivu aniz bych o tom vedel.
  • 0

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama