Přejít na obsah


Fotka

Žijící archívované kešky II


Nejlepší odpověď Modrak , 16 leden 2015 - 12:13

Muj nazor na vec je, ze hlavnim nepritelem archivalii je Trhacuv verejny bookmark. Diky nemu se z toho stala atrakce ktera je tak na urovni verejneho serveru s finalkami. Misto nahodnych nalezu, nebo pracnejsiho cileneho vyhledavani se z toho stala atrakce jak kdyz se vozej japonsky turisti na Karlstejn. Pak na to chodi kazdej jouda, navic casto s predstavou ze je potreba to jeste vylepsit tim, ze se archivalie necitlive obnovuji za unosnou miru, ze se zverejnuji v logach u archivalii finalni souradnice mysterek a multin atd. Ze pak revs jako uredni osoby musi za urcitou hranici zakrocit, bud z vlastni vule, nebo na neci popud uz je jen dusledek.

 

Kdo ma o archeokesing skutecne zajem v te ryzi podobe, ma dost nastroju jak si ty kese najit. Verejny seznam je podle me hruba chyba.

 

Uz jsem o to zadal jednou, ale myslim ze nazrala doba to zopakovat. Apeluji na Trhacuv zdravy rozum a navrhuji ty bookmarky zlikvidovat, resp. dat jako neverejne. To by skutecnemu archeokesingu prospelo. Dik.

Přejít na celý příspěvek


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1144 odpovědí na toto téma

#1101 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2016 - 10:03

Stále si střádám archeokešule  ;) ale je pro mě příjemnější to dělat v mobilu a pak jednou za čas tvořím gpx soubor, který dávám sem: ODKAZ koukám, že jsem tam dal poslední v listopadu, tak tam dnes zase vytvořím nový soubor. Sleduju totiž archivace i v notifikacích a tam se může ukázat až za nějaký čas, jestli keš někdo našel, tak je nechávám chvilku uležet :D Neuhlídám ale samozřejmě vše, takže pokud něco v souboru chybí, tak hlásit ;) dík


Tento příspěvek byl upraven od prazskychytrak: 09 únor 2016 - 10:04

  • 4

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#1102 mygrant

mygrant

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2016 - 10:17

Díky, až to bude aktualizované, tak dej vědět, ať to stáhnu. Kolik tam máš kešek?


  • 0

#1103 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2016 - 10:19

731 momentálně :)
  • 2

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#1104 mygrant

mygrant

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2016 - 10:23

Hezké, to tedy koukám, že jich má Trhac v bookmarku jen 449 ???  Nějak nestíhá? :D


  • 1

#1105 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2016 - 10:41

Já tam občas dávám i keše, které se archivují, ale jsou v nich poslední logy ala "nemám čas keš odstranit, arcivuji" apod. :) u řady z nich trvá dlouho, než stav někdo zkontroluje, trhač tam nejspíš má jen ty nalezené :)
  • 1

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#1106 mygrant

mygrant

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2016 - 10:46

Jo. A máš tam i všechny, co jsou u Trhače v bookmarku? Jestli se mám pokusit i nějak stáhnout do GPX jeho bookmark, nebo je to nadbytečné? Nejsem PM, tak je to pro mě problém vůbec stáhnout.


Tento příspěvek byl upraven od mygrant: 09 únor 2016 - 10:47

  • 0

#1107 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2016 - 12:16

Soubor v tématu :) mělo by tam být i vše od Trhače :)
  • 1

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#1108 mygrant

mygrant

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2016 - 16:42

Díky, staženo. :)


  • 0

#1109 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2016 - 16:57

Nestíhám, ale snažím se  :D


  • 1

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#1110 milan.k

milan.k

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2016 - 19:34

Občas na nějakou archeokešku zaskočím, baví mě to.
Používal jsem Trhačův bookmark, díky moc za něj.

Teď jsem ze zvědavosti stáhnul ten inzerovaný gpx a docela jsem nevěřil - to tam máš vážně finálky mysterek (včetně velice obtížných) a dáváš je takto volně ke stažení ?
Nebylo by to vhodnější řešit zase přes bookmark ? Toto je podle mě dost za hranou.
  • 0

#1111 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2016 - 20:27

Asi nerozumím, co máš na mysli? :) v gpx souboru je jen cca 750 archivních keší :) 


  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#1112 milan.k

milan.k

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2016 - 20:48

Koukl jsem se konkrétně na Svet bunky - Cervené kocky a zeleni cunici a BF, které jsem ulovil ještě za jejich života a jejichž luštění mi zabralo silně netriviální množství času. V gpx souboru je u nich waypoint s finálními souřadnicemi. Tím se z obtížných mysterek stala tradička ...
  • 0

#1113 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2016 - 21:48

Vskutku, při aktualizaci keší v Locusu se mi u pár keší, kde mám v gc.com upravené souřadnice, načetl final waypoint. Neví někdo jestli to jde v Locusu nějak vypnout?
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#1114 Marazd

Marazd

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 231 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2016 - 8:58

Pravda, změnil jsem logy na write note  :) zrovna wiga si rád zahraju i v archivu bez nějakého bodu a načerpám inspiraci.

Tvé "prozření" a z toho plynoucí rozhodnutí hodnotím kladně rep_up.png - zvláště vzhledem k současné situaci, kdy lidi zcela běžně logují "Found it" u disablovaných či archivovaných keší, které na místě prokazatelně nejsou.  :angry:

(Teď bys ještě mohl přesvědčit své "spolunálezce", popř. následovníky, aby se zachovali obdobně...)


  • 0

#1115 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2016 - 10:42

Koukl jsem se konkrétně na Svet bunky - Cervené kocky a zeleni cunici a BF, které jsem ulovil ještě za jejich života a jejichž luštění mi zabralo silně netriviální množství času. V gpx souboru je u nich waypoint s finálními souřadnicemi. Tím se z obtížných mysterek stala tradička ...

Myslím, že to u archívovaných keší až tolik nevadí. A u některých multin není jiné cesty, protože zmizely mezistage, lavičky, plotové plaňky, stromy a jiné počítatelné atributy…


  • 2

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#1116 mygrant

mygrant

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2016 - 8:16

Jo, final waypointy vítám, díky za upozornění, ani bych si toho nevšiml. :P


  • 0

#1117 kstavk

kstavk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2016 - 8:40

Jo, final waypointy vítám, díky za upozornění, ani bych si toho nevšiml. :P

nápodobně  ;)


  • 1

#1118 milan.k

milan.k

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2016 - 14:45

Myslím, že to u archívovaných keší až tolik nevadí. A u některých multin není jiné cesty, protože zmizely mezistage, lavičky, plotové plaňky, stromy a jiné počítatelné atributy…

Tohle si, upřímně řečeno, nemyslím.

Pokud ji neumím vyluštit jako archeologickou kuriozitu, tak bych ji pravděpodobně nevyluštil ani předtím a holt bych takovou keš neulovil (těch multin s final waypointem a chybějícímí stagemi v tom seznamu zase tolik nebude).

Bookmark jsem bral jen jako upozornění na to, že daná krabička stále fyzicky existuje.


  • 1

#1119 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2016 - 15:51

Tohle si, upřímně řečeno, nemyslím.

Pokud ji neumím vyluštit jako archeologickou kuriozitu, tak bych ji pravděpodobně nevyluštil ani předtím a holt bych takovou keš neulovil (těch multin s final waypointem a chybějícímí stagemi v tom seznamu zase tolik nebude).

Bookmark jsem bral jen jako upozornění na to, že daná krabička stále fyzicky existuje.

Já sám mysterkám v BL řešení nepublikuji, ale multinám, kterým zmizely stage, ano.


  • 3

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#1120 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2016 - 23:56

Něco pro kolegy z Prahy 5 - právě jsem se vrátil z noční cesty s geopsiskem, během níž jsem se zastavil na nedalekém vršku, kde jsem si ověřil, že exkluzívně provedená archívka GC4MTYE je stále na svém místě!


  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama